Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš dosta, 5GB je sitnica. TV može da skine i 1000GB a verovatno i više, zavisno koliko se gleda, HD sadržaji posebno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da je bio otisao strujni adapter za cisko epc 3208. Dosli majstori proverili i zamenili. Radi sve kako treba sad.
 
Nemam predstavu koliko Android box vuce ako bude gledao TV preko Unifi tako da se treba dobro raspitati, ako moja zena dnevno svuce 800MB na Android mobilni telefon koliko vuce TV?
Не играј се, после ћеш да се чудиш зашто је велики рачун.
 
@calexx,
Mobilni nisu na racunu, zenin mobilni vuce preko wi-fi i mog interneta, 99% tog djubreta je facebook. Ja to na svom nemam a protero sam ga i sa PC. To sam replicirao coveku da se raspita ako se okaci na unifi i eon-box i gleda TV.
Ne pada mi na pamet da bilo sta gledam od filmova na mobilnom kad imam TV.
 
Zavisi na to koji TV hoće da gleda preko Unifi. Ako je u pitanju EON, maksimalni bitrate je (po podešavanjima na samoj aplikaciji) 7Mbps, znači skoro 1MB u sekundi, odnosno oko 3.5 GB na sat.
Pozdrav
 
Ali eon se ne računa u potrošnju preko unifi mreže, bar je tako ranije bilo ako nešto nisu promenili

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, posto ne zelim da uzmem eon box, kolega je uzeo, baguje kao lud, zadržao sam moj stari reciver 4682dvb,sa kojim sam zadovoljan. Paket mi je trio gold, koji je istekao pre godinu dana, zovu non stop da predjem na neki drugi, nude neke stvari koje mi ne trebaju...

Kod tog eon paketa jedino mi se svidja gledanje unazad svih kanala, za razliku od ovog mog, gde ne mogu svi. Našao sam rešene za to, na Android Box X96 Mini, sam instalirao eon apk, koristio apk hdmi virtual switch da sakrijem da uređaj ima hdmi izlaz, ali više neće da radi, izbacuje poruku da je apk za mobilne telefone. Pre neki dam sam uradio update box-a i mislim da mi od tada ne radi. Ima li neko rešenje da ponovo mogu da gledam? Retko sam koristio, uglavnom za sport klub kad prebace na 4,5,6,7 nesto, a ti kanali ne mogu da se vrate na 4682dvb, mogu samo 1,2,3. Neko mi kaze da vratim staru verziju firmware na box-u, ali nisam siguran da to neće brikovati box, znam da je znalo da pravi problem kod nekih telefona, da izgube mrežu.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Pa nije taj Eon box baš tako loš da bi se radilo toliko gimnastike. Jeste da ume nekad da zabaguje, ali nije strašno. Kada se desi da učestalo baguje, obriše se keš ili uradi factory reset i radiće opet OK. Ja sam za 8 meseci to morao jednom da uradim.
 
Mali KAON-ov boks kod mene dobio apdejt noćas (EON PREMIUM OTT). Osim uputstva za korišćenje EON app, tu je konačno i dugme za gašenje pozadinskog. Samo treba kliknuti na procenat baterije i dobije se ponuđeno. Isto dodato: Info događaja koji sledi. Oduzet je onaj plavi okvir za kanal koji je trenutno pušten. Sve u svemu, lep posao su do sada obavili ljudi iz SBB-a. Videćemo šta dalje sledi za oba boks-a. :)
Trenutna verzija: 3.3.5
 
Poslednja izmena:
Kod mene eon app 3.2.3, verzija o.s 0.8.9...

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, posto ne zelim da uzmem eon box, kolega je uzeo, baguje kao lud, zadržao sam moj stari reciver 4682dvb,sa kojim sam zadovoljan. Paket mi je trio gold, koji je istekao pre godinu dana, zovu non stop da predjem na neki drugi, nude neke stvari koje mi ne trebaju...

Možeš da uzmeš EON box a da u dogovoru sa ljudima iz SBB-a zadržiš i 4682 za 2 ili 3. Tv. Hvalili su se ljudi na farumu da je ovo moguće pa probaj i ti.
 
Možeš da uzmeš EON box a da u dogovoru sa ljudima iz SBB-a zadržiš i 4682 za 2 ili 3. Tv. Hvalili su se ljudi na farumu da je ovo moguće pa probaj i ti.
Kad su izašli eon paketi, zvao sam i to mi je uslov bio da zadržim 4682 kao sekundarni, rekli da nije moguće, da daju drugi, cak i ako se doplati da i drugi ima napredne funkcije. Zato sam odustao. Možda su u međuvremenu dozvolili da ostaje, provericu.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Najnoviju nisam probao, probao sam neku prethodnu, dva-tri update-a pre. Na boxu normalno radi, ništa nisam sklanjao ali je običan android, nije tv verzija.
 
Sakrij i ethernet port :d :d
Hehe, od lika koji prodaje na veliko box-ove na kp, kad sam pitao jel radi eon, kaze radi, samo skini hdmi virtual switch, da sakrije hdmi izlaz i onda ce da radi. Ja sam tako uradio, nisam probao bez njega, mozda bi i radila, ali reko lik koji prodaje, razume se sigurno, sto da eksperimentisem. Uspeo sam sada da pokrenem par verzija iza, bez editovanja apk, ali u pozadini mi radi hdmi switch. Da li je do njega ili ne, bitno da radi :)

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
A da li bi radio EON na Xiaomi Mi Box S?
Čista radoznalost.
Taj ima Android TV os.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pokušao sam da gledam 24 minuta i slika se trese. Isto tako n1 slika se trese, podrhtava.

Ostali kanali ok npr SK 4k.

Da li još neko ima ovaj problem? Gledam preko eona.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Problem je nestao kada sam prebacio rezoluciju u podešavanjima samog EON boxa na 1080i 50hz

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Teska saobracajna nesreca u Nisu, lik se zakucao sinoc u banderu koja je pala i pokidala SBB kabl. Od tada preko 1000 domacinstava ( po recima operatera) nema kablovsku i dok se to ne sanira kasnine u toku veceri nece ni imati... jel imam ja neka prava u ovij situaciji jer sam lisen usluge koju placam ak krivica nije moja.
557c6ba4ce21f926f56ee147f6fb14d2.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^nije ni njihova krivica.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ценим да је то исто као и кад ти нестане струја из истог разлога.

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
 
Možeš da tužiš ovog što se zakucao u banderu al će to da potraje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kad su izašli eon paketi, zvao sam i to mi je uslov bio da zadržim 4682 kao sekundarni, rekli da nije moguće, da daju drugi, cak i ako se doplati da i drugi ima napredne funkcije. Zato sam odustao. Možda su u međuvremenu dozvolili da ostaje, provericu.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока

Meni juče u sbb u ns rekli da mogu da zadrzim 4682. Imam trio gold, pod ugovorom sam do septembra 2020. Samo da predjem na eon full po ceni trio golda.
 
Управо прославих месец дана како постоји шум на чворишту :D а СББ прописано како доликује великом провајдеру, умањио рачун за септембар 308 динара, за Октобар 10%, мојој срећи нема краја.

Свака част за СББ, платиш 7000 дин за два месеца, рефундирају ти 658 дин трошкова, само јако и до победе... Нисам сигуран шта је горе МТС или СББ, ал зато ВИП ради посао, на моју жалост то је тренутна опција од 4 поподне до 1 сат иза поноћи...
 
Meni juče u sbb u ns rekli da mogu da zadrzim 4682. Imam trio gold, pod ugovorom sam do septembra 2020. Samo da predjem na eon full po ceni trio golda.
Zvacu da proverim.

BTW, trio gold paket imam, gde je net 150mbit, ovo je moj maksimum?!? Kakva je situacija kod vas? Ok da bude 10% manje, ali skoro duplo... To je već mnogo!
e31d1553abc720e8c27b7c0ed8d8bcb4.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno