Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

SMOS 1.3 se radi, ima li neko neku sugestiju pre nego što se završi?
 
da na 1 MH/s daje 10 ltc na dan :)
mislim da ce se svi sloziti sa mnom ;)

ps
bice donacija
 
hahhaahahaha :D
nakon ove patnje od dana da se malo oraspoložim, a šta sve sutra imam da uradim (ne vezano za smos) ne bude mi dobro :D
 
Ima li negde sta je novo u 1.3?
 
Ima li negde sta je novo u 1.3?

Sve promene će biti u changelogu kada izađe, ali ukratko.
zadnji drajver,
zaštita statusa
pristup kroz ip bez šifre
pristup sa šifrom
dodatne opcije u statusu
ispravljanje grešaka u gpmono, mgpumon
zamrzavanje će biti otklonjeno ako imate više karti
biće instlirani neki paketi koji fale za network
biće dodate instalacije za drajvere e1000e e200X, i ostali koje pronađem tako da se samo instliraju
biće dodate instalacije za promenu 3.7.2-kal i sgminer, ali cgminer ostaje na 3.7.2 jer je više ljudi na starim grafikama nego novim, a lako je promeniti na jedan od ova dva, sve samo uradi
fokusirano će biti dosta da se što lakše vrše instalacije sa smosa, ako neko ima još neki predlog šta da ubacim neka javi.

sugestije dobrodošle, imate vremena danas, sutra, najkasnije prekosutra, i onda izlazi 1.3
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce podesiti da grafike kopaju npr. Ltc a procesor neki cpu coin?

Moze li neko kratko upustvo kako to uraditi, za pocetnike koji nemaju iskustva sa linux - om?
Nisam uspeo nista korisno o ovome da nadjem a mislim da nije lose da se i procesor iskoristi kad vec moze..
 
Ja imam predlog za 1.3 verziju.Da se vrati network manager ili kako se zove na linux da moze da se fixira ip adresa jednostavno da bi se izbegli kod nas vecih rudara ruteri koji prave problem i ruse masine stalno.Takodje ako moze da se ubaci gpumonitor u autostart da se dize sa os-om da moze da se prati jednostavnije sta se desava sa masinom bez kacenja misa i tastature
 
:) mogu ali u tome i jeste problem,kad imas mnogo masina i kad pobrljavi ruter,a desava se,izgubis mnooogo vremena i para :D
 
Jasno. Pada mi na pamet sledece ukoliko je naravno izvodljivo:

Eksportujes onaj backup fajl sa podesavanjima rutera i vratis nazad kad ruter padne. Trebalo bi da cuva i mac tabele a obicno traje 1 minut koliko treba da se restartuje nakon ucitavanja backup konfiguracije.... Shvatas na sta mislim?
 
Jasno. Pada mi na pamet sledece ukoliko je naravno izvodljivo:

Eksportujes onaj backup fajl sa podesavanjima rutera i vratis nazad kad ruter padne. Trebalo bi da cuva i mac tabele a obicno traje 1 minut koliko treba da se restartuje nakon ucitavanja backup konfiguracije.... Shvatas na sta mislim?

ne pali to druze,ja sam za taj net.manager govorio odavno,ali nije bilo sluha
 
E krastavac. Zasto je ukinut uopste?
Zanima me ovo jako kao i potencijalni problemi poput ovog koji je ledio iznio jer se dvoumim izmedju smosa i wina za rigove....
 
Ima li neko nešto da doda? Još sutra primam sugestije. Večeras ostaje da se vidi stabilnost.
Screenshot from 2014-01-22 23:45:11.png
Screenshot from 2014-01-22 23:45:25.png
Evo dve slike dole.

- Catalyst
1. Laste version installed - Catalyst 13.12

- Web Status
1. Added SMOS Logo
2. Security protect added (default password:donate)
-2.1 Access just via password - To turn off status password, just delete password from file passowrd.txt
-2.1.1 File is placed on home folder. /home/password.txt
-2.2 Access via IP - You can add IP in list.txt, and someone can access to see your status without password. When you login, he cant access anymore.
-2.2.1 File is placed on home folder. /home/list.txt
3. Restart rig from status (green) - sleeps for 10 second, then restart rig
4. Shutdown rig from status (red) - sleeps for 10 secound, then shutdown rig

5. Added logout in web status. - When you logout, nobady cant access to your web status.
6. Some color changed, and images.

- Mgpumon
1. Fixed port to 8080 when you try to join on some of your rigs.

- Gpumon
1. Changed text under speed on gpumon Mhs to Khs, it wasnt correct.

- Kernel flag
1. It was on tips from december, but now its by default. Problem with freez, boot sloved. And you can boot more than 5 cards (if your moatherboard support it)

- Cgminer-3.7.2-kalroth and sgminer 4.0.0
Cgminer kalroth, and sgminer isnt installed by default.
You need to install it manuel.
Cgminer 3.7.2 is default version. This two version is for r9.
1. Cgminer-3.7.2-kalroth - Its placed in /root/mining/cgminer-3.7.2-kalroth, and you just need to run scritp to change your cgminer with this.
-1.1 to change it just type /root/smos/mining/cgminer-3.7.2-kalroth/kal.sh
2. Sgminer - Its placed in /root/mining/sgminer, and you just need to run scritp to change your cgminer with this.
-2.1 to change it just type /root/smos/mining/sgminer/sgminer.sh

- Network
1. Network manager installed
2. Network manager gnome installed
3. In folder /root/smos/network/ we added drivers for next cards. Now you dont need to transfer it on your RIG. Just to install it.

e1000e
e2200
e2205
e220X
AR8161 Gigabit Ethernet
AR8162 Fast Ethernet
QCA8171 Gigabit Ethernet
QCA8172 Fast Ethernet
AR8131 Gigabit Ethernet
AR8132 Fast Ethernet
AR8152 v2.0 Fast Ethernet
AR8152 v1.1 Fast Ethernet
AR8151 v1.0 Gigabit Ethernet
AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet
Look list of compat drivers - http://www.smos-linux.org/list
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na upustvo kako pokrenuti uz gpu i cpu da rudari neki drugi coin, odgledao sam ovaj tvoj video jos cim je objavljen ali mi dalje nije jasno kako da uz gpu koji kopaju ltc pokrenem i cpu koji ce kopati neki drugi coin?
 
Moraš skinuti cpuminer. Instalirati, i onda pokrenuti i cpuminer.
 
Ima li neko nešto da doda? Još sutra primam sugestije. Večeras ostaje da se vidi stabilnost.
Pogledajte prilog 133771
Pogledajte prilog 133772
Evo dve slike dole.

- Catalyst
1. Laste version installed - Catalyst 13.12

- Web Status
1. Added SMOS Logo
2. Security protect added (default password:donate)
-2.1 Access just via password - To turn off status password, just delete password from file passowrd.txt
-2.1.1 File is placed on home folder. /home/password.txt
-2.2 Access via IP - You can add IP in list.txt, and someone can access to see your status without password. When you login, he cant access anymore.
-2.2.1 File is placed on home folder. /home/list.txt
3. Restart rig from status (green) - sleeps for 10 second, then restart rig
4. Shutdown rig from status (red) - sleeps for 10 secound, then shutdown rig

5. Added logout in web status. - When you logout, nobady cant access to your web status.
6. Some color changed, and images.

- Mgpumon
1. Fixed port to 8080 when you try to join on some of your rigs.

- Gpumon
1. Changed text under speed on gpumon Mhs to Khs, it wasnt correct.

- Kernel flag
1. It was on tips from december, but now its by default. Problem with freez, boot sloved. And you can boot more than 5 cards (if your moatherboard support it)

- Cgminer-3.7.2-kalroth and sgminer 4.0.0
Cgminer kalroth, and sgminer isnt installed by default.
You need to install it manuel.
Cgminer 3.7.2 is default version. This two version is for r9.
1. Cgminer-3.7.2-kalroth - Its placed in /root/mining/cgminer-3.7.2-kalroth, and you just need to run scritp to change your cgminer with this.
-1.1 to change it just type /root/smos/mining/cgminer-3.7.2-kalroth/kal.sh
2. Sgminer - Its placed in /root/mining/sgminer, and you just need to run scritp to change your cgminer with this.
-2.1 to change it just type /root/smos/mining/sgminer/sgminer.sh

- Network
1. Network manager installed
2. Network manager gnome installed
3. In folder /root/smos/network/ we added drivers for next cards. Now you dont need to transfer it on your RIG. Just to install it.

e1000e
e2200
e2205
e220X
AR8161 Gigabit Ethernet
AR8162 Fast Ethernet
QCA8171 Gigabit Ethernet
QCA8172 Fast Ethernet
AR8131 Gigabit Ethernet
AR8132 Fast Ethernet
AR8152 v2.0 Fast Ethernet
AR8152 v1.1 Fast Ethernet
AR8151 v1.0 Gigabit Ethernet
AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet
Look list of compat drivers - http://www.smos-linux.org/list


Ima li neko nešto da doda?
 
Imam ja . A gde je tu pecat :d:smash:
 
Smanjeno refrešovanje sa 30 na 15 sekundi.
Ima li još neko nešto, nemojte posle da kukate :D
 
zahvaljujem :) ovaj sto sam skinuo mi se zakucao prilikom butovanja.. black screen, sad cu videti sa ovim
 
Ostane mi na crnom ekranu prilikom boot-a. Pokusao sam da izguglam ali ne vidim koje bi problem mogao biti?
 
mozda ne vuce sliku sa integruse nego pokusava od diskretne graf?

edit: upravo to..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno