Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Samo što crni nije crni nego teget plavi. Beli je beli a ovaj zlatni je nekako sivkast i jedva čekam da ga vidim uživo.
 
Ljudi, sad bez zezanja, koliko uospte koristite telefon dok ste na poslu ? I u koje svrhe ?
Ili imate punjace na poslu/autu ako koristite telefon kao gps ili nemate vremena da potrosite bateriju na poslu...realno.
Meni baterija na S3 koji je preko 2 i po godine star i dalje traje oko 11-12 h kad sam na poslu ( radim 8 sati, u tranzitu sam oko sat i po ukupno ). Viber, SMS, citanje vesti ,nekad citam e-book ( u prevozu ), po koja fotografija, redje video, mozda oko sat vremena razgovora ukupno za sve to vreme. Mnogo brze trosim bateriju kada sam kuci ili van posla. Druga je prica kad mi je dosadno i picim igrice ili gledam neki video sadrzaj, ali tada obicno nisam na poslu vec vrlo verovatno kuci ili oko kuce :d.

Sa druge strane, S5 ima izvanrednu autonomiju , i sve sam veceg misljenja da je taj telefon bio neosnovano popljuvan. Od skoro imam prilike da ga koristim, i ni jednu zamerku ne mogu da mu nadjem ( dizajn - i onako je u futroli ).
S6 cu 99% uzeti jer je konacno vreme da se resim S3, a glavni razlog za upggrade za mene je kamera ( i brzina iste ). Imao sam prilike juce da se poigram sa S6 edge i S6, oba su odlicna. Edge mi je u isto vreme genijalan i cudan. I da, koji god da uzmem, sve jedno ide u zastitnu foliju/futrolu, sta god.

I na kraju, da budem jasan - voleo bi da telefon punim ne vise od dva puna nedeljno, ali to jednostavno nije realno ( nadjite mi i jedan uredjaj koji ima takvu autonomiju, a da je ujedno racunar, gps, telefon - nece da moze ).
Verovatno njima smeta, jer rade posao kao u Srbiji što se radi. Dignu noge na sto i ne rade ništa i primaju platu, igraju se igrice i piju kafe na poslu, naravno da im tako baterija neće trajati.

Ko radi 8 sati sa dve pauze nema šanse da baterija padne ispod 70%, jer radiš, a ne cackas stalno telefon.

No kažem kad budu počeli neki da rade ili kad budu imali manje vremena, onda će im baterija i po 2 dana trajati...
 
Nemoj tako. Neko ko npr. od 8h provede ~6h na terenu, a od toga ~2h u kolima, ili još gore, 8h u kolima i 3h na terenu, uz gomilu poziva i mejlova, sigurno će morati da dopuni bateriju u toku dana. Barem jednom.
 
A službeni telefon? :)

Opet uz dosta poziva ako gledamo one testove (beše 16/18h može da se priča) pa nek i priča 3 sata opet neće potrošiti ni 20% potrošiti.
 
Nemoj tako. Neko ko npr. od 8h provede ~6h na terenu, a od toga ~2h u kolima, ili još gore, 8h u kolima i 3h na terenu, uz gomilu poziva i mejlova, sigurno će morati da dopuni bateriju u toku dana. Barem jednom.

Ma nemoj mi reci da takva osoba cima privatni telefon za takve prilike?

Kako bi radio bez privatnog telefona od 1000€ takav posao? Ja u toku radnog vremena prckam telefon na pauzi 10:30-11:00 i dva tri puta tokom dana kasnije i rijetko kad se do 16:00 isprazni vise od 50%.
 
Poslednja izmena:
Testovi nisu baš neko merilo :) Nije baš svuda isti signal, a koliko sam primetio, sinhronizacija mejlova onda takođe potroši mnoogo baterije, bluetooth (slušalica), pa onda i malo navigacije... Bude toga dosta :)
Npr. pre nekoliko dana sam išao do NP i nazad; već oko 16h morao na punjač.

Edit:
Službeni, ali ne menja priču o potrošnji kada se tako koristi. Telefon je telefon. Pa i da košta 1000eur ili 200eur ili koliko god, ne znači da će zato baterija duže trajati :)
Mislim da takvo "cimanje" ne može da mu naškodi, nema delova koji se habaju :)
 
Poslednja izmena:
Ako je tako onda nam ni kamera ne treba, ko stvarno radi taj neće ići okolo i fotkati :). Eto, u Japanu su dumb telefoni najpopularniji, zašto? Zato što oni stvarno rade, ne trebaju im ekrani od 5 inča, snepdregoni, trideset megapiskela, šta će im sve to? Odigraju tetris kada im dođe onaj njihov praznik i to je to. :D
 
Poslednja izmena:
Ti sto su promenili misljenje ti u startu nisu imali problem sa izmenjivom baterijom.

Meni iskreno lepse unibody kuciste nego sa poklopcem.
Bateriju nisam u zivotu promenio ni da 3 sata traje baterija.
A mogu da potpisem da od 10 ljudi koji se zale na to, samo 1 ima rezervnu bateriju. Nego hej ajde da hejtujemo proizovdjaca jer telefon nije po mom ukusu posto nemam nista pametnije da radim.
Da se ne lazemo kojem broju ljudi je potrebna promenjiva baterija? Taj procenat cini 0.5% od svih kupaca.

Nije problem to sto ne mogu sada da promenim bateriju vec kada oslabi. A ovaj fast charge ce to znatno ubrzati.
Svaka baterija ce izgurati od jutra do uvece,price ovde ne piju vodu.Meni je na S2 i S3 uvek trajala od jutra do uvece uz jaku upotrebu,tako d abaterija na S6 sigurno ce trajati od jutra do uvece bez obzira sta mu radite.
Vazno je da je telefon fenomenalan a baterija ce trajati koliko treba.

Gizmo da li je beli bas bele boje jer gledam na sajtu Telenora i na jos dosta slika i klipova kao da nije bela boja vec krem belo,i jako mi se ta nijansa dopada.Crni ne bih uzeo vec po prvi put beli telefon.
Meni ni Note 3 nekada ne uspe da izgura dan, tako da ta prica ne stoji da ce S6 izgursti bez obzira sta se radi. A S2 je znao da se isprazni i u 17h.
Djilkose, ne sedimo svi na poslu ili po kaficima ceo dan pa opet baterija nekada ne izgura.
 
Poslednja izmena:
Dobro kod S2 je slabija baterija, ali note 3 sa istim korišćenjem da ti isto drži krastavac, ne ide...
 
Gizmo jel si ti pisao ceo test ?
 
Dobro kod S2 je slabija baterija, ali note 3 sa istim korišćenjem da ti isto drži krastavac, ne ide...

Sa slicnim koriscenjem S2 je mrtav oko 16-17h dok Note gura ceo dan bez problema. Ali mi se desi i da mi se on isprazni pre kraja dana.
Mogu misliti sta bi bilo sa S6.
 
Odlican test na Benchu, svaka cast! :type: Bas steta zbog baterije, sve drugo je bas dobro. : /
 
^+1

Upravo zato sam i pitao Gizma... jako lepo napisano i sročeno.Svaka čast za test i trud!!!
Zanima me dosta S6 pa sam odgledao dosta testova u zadnjih 15-ak dana uključujući i Tonijev ali iskreno
ovaj mi je nekako najbolji.
 
Sa slicnim koriscenjem S2 je mrtav oko 16-17h dok Note gura ceo dan bez problema. Ali mi se desi i da mi se on isprazni pre kraja dana.
Mogu misliti sta bi bilo sa S6.
Ali ako ti se isprazni i note 3, ispraznice se i bilo koji noviji telefon. Eto ako dodje do toga nakacis ga u medjuvremenu na punjač i dopunis, ako vidiš da ti nece izdržati. Pošto ima fast charging onda ces ga dopuniti taman do uveče.
 
Ma sve je to u redu ali S6 bih cesto morao da punim po 2x sto nikako nije zdravo za bateriju.
 
Ma sve je to u redu ali S6 bih cesto morao da punim po 2x sto nikako nije zdravo za bateriju.
Ja sam bateriju ma S5 drzao po skoro ceo dan na punjacu, 3 meseca.
Od 8 ujutru do 8 uvece u kolima, radio net i gps i ekran stalno + uvece kad legnem ga ostavim da se napuni. Baterija i dalje radi kao i pre ta 3 meseca. Prazne price.
 
Pa sigurno si joj skratio životni vek. Sad ako menjaš telefone na godišnjem nivou to tebe i ne treba da zanima.
Ja sam na svom Note 3 telefonu zamenio bateriju nakon godinu dana korišćenja i telefon mi se preporodio. Dobio sam između 2 - 3 sata veći SoT.
Baterija koju sam dobio je bila Samsungova original a prethodnu sam koristio slično kao i ti.
 
Dobre cene u Telenoru,S6 ista cena za manje pakete kao Note 4,dok je Edge oko 12000 skuplji sto je o.k,svaka cast Telenoru.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/webshop/Mobilni-telefoni/Samsung/Galaxy_S6

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/webshop/Mobilni-telefoni/Samsung/Galaxy_S6_Edge

100 EURA je razlika za play duo paket sto je normalno za Edge model,mislim da ce u prodaju Edge biti i vece razlike od 100 eura od S6 klasicnog modela.jel se zna koja ce biti cena slobodne prodaje S6 klasicnog modela?Verujem ispod 650 eura ne.Ipak je ovo trenutno najbrzi telefon sa najboljim specifikacijama kao sto je i receno u Benchmark video testu.
 
Poslednja izmena:
Eno i cena u Telenoru! Ja, oduševio!

A koje cene si ocekivao?Pa nije nista skuplji od ip6,uz play duo ista cena kao Note 4 za S6 klasicni model a vise ce S6 vredeti ako ti dosadi da ga prodas nego Note 4.meni realno ne treba bolje od Note 4 ali cene su jako dobre pa ozbiljno razmisljam da rezervisem primerak.
 
Meni ovo oko cena nije baš najjasnije a i nisam stigao baš detaljno da pogledam. Video sam da je na najjačem Telenor paketu "Premium" doplata za S6 15.000 dok je uvek do sada za sve premium modele uz taj paket bila plafon 10.000. Edge je čak 33.000 doplata. I plus račun svakog meseca 6.900. Ne verujem da je to baš sve tako povoljno kao što izgleda. Ili kažem ja nisam stigao da to detaljnije pogledam i sve izračunam.
 
Ne pise ali veurjem od 32 GB sasvim dovoljno.Imaju i zlatnu boju koja i nije zlatna vec krem bela koja je po meni najlepsa.
A koliko je ip6 uz najjaci paket?To su cene za najjaci,pogledaj play duo koji je jako dobar paket,tu je S6 77000 kao Note 4,a Edge je oko 13000 skuplji u tom paketu od klasicnog S6.Ne znam da li bih pre uzeo klasican modle ili Edge,dilema velika.
 
Poslednja izmena:
Sad sam pogledao ove cene u Telenoru za S6 i Edge i ne mogu da verujem koliko je skupo...ostao sam bez teksta :lupko:
Ove cene moze samo ****** da placa.
 
Nije vam skup ip6 a skup vam je S6,zaista ima svakakvih ovde.Cena nije mala ali to je ta cena,kao sto sam rekao ista cena kao Note 4.A da li je neko ****** ili nije to nije vasa stvar.
 
Što se diskusija na neizmenjivost baterije tiče, ja ne vidim kao problem to što ne možeš da ubacuješ i izbacuješ bateriju kako hoću. Niti sam to nekada koristio niti ga vidim kao nešto što treba da ima telefon.

Ono što mi se ne sviđa je to što se u kućnim uslovima baterija ne može zameniti novom kada za to dođe vreme, niti će moći u svakom servisu... i pitanje je koliko će sve to koštati pošto mi telefon deluje sa onog klipa jako komplikovan za servisiranje.
 
S6 i IP6 imaju istu cenu(bez ugovorne obaveze).
IP6 je izasao prosle god, a S6 prakticno jos nije ni pusten u prodaju.
 
Nazad
Vrh Dno