Šta je novo?

Targo Telekom

Hvala svima na pomoći.
Meni nije jasno kako Targo uspeva da sakrije suštinu a posebno težinu problema.

Nikad se nista nije krilo. Problem postoji, ne moze se resiti za sad i to je to. Zasto je to tesko prihvatiti.

Brine me da je to što se dešava korisnicima veći problem a samim tim nije mi jasno ko bi ih takve kupio.

Kupio bi bilo ko samo da ima dovoljno novca za ulaganje i da kupovinom Targa moze nesto dobiti.

Komunikacija u Targu je posebna priča. Zaposleni se valjda iz straha za sopstveni posao drže iste dogovorene priče a ona je posebno glupa. Problem je do nas. Radimo na tome. Možete raskinuti ugovor.....

Kao neko ko je i dalje u Targu, ne plasim se za svoj posao. Kao i vi i ja zelim da vidim kraj cele price. Sto se tice "dogovorene" price to je prosto tako. Lakse je priznati da problem postoji nego ga negirati.

Šteta je samo što je konkurencija još u kamenom dobu inače bi znao šta da radim

Uopste nije stvar u konkurenciji vec u tome sta ti kao korisnik zelis i sta provajder moze da ti ponudi.
Da li protok od 24/12 Mbps za 1500-1600 din ili koliko vec, opravdava koriscenje usluge uz sve ove probleme.
Ako je odgovor da, onda trpis sve sto se desava i nadas se da ce biti bolje. Ako je odgovor ne, onda raskines ugovor i trazis nesto sto ti odgovara.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
+1
Upravo tako ostali bi ti zamazivali oci i govorili da nije do njih i ona cuvena recenica: Verovatno imate viruse na kompjuteru(ja nikada nisam imao problema ni sajednom podrskom ali citam da ljudima ovo uvek govore)
 
Samo da se nadovežem na opasku da je konkurencija u kamenom dobu, mada bih ja pre rekao da je obrnuto. Nije mi jasno zašto se ljudi toliko lože na tu optiku, kao da bez optike ne bi mogli da otvore Facebook.
Imao sam KBC WiFi, ADSL i sada kablovski net i uvek sam bio zadovoljan sa onim što sam imao. Trenutno mi torenti idu 5 MB/s i baš me briga kako je to došlo do mene.

Čini mi se da neki ljudi ovde misle da su paketi kod Targa tako povoljni zbog optike. Moje mišljenje je da je to sve bio jedan promo period koji se završio kako se završio.
Da je Targo uspeo da prikupi veći broj korisnika, verovatno bi i ostali provajderi bili konkuretniji. Ako ne bi mogli brzinama onda cenom i dodatnim sadržajem. Ovako, SBB može da uzme 30 evra od mene svaki mesec jer nema pravu konkurenciju.
 
Za mene, osnovna prednost je u upload brzini. Meni to mnogo znači.
 
Samo da se nadovežem na opasku da je konkurencija u kamenom dobu, mada bih ja pre rekao da je obrnuto. Nije mi jasno zašto se ljudi toliko lože na tu optiku, kao da bez optike ne bi mogli da otvore Facebook.
Imao sam KBC WiFi, ADSL i sada kablovski net i uvek sam bio zadovoljan sa onim što sam imao. Trenutno mi torenti idu 5 MB/s i baš me briga kako je to došlo do mene.

Čini mi se da neki ljudi ovde misle da su paketi kod Targa tako povoljni zbog optike. Moje mišljenje je da je to sve bio jedan promo period koji se završio kako se završio.
Da je Targo uspeo da prikupi veći broj korisnika, verovatno bi i ostali provajderi bili konkuretniji. Ako ne bi mogli brzinama onda cenom i dodatnim sadržajem. Ovako, SBB može da uzme 30 evra od mene svaki mesec jer nema pravu konkurenciju.

Dobro čoveče, da li si ti normalan?

Paketi nisu povoljni zbog optike. U igroanici imam 50-25 sa 2ms pinga za 3500. Alternativa mi je kopernikus 16/1 za iste pare, kao i ADSL telekomov koji vidim sada daje 30/2 za iste pare.

Dakle, veće brzine, 12 puta veći upload, nenormalno brz odziv, digitalna televizija sa par HD kanala i ti kažeš "imam osećaj da se ljudi pale na targove pakete zbog optike". Ne, palimo se na internet koji radi perverzno dobro, toliko dobro da se ja mesecima i godinama pitam koje osmo svetsko čudo je dovelo dotle da se ja u jednoj raspaloj, smrdljivoj državi kao što je ova naša služim 24-12 optičkim internetom za 2200 dinara mesečno.

Drugim rečima, DA, konkurencija je u kamenom dobu. Plaćam manje, i dobijam VRHUNSKU uslugu. Da dignu cenu 1000 dinara opet bi davao i rekao hvala!
 
Dobro čoveče, da li si ti normalan?

Da dignu cenu 1000 dinara opet bi davao i rekao hvala!

Ne vredjaj coveka, trebao si da stavis -Dobro čoveče, da li si ti "normalan", dakle pod navodnike ono normalan :D

Jooooj ne davaj im takve grozne ideje o podizanju cene...
 
Dakle, veće brzine, 12 puta veći upload, nenormalno brz odziv, digitalna televizija sa par HD kanala i ti kažeš "imam osećaj da se ljudi pale na targove pakete zbog optike". Ne, palimo se na internet koji radi perverzno dobro, toliko dobro da se ja mesecima i godinama pitam koje osmo svetsko čudo je dovelo dotle da se ja u jednoj raspaloj, smrdljivoj državi kao što je ova naša služim 24-12 optičkim internetom za 2200 dinara mesečno.
Ta cena je sigurno i jedan od razloga što su u kanalu. A kometar o državi ti je na mestu, samo u takvoj državi firma poput Targa može nesmetano da "radi", umesto da ih neko po hitnom postupku baci na doboš.
 
... ja mesecima i godinama pitam koje osmo svetsko čudo je dovelo dotle da se ja u jednoj raspaloj, smrdljivoj državi kao što je ova naša služim 24-12 optičkim internetom za 2200 dinara mesečno.

Sam si sebi odgovorio. Kao što rekoh ta cena nije realna na našem tržištu i više je nešto kao promocija.
 
S obzirom da meni jos uvek traje ta "promocija" od dve godine i sad jos malo vise, ja se ne bunim. Ne bih se bunio ni da ostatak provajdera u Srbiji napravi slicnu "promociju". Jedino zasto oni ne vide Targo kao konkurenta je zato sto je ogranicen s infrastrukturom na NBGD.

Ja na poslu na Vracaru placam SBB 60/3 (koji pritom ni tih 3 ne radi kako treba, jer nema apsolutno nikakvog ubzanja nego kad je bilo 2 i skoro nikad ni ne postigne toliko, mereno 10ak puta na speed testu) i to me kosta nesto malo manje od 3.000 dinara. S druge strane kod keve i dalje imam Targo za 6.500 dinara 120/60 koji uvek radi tih 60 i to placam nekih 6.500 dinara. Tako da se ja slazem, konkurencija jeste u kamenom dobu, ne zato sto oni ne umeju bolje, nego zato sto im se ovako vise isplati.
 
Ne vredjaj coveka, trebao si da stavis -Dobro čoveče, da li si ti "normalan", dakle pod navodnike ono normalan :D

Jooooj ne davaj im takve grozne ideje o podizanju cene...

Izvinjavam se čoveku ali mi je više muka od tih likova koji dolaze da kukaju a uslugu niti su probali, niti imaju bilo kakvo direktno iskustvo. Ne govorim o njemu konkretno, al eto, malo malo pa se neko javi da nam ukaže koliko smo glupavi što koristimo targo.

Ta cena je sigurno i jedan od razloga što su u kanalu. A kometar o državi ti je na mestu, samo u takvoj državi firma poput Targa može nesmetano da "radi", umesto da ih neko po hitnom postupku baci na doboš.

Sam si sebi odgovorio. Kao što rekoh ta cena nije realna na našem tržištu i više je nešto kao promocija.

Nisu oni propali zbog cene, znamo svi zašto su propali. Politički oslonac je nestao a samim tim su se i oni našli u problemu. A nećemo mi biti normalna država kada meni neko ukine dobar net, već kada ovaj ološ na vlasti prestane da krade, uništava, zapošljava svoje stranačke magarce, a pri tom normalnim ljudima skraćuje penzije i plate.

I ok, promocija... Šta god. Prvo, dvogodišnja promocija.. Neka vam telekom, sbb ili bilo ko da isti paket, sa fiberom. Biće ali PREKOSUTRA. Gule vam kožu sa leđa za 1 ili 2 megabita uploada. Ne razumem, kome targo plaća internet? Ko im je nad provajder? Da su u tolikoj bulji verovatno bi sve puklo ali oni očigledno opstaju barem u smislu da postojećoj klijenteli omoguće neometanu uslugu, tamo gde nema problema koji su vanredni i nažalost nerešivi.

Drugim rečima, briga me šta je. Imam, koristim, hvala targu. A kada vam još neko da takvu promociju na dve godine, javite se. Dotle je targo targo a ostali kameno doba.
 
Cek sta kakva promocija dizanje cena ce bude a ?

Ja nemogu da verujem da ste jos uvek na toj temi o politickoj pozadini ja mislio da smo to vec skontali do sada.
 
Dok sam pisao prvi post znao sam da će neko da se uhvati za neku glupost i da me optuži da sam ljubomoran što ja nemam Targo.
Da se razumemo, nemam ništa protiv Targa i voleo bih da imam i ja mogućnost da biram između Targa i SBB-a. Iskreno, žao mi je što čitava priča nije zaživela i to sam i rekao i prvom postu koji MarcusS verovatno nije ni pročitao do kraja.
 
Blok 8a, oko 20h mi se resetovao ONT i krenula je lutrija dodele IP adrese xD Nadam se da neće potrajati :p
 
@mimago meni trazi IP vec 9 dana , bio kod njih licno i kazu do njih je(gle cuda) i da ne znaju kada ce se popraviti...srecno
 
@mimago i @draus
Jel vam ONT u bridge modu ili rutira? Koliko povezanih uređaja, WiFi... Dajte malo detalja
 
Nije u bridge-u koliko se sećam...jedan komp se povezuje direktno preko UTP-a, a laptop se povezuje na wi-fi. Tu je još i mobilni koji se isto kači preko wi-fi i to je to. Nisam baš dugo imao prekid, tako da je do njih definitivno.
 
Nije, restartovao sam ručno ONT i isti problem. krastavac, ostaje mi da čekam da me izvuku iz IP bubnja :D
 
@mimago Ajd jedno glupo pitanje (verovatno ste to već prošli) , da li ti svetli WAN lampica?
 
Nije, restartovao sam ručno ONT i isti problem. krastavac, ostaje mi da čekam da me izvuku iz IP bubnja :D

Jel mozemo nesto da probamo ako ti nije problem.
Udji na ONT i pod WAN podesavanjima cekiraj jos neku opciju pored Internet, npr. IPTV, i sacuvaj konfig.
Takodje posalji mi na PM na koga se vodi ugovor da bih mogao da proverim sta se desava.

Verovatno je pucanj u prazno ali ipak...
 
nekim cudom dosao net, napooookon.... rutira->WiFi->laptop
 
Jel mozemo nesto da probamo ako ti nije problem.
Udji na ONT i pod WAN podesavanjima cekiraj jos neku opciju pored Internet, npr. IPTV, i sacuvaj konfig.
Takodje posalji mi na PM na koga se vodi ugovor da bih mogao da proverim sta se desava.

Verovatno je pucanj u prazno ali ipak...

Kako da pristupi ONT-u kad rece da nema net?
 
Becks, nije problem što se u Targu zvanično svo vreme priča da je problem kod njih, nego zato što ništa ne rade da bi se to olakšalo ili barem da bi se smirili korisnici.
Npr. nisam nikada dobio protokolarno pismo u kome se izvinjavaju zbog problema u pružanju usluga. Nikada nije pojašnjeno zašto nema proširenja broja korisnika. Niko od "menađera" (ironičan sam) nije se udostojio da pozove i izvini se nego poturaju one jadne žene na centrali. Umanjenje cene je ne adekvatno za probleme u radu. Kada predlože da se ugovor raskine to je za mene pokazatelj da im nije ni stalo do korisnika.
Recimo meni niko nikada nije rekao da je taj ONT loš i da ne treba da koristim više konekcija istovremeno. Zašto? Poštenije je reći imate super brz internet ali nemojte često da ga koristite.
Na kraju da se ne bi osetio prozvanim, ja stvarno želim da ostanem korisnik Targa, tebi želim novog, kvalitetnijeg poslodavca a nama korisnicima boljeg davaoca usluga. Bilo bi sjajno da se proširi paleta usluga, više različitih paketa brzina (za plići i dublji džep), telefon, pay tv..
 
@Sirob ovo bi bila umesna primedba skupom internet provajderu u, recimo, Kanadi.
Što se mene tiče, odnos isporučene usluge i cene koju plaćam je bolji od bilo koje druge usluge koju plaćam u Srbiji. Targo mi je otvoreno ukazao na probleme koje ima, i ponudio ili da raskinem ugovor bez penala, ili da se prilagodim i neometano koristim i dalje. Izabrao sam drugo.
Uzgred, više nemamo važeći ugovor, možemo se lako rastati bilo koje sekunde.
 
Prijavi i čekaj. Od dan do nekoliko dana ćeš čekati. Umanjuje ti se račun za onaj period za koji ti nije radio net.
 
Nazad
Vrh Dno