Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

Starija kola su koristila kabl, ali su novija dobila wireless opciju. Ja recimo kod mene u kolima, mogu samo AA da imam preko kabla. Poručio sam jedan AA wireless sa AliExpress-a, pa ću da testiram kada stigne. Meni je još fascinantnije da recimo wifi punjač ne stigne da napuni dovoljno brzo uređaj kada je na AA, a pritom se usija uređaj koliko je topao jer se u isto vreme i puni i emituje AA.
Ni moj auto ne podržava wireless AA fabricki, pa sam kao i ti kupio taj adapter, podrzava i wireless AA i apple carplay i radi super. Jedino se malo zbuni kad smo žena i ja u kolima zajedno, onda jadan ne zna na koji prvo da se poveže, mada u većini slučajeva daje prioriet zeninom iP13 mini.🙂
 
Da, poslednji povezan pamti, ako sam ja dobro testirao.
 
Imaće ja sam bio prinuđen da kupim taj adapter, jer meni ni putem kabla ne moze da se puni dovoljno brzo dok radi AA, izlaz je izgleda preslab.
 
Da, ali ovako kupiš 12V na upaljač, original Samsung i imaš fast charging + AA na wireless-u ;).
 
To i praktikujem sad kad idem negde na duzi put. 🙂
Bez toga se ne može. Jedino sto me nervira mi google maps ne pokazuje brzinu i ogranicenja na putevima, nikako da provalim zbog čega.
 
Kod moje jače polovine na jabuci prikazuje. Ja cu da probam sutra kod sebe da vidim.
 
Odradih prekjuče OneUI 6 na flip 4. Nisam hteo, ali rekoh nema veze svejedno ga menjam najverovatnije ove godine. Baterija još bolja 🤣 da ne veruješ. Fluidnost na nivou. Jedna stvar me nervira copy opcija otišla u drugi red opcija🤦‍♂️ moram na tri tačke pa onda copy. Može li ovo da se vrati kako je bilo?
Drugo pitanje: nema više najviše korišćene recent apps u app drawer?!
 
Poslednja izmena:
Meni posle update na Fold 4 mob radi dobro , baterija drzi dan ipo , sa mojim korišćenjem : discord , viber , fb , wifi oko 40% mob podaci oko 60 % , razgovori , sms poruke , igrice ne igram
 
Kako možete da se naviknete na onu očaj sivu boju notifikacionog panela? Ja ne prelazim upravo iz tog razloga.
 
Meni ne smeta i naviko sam se
Vise me bio strah da ne useru sa update , a boja mi manje bitna bila , kao i kad sam kupovo mobilni . Bitno da radi dobro i da ga ne ureknem - ne stavim na oglas i kupim IP PM
:ROFLMAO:
 
Da to znam, pisalo se o tome ali opet dodatna apk za nesto sto je tako lepo bilo za oko...jurnjava iOS-a.
 
Bolje to nego da se patim sa iOS-om, kakvo smeće, strašno 😀
 
Pa zatvoren sistem jeste, ali radi brat bratu kao doksa. Dosadan je, bez icega inovativnog, ali jednostavno nema prenatrpanih stvari i to je sustina.
 
Bukvalno 10 sekundi mi trebalo da promenim quick panel u quickstar aplikaciji. Više volim da imam prostora za promenu a ne kao sheapple svake godine isto. Flip 4 leti na one UI 6😉
 
Bukvalno 10 sekundi mi trebalo da promenim quick panel u quickstar aplikaciji.

Hvala beskrajno na ovome. 🙏🏻
Konačno telefon izgleda kako treba, stoji mi Good Lock u telefonu od starta i u fazonu sam "ma ne mogu da se bakćem customizacijom, prošlo je to vreme...", povratak crnila je za mene life changer. 😁
Sad možda je offtopic ali kako da podesim Blur na notification panel, kada se spusti, sad mi je previše crno posle navilavanja na sivo, makar bih 10% da se providi 😂 a da ne idem u podešavanja posebno notification panela jer mi onda izmeni boje podešene temom?
 
Nema na čemu 👍.
Imaš ovaj blur level u Quickstar ako je to to što želiš nisam siguran.
1000029508.jpg
 
Da, ipak je to jedini momenat za takvu vrstu podešavanja i iziskuje pravljenje nove teme posebno za notification panel, što je još dodatnih 30ak sekundi dok se utrefi nijansa glavne teme. Sada je sve tip top, hvala! :)
 
Ovaj telefon je užasan rizik, mnogo loše iskustvo i nikome ga ne preporučujem. Ovde pišem da se neko ne bi zeznuo kao i ja.
Sam od sebe mi je pukao unutrašnji ekran, usled ovih niskih temperatura zaštitna folija se skupila i prilikom otvaranja telefona odlepila po sredini povukla ekran i on je pukao, ne radi ni tač. Telefon star 8 meseci, nikada padao, uglavnom zaštićen org.maskom. Garancija ne važi. Skupa igračka da bi mi kao korisnici bili testeri kao što je neko već napisao to ovde. Mislim da sam sa Samsungom završio. Džaba mu sve.
 
Ma idi begaj registrovao se samo da bi to napisao? 😂. Ja 2 flipa za 3 godine na -30c radi kao nov. Sportski pozdrav👋
 
Na mom telefonu su u garanciji promenili potpuno ispravan ekran jer se zaštitna folija odlepljivala na sredini (nabor na mestu savijanja je postao malo veći posle godinu dana korišćenja).
Čudno onda da ne važi garancija da je ekran pukao sam od sebe...
 
Hoće to da pukne sam od sebe😉
 
Meni juče upao fold 4 u avionsko hidro ulje, oprao sam ga brake cleanerom, i radi sve i dalje kako treba, sad se bolje i otvara. 😀 Nije fold bas tako osetljiv kako neko misle, ne vodim računa uopste o njemu, radi sve kako treba već godinu dana.
 
Ladno radi posle toga😂👏
 
Fold 2 dve godine, pa Fold 4, u avgustu puni dve, svo vreme bez ikakvih problema...
Moram da demantujem sam sebe na žalost :-(
Danas mi se javio problem sa Foldom, prilikom otvaranja sam primetio da ne može da se otvori unutrašnji ekran do kraja.
Pretpostavio sam da je nešto upalo u mehanizam šarke i izazvalo ovo...
Telefon nisam nešto posebno štitio, imao je foliju na spoljnjem ekranu i to je to... Generalno čuvam uređaje, za 25 godina mi se nije ni jedan telefon pokvario, koliko se sećam... Do danas.
Uglavnom, pogledao sam par tema na Redditu i snimaka sa YT i probao da rešim problem, pre svega ubacivanjem tankog komada plastike ili folije u prorez između okvira ekrana i šarke u pokušaju da očistim/otklonim ono što je eventualno upalo tu i blokiralo šarku. Ovo nije dalo nikakvog rezultata, imao sam utisak da je problem negde "dublje".
Neko je na YT savetovao da se telefon više puta otvara i zatvara i da to nekad pomogne da mehanizam šarke sam izbaci sadržaj koji ga je blokirao. Mislim da je ovo možda bilo i presudno, uglavnom posle nekog vremena mojih "popravki" dobio sam crn ekran na srednje dve trećine unutrašnjeg ekrana, utisak je da je unutrašnji ekran riknuo...
Telefon je i dalje u funkciji, spoljašnji ekran radi, ali nije mi fora da tako koristim telefon sa savitljivim ekranom.
Moraću nenadano da kupujem novi telefon, što mi je neplaniran izdatak i baš sam se smorio... S obzirom da mi se desio ovakav kvar na foldable telefonu, opreznost me tera da se posle 4 godine vratim na "običan" telefon, ne mogu sebi da priustim još jedan ovakav kvar, tako da brojim poslednje dane sa Foldom... Videći dal da uzmem S24 Ultra ili iPhone 15 Pro Max... Imam utisak da se u svetu klasičnih telefona ništa ne dešava, promene su minimalne iz godine u godinu, tako da nemam nimalo motivacije za kupovinu, sve ovo je jedan veliki i nepotreban izdatak... :-(
 
Razumem te u potpunosti. I mene zeza taj mehanizam već neko vreme. Mrzi me da ga odnesem u servis, ali cu morati u neko skorije vreme dok je garancija još validna. Nakon toga razmislicu da li cu ga zadržati, ili prodati. Ne vuče me još uvek da menjam telefon, ali možda je vreme za nesto novo.
 
Nazad
Vrh Dno