Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

@ Gizmo

Izvali ovo :)

s6.jpg


Znaci u ovom njihovom testu i S6 i IP6 imaju daleko bolju autonomiju (za oko 3h!) i to bas na 250 cd/m2, primetno vise izvlace nego u tvojim testovima dok se rezultati za Z3 npr razlikuju samo za par minuta tj ti si dobio mozda 2,3 min kraci rez. ali u sustini ste dosli do iste autonomije Z3. Ako se dobro secam isto vazi i za M8 i OPO.

Kako sad ovo objasniti? Ne bih da optuzujem tek tako ali izgleda jabuka i samsung stvarno lepo placaju :)

Nema teorije da se izvuče 7 sati i 43 minuta iz S6, ustvari možda da miruje sa uključenim ekranom i da ništa ne radi, ko zna kakve su tu kombinacije :)

@NennadS

Neka predprodukcijska radna verzija softvera, zato su zabranjeni. Na kom testu poređenja, nisam skapirao? :)
 
Ja koliko vidim tamo se poredi S6 Edge sa S5, ne sa S6 :)
 
Dobar test i očekivani rezultati :)
Baš me zanima koliku će cenu da odvale naši operateri...
 
Poslednja izmena:
Odličan telefon sa odličnim materijalima (konačno), i fenomenalnim ekranom a izbace micro SD slot da bi nam naplaćivali svakih 32GB memorije po 100 evra, bezobrazno. Takođe ostaje nejasan povratak na stari USB 2.0 standard iako je S5 imao 3.0!? U mane ste trebali navesti mono zvučnik, pa 2015. je odavno počela.
 
Odličan telefon sa odličnim materijalima (konačno), i fenomenalnim ekranom a izbace micro SD slot da bi nam naplaćivali svakih 32GB memorije po 100 evra, bezobrazno. Takođe ostaje nejasan povratak na stari USB 2.0 standard iako je S5 imao 3.0!? U mane ste trebali navesti mono zvučnik, pa 2015. je odavno počela.
Vracanje na 2.0 usb je zbog miliona korisnika koji nemaju pojma da su u S5 mogli da nakace i 2.0 usb a ne samo 3.0.
Meni iskreno ne smeta sto nema sd jer pocinje sa 32gb modelom. Cena je manja nego S5 sto je imao (pricam ovde kod mene barem).
Nisu bezobrazni kao jabuka da stave 16 pa 64 tek.

@Gizmo u tekstu kod perfomansa si napisao u jednom delu Note 5, umesto Note 4
 
Poslednja izmena:
Dobra ova baterija na s6.. Sramno pracenje jabuke po svaku cenu.

Sada je jasno zasto nisu mogli da idu na s810 ,pa sa njim bi izvlacio 2h SOT-a max...
 
Poslednja izmena:
^ Onda i M9 prati jabuku. Koliko sam procitao u nekom realnom koriscenju slabiji rezultati od 6+ i M8 a slabija rezolucija + veci kapacitet od S6.
Treba naravno uzeti u obzir i kvalitet mreze i sve ostalo.
 
TozABG: je napisao(la):
Citiram korisnika: ivanhellOdličan telefon sa odličnim materijalima (konačno), i fenomenalnim ekranom a izbace micro SD slot da bi nam naplaćivali svakih 32GB memorije po 100 evra, bezobrazno. Takođe ostaje nejasan povratak na stari USB 2.0 standard iako je S5 imao 3.0!? U mane ste trebali navesti mono zvučnik, pa 2015. je odavno počela.Vracanje na 2.0 usb je zbog miliona korisnika koji nemaju pojma da su u S5 mogli da nakace i 2.0 usb a ne samo 3.0.Meni iskreno ne smeta sto nema sd jer pocinje sa 32gb modelom. Cena je manja nego S5 sto je imao (pricam ovde kod mene barem).Nisu bezobrazni kao jabuka da stave 16 pa 64 tek.@Gizmo u tekstu kod perfomansa si napisao u jednom delu Note 5, umesto Note 4
Šta tu ima da se zna kada je USB standard oduvek bio kompatibilan unazad. Ne razumem, kao stavili su USB 2.0 da bi sada kupci znali da je to USB 2.0!?
 
Ili možda zato što imaju bolji SOC? Koliko si neobjektivan to nije realno :)
Verovatno i imaju.. Ali ima i ta druga strana medalje :)

Steta za s6,mada prodavace se kao lud,vidim neki ljudi odjednom menjaju navike.. Pre 2meseca se kukalo po g3 temi kako da izadjem posle posla sa drustvom,sta ako mi rikne baterija ? A sada je prica,dodjem sa posla stavim ga na punjac i posle 1h izadjem napolje.. Kako marketing i osecaj pripadnosti necemu menjaju pogled na svet :)
Na stranu sto to brzo punjenje steti bateriji koja pri tome ne moze ni da se zameni.. Ali,sledece god izlazi s7 tako da.. ;)
 
Poslednja izmena:
Ал га за*****е са батеријом. У суштини само ме занима како се показао ГГ4 видим да нисте гребали, чешали итд. иако то не би требало да буде проблем како каже произвођач.
 
Šta tu ima da se zna kada je USB standard oduvek bio kompatibilan unazad. Ne razumem, kao stavili su USB 2.0 da bi sada kupci znali da je to USB 2.0!?
Ne nego kada nemaju svoj 3.0usb punjac sa sobom, nisu znali da mogu da uzmu od ortaka njegov 2.0usb punjac da napune telefon.
Kapiram da tebi deluje nebulozno kao i meni, ali ljudi ne znaju. A ti ljudi cine 90% samsungovi kupaca.


Inace 95% koje se zali na nezamenibu bateriju nije nikad promenilo bateriju niti je imalo rezervnu sa sobom. Nego cisto moraju da hejtuj7 nesto.
 
Poslednja izmena:
Oni koji ne znaju, ne znaju ni da imaju usb 3.0. Nikad nisam ni čuo da neko raspravlja o punjačima, osim apple korisnika.
 
Verovatno i imaju.. Ali ima i ta druga strana medalje :)

Moras da shvatis da je S810 svakako fail od SOC-a i da bi tesko bilo koja ozbiljna kompanija to stavila u telefon, ne samo zbog baterije. Ti to vec znas, ali se pravis da ne znas tako da nema potrebe da objasnjavam.
Sto se baterije tice, ako je slabija od S5 u nekom normalnom koriscenju to svakako jeste fail, jer kad koristis telefon to je pravo stanje stvari, ne moze nikakav benchmark ili aplikacija da da pravi rezultat. Ali opet nije jedini flagship sa slabijom baterijom od prethodnika tako da, ocekivano s obzirom na kapacitet. Samo me cudi kako se ti testovi baterije razlikuju TOLIKO, neki tvrde slabije od S5, neki u rangu S5, neki surf i video recimo bolji od S5.
 
Oni koji ne znaju, ne znaju ni da imaju usb 3.0
Ne znam da li si imao S5 ali, uz s5 se dobijao ovakav punjac. I ljudi nisu znali da mogu da koriste standardni punjac vec su mislili da mogu samo ovaj.
U srbiji se nije dobijao ovakav punjac ali na 90% trzista jeste.
Ako nisi imao ovakav punjac nego standardni onda ti je ne bitno da l je 2.0 ili 3.0 jer ces doatici samo 2.0 brzine i ne znam sto te pogadja to.

db8a2619cf3d92f8b227592b4b80ceaa.jpg
 
Poslednja izmena:
Da je zbog toga, stavljali bi klasičan kabl uz s6 i onda ti koji ne znaju ne bi imali dilemu, a telefon bi i dalje imao 3.0 za one koji bi to znali da iskoriste. Nisu ga stavili jer je skuplje i a ne pravi neku veliku razliku, tj nikome sigurno nije deal breaker. Ali jeste jos jedan downgrade
 
Da je zbog toga, stavljali bi klasičan kabl uz s6 i onda ti koji ne znaju ne bi imali dilemu, a telefon bi i dalje imao 3.0 za one koji bi to znali da iskoriste. Nisu ga stavili jer je skuplje i a ne pravi neku veliku razliku, tj nikome sigurno nije deal breaker. Ali jeste jos jedan downgrade
Ali bi morali dodatno da kupe usb 3.0 kabl a to niko ne bi uradio.
 
Verovatno i imaju.. Ali ima i ta druga strana medalje :)

Steta za s6,mada prodavace se kao lud,vidim neki ljudi odjednom menjaju navike.. Pre 2meseca se kukalo po g3 temi kako da izadjem posle posla sa drustvom,sta ako mi rikne baterija ? A sada je prica,dodjem sa posla stavim ga na punjac i posle 1h izadjem napolje.. Kako marketing i osecaj pripadnosti necemu menjaju pogled na svet :)
Na stranu sto to brzo punjenje steti bateriji koja pri tome ne moze ni da se zameni.. Ali,sledece god izlazi s7 tako da.. ;)

+1
Slazem se u potpunosti.
 
+1
Slazem se u potpunosti.
Ti sto su promenili misljenje ti u startu nisu imali problem sa izmenjivom baterijom.

Meni iskreno lepse unibody kuciste nego sa poklopcem.
Bateriju nisam u zivotu promenio ni da 3 sata traje baterija.
A mogu da potpisem da od 10 ljudi koji se zale na to, samo 1 ima rezervnu bateriju. Nego hej ajde da hejtujemo proizovdjaca jer telefon nije po mom ukusu posto nemam nista pametnije da radim.
Da se ne lazemo kojem broju ljudi je potrebna promenjiva baterija? Taj procenat cini 0.5% od svih kupaca.
 
Verovatno i imaju.. Ali ima i ta druga strana medalje

Steta za s6,mada prodavace se kao lud,vidim neki ljudi odjednom menjaju navike.. Pre 2meseca se kukalo po g3 temi kako da izadjem posle posla sa drustvom,sta ako mi rikne baterija ? A sada je prica,dodjem sa posla stavim ga na punjac i posle 1h izadjem napolje.. Kako marketing i osecaj pripadnosti necemu menjaju pogled na svet
Na stranu sto to brzo punjenje steti bateriji koja pri tome ne moze ni da se zameni.. Ali,sledece god izlazi s7 tako da..


+1
Slazem se u potpunosti.


Ljudi, sad bez zezanja, koliko uospte koristite telefon dok ste na poslu ? I u koje svrhe ?
Ili imate punjace na poslu/autu ako koristite telefon kao gps ili nemate vremena da potrosite bateriju na poslu...realno.
Meni baterija na S3 koji je preko 2 i po godine star i dalje traje oko 11-12 h kad sam na poslu ( radim 8 sati, u tranzitu sam oko sat i po ukupno ). Viber, SMS, citanje vesti ,nekad citam e-book ( u prevozu ), po koja fotografija, redje video, mozda oko sat vremena razgovora ukupno za sve to vreme. Mnogo brze trosim bateriju kada sam kuci ili van posla. Druga je prica kad mi je dosadno i picim igrice ili gledam neki video sadrzaj, ali tada obicno nisam na poslu vec vrlo verovatno kuci ili oko kuce :d.

Sa druge strane, S5 ima izvanrednu autonomiju , i sve sam veceg misljenja da je taj telefon bio neosnovano popljuvan. Od skoro imam prilike da ga koristim, i ni jednu zamerku ne mogu da mu nadjem ( dizajn - i onako je u futroli ).
S6 cu 99% uzeti jer je konacno vreme da se resim S3, a glavni razlog za upggrade za mene je kamera ( i brzina iste ). Imao sam prilike juce da se poigram sa S6 edge i S6, oba su odlicna. Edge mi je u isto vreme genijalan i cudan. I da, koji god da uzmem, sve jedno ide u zastitnu foliju/futrolu, sta god.

I na kraju, da budem jasan - voleo bi da telefon punim ne vise od dva puna nedeljno, ali to jednostavno nije realno ( nadjite mi i jedan uredjaj koji ima takvu autonomiju, a da je ujedno racunar, gps, telefon - nece da moze ).
 
Verovatno i imaju.. Ali ima i ta druga strana medalje :)

Steta za s6,mada prodavace se kao lud,vidim neki ljudi odjednom menjaju navike.. Pre 2meseca se kukalo po g3 temi kako da izadjem posle posla sa drustvom,sta ako mi rikne baterija ? A sada je prica,dodjem sa posla stavim ga na punjac i posle 1h izadjem napolje.. Kako marketing i osecaj pripadnosti necemu menjaju pogled na svet :)
Na stranu sto to brzo punjenje steti bateriji koja pri tome ne moze ni da se zameni.. Ali,sledece god izlazi s7 tako da.. ;)
+1

Klasika, potrošačko društvo u kome je marketing pola posla ...
Argumenti od juče ne važe danas i tako...
 
Svaka baterija ce izgurati od jutra do uvece,price ovde ne piju vodu.Meni je na S2 i S3 uvek trajala od jutra do uvece uz jaku upotrebu,tako d abaterija na S6 sigurno ce trajati od jutra do uvece bez obzira sta mu radite.
Vazno je da je telefon fenomenalan a baterija ce trajati koliko treba.

Gizmo da li je beli bas bele boje jer gledam na sajtu Telenora i na jos dosta slika i klipova kao da nije bela boja vec krem belo,i jako mi se ta nijansa dopada.Crni ne bih uzeo vec po prvi put beli telefon.
 
Poslednja izmena:
Znam da nije merodavno ali :O [emoji33] [emoji54] [emoji47]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1427826589911.png
    uploadfromtaptalk1427826589911.png
    674.7 KB · Pregleda: 279
A što je problem što ljudi žele manje da se cimaju oko punjenja telefona? Jbt, ponašajte se kao potrošači a ne kao PR kompanija. Nemojte da opravdavate kompromise oko baterija ili bilo čega. I nije ovo vezano za Samsung ili bilo koji brend posebno, tehnologija baterija kaska u odnosu na sve ostalo što se nalazi u telefonima danas jer postoji neka mantra da je sasvim dovoljno da telefon preživi do uveče a tada ionako ide na punjač. Eh da smo stali na sličnim pričama vezanim za druge komponente...
 
Sad kad si pomenuo, i za display je wooow... :) mislim da su na auto oba...
 
Svaka baterija ce izgurati od jutra do uvece,price ovde ne piju vodu.Meni je na S2 i S3 uvek trajala od jutra do uvece uz jaku upotrebu,tako d abaterija na S6 sigurno ce trajati od jutra do uvece bez obzira sta mu radite.
Vazno je da je telefon fenomenalan a baterija ce trajati koliko treba.

Gizmo da li je beli bas bele boje jer gledam na sajtu Telenora i na jos dosta slika i klipova kao da nije bela boja vec krem belo,i jako mi se ta nijansa dopada.Crni ne bih uzeo vec po prvi put beli telefon.
Beli je beli, to sto ti gledas na sajtu telenora je zlatna
 
Nazad
Vrh Dno