Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

Jeste li uspeli da rešite probleme sa otvaranjem?

Dobio sam danas telefon na poklon, ne može da se otvori skroz. Sutra ga šaljem u servis. Našao sam na netu da se navodno odlepi neki graničnik/lajsna i onda taj lepak napravi zakrčenje,
 
U lokalnom servisu nisu smeli da prime uređaj, kažu da nisu stručni za skidanje ekrana. Treba mi preporuka za neki servis u Beogradu.

Evo šta bi otprilike trebalo da se uradi:
 
Ja moj fold 4 operem pod česmom i otvaram i zatvaram dok se ta prasina ne pokupi i ocisti sarka, posle toga se duzi period otvara sve normalno. Nemam zivce da mi drze telefon u servisu mesec dana.
 
To jeste rešenje, ali ne daj Bože da nije negde lepo stavljena gumica za vodopropustljivost, i pokvasiš uređaj, odneseš u servis i kažu, pa koga će to Milanče da...
 
Hvala za preporuku, zakazana promobi usluga od vrata do vrata, videćemo kako funkcioniše i koliko će im trebati da oprave uređaj.
 
I obavezno spakuj uređaj u original ambalažu, fotkaj ga lepo sa svih strana da imaš za ne daj Bože.
 
Promobi bi da menja ceo ekran za sitnicu od 72000, voleo bih da mi je to operator rekao pre slanja u servis da ne gubim vreme. Ima li neki servis koji neće da menja ispravne delove, već one koje ne funkcionišu?
 
Ček, hoće da menjaju ekran zato što ne može da se otvori uređaj? Uređaj nema nikakvu garanciju?
 
Negde sam citao da menjaju ekran i bateriju, ako šarka zeza. Neće da se bave čišćenjem tog mehanizma jer tu ima mnogo posla koji ne mogu da naplate. Pretpostavljam da se o tome radi.
 
Ako ima garanciju ne mogu da mu naplate.
 
Pretpostavljam da covek nema garanciju dok je dobio na poklon telefon; a verovatno upravo iz razloga sto je defektan.
 
E je.i ga :(. 600 EUR ekran, nisu oni u vinklu.
 
Uh sto bi to bilo lepo da ja mogu jednog dana da pričam kako mi je baterija na telefonu toliko degradirala , da moram kupiti novu . To bi značilo da je telefon kod mene preko 2 god - nemoguća misija do sada , za mene .
 
Ne mora da bude tako dug period :). Mislim da mi nismo toliko heavy user-i. Imam druga koji puni S22 Ultra dva puta u toku dana. Prvo sam mislio da čovek nije normalan, ali kada napanji hotspot i VPN, i 100 stvari pored...
 
Nažalost Fold i Flipš nisu takvi uređaji koji će moći da se pohvale baterijom ako se upogone na 101%.
 
Nažalost Fold i Flipš nisu takvi uređaji koji će moći da se pohvale baterijom ako se upogone na 101%.
Meni izdrzi ceo dan ujutru od 5 do ponoci i to vecinom na mob podacima , razgovori i internet dc , inst , fb , viber , mesenger i bude nesto ispod 30% baterije pred spavanje . Kad ne radim , kada sam kuci , baterija izdrzi duze , jer ga manje cackam . Ja sam zadovoljan baterijom sa mojim koriscenjem telefona .
 
Ti imaš Fold4? Nisu problem mobilni podaci, messenger-i itd. Ovde konkretno gde sam ja naveo potrošnju za drugi uređaj je problem slab signal + VPN + hotspot jer je praktično mobilni uređaj kao ruter sve vreme. Ja sam sa Fold-om isto izvlačio jedan dan, ali nisam ga nikako forsirao, tako da mislim da kada bih bilo koji ovakav tip uređaja upogonio da bi mi baterija sastavila nekako 7h, jer više i ne očekujem, ali ne želim ni kompromise za ovakve uređaje u tom slučaju koji su najskuplji na tržištu :).
 
"je problem slab signal + VPN + hotspot" svaki telefon će da muze bateriju rapidno u ovakvim uslovima i nema šanse dan da izgura ni jedan.
 
Ti imaš Fold4? Nisu problem mobilni podaci, messenger-i itd. Ovde konkretno gde sam ja naveo potrošnju za drugi uređaj je problem slab signal + VPN + hotspot jer je praktično mobilni uređaj kao ruter sve vreme. Ja sam sa Fold-om isto izvlačio jedan dan, ali nisam ga nikako forsirao, tako da mislim da kada bih bilo koji ovakav tip uređaja upogonio da bi mi baterija sastavila nekako 7h, jer više i ne očekujem, ali ne želim ni kompromise za ovakve uređaje u tom slučaju koji su najskuplji na tržištu :).
Da i nemam problema sa bilo čime , samo da ga ne ureknem . Zadovoljan sam njime , a igrice ne igram , to ni sa jednim telefonom nisam radio .
Drugi je utisak korišćenja u odnosu i na S22 i IP PM modele .
 
Totalno drugo iskustvo i tu nema priče.
 
Meni fold ne može pola dana kada koristim wireless android auto. Ne znam da li je tako na drugim telefonima, ali to jede bateriju.
 
Isto je sa svim. Ubija, jede, proždire. Pogotovo ako je wireless povezivanje u pitanju.
 
Bas bzvz. Wireless android auto nema poentu ako moram drzati telefon na punjacu.
 
Starija kola su koristila kabl, ali su novija dobila wireless opciju. Ja recimo kod mene u kolima, mogu samo AA da imam preko kabla. Poručio sam jedan AA wireless sa AliExpress-a, pa ću da testiram kada stigne. Meni je još fascinantnije da recimo wifi punjač ne stigne da napuni dovoljno brzo uređaj kada je na AA, a pritom se usija uređaj koliko je topao jer se u isto vreme i puni i emituje AA.
 
Nazad
Vrh Dno