Šta je novo?

Splinter Cell: Conviction

Igrao na 1680x1050 high ili 1280x720 low isto mi se vata, dolazi do naglog opadanja fps-a a i vec nekoliko puta mi se desilo da igra zabode ili mi se restartuje komp...

to je do Atija sto se tice moje nvidie sve lepo radi fps od 40 do 55 :D:D:D
 
Ima li neko možda da problem da mu se samo zacrni ekran i izbaci ga napolje pre nego uđe u igru? Sedmicu ima drugar. Kod mene radi ok, nego me smara pa reko da vas pitam :D

Slicno se desava kod mene, ali na XP SP3 (nvidia graficka). Pre ulaska u meni igre ekran se zacrni, u donjem desnom uglu one tri bele loprice se vrte, muzika svira i tako do sutra. Jedino ostaje restet racunara na dugme. To se dogadja kad racunar nije povezan na Internet, ali kad sam konektovan na net onda igra normalno radi. Da li tako treba ili...?

Pose sat igranja slazem se sa vecinom komentara da je ovo najslabiji nastavak. Doduse meni se ni prosli deo nije svideo. Prva tri su mi bila odlicna.
Opet, ako pokusamo da zaboravimo da je ovo SC i prihvatimo kao samostalnu igru (sto nije lako iz mnogo razloga) onda se moze igrati i zabaviti dan-dva.
 
20100407.jpg
 
Ocekivao sam da ce igra biti ****** ali ovoliko njesra nisam:D Sve sto je bilo dobro su izbacili, gameplay skroz promijenjen! Klasicna pucacina iz treceg lica. Igra vise nema onaj stealth duh sto je bila glavna karakteristika prva tri dijela. Nema prikradanja iza ledja i davljenja neprijatelja, sada samo pritisnete "c" i Sem izvede neki "close-kill". Nema obijanja brava, hakovanja, sakrivanja leseva, ne moze da se skace sem na odredjenim mjestima, blagi uzas... pi.

Hardverska zahtjevnost je nenormalno velika, za Unreal Engine 2.5 je bas previse zahtjevna. Ajde da je neka Sand-Box igra pa da razumijem, ali ovako je bas lose optimizovano.

Posle odigrane prve misije igra je popila UNISTAL.:D

Upravo tako, i kod mene je popila lagani uninstall. Konzolaski port u svom najgorem obliku, sa sve onim porukama ispisanim po okruzenju( idi tu, razbij vrata, popni se uza zid). Odvratno, toliko je uproscena kao da je neka Barbi igra za decu od 3-7 godina.
 
Jel moze neko da potvrdi, jel radi Coop sa lekom? :)

Also, slika je zakon.
 
Uhhh... igra mi je... pa ne znam sta da kazem.....ocajna,mislim da je to pravi opis :D
 
Igrao igricu 2 minuta i opalio UNINSTALL! Razocarenje!!!
 
Meni je 10.4 poravio fps ali i dalje mi zabada igra :(
 
Driveri 10.4, sve radi kako treba, bez kocenja ili bsod. Posle III misije , uninstall.
Suvis je sve jednostavno. Nema cari.
 
Driveri 10.4, sve radi kako treba, bez kocenja ili bsod.


Takodje. Stavio 10.4 oficijalni drajver, radi sve iz prve, win 7 x64. Sve na max sem soft shadows (sa very high -> na high posto karta ne moze da gura i naravno v-sync off). 35-45 fps-a, sasvim igrivo. Grafika je korektna.
E sad gameplay.. Slazem se sa prethodnim komentarima da je stealth ripovan, sve je previse pojednostavljeno i akcenat je bacen vise na fps, ali licno mislim da igra nije bas tako losa. Recimo opcija mark and execute, ne mora genericki da se odradi nego moze i na old fashion nacin (suppressed pwnz :smoke:). Najgluplja mapa je Diwaniya (Irak), mada je to vise kao neki Semov flashback, ali zato Third Echelon HQ mapa je vrhunska. Stealth anyone ? :D

Sto se tice black screen-a : problem postoji i kod atija i kod nvidie. Patch postoji ali izgleda jos uvek nije oficijalni.

Evo neki custom fix preuzet sa drugog foruma, pa probati dal' valja...

http://www.youtube.com/watch?v=VBosSOERVKE

Sve u svemu, igra nema onaj stari SC smek, ali ce proci kod mene.
 
Meni je radila lepo onda kad sam probao sa 10.4 drajverima, nije padalo ispod 30FPS sve na max. 8xAA u 1920x1080...
Al nisam igrao dalje od one misije druge u onoj vili, fail i kao pucacina i sunjalica....
 
Da ne bude zabune, ove postavke sto sam nabrojao odnose se na 1680x1050.

@TheBear Kapiram da ti se nije svidelo u startu, nije ni meni bas, ali sam pregurao nekako..Sve sto vise ides igra postaje zanimljivija. Ako imas iole volje, probaj bar Third Echelon mapu, pod uslovom da moze da se otkljuca ako neces sve da prelazis.
Jel neko provalio uopste dal' je igra optimizovana za multicore ? Kod mene se nesto jezgra solidno oznoje, sudeci po real tempu,mada doduse mozda je samo peak u pitanju :sceptic:
 
Predjoh sad igru i sta da kazem,ja kao jako veliki fan Splinter Cella sam uzasno razocan,sve sto je valjalo je izbaceno,pljujem i proklinjem developere i konzole ko ih izmisli,zbog glupih konzola sada developere mrzi da prave valjane igre za PC nego naprave ceo pokretacki sistem da bude prilagodjen konzolama i samo ga portuju za PC,pa tako Splinter Cell nema vise skok i po svim mogucim objektima je ko za retarde ispisano sta moze sa njima da se radi,uzas zivi,a da ne pricam o tome sto je igra uzasno kratka,predjoh je jako brzo.
Da se razumemo meni je igranje bilo koje druge vrste igara sem sportskih na konzolama u najmanju ruku umobolna(konkretno FPSova na kontroleru),al dobro,ne trolujem konzolase u njihovim temama jer ne zelim,to je samo moje misljenje,ali strasno je to sto sada konzole ugrozavaju kvalitet igara za PC.
Znam da je ovo hejt,izvinjavam se,ali prosto sam ogorcen time i stvarno nisam mogao drugacije da odgovorim a da ne bude propraceno mojim "besom" za ovom kalimero nepravdom :)
Nadam se da mi modovi nece zameriti na malo jacem "tonu".
 
Ma nemas sta da se izvinjavas, misljenje svih fanova onog hard core Spliter Cell-a se poklapaju. Ja vam svima i verujem na rec, tako da igru nisam ni instalirao...

E sad razlog zasto je igra takva kakva je, pa ne bih rekao da su konzole svemu tome krive (imas na PS3 odlicni MGS4, koji po gameplayu ne zaostaje za prethodnicima :)), ali jesu jedan od cinilaca.
To pojednostavljivanje je postalo pomodarstvo (SCC, Max Payne 3, Dirt2,...), ali izgleda da generalno konzolasi to lakse prastaju, il nisu ni igrali prethodne delove.

Glavni krivac je multiplatform sistem, a u okviru toga i uticaj konzola i njihovih ogranicenja.

Pa samo kad se setim kad je izasao prvi Splinter Cell, kakva je to revolucija bila (jeste postojao MGS, al prvi deo nije bio full 3D, a ostali su bili klasicni portovi). SC je bio pravljen za PC, nije bio multiplatform, moguce da su uporedo pravili i za konzole, to vec ne znam, al znam da je bio cistokrvna pc igra. Skok na zid pa se odbijes pa napravis shpagu, cuvar prodje ispod, ti se spustis na njega, slomis mu vrat :).

Ma milion primera kvalitetnog gameplaya, a ovo sad sve na dugme.
 
Poslednja izmena:
Predjoh sad igru i sta da kazem,ja kao jako veliki fan Splinter Cella sam uzasno razocan,sve sto je valjalo je izbaceno,pljujem i proklinjem developere i konzole ko ih izmisli,zbog glupih konzola sada developere mrzi da prave valjane igre za PC nego naprave ceo pokretacki sistem da bude prilagodjen konzolama i samo ga portuju za PC,pa tako Splinter Cell nema vise skok i po svim mogucim objektima je ko za retarde ispisano sta moze sa njima da se radi,uzas zivi,a da ne pricam o tome sto je igra uzasno kratka,predjoh je jako brzo.
Da se razumemo meni je igranje bilo koje druge vrste igara sem sportskih na konzolama u najmanju ruku umobolna(konkretno FPSova na kontroleru),al dobro,ne trolujem konzolase u njihovim temama jer ne zelim,to je samo moje misljenje,ali strasno je to sto sada konzole ugrozavaju kvalitet igara za PC.
Znam da je ovo hejt,izvinjavam se,ali prosto sam ogorcen time i stvarno nisam mogao drugacije da odgovorim a da ne bude propraceno mojim "besom" za ovom kalimero nepravdom :)
Nadam se da mi modovi nece zameriti na malo jacem "tonu".

Nisu konzole krive, i prvi SC je bio prvobitno za Xbox pa tek za PC i PS2 pa je bio super. Danasnji trend je to da su igre namenjene americkim retardima koji se pale na Gears Of War i ostala sranja, plus sto igre ne zahtevaju ni gram mozga....
 
Nisu konzole krive, i prvi SC je bio prvobitno za Xbox pa tek za PC i PS2 pa je bio super. Danasnji trend je to da su igre namenjene americkim retardima koji se pale na Gears Of War i ostala sranja, plus sto igre ne zahtevaju ni gram mozga....

Nije samo za americke retarde, nego generalno za retarde. Broj "gejmera" u svijetu se povecao, a samim tim i broj retarda koji igraju igre, tako da generalno igre postaju sve losije, nije SC jedini izuzetak. Nekad gejmerska zajednica i uopste racunarska zajednica nije bila velika i sacinjavali su je ljudi koji su stvarno i iskreno to voljeli, zato su i igre pravljene sa dusom. Danas komp ima i onaj kome treba, a ima ih puno kojima bi trebalo zabraniti da ga imaju.
I sam si rekao da je prvi SC pravljen prvo za xbox, pa kasnije za PC i PS2 i da je naravno bio ekstra. Poenta je u tome da su ga i tada igrali americki gejmeri, ali ne americki retardi, nego siguno pravi i iskreni gejmeri, bas iz te tada malobrojne zajednice o kojoj sam gore pisao. A retarda imas svugdje, samo sto je Amerika sa toliko stanovnika pa nekako dodje do izrazaja. A evo i kod nas, generalno... pa samo kad vidim kod mene ovde u mojoj carsiji ko sve danas ima komp i ko se sve dohvatio neta, "fejsbuka", igranja "igrica" i tako toga, smuci mi se momentalno :wall::crash:
 
Poslednja izmena:
Jeste, igre se prilagodjavaju deci, mladjim narastajima, casual gamer-ima i pojednostavljuju.... Sad se stvorilo puno casual gamer-a i njima ce ovaj SC biti ekstra kao i decici koja verovatno nisu probala prethodne delove a cula su za cuveni SC pa ce se oduseviti ovim delom.
Konzole su krive za glupi zaklon i mark & execute skroz nepotrebno....
 
Sve sto vise ides igra postaje zanimljivija. Ako imas iole volje, probaj bar Third Echelon mapu

To je tačno da od te table postaje zanimljivo...Problem je to što je Third Echelon osma scena od ukupno jedanaest:p Ja još igram na najvećoj težini, ajde da ima jedno duple više mapa pa da kažem ok, taman... Ovako - sprdnja....
 
I ja krenuo na Reealistic opet mi je lako dosta, mislim previse ima pomagala, i ja pokusavam sto vise stealth da igram, ako se igra kao tps onda je prelaka igra, neprijatelji i na realistic su glupi nazalost, samo brze primete Sam-a, ja sam jedino to primetio.
Cak nema ni opcija da ponesem telo strazara !? Sledeci deo ce verovatno biti third person shooter.....
Stigao sam do Washington Monument-a i sreo se sa Victorom. Al moram da priznam cool su uradili one interrogation scene...
Misija u Iraku je ocajna....
 
ajea kako se svi trgnu kada konzolitis uleti u njihov omiljenu franshizu :)
 
Meni ovde nije nikakav problem "konzolitis". Dobro, stvarno loše deluje ono ispisano "idi tu i tamo". Problem je što je igra loša, što nema šunjanja, što nema mraka gde te ne primeti, pištolja sa prigušivačem i polagano pucanja i sklanjanja leševa. Već zaklon i rokaj iz zaklona, kao u najboljem slučaju u Rainbow Six Vegas. S'tim što je Vegas tako zamišljen i on je kao takav odličan. Ovo je u odnosu na ranije delove smeće.
 
Moze i stealth da se igra ali neki delovi moraju da se predju kao shooter....
 
Kada udje u mrak ekran pocrni i to je to. Vecinom je shooter, na momente zanimljiv i daleko, daleko od prethodnih delova. I ****ni pistolj koji ima neograniceno municije (pa gde je tu izazov). Klasicna prehlada zvana konzolitis. Inace igra leti na 1920x1080 sve na max na Quadu 6600 i ATI 5770. Samo se bojim da Alpha Protocol ne bude preslikani Conviction :S:
 
Konzolitis multiplatformitis sranjitis :D.
KRSH !
 
Moze i stealth da se igra ali neki delovi moraju da se predju kao shooter....

Da, na primer hangar na Airfield misiji, ****no ne može, igrao sam sat ipo tu sekvencu jer sam hteo da pređem stealth i ništa... ne može, nemoguće.... moraš da pobiješ govna da bi prošao..
 
U atachu je catalyst information center posle instalacije 10.4a
Igra i dalje ima bug sa framerate-om pa a u information center-u i dalje stoji verzija 10.4

Jel treba da stoji 10.4 posle instalacije 10.4a? Meni deluje da nesto tu ne stima pogotovo sto igra i dalje ima identicne probleme kao sa 10.4
Ma koja podesavanja da stavim igra i dalje luduje sto se tice framerate-a i moram priznati da to vrlo nervira. Pocinjem da se kajem sto sam kupio ATI-ja.
 

Prilozi

  • 104a.png
    104a.png
    90.6 KB · Pregleda: 24
Nazad
Vrh Dno