Šta je novo?

RTS HD!

Tako je, bilo koja "zemaljska" antena
 
Mrzi me da citam celu temu.
Moze li kratko pitanje.

Da li na RTS-u emituju fudbal u HD, na tih par kanala sto se moze uhvatiti televizorima sa DVB-T risiverima.
Kakva antena je potrebna ?

Hvala

Može i ovako. :)

Kod mene krcka i dalje...
 
Krcka ako je BER veliki, tj. ako dekoder iz nekog razlogna ne uspeva da rekonstruiše zvuk. Moguće da je to razlog, jer ja ne primećujem išta.
 
E mickeyrs@ druze, a gde si u Beoradu.
Ja nikako da savatam signal na Zvezdari (12 sprat, drito gledam na Avalu), doduse na neku budjavu sobnu...
 
Meni vise ne krcka, ladno su prvih 23 min utakmice prenosili RTS 1.
 
leadtek winfast dtv 2000 h plus

Uf koliko strana,a ja sam tek sad video da se o rts hd uveliko pise na forumu! =.
Da li bi neko, koga ne mrzi da se ponavlja, mogao da mi sazeto objasni sta i kako podesiti?^^ TV karticu sam uzeo zbog SP i tog hd rtsa, pa sam na tom polju bas bas laik...
Koristim karticu iz naslova posta i loga antenu. Od ulaza na karti,tu su: cable, antenna i nesto trece...xD Trenutno mi stoji cable jer je taj antenna ulaz drugaciji...Software je winfast pvr2. Evo i nekoliko SCa iz settingsa pvra itd...
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    112.8 KB · Pregleda: 68
  • 2.JPG
    2.JPG
    75.4 KB · Pregleda: 62
  • 3.JPG
    3.JPG
    74.6 KB · Pregleda: 49
  • 4.jpg
    4.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 58
ja imam tu kartu samo bez plus... Glavni stos je sto su ulazi pogresno obelezeni, odnosno umesto antenna/cable treba da pise digital/analog respektivno. Ako hoces da primis RTS HD signal, moras na ulaz antenna da prikljucis neku logu koju ces staviti na prozor ako si okrenut ka avali ili na krov u suponom. Znaci NEMA HD signala u kablu kablovske televizije (bar ne kod SBB-a, mozda drugi imaju), mora antena. Prebacis na digital tv u pvr2, izaberes hrvatsku, opalis search i za 3 sekunde ga nadje
 
Predajnik za DVB-t je prebačen na toranj i montiran je privremeni antenski sistem takođe na tornju. Sobzirom na visinu i dobitak novog antenskog sistema očekivano je da propagacija bude mnogo bolja.

Tako da se javljaju ljudi iz Pozarevca da vataju 80% signal...meni je 92-100% :D radi kao sat :D
 
Hajde da ponovim pitanje,ako neko zna...Kako da se ukljuci pojacivac na LG lh3000 i da li on uopste nesto moze da pomogne u hvatanju RTS HD,posto uopste ne mogu da ga nadjem...
 
Mislim da je pravilo oduvek da pojacivaci TV signala imaju primenu samo ako imas kakvu takvu sliku a je prociste...
 
Hajde da ponovim pitanje,ako neko zna...Kako da se ukljuci pojacivac na LG lh3000 i da li on uopste nesto moze da pomogne u hvatanju RTS HD,posto uopste ne mogu da ga nadjem...

Ta opcija je kod mene uključena iako nemam nikakav eksterni pojačivač, ne znam zašto kod tebe nije dostupna (moj TV je LG 32lf2510). Mislim da to nema velikog uticaja, najvažnija je antena usmerena ka Avali.

Pokušaj sa drugom antenom, najbolje su se pokazale Logo antene, trud se isplati, slika je daleko bolja od standardne televizije.
 
Ta opcija je kod mene uključena iako nemam nikakav eksterni pojačivač, ne znam zašto kod tebe nije dostupna (moj TV je LG 32lf2510). Mislim da to nema velikog uticaja, najvažnija je antena usmerena ka Avali.

Pokušaj sa drugom antenom, najbolje su se pokazale Logo antene, trud se isplati, slika je daleko bolja od standardne televizije.
Ma imam logu ali sam i u Sremskoj Mitrovici:S: Nasao sam u uputstvu da opcija pojacivaca nije dostupna na anolognom signalu,nemam pojma kako da prebacim na digitalni signal ako je to uopste moguce.
Polako postajem ocajan a zena mi vec preti zbog unistavanja kuce sa antenama i kablovima...:d
 
Ja sam nakacio neku kinesku kucnu (unutrasnju) antenicu (koju sam kupio za 300 kinti) i slika mi je, sto se tice rts hd, vrhunska. Hvata 4 digitalna kanala i nekih 6-7 ovih klasicnih, ma da je na njima slika uzas. Sva sreca imam i kablovsku :) ali zato keva hoce da me utepa jer mi je oko televizora milion kablova... p.s. inace zivim na zvezdari, kod okretnice tranvaja.
 
Ma imam logu ali sam i u Sremskoj Mitrovici:S: Nasao sam u uputstvu da opcija pojacivaca nije dostupna na anolognom signalu,nemam pojma kako da prebacim na digitalni signal ako je to uopste moguce.
Polako postajem ocajan a zena mi vec preti zbog unistavanja kuce sa antenama i kablovima...:d

ma daj čoveče odustani, ne možeš u mitrovici uhvatiti ništa od toga predaleko si i od NS-a a kamoli BG-a. ne mogu ni svi koji žive u ns-u i bg-u da uhvate signal kako treba.
ja sam na samoj granici veternik/novi sad i jačina je 30% a slike ponekad ima i po njoj iskaču neke zelene kockice (tako da ono što kažu da kod digitalnog ili ima ili nema slike ne važi uopšte)
 
ma daj čoveče odustani, ne možeš u mitrovici uhvatiti ništa od toga predaleko si i od NS-a a kamoli BG-a. ne mogu ni svi koji žive u ns-u i bg-u da uhvate signal kako treba.
ja sam na samoj granici veternik/novi sad i jačina je 30% a slike ponekad ima i po njoj iskaču neke zelene kockice (tako da ono što kažu da kod digitalnog ili ima ili nema slike ne važi uopšte)

A kako ja onda u Somboru hvatam Irishki Venac, dodushe slab je signal, ali tome doprinosi i moja stara antenska instalacija.

A shto se ovog boldovanog tiche, te kockice shto ti se pojavljuju znachi da ti je signal na samoj granici da imash sliku, tako da ti konstatacija ne valja. Vecini tunera treba minimum 30% jachina i 30% kvalitet da bi imao sliku, padne li neka od te dve vrednosti ispod toga, dolazi do dropovanja frejmova jer tuner nije u odredjenom trenutku primio potreban signal, kao npr. kad pustish DivX film koji se josh uvek DL-uje pa program kad reprodukuje takav fajl "kocka" sliku kad naidje na deo fajla koji josh nema. Tuner u mom TechniSat DigiPal 1 je vrlo osetljiv pa ce sa 25% jachine i 15% kvaliteta prikazati normalnu sliku, ali samo mala oscilacija u signalu i dolazi do dropovanja frejmova. Nekim loshijim tunerima pak ni 50% jachine i kvaliteta nije dvoljno za konstantan prikaz slike.

Ja verujem da uz kvalitetne kablove i Log-u 4 i neko antensko pojachalo moze da se uhvati signal sa Avale u SM.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Emitovanje se vrsi samo sa Avale?

Da li neko iz Novog Sada uspeva da gleda rts hd i koliko je to "gledljivo"?
 
N96 ima DVB-H, pretpostavljam da on ne moze da uhvati RTS HD, a ako moze onda kako?
 
Posle mucenja da parcetom kabla uhvatim RtsHD, napokon sam uspeo i odgledao prvo poluvreme utakmice Fra vs SA. Poredici sliku sa Rts1 je ocajno, Hd verovatno nije idealan posto su ga neki na ovom forumu pljuvali ali je za minimum 80% slika bolja na njemu nego na Rts1, dovoljno mi je samo bilo da vidim koliko je ostrija slika sa mnogo vecim kontrastom! Ja sam zadovoljan, iako ne volim puno fudbal, jedva cekam da nese fudbalere vidim na HD slici.
 
KONACNO!!!! Nasao sam ga pomocu obicnog kabla, SPOJIO lepo dva kabla i nabio ih u Alu prozor i dobio signal. Medjutim sada su se izgubila sva 4 kanala ? Da li je i kod vas tako ?
 
Poslednja izmena:
KONACNO!!!! Nasao sam ga pomocu obicnog kabla, krimpovao lepo dva kabla i nabio ih u Alu prozor i dobio signal. Medjutim sada su se izgubila sva 4 kanala ? Da li je i kod vas tako ?

Krimpovao? Kabel se krimpuje u konektor bilo f, n, sma ili neki drugi... tako da mi nije najjsnije ovo, al pretpostavljam da si samo skinuo izolaciju sa kabla i povezao na okvir tvog Alu prozora?

:wave:
 
KONACNO!!!! Nasao sam ga pomocu obicnog kabla, krimpovao lepo dva kabla i nabio ih u Alu prozor i dobio signal. Medjutim sada su se izgubila sva 4 kanala ? Da li je i kod vas tako ?

And now for something completly different :d

Ne mozete da nadjete RTS HD? Imate par obicnih kablova? Krimpujte ih i nabite u Alu prozor, rezultat je nevidjen.

Kovle sta tacno pokusavas da uradis kada tvoj tv ima mpeg2 tuner?
 
Imam tri kabla koja su kratka i nastavke i onda sam ih eto spojio, zaboravite krimpovao (mada sam u pravu). I evo sad sam promenio lokaciju, stoji na ventilu radijatora, vezan i radi, jacina signala varira od 50-55. Pa ne bih se slozio sa tobom da nema mpeg-4, nije moj TV bas star. Samo je manje dijagonale od tvog. Samsung LE32A656 ! I evo gledam dnevnik, slika je boli glava, stvarno!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno