Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

I "BeoBuild " forum je na ovoj istoj platformi pa radi na TT.
 
Koliko je meni prisutno ovde nije problem tehničke prirode već odsustvo želje da se vrati na TT bilo samostalno ili kao dual aplikacije, uz PWA.

A meni je najveći nedostatak ove PWA to što mi malo - malo pa prestanu stizati notifikacije za neku od tema koju sam stavio na "watch". Isprva sam mislio da jednostavno nije bilo novih odgovora i zato ne stižu notifikacije, međutim onda u jednom momentu vidim da na toj temi ima čak nekoliko novih strana. Onda se to ponovi i sa drugom temom, pa sa trećom i onda shvatim da je to nešto što ću morati da prihvatim jer je to jednostavno nedostatak aplikacije i njen veliki minus na koji ja ne mogu da utičem.

Elem čak i pored svih drugih prednosti ove aplikacije koje drugi vide meni je napred napisano ogroman nedostatak kod PWA zbog čega ću TT računati kao bolju opciju i aplikaciju, bar sa stanovišta nas običnih korisnika.
 
Sve je OK, ja nisam ulazio u razloge zbog čega se ne želi vraćati na TT samo sam naveo da šanse za tako nešto ne postoje plus sam naveo ono što smatram najvećim minusom PWA aplikacije sa aspekta korisnika.

Sasvim je normalno da vi vidite neke stvari koje mi ne vidimo i da u skladu sa tim birate koja će se aplikacija koristiti, ja samo (nadam se) mogu da kažem koji je nedostatak te aplikacije, možda ne bi li se to nekad otklonilo - a nemam drugog mesta da to izrazim nego ovde.
 
Pa šta je pogrešno rečeno - "odsustvo želje" iz sa vaše tačke gledišta opravdanih razloga.

Drugim rečima vi ne želite da forum bude na TT zbog EULA-e i iz bezbednosnih razloga, nije valjda ono "odsustvo želje" shvaćeno kao kritika ili uvreda jer mi to nikako nije bila namera već u tom momentu adekvatan izraz da opiše da ste već i pre nekoliko meseci rekli da se ne vraćate na TT.
 
Ma kakve uvrede Marti, svi smo domaci ovde...
Ukratko da razjasnimo i stavimo tacku na TT:
TT zahteva SVE podatke foruma, znaci i clanova i klikova i linkova i statistike i .... narodski receno, skidas im gace, sto je naravno jako losa stvar davati sve relevantne podatke trecoj strani.
Uz to generise nenormalan saobracaj ka njima znanim serverima, znaci saobracaj van normalnog saobracaja koji generise forum. To je bio first red flag.
Drugi i krajnji red flag su velike bezbednosne rupe koje donose integracije sa TT i tu je administracija rekla stop.
Jednostavno je prevelik rizik i uvidom u ove info je jasno da nema smisla koristiti TT, iako sam sam bio fan istog.
 
Zbog čega, onda, ne popravite opciju sa notifikacijama?
 
Poslednja izmena od urednika:
Trebalo mi je vremena da se naviknem na PWA, sad izbegavam TT na svim forumima koje pratim kao prvo, TT je baš počeo da baguje, nema odavno ažuriranja za isti. Što se notigikacija tiče na PWA i ovom forumu, meni uredno stižu lakkovi i odgovori sa citiranjem, mislim da sma i tako postavio.
 
Meni dok stižu one stižu regularno i onda kada i iz nekog razloga za neku temu iznenada prestanu nema ih ma koliko strana bilo napisano - sve dok sam ne nađem tu temu i uđem u nju kada "ponovo prorade".

A siguran sam da sam podesio sve što je trebalo podesiti...
 
Trebalo mi je vremena da se naviknem na PWA, sad izbegavam TT na svim forumima koje pratim kao prvo, TT je baš počeo da baguje, nema odavno ažuriranja za isti. Što se notigikacija tiče na PWA i ovom forumu, meni uredno stižu lakkovi i odgovori sa citiranjem, mislim da sma i tako postavio.
Istina, pre je TapaTalk radio kao sat (bar neke verzije), ali su ga baš zapustili i natrpali đubretom (crypto) :(
 
Šta znam, baš ga retko koristim - 2-3 foruma u vr' glave a i to ne nešto izraženo...
 
A mislim da s druge strane, na TT nema reklama,banera, što se pojavljuje na PWA aplikaciji. Ali 'ajde, adguard nekako rešava te stvari.
 
Nema ako platis... Samo sto neces gledati Bench reklame vec TT reklame.
 
Kad ste vec kod toga. Ja sam iskljucio adguard, tj private dns, imam svuda reklame samo na benchu nemam
 
Koliko je meni prisutno ovde nije problem tehničke prirode već odsustvo želje da se vrati na TT bilo samostalno ili kao dual aplikacije, uz PWA.

A meni je najveći nedostatak ove PWA to što mi malo - malo pa prestanu stizati notifikacije za neku od tema koju sam stavio na "watch". Isprva sam mislio da jednostavno nije bilo novih odgovora i zato ne stižu notifikacije, međutim onda u jednom momentu vidim da na toj temi ima čak nekoliko novih strana. Onda se to ponovi i sa drugom temom, pa sa trećom i onda shvatim da je to nešto što ću morati da prihvatim jer je to jednostavno nedostatak aplikacije i njen veliki minus na koji ja ne mogu da utičem.

Elem čak i pored svih drugih prednosti ove aplikacije koje drugi vide meni je napred napisano ogroman nedostatak kod PWA zbog čega ću TT računati kao bolju opciju i aplikaciju, bar sa stanovišta nas običnih korisnika.
Ovo si napisao kao da su na TT radila obaveštenja, a ako pogledaš temu za tu aplikaciju videćeš koliko su se ljudi cimali baš u vezi toga. Na istoj verziji aplikacije pola foruma je dobijalo obaveštenja dok pola nije.

Meni taj deo sad savršeno radi, malo je trebalo vremena da se naviknem na navigaciju i još neke stvari ali to je prošlo.
 
Ја сам захвалан администраторима овог форума јер сам и због тога напустио ТТ.
Нотификације час раде, час не раде али то мени не представља неки проблем, верујем да већина чланова форума приступа форуму свакодневно.
 
Како да инсталирам апликацију на нов телефон?
Са Нета или продавнице, тамо је нема.
 
preko podržanog browser-a
 
Кад кликнем на тај линк отвара ми прву страну овог подфорума.
Ја имам ову апликацију, где да је нађем?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221231-120739.png
    Screenshot_20221231-120739.png
    151.7 KB · Pregleda: 35
Otvara ti post koji je citiran i u kome je objašnjeno na koji način radiš. Takođe je u više navrata opsiano na prvoj strani 😃

Evo kopiran deo na koji vodi link

Pošto vidim da mnogi pitaju...

Da bi instalirali PWA potrebno je da sa telefona odete na benchmark forum, kliknete na tri tačkice da vam se prikažu opcije pa zatim install (možda će tražiti dozvolu da postavi prečicu na home screen)
Na dekstopu će vam se benchmark ikonica sa manjom ikonicom browsera što označava da je to PWA (bar je tako kod mene, kod vas će možda drugačije izgledati).

Svejedno je koji browser koristite, svi veći podržavaju PWA.

PWA (progressive web application) je "simulacija" mobilne aplikacije korišćenjem browsera na telefonu.
Prednost je što dobijate većinu stvari koje imaju "prave" aplikacije za telefon a ne morate da je "napravite"/programirate. Koristi se postojeći web sajt koji je samo upakovan tako da se ponaša kao mobilna aplikacija.

Inače dosta sajtova ima PWA mogućnosti (Pinterest, Twitter, Starbucks, Aliexpress... ), pa ako iz nekog razloga ne želite da instalirate nativnu aplikaciju (npr nedostatak prostora na telefonu) možete postaviti PWA aplikaciju koja je u suštini samo prečica.

Suštinski je aplikacija shortcut od web browser-a koji vodi na ovaj forum.
 
Успео сам,
Проблем је био зато сам ово читао на старом телефону да бих коментарисао јер сам тамо улогован. А није било те три тачке јер сам већ био у апликацији. 😀

Хвала на помоћи и срећна Нова година.
 
Pozz, imam iphone koristio sam malo firefox,brave i chrome ali hocu da dam safariju sansu i ne mogo ovo da namestim, moze li mala pomoc?
 
Poslednja izmena:
Učitaš stranicu, dugme share, pomeriš na dole i Add To Home Screen.
 
Safari Web Push Notifications on iPhone and iPad

This is a feature that Apple first announced at WWDC with the introduction of iOS 16, and it is now ready to start rolling out. Web apps added to a user's home screen can request permission to receive push notifications through a "subscribe" button or another similar direct interaction.

As on the Mac, the ‌iPhone‌ or ‌iPad‌ will prompt the user to give the web app permission to send notifications, and the notifications can be managed on a per web app basis in the Notifications section of the Settings app. Notifications from web apps work exactly like notifications from other apps, showing up on the Lock Screen, in Notification Center, and on a paired Apple Watch.

Note that to receive push notifications for a website, you will need to add it to the ‌Home Screen‌. Web developers also must implement support for this feature, so it may not be working on iOS 16.4 and iPadOS 16.4 right away.

Web apps added to the ‌Home Screen‌ can display badges to make users aware of alerts and notifications, similar to badges for regular apps. Badges are shown after a user gives permission to allow notifications, with web apps displaying the current badge count.


Ovo bi trebalo da bude korisno za iOS korisnike
 
Da li postoji opcija da sakrijem neke od tema u kojima sam učestvovao?
Na primer ne zanima me više neka tema i ne želim da mi se pojavljuje kad ima novih postova u njoj.
Navikao sam da prvo prelistam teme na koje sam subscribed, a onda i ove u kojima sam učestvovao, pa tu sad već ima tema koje bih preskočio.
 
Jedan od načina je da otvoris temu i gore desno ides na Unwarch, ako na to misliš.
 
zna li neko zasto mi ne stizu notifikacije za sve teme koje su mi na watch listi (odavno to traje)? jedno vreme stizu uredno i posle samo prestane i bukvalno od 30ak tema koje pratim trenutno dobijam notifikacije za dve? ranije sam to resavao tako sto pretrazim neke teme kojih se secam da pratim(naravno dosta njih se i ne secam) i onda odem manuelno otpratim, pa ih opet dodam na watchlistu.
dodao sam PWA na home screen, jel moze nekako da se iskljuci address bar? Koristim operu ali i na chrome mi je isto.
 
Nazad
Vrh Dno