Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

I to je to. Svaki sledeći put se plaća zamena. Čuj folija im košta 3.500 rsd :D. Smeh od politike.
Na kraju sam kontaktirao i Amazon, gde sam i uzeo uredjaj. Oni imaju politiku da zamene ceo uredjaj ili refund celog iznosa posle 2 popravke. Tako sam i uradio za Flip3.
Videcemo sad kako ce za 4ku ici.
A ne verujem da je ovde u Nemackoj ta zamena 30e :D
 
Za foliju ne smeju više od 10 evra da uzmu. Ja kada sam ovde u Srbiji zvao, čovek mi priča kao da doniram organ šta treba.
 
Nije to samo u Srbiji. Već sam pričao za Kanadu je batica iz Samsunga ponudio da mu ostavim otključan telefon i 50-60$ je zamena posle prvog puta čini mi se.
 
Još uvek nije napredovala tehnologija da bi kupio neko ko ne bi brzo menjao.
Računam da bih ga koristio 3-4 godine, pitanje je da li bi toliko izdrzao
 
Izdrzao bi on ali ne bi folija. Ne vidim da normalno koriscenje bilo kod savitljivog ili sklopivog uredjaja moze da dovede do defekta nakon par meseci ili godina.
 
Izdrzao bi on ali ne bi folija. Ne vidim da normalno koriscenje bilo kod savitljivog ili sklopivog uredjaja moze da dovede do defekta nakon par meseci ili godina.
Не разумем како можеш да изнесеш овакву тврдњу где само пар постова пре имаш мој случај где се после 9 месеци најнормалнијег коришћења механизам заглавио и неће да се отвори до краја ...
 
Na svakom uređaju može da se desi neki kvar, što samo po sebi ne mora ništa da znači.
Npr. znam čoveka koji još uvek nosi Flip3, a radno mesto mu je gradilište. Poslednjih godinu dana unazad bez folije na ekranu, smorilo ga da menja.
 
Не разумем како можеш да изнесеш овакву тврдњу где само пар постова пре имаш мој случај где се после 9 месеци најнормалнијег коришћења механизам заглавио и неће да се отвори до краја ...
I sada tvoj slucaj trebam da uzmem kao reper za sve uredjaje? Ne razumem bas sta si hteo da kazes ovim komentarom ali dobro.
 
I sada tvoj slucaj trebam da uzmem kao reper za sve uredjaje? Ne razumem bas sta si hteo da kazes ovim komentarom ali dobro.
Kaže da to ipak jesu ranjiviji uređaji od regularnih telefona, i da se problemi i te kako mogu dogoditi unutar prvih godinu dana čak i sa najnormalnijim korišćenjem.

MBKHD, na primer, je već dobio mrtve piksele na OnePlus Open iako je kod njega nedelju-dve-tri.
 
To je mali procenat. Ne moze se uzeti kao osnova da je nesto lose. Svaka serija ima neke opozive. Koliko se samo automobila opozove zbog nekih problema. Ne moze se ocekivati da nema napretka posle 5 generacija.
 
To je mali procenat. Ne moze se uzeti kao osnova da je nesto lose. Svaka serija ima neke opozive. Koliko se samo automobila opozove zbog nekih problema. Ne moze se ocekivati da nema napretka posle 5 generacija.
Ja sam negde delio tvoje mišljenje i zato sam i uzeo fold. Ali posle ovog što mi se desilo te scene u servisu gde dvoje pre mene reklamiraju flip-ove (razumeo sam da će obojca da dobiju nove) promenio sam mišljenje. Sada mislim da mi testiramo njihove i delje krajnje nedovršene proizvode ...
 
Pozdrav svima.

Vreme mi je da menjam telefon. Citam vec danima forum da bih preseako pri odluci.

Edge 40 mi se crtao kao skoro siguran izbor, a onda mi je neki popust uleteo za Flip4 preko operatera, pa sam poceo opasno da se premisljam.

Vidim da ljudi koji imaju fold/flip kazu da se vise ne bi vracali na regularne telefone. I mene privlaci taj flip koncept.

Ono sto me jedino za sada odvraca, su ti problemi sa folijom i ekranom.

Jesu li oni stvarno izrazeni, u smislu sigurno ce mi se desiti da mi otpadne folija (ne daj boze ekran da se nekako pokvari) ili su to izolovoani slucajevi, ko koliko ima srece?
 
Ja bih pre uzeo u tom izboru Fold 4
A i uzeo sam ga ali mi Flip nije bio ni u snovima
Imam ga mesec dana i zadovoljan sam , a ovi sa dugim stazom trebalo bi da kazu koliko su cesti ti problemi
 
Fold 4 koristim od marta negde, sve odlicno radi nemam problema jos uvek sa folijom ni sa sarkom. Doduse mozda 10ak puta dnevno otvaram telefon. Mozda neko koristi drugacije pa folija ili sarka ranije strada.
 
Tako sam i ja nesto poceo koristiti..i onda u roku od 2-3 dana samo se odlepila skroz na sredini..
Dvoumio se da li da skinem ili nosim na zamenu, a na kraju menjao sa drugarom za iphone..i evo on vec 3 nedelje ceka iz servisa da dobije nazad tel sa zamenjenom folijom..
I to je meni bila jedina zamerka u vezi tog telefona, ostalo sve odlicno..mada i sam sam kriv sto nisam je skinuo..
 
Tako sam i ja nesto poceo koristiti..i onda u roku od 2-3 dana samo se odlepila skroz na sredini..
Dvoumio se da li da skinem ili nosim na zamenu, a na kraju menjao sa drugarom za iphone..i evo on vec 3 nedelje ceka iz servisa da dobije nazad tel sa zamenjenom folijom..
I to je meni bila jedina zamerka u vezi tog telefona, ostalo sve odlicno..mada i sam sam kriv sto nisam je skinuo..
Zar ljudi ne pričaju da je ne treba skidati zbog osetljivosti samog ekrana , da se ne zezam sa ProMobijem oko toga kada dodje vreme za tu zezanciju
 
Pricaju, i savetuju..a opet ima i onih koji koriste bez folije..po meni, ako pazis na uredjaj i nije izlozen prevelikoj prasini, mislim da moze slobodno bez folije da se koristi..

Ja sam zbog tog zezanja sa ProMobijem i promenio tel..pitao sam ih da i platim zamenu, ali da zavrse u toku jednog dana..a ne da kupujem drugi tel dok mi se zameni folija..
Ali pogresio sam, bolje da sam skinuo foliju lepo a ne menjao tel..jos sam uzeo iphone i nikako se navici..
 
Upravo sam skinula foliju sa flip 4, bila je bas pustila vazduh po sredini celom duzinom, jedno 2cm, pa cak i pukla...toliko se prasine nakupilo, da nisam videla da procitam sredinu ekrana...🙄
E sad me mm istripovao, kaze da ne sme bez folije...
Jel to tacno? Ili ne moram odmah da stavljam novu? Sta moze da se desi (ne racunajuci fizicko ostecenje)?

Edit - koristim ovaj tel vise od godinu dana i ima jednu veliku manu - zvoni nekad i ne moze da se javi. Cak jednom nije bilo tog invisible poziva ni u propustenima...ostalih zamerki nemam...ne bih se vratila na regularne modele...
 
Aktivirao sam stari note9 a ovaj ide danas u servis. Ne bih se baš igrao sa vodom.
После 21 дан у сервису данас је одобрена замена. Наводно немају резервних делова...
 
Svakome prodaju istu priču za taj servis, to nije normalno više.
 
Kako se moze menjati ili videti koja je rezoluvija ekrana postavljena na foldu sem ono živopisan i prirodan
Hvala
 
Z Fold 4 , 12/256, neče da se otvori, ide na servis danas, do jučer bilo sve ok, Pozdrav iz Slovenije , (kiša vani na puno)
 

Prilozi

  • 20231101_211916.jpg
    20231101_211916.jpg
    156.1 KB · Pregleda: 43
Postoji sigurno neki razlog zasto se folija odlepljuje / puca ekran, ili nece da se otvori nekome. Ja sam imao fold 4 i nakon godinu dana zamenio samo za isti a novi da bih imao duze garanciju. Folija je bila savrsena, mehanizam bio savrsen. ALI, vodio sam racuna kada otvaram. Recimo, leti, vrelo, u dzepu, nisam otvarao napolju ako ne moram, a kad udjem u kucu pustim da se aklimatizuje pre nego sto pocnem da koristim veliki ekran. A nikada nije tako hitno da mora da se otvori kao sto je slucaj na flipu, zato se na flipu cesce desava problem sa folijom. Zena od drugara ima flip 4, 2x menjala foliju u 3 meseca. Prvi put je bilo kaze samo ujutru po sredini se podiglo, zamenili joj u 24h u ProMobi. Pretpostavljam da je to zbog nekih krema nesto, ne znam. A drugi put je morala da plati jer vise ne pokriva garancija, a rekla je da je ostavila u kolima na sedistu otvoren dok je vozila i direkt je sijalo sunce. Sklopila ga i samo se culo krckanje i folija se podigla.

Ljudi i dalj ekoriste fold2 bez problema tako da verujem da ko hoce, moze da koristi vise godina fold bez problema. Ko ne zeli da razmislja da li ce da otvara mob na -10 i na plus 50, bolje da ne uzima.
 
Poznato mi je kako žene koriste ove tel na preklop tako da čisto sumnjam da je od sunca i "samo sam ga otvorila" i sam od sebe se sje*o. Zato je moja supruga rekla odmah da nikada neće na preklop jer zna da će ga sama sje....
 
Meni na fold 4 krenula malo da se odlepljuje folija na sredini gore. Da li se na foldu menja ta folija unutra kao na flipu, ne sećam se šta je pisano po temi... :/
 
Nazad
Vrh Dno