Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Verzija 1.2 Smosa se sama prebacuje svaki dan u 3h ujutru i 25-35 minuta kopa za singericu na wemineltc!!! Ja nisam dao grdne novce za masine i ne radjam mecku redovno sa istima da me neko pase.Napomenuo bih jos da sam posteno poslao za donaciju 5ltc jos prvog dana kada sam probao smos i video kako radi,ali ovo je stvarno previse.
Molim clana singericu da ovde jasno objasni kako radi harac za verziju 1.2 !?!
 
Auu, ovo su ozbiljne optuzbe.
Mozes li reci kako si primetio? Kako da to proverim?
Seo si u 3h pored mining riga i gledao preko gpumon gde ti kopaju karte? Gledao na tvom pool-t hashrate?
 
Da dve noci ne spavanja i otpratio.Takodje bih molio sve koji koriste smos v1.2 da sacekaju 3 ujutru uz masinu i da se to iznese na videlo,zasad na nasem forumu,a posle cemo search&destroy akciju da pravimo :D
 
Tacno je da to radi.
Prosto za prekinuti.
Otvoriti ssh preko putty-a u windowsu ili se logovati preko rdp konekcije na rig ili kako vec se logujete.
U konzoli otkucati "crontab -e"
kad se fajl otvori izbrisati da izgleda ovako(bez crtica):

-------------------------------------------------------------
SHELL=/bin/sh
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin

*/1 * * * * /home/.uptime.sh > /home/.time.txt
-------------------------------------------------------------
I cron(task sheduler) nece podizati skriptu i nece minovati u 3 po ponoci.

Pozdrav.:mad::smash::type::smoke:
 
Koliko znam, bilo je napomenuto da će to raditi, ali ne 25 - 35 minuta već 15? Inače, i ja sam dao donaciju i nije u redu ako je period veći od dogovorenog.
 
15 minuta i to je već napisano 100x ne znam čemu ova drama. Stoji na sajtu već dva meseca, a ovde je isto spominjano 100x. Samo ne znam gde ti nađe 25-35 minuta kada lepo piše 15.
 
Ok ali ako to zeza tvoj rig i pravi problem ljudima zasto da radi uopste ko hoce da donira moze da ih zovne da ukljuce ili u interfejsu dodaju dugme donate.
A ne da po defaultu bude ukljuceno.
Pozz
 
Napisana je skripta za to, ugasi donaciju za nekoliko sekundi. Ko će se buniti nego naši ljudi. :D Javilo mi se na email jedno 50ljudi da povećaju sa 15 na 30 i više...
Ako te zeza rig, ali nema razloga da zeza, skripta je testirana i radi savršeno. Ako zeza javi se.
I da napomenem da to nije nikakav harač. Niko ovde nije primoran da koristi SMOS, a koliko sam ja uložio u sve ovo i koliko plaćam server mesečno niko ne pita. Bitan je harač, a pool kada uzima 3% ili uzima 0%, a krade nije harač.
Čist primer za wemineltc, ja znam tačno koliko trebam na dan donacija da dobijem, i dobijem 10x manje svaku treću noć. Pa se vi zapitajte da li sam ja harač ili wemineltc koji kaže da je fee 0% a uzimu svaku treći dan sebi.
 
Poslednja izmena:
jel ima mozda neko cudo koje moze da izparsira podatke sa vise smos masina i prikaze na jednoj strani?
 
Slika u prilogu
 

Prilozi

  • Screenshot from 2014-01-11 15:17:05.png
    Screenshot from 2014-01-11 15:17:05.png
    21.8 KB · Pregleda: 75
Evo pridigoh se posle trece noci :).Ok, na 15min se prebace masine.Bilo je reci da ce masine kopati toliko ali je to predstavljeno da ce biti jednokratno prilikom prvog pokretanja smosa a ne svaki dan.Dodatno je ono sto ostavlja gorak ukus u ustima sto se skripta izvrsava nocu,kad svi spavaju.To je uradjeno namerno i sracunato.
Niko me ne tera da koristim smos,ali mora jasno da se naglasi koliko ce da me kosta koriscenje pa da se ja odlucim, a ne da se laze i maze i ide na demagoska pravdanja.
Jednom recenicom je mogla da se izbegne zabuna/pljacka : ko hoce da koristi smos,napravljena je skripta koja ce svakodnevno na 15min kopati za mene.
Ja prvi ne bih na to pristao iako sam od pocetka zagovornik da treba da se donira i da covek treba da dobije nesto za svoj trud.To nesto naravno ne podrazumeva samo od mene preko 150$ mesecno.
Jos jedna stvar,99% nas nije linux programer i strucnjak za mining i niko ne moze da podesi masine,posebno ako ih ima mnogo da budu full stabilne od pocetka.To je proces koji ume da potraje i mesec dana,zavisno od iskustva,znanja i srece sa hardwerom.
Zbog skripte se desava da masina zakuca ako nije 100% stabilna.To je najveci problem cele ove price oko "donacije".Napravi coveku mnogo vise stete nego tih 15min upravo zato jer je odabrano 3 sata nocu.
 
Lepo piše 15 minuta po danu i pisalo je odmah na početku, i kada je bilo obaveštenje da će biti ubačeno pisalo je 15minuta donacija na dan, što je 1%.
To sa tri sata ima veze samo ako gledaš našu zonu. Koliko ljudi koristi smos nisi svestan. Prošli mesec je bilo 2.3TB protoka (to treba platiti inače), i ne možeš reći da sam ja gledao našu zonu i da ljudi ne bi videli šta se zapravo dešava, iako deluje tako.
Više amerikanaca koristi smos nego svi na baklanu zajedno. Tako da to oko krađe noću ne pije vodu, ali deluje tako. Tri sata sam izabrao zbog diff-a. Diff se menja nekoliko sati kasnije.
Šta misliš ledio kako je meni kada dođu 1000 ljudi na irc i od tih 1000 svi obećaju neke donacije, svi oduševljeni, sve savršeno radi, a niko ne donira? Svi oni su dobili pomoć od mene, a posle odu i nikada se ne vrate. Meni ne ostavi gorak ukus? 1% je tu, ako ne želiš piše lepo da se može ugasiti. Ima skripta, pokreneš je, blokira donaciju i to je to. Za to ti je potrebno 1minut. Razumem ja ledio da ti imaš mnogo rig-ova ako je 150$ mesečno od tebe, i razumem da ti ovo smeta, ali lako se ugasi.
Ima ljudi koji mi plaćaju mesečno unapred u LTC samo da se ne restartuje statistika. Samo zbog statistike, ništa drugo. To nije naš mentalitet i mi to nećemo razumeti. Kod nas je sve krađa...
 
Ja apsolutno kao kolega programer podrzavam 1%, ako je stvarno toliko, a verujem da jeste.
Nadam se samo da to ne uzrokuje nestabilnost sto je spomenuo ledio, mada ni ne vidim kako bi
 
Kod:
#!/bin/sh
export GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100
export GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1
sleep 10s
mine stop
sleep 10s
screen -d -m -S cgminer /opt/miners/cgminer/cgminer -c /home/.donate.conf
sleep 15m
clear
sleep 10s
killall cgminer
sleep 10s
mine start
sleep 10

Ako treba nekome prevod neka se javi, ali sve je jasno i za one koji ne poznaju bash.
Kolega hvala na razumevanju :D
 
Sta znaci ova greska i sta raditi sa njom ?
renane9y.jpg
 
Imam problem sa smosom, pomagajte :D.
Prvo je problem bio upaliti masinu, preko 24h mi nije radio rig sa 3x7950 dualX. Kada sam pokusao da ga upalim nece ni da mrdne. Posle proveravanja svake komponente posebno, da li je ispravna sastavim opet rig i opet nece, onda resim da uzmem fen da duva na ploci dok se ne ugreje jer stoji u sobi pored otvorenog prozora, mada je pored i druga masina koja greje i za divno cudo dok je fen duvao u plocu masina se upali nekako :D. E onda nastaje drugi problem kad pokusam da udjem u Smos i kad ucitava, ispise mi waiting 20 sec za nesto i posle toga zakuca. inastalirao sam i drugi smos, medjutim isto. Provericu tacno sta ispise kao gresku kad dodjem sa posla. Doslo mi je da zavrnem rig kroz terasu, kada se tako nebulozne stvari desavaju. Ne znam jel ima veze sa plocom, jer je ploca starije generacije, ima 4-5 godina, ali je sigurno ispravna i ranije je danima radila kako treba....
 
Sa nekim plocama nece da radi smos ...
 
MOze lako biti i do tvoje ploce cim nece vise ni da pali a radila je kako kazes mesec dana . KOja ploca je u pitanju ?
 
Nazad
Vrh Dno