Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

Ekran se rotira iako je rotacija isključena...

Već par meseci se piše o ovome i jako je iritantno, pogotovo za nas koji čitamo forum pred spavanje.

Inače koristim Brave, isto nje i na chrome..
 
Moram da podrzim ovo da se bug ispravi što pre... Koristim forum samo kao PWA i često pred spavanje hoću da prelistam forum i rotacija jako iritira i odvraća od posećivanja foruma.
 
Kako grozno? Ja sam upravo instalirao Chrome na iOS i izgleda identično kao i u Safariju recimo.
Google zbog Apple-ovih pravila na iOS verziji Chrome-a koristi Apple-ov WebKit engine tako da nije za poređenje.
 
Takođe mi smeta ovakvo ponašanje aplikacije, pa sam uradio quick search.


E sad, nisam developer/programer i nisam ulazio u dalje detalje oko manifest.json

Zamolio bi da nam neko da kratku verziju, da li može da se reši na nivou update-a/ponovne instalacije, ili da nađemo način da sami nešto editujemo.
 
Pretpostavljam da svi koristite Android uređaje? Ja ne mogu ds reprodukujem raj bag na iOS-u, a nemam kod sebe nijedan Android uređaj 🤔
 
Значи остаће нам проблем док не пређеш на Андроид... 😂
Što će se desiti nikad. Elem pokušaću da iskopam neki Android telefon kako bih shvatio šta se zbiva.
 
Bug je u nekoj od novijih verzija chrome-a. Kod mene je jedan browser sa chromium verzijom 115.0.5790.98 i nema problem rotacije. Novije verzije imaju.

@kUdtiHaEX u svetlu trenutnih izmena oko new posts, da li možeš odraditi recimo jedan toggle za mobile nav bar, za zamenu what's new button-a sa new posts?

Trenutni nav bar na pwa ima 4 button-a: forums, what's new, post thread i search. Toggle bi omogućio onima koji već koriste what's new, da ostane kako jeste, a nama kojima više odgovara da vidimo new posts, da dobijemo funkcionalno dugme u odnosu na trenutno koje ne služi ničemu.

Čini mi se da sam te davno ovo pitao, čim se prešlo na pwa sa tapatalka, jer u tapatalku postoji unread tab koji je ekvivalent new posts na benchu.
 
Мени се то никад није десило, а ево користим већ PWA од Опере скоро 2 године(откад је неподржан Tapatalk). Да вам није проблем у дозволама на релацији апликација/телефон?
 
Setio sam se da imam Amazon Fire tablet, instalirao Chrome, dodao PWA i sve je ok. Nikakvih problema sa rotacijom nema.
 
Problem je u tome sto se ignorise podesavanje telefona za rotaciju - dakle rotacija ekrana mi je iskljucena, ne rotira se ekran uopste u bilo kojoj aplikaciji kad okrenem telefon, medjutim rotira se jedino u bench PWA aplikaciji iz nekog razloga
 
Izgleda da nemamo svi iste probleme - ja recimo nemam problem sa rotacijom ali i dalje ostaje problem sa zamrzavanjem kada uđem u PWA i nemogućnošću da bilo šta radim (skrolujem, otvorim nešto, lajkujem)...
Kad probijem led i odmrznem ekran (ako se sam ne zatvori) onda je sve OK dok sam ne izađem iz aplikacije.
 
Potvrđujem da je problem sa rotacijom prisutan i na Pixel 8 Pro modelu, PWA izvučena preko Chrome-a, probao sam i na starom Pixel 4a 5G, isti problem.
 
Jednostavno je rešenje - pređite na iOS, em je superioran operativni sistem, em su telefoni bolji, em sve radi na Benchmarku.

1704369605835.png
 
To je bukv beta verzija logicno je da ima gresaka, a rollback nije komplikovan, obzirom da je soft brick :D
 
Reče čovek sa bagovima koji ne postoje :p Elem, pokušaću da nađem baš telefon kako bih utvrdio šta vas muči i rešio problem.
 
Mislim da je problem rešen sada, neka neko od vlasnika Android telefona proba (pre toga obrišite keš uređaja).
 
Mislis cache chrome aplikacije?
Probao sad sa brisanjem i instaliranjem PWA aplikacije opet preko chrome-a, isto kao sto je i bilo..
 
Nisam se dobro izrazio, orjentaciju određuje manifest i potrebno je / poželjno je obrisati PWA aplikaciju kompletno i dodati je opet. Onog momenta kad PWA uhvati ispravan manifest, problem bi trebao biti rešen.
 
Сада све ради океј, не ротира више сам... 👏👏👏
 
Kod mene i dalje rotira. Samsung + chrome... Deinstalirao app i opet instalirao.
 
Takođe, na samsung pretraživaču ne rotira...

Upravo keš memoriju obrisao iz aplikacije, ponovo instalirao i više ne rotira🫡
 
Obrisao aplikaciju i ponovo instalirao, sad sve radi kako treba 🥳🥳🥳
 
Nazad
Vrh Dno