Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

Na mom telefonu (flip4), nakon što sam drugi put zamenio foliju, odlepila se posle dan-dva. Devojka na prijemu u servisu mi je onda rekla da je razlog za to malo veći nabor koji se napravio korišćenjem telefona. Ja to nisam ni primećivao nešto. Prilimi su ga sa zahtevom da se zameni displej, što su i uradili. Displej je zamenjen u roku od dva dana.
Na kraju, mislim da se Samsung ipak trudi da kod ovih telefona brzo uvaži garanciju da bi ih promovisao što bolje.
 
Da li ste imali mrtve pixele i za koliko meseci su se pojavili?
 
Na mom telefonu (flip4), nakon što sam drugi put zamenio foliju, odlepila se posle dan-dva. Devojka na prijemu u servisu mi je onda rekla da je razlog za to malo veći nabor koji se napravio korišćenjem telefona. Ja to nisam ni primećivao nešto. Prilimi su ga sa zahtevom da se zameni displej, što su i uradili. Displej je zamenjen u roku od dva dana.
Na kraju, mislim da se Samsung ipak trudi da kod ovih telefona brzo uvaži garanciju da bi ih promovisao što bolje.
Gde se napravio nabor? Ja sam promenio foliju sa amazona i ova drži možda bolje i od fabričke. Nikakvih nabora nema.
 
WSD mislim da je pun pogodak za savitljive telefone. Ipak je premium folija u pitanju, i trebalo bi da je postojanija od ovih što se prodaju svuda, pa i od one koju Samsung stavlja.
 
Gde se napravio nabor? Ja sam promenio foliju sa amazona i ova drži možda bolje i od fabričke. Nikakvih nabora nema.
Nabor na ekranu na mestu gde se savija svakako postoji od samog početka, tako je telefon napravljen :)
Vremenom je postao malo veći (dublji), što utiče da se folija na sredini brže odlepi. Naravno da ja to nisam primetio jer jelte svaki dan ga koristim. To su konstatovali i zamenili ekran.

Možda je WSD kvalitetnija, ali je poenta da se na samom ekranu u toku korišćenja formira veći nabor na mestu savijanja. Folija tu nema uticaja.
Nadam se da je to bolje rešeno sa šarkom na Flip/Fold5.
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li koristite ram plus memoriju na Fold 4 telefonu i na koliko vam je podešena , ako ste je uključili ?
Hvala
 
Z Fold 4 , 12/256, neče da se otvori, ide na servis danas, do jučer bilo sve ok, Pozdrav iz Slovenije , (kiša vani na puno)

jučer otišao u servis da preuzmem, : sa njihove strane zaključak: kao došla PRAŠINA unutra, menjali sve, JAO BOŽE . Pozdrav
 

Prilozi

  • FOLD 4.png
    FOLD 4.png
    123.8 KB · Pregleda: 47
Ko zna šta si radio kad ne može da se otvori.
 
Dešava se da ne može sam od sebe, ne znači nužno da korisnik nešto loše radi. Još se to sve testira na nama.
 
Z flip 4 još uvek ništa.
 
Aktivirao sam stari note9 a ovaj ide danas u servis. Ne bih se baš igrao sa vodom.
Ево чисто update после месец и 24 дана ја сам још увек без уређаја. После 20 дана код Promobi-ја одобрена је замена. Од тада Yettel ме завлачи. Замену немају. Понудили су ми да доплатим РСД 45.000 за Фолд5 или С23 обичан што сам одбио. Рекли су ок вратићемо паре. Сада после 3 недеље изговора по систему биће за дан -2 у понедељак ме обавештавају да паре не могу да врате и раде на томе да ми одобре Фолд5 без доплате. Чекам их до краја недеље и онда жалба/ тужба. Ово је невероватна срамота Yettela. Од Теленора нису остали ни дугмићи...
 
Pa ajd, nije da de nećeš ovajditi kad dobiješ nov fold 5 ;) ...u svakom slučaju ne pravdam ih i samo teraj svoja prava!
 
Ево чисто update после месец и 24 дана ја сам још увек без уређаја. После 20 дана код Promobi-ја одобрена је замена. Од тада Yettel ме завлачи. Замену немају. Понудили су ми да доплатим РСД 45.000 за Фолд5 или С23 обичан што сам одбио. Рекли су ок вратићемо паре. Сада после 3 недеље изговора по систему биће за дан -2 у понедељак ме обавештавају да паре не могу да врате и раде на томе да ми одобре Фолд5 без доплате. Чекам их до краја недеље и онда жалба/ тужба. Ово је невероватна срамота Yettela. Од Теленора нису остали ни дугмићи...
Po zakonu ako nemaju zamenu ( isti tel ), trebalo bi da dobijes fold 5.
Samo papir, nista drugo. Javi sta je bilo na kraju.
 
Ne znam jel pominjao već neko, ali pojavio se good lock u samsung store aplikaciji redovno i za naš region ;)
 
Pa ponašaće se normalno, sve dok ga ne zabodeš nečim :D I meni je na foldu 3 golišav pa dokle dogura (još vučem i fold pen po njemu, mada to ne bi trebalo da ga ošteti).
 
Jel neko dobio ažuriranje na A14 pa da podeli utiske ili su mozda isti bagovi kao i na S seriji
 
Ja dobio na z3. Ima nekih vizuelnih promena (ne sviđa mi se što je notification crno-beli praktično)...ostalo manje više. Videćemo za par dana
 
Pozdrav ljudi, imam pitanje, nudi mi se nov Fold3 po nekoj ok ceni, jer je dobijen kao zamenski za stari koji ne može da se popravi? Garancija bi važila samo još 5 meseci.

Da li je mnogo gori Fold3 od Fold4 po pitanju šarki i odlepljivanja (problema sa) ekranom?

Ne mogu sam da prelomim...
 
Nije..čak šta više više ih se žali na fold 4 koji ne može da se otvori skroz 180 stepeni. Jedino što je spoljni ekran za 1.5mm širina f4
 
Sad si me baš bacio u rebus 🤯

Nisam celu temu iščitao, ali otprilike pola, i neki zaključak mi bio kontra tvojoj tvrdnji.

Razmisliću još malo pa ću prelomiti.

Imam već 2,5 godine Note10+ i pitao sam se a šta posle...
Čak mi i S22 Ultra dolazi u obzir ali me nekako Fold vuče opasno zbog samog dizajna, zbog te neke metalne izrade tj okvira itd, baš mi je onako muški telefon.
Prosto ne znam šta bih još gledao a da je taj neki "inženjerski" dizajn kako ja to zovem.
 
S22 nikako. S23 svakako.
 
Jel neko presao na OneUi 6
Kakvi su mu utisci
Baterija , slike , signal
Meni stiglo danas ažuriranje , ali cu sačekati da vidim neke utiske sa fold 3 i 4
Neka napiše neko ako je prešao
 
Ja sam prešao na f3...isti problem ko i svi drugi, ružan crno beli notifikacioni panel, čudan font itd. Ne prelazi ako ti sve radi ok
 
Nazad
Vrh Dno