Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Iz browsera nestane karta pa se pojavi pa nestane itd...
 
Meni je ruter iskočio i nije radio 5h, pa mi nije nastavio mining. Pa sam se zabrinuo da nije nešto do SMOS-a :D
 
Iz browsera nestane karta pa se pojavi pa nestane itd...
 
Birajte šta da vam kažem :D

To što nestaje poveremeno, to ćemo probati da rešimo :)
 
Poslednja izmena:
Mozda je samo kombinacija 2x 270x i 7790.Ko ce ga znati.
 
Najbitnije je da rig radi stabilno. Sada je siguran sa status zaštitom. To je to :)
 
Mozes malo da pojasnis tu status zastitu za nas security/linux/lan noobove.Sta je to?
 
Ajmo predloge za video tutoriale, napravio sam ih nekoliko, ali ne znam koje još da vam napravim.
http://smos-linux.org/video
http://smos-linux.org/videos


Čemu služi password na statusu?
Ako bi neko slučajno ili sa namerom pristupio vašem ruteru i došao do RIG statusa, sada je zaštićen ŠIFROM.
Ako neko koristi public IP adresu ili je izbacio na public preko no-ip.org sada može da bez problem šeruje svoj status drugima, on je zaštićen ŠIFROM.
SMOS je ionako siguran. Google ga ne indeksira kao BAMT, i to mu je odmah prednost.
ŠIFRA na statusu se može ugasiti tako što obrišete ŠIFRU iz fajla i ostavite ga praznoga.
Vaš rig je sada sigurniji nego ikada :D
 
Poslednja izmena:
Zašto nisi napravo "kršteni" .iso fajl? Ovaj .img VMWare ne prepoznaje.

Edit: Koja ti je verzija kernela? 2.6.x pretpostavljam ili?

Edit 2: čak ga ni Daemon ne čita. :S:

Ako može ISO da se uploaduje negde pokušaću ono što sam pitao u postu #334. Stvarno me mrzi da se cimam sa Img Writer programom.
 
Poslednja izmena:
Zašto nisi napravo "kršteni" .iso fajl? Ovaj .img VMWare ne prepoznaje.

Edit: Koja ti je verzija kernela? 2.6.x pretpostavljam ili?

Edit 2: čak ga ni Daemon ne čita. :S:

Ako može ISO da se uploaduje negde pokušaću ono što sam pitao u postu #334. Stvarno me mrzi da se cimam sa Img Writer programom.

Ne može ovaj IMG u ISO. Davno smo raspravljali o tome. :(
 
2.6.32-5-686

To sve treba da ide na novo. Ja mislim da će možda još biti 1.3.1 ili 1.4, posle toga ide na 2.0 i ide sve čisto.
Teško je upgrade kernel pored svih ovh starih stvari sa bamt-a.
 
Za 7xxx karte 1.2,r9 1.3 bolje radi

Evo dve Asuske 7970 DC2T bogme 1.3 odlican :)

2014-01-25 22_32_28-smos-linux 1.3 - smos-1 status.jpg

ovaj prekid mali sam ja slucajno Q u cgmineru :d

bolji su drajveri offical nego beta stabilni hasrate zakovan na 700 .
 
Poslednja izmena:
Dobro ovo izgleda. Samo mi javite r9 290 i x kako ferceraju D:
 
Vratio se na 1.2,instalirao r9 fix i ovaj drugi cgminer sve u fullu neispada karta 7790.:smash::type::smoke:

Ono sto radi netreba dirati.
Kazu pametni ljudi.

Rig.PNG
 
Poslednja izmena:
zima je ful.jpg

mali update dobro izgleda 1.3 smos

zahladjenje prija :)
 
Probao sam danas na novom smosu standard setup za 750khsa na R9 280x kartama (int13, tc8192, gpu 2, shaders 2048). Daje 600khsa. Ne znam zasto nece da daje koliko bi trebalo, Singerice usrao si motku sa R9 280x kartama :D, bitno da juris da podesis R9 290/290x koje skoro niko i ne koristi :D.

Elem, ima li neko ideju koji setup bih mogao da probam za R9 280x karte, trenutno koristim 1050/1500, tc 24768, int 20, shaders 2048. Ovako dobijam 700-710 khsa.
Ako neko ima powersaver setup da dobijam oko 700khsa, sa nizim klokovima i drugim podesasvanjaima neka javi.
 
Kakve su ti to karte micairvas? Danas mi se javlja lik ima 6 karti (r9 280x) na ploči, i dobija 750 po karti, i hoće još više, kao može 830,40 tako nešto.
Jesi probao da promeniš bios?
 
Poslednja izmena:
Probao sam danas na novom smosu standard setup za 750khsa na R9 280x kartama (int13, tc8192, gpu 2, shaders 2048). Daje 600khsa. Ne znam zasto nece da daje koliko bi trebalo, Singerice usrao si motku sa R9 280x kartama :D, bitno da juris da podesis R9 290/290x koje skoro niko i ne koristi :D.

Elem, ima li neko ideju koji setup bih mogao da probam za R9 280x karte, trenutno koristim 1050/1500, tc 24768, int 20, shaders 2048. Ovako dobijam 700-710 khsa.
Ako neko ima powersaver setup da dobijam oko 700khsa, sa nizim klokovima i drugim podesasvanjaima neka javi.

koje su karte u pitanju tj proizvodjac ?
 
Sapphire R9 280x dualX. Pod windowsom svaka daje 750khsa, pod smosom jedva 600 sa istim podesavanjima. Dakle probao sam na 3x R9 280x dualx i jednoj Sapphire R9 280x toxic. Sve se isto ponasaju. Ajde da imam jednu kartu pa da pomislim da je los primerak, ali ovako nema sanse....
 
Sapphire R9 280x dualX. Pod windowsom svaka daje 750khsa, pod smosom jedva 600 sa istim podesavanjima. Dakle probao sam na 3x R9 280x dualx i jednoj Sapphire R9 280x toxic. Sve se isto ponasaju. Ajde da imam jednu kartu pa da pomislim da je los primerak, ali ovako nema sanse....

--verbose --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192 --shaders 2048 -g 2 -I 13 -w 256 --auto-fan --gpu-memclock 1500 --gpu-engine 1050 --gpu-powertune 20 --expiry 1 --scan-time 1 --queue 0 --no-submit-stale

probaj ovaj podešavanja, samo prebaci u config
 
Samo da objavim od mojih kolega sa ltcrabbita novost:

Kod:
Altcoin mining is now improving your profits , Jan 26, 2014 at 18:51 

We just launched altcoin mining for you guys!!!
Many times there are other scrypt coins, which are more profitable to mine than LTC. We automatically switch mining to most profitable altcoin and exchange the coins to LTC. You get paid comfortably in LTC every hour and get a nice PPS altcoin bonus on top of regular payment. You don't have to change anything. Just enjoy the extra profit!

Fee je 2%. Ko želi da promeni pool može to uraditi preko moga linka https://www.ltcrabbit.com/#afsmos koji ima fee 0% dve sedmice.
Što se tiče alt mininga, ništa se ne menja po menjačnicama, i prebacuje iz btc, ltc, sve samo radi i isplaćuje u poolu. :D
Trenutno se majnuje doge, koji je najprofitabilniji :)
 
Cek, ako se koristi njihov smos onda ide varijanta kopanja bilo koje profitabilnije valute od ltc-a?
 
Njihov je isti kao moj. Samo su hteli dizajn njihov, sa njihovim logom, itd. Možeš ti kopati i sa windowsa na njihovom poolu preko moga linka i imaćeš 0% dve sedmice. Nema nikakvih uslova.
 
jesi i njima updateovao verziju na 1.3 ili ce to tek biti.Od kako imaju joined mining razmisljam da odem malo kod njih.Ne bih da menjam ponovo smos ako ne moram :)

edit: sad sam odpratio tvoj referal ali link ide na osnovnu web stranu i ne vidim da ce ici preko tebe na bilo koji nacin,ili gresim?
 
Poslednja izmena:
@Singerica
Ja sam se odavno vec reg preko tvog linka i ispucao te 2 nedelje , da li cu opet dobiti ili sta i kako bez da se reg opet ?
 
Njihov je isti kao moj. Samo su hteli dizajn njihov, sa njihovim logom, itd. Možeš ti kopati i sa windowsa na njihovom poolu preko moga linka i imaćeš 0% dve sedmice. Nema nikakvih uslova.

Cek, ja kopam na njihovom pool-u sta god je najisplativije i svakih sat dobijam svoju nagradu u ltc-u?

edit: sad sam odpratio tvoj referal ali link ide na osnovnu web stranu i ne vidim da ce ici preko tebe na bilo koji nacin,ili gresim?

To je i mene zbunilo....
 
Da, otvori početnu, ali gore stoji URL https://www.ltcrabbit.com/#afsmos, to je bitno. Onda vi idete na registraciju i ono će prepoznati mene.
Ništa ne menjajte, samo se registrujete preko toga linka. Moraš se registrovati ponovo preko referrala da bi dobio dve sedmice 0% fee, video sam da ih to dosta radi.
Koristite stari SMOS, ili windows, nema tu nikakvih uslova. Ovo je samo kao da smos useri promene pool, i dobiju popust dve sedmice 0fee, na to se kao išlo.

još neka pitanja? :D


#edit

ledio uspešno si se registrovao, vidim te u listi :)

njima još uvek nije 1.3, nije ni ceo 1.2, zato što oni to plaćaju po upgradu, a vidim da nisu volji još da urade upgrade na 1.3 :D
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da pravim novi mail , sredi to tamo kad ih vec znas pa me ubaci na listu tj vec sam ti u listi odavno .
 
Nazad
Vrh Dno