Šta je novo?

RTS HD!

Na kraju ću i morati ali ako niko nema sličnih problema verovatno je do kabliranja. Proveriću onda prvo barem spojeve kao što si rekao i ovaj deo što je u mom stanu pre nego što pozovem njih.
 
Ja nemam zvuka na RTS HD preko LG LB671 tv-a preko T2 tunera. Sve moguće kombinacije sam isprobao i dalje ne ide zvuk
 
5.1 mora iskljucivo da daje samo komentatora na centralnom zucniku i nista vise, to je profesionalno, to jedino ima smisla i to se svuda u svetu tako radi.
Sto se nasi prave pametni to samo bog zna!
 
U meniju na tv-u piše za RTS da je Signal Strenght: 100% a Signal Quality: 10%.

Moguće da ti je prejak ti signal i da je tjuner u zasićenju. Dodaj atenuator ispred ili neki spliter ako nemaš.

Ja nemam zvuka na RTS HD preko LG LB671 tv-a preko T2 tunera. Sve moguće kombinacije sam isprobao i dalje ne ide zvuk

A koje su to kombinacije? Očito da nisi isprobao baš sve moguće kombinacije ;) Vidi da li je TV namešten da Dolby signal automatski propušta na SPDIF izlaz, a ne na interni dekoder. Na mom Sony-u je to default. Takođe, isključi Audio Description.

5.1 mora iskljucivo da daje samo komentatora na centralnom zucniku i nista vise, to je profesionalno, to jedino ima smisla i to se svuda u svetu tako radi.
Sto se nasi prave pametni to samo bog zna!

Tačno tako!
 
A koje su to kombinacije? Očito da nisi isprobao baš sve moguće kombinacije ;) Vidi da li je TV namešten da Dolby signal automatski propušta na SPDIF izlaz, a ne na interni dekoder. Na mom Sony-u je to default. Takođe, isključi Audio Description.
Nema tih opcija, možda u nekim narednim verzijama FW isprave
 
Možda taj LG jednostavno ne podržava DD+, proveri u uputstvu.

Uostalom, nema poente slušati DD+ na TV-u jer TV ima samo stereo zvučnike. Ako imaš risiver, on verovatno podržava DD+. U svakom slučaju u RTS HD strimu imaš i MPEG audio stereo traku, pa izaberi nju, to mora da radi.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u strimu ima stereo aac traku pored 5.1 trake, jedino sto mi tv nece da zapamti tu izabranu traku pa mi uvek kada prebacim na drugi neki kanal, i vratim na rts HD vraca 5.1 zvuk. Ili ovo mora tako?
 
Kako ti je logo bunio televizor?

Pa kad stavis na 16:9 televizor taj logo koji je iznad slike registruje kao sliku i onda dobijem crnu traku i malo skupljenu realnu sliku. Za svetsko su ubacili detalje preko slike i sve je ok. E sad, sd rts jeste 16:9 ali izveden iz 4:3 pa se zato dobija mutna slika dok je prva tv cist 16:9 ali to je javni servis :(
 
Možda taj LG jednostavno ne podržava DD+, proveri u uputstvu.

Uostalom, nema poente slušati DD+ na TV-u jer TV ima samo stereo zvučnike. Ako imaš risiver, on verovatno podržava DD+. U svakom slučaju u RTS HD strimu imaš i MPEG audio stereo traku, pa izaberi nju, to mora da radi.

TV podržava DD+, inače je sam tv 2.1, a i spojen je na AV risiver, ali zvuka nema nigde na HD kanalu, nikada je stereo nikada je 5.1
 
Evo rešio sam, pa možda nekome zatrema. Quick menu pa Programme Settings, pa onda tu ima novi audio setup koga nema u standardnim postavljaka, pa se odabere srbDD+ (po defaultu je bilo postavljeno na engDD+ i tako nije radilo)
 
U nekim slučajevima je tehnički nemoguće da TV sam prepozna 16:9. Recimo, ako je TV povezan preko HDMI-a i ako risiver za SD kanale "daje sliku" u 576i rezoluciji (4:3) tada je nemoguće kroz HDMI preneti informaciju o DAR-u (Display Aspect Ratio, tj dati TV-u komandu da razvuče sliku)

Tačno, ali ja koristim tjuner u tv-u i na rts ne radi DAR, za razliku od većine drugih kanala koji menjaju AR u toku programa.

ETV recimo spusta ponekad RTS HD i na 5 Mb/s sto daleko ispod ocekivanih 8. Z

A zamisli ozbiljne satelitske programe sa 15-20, pa i više Mb/s.
 
Bacio sam pogled na ovaj risiver. Opticum. Ima spdif cinc. Vektor, da podsetim. Kucni bioskop ima optical in i nista vise od ulaza. Moze li iz ovog spdif u optical da se poveze za 5.1 zvuk? Valjda nisam nesto lupio :)
 
Bez aktivnog adaptera ne može. Ako u blizini imaš komp koji ima optički izlaz na ploči i pinove za koaksijalni ulaz, možda bi mogao nešto da nabudžiš uz odgovarajuće drajvere. (Moja Gigabyte GA-MA78GM ploča to može, na primer) Ili možda ovako
 
Pa to je to. Ovo sa slike resava. Potrazicu po specijalizovanim firmama kod nas
 
Sto bi rekao Djura:` Drrrrasticna razlika u slici/zvuku izmedju Rts1/ Rts Hd.`
Milina gledati kako 22-ca bogatasa trce i sutiraju jadnu loptu, a sirotinja suze roni posle poraza.

Hocemo da gledamo u HD-u, ali necemo da placamo..
 
Antenski ulaz, SBB kablovska, kvalitet slike:
https://www.dropbox.com/s/l48sxz8eayqc2gs/RTS HD(20140615_010902).TSV

USB info:
Speed Standard:
---------------------------------------|
REC for SD:10Mbps, |standard: 1;|
TIMESHIFT for SD:20Mbps, |standard: 2;|
REC for HD:42Mbps, |standard: 3;|
TIMESHIFT for HD:50Mbps, |standare: 4;|
---------------------------------------|
This USB device information is:
average write bps (block size:128KB) = 25.54Mbps, Speed standard: 2.

Da imam neki brzi usb, da li bi snimak bio bolji?
 
Desava se kada gledam utakmice svetskog prvenstva da se javlja neko mikro seckanje u toku prenosa. Da li je to normalno, ili je to do mog kablovskog operatera? Na drugim Hd kanalima nema toga.
 
Deatktiviraj MotionFlow/ClearMotion/TrueMotion na televizoru ili kako god da se zove kod tvog proizvođača ono što povećava frejmrejt na 100/200/400 Hz. Ti algoritmi znaju da se zaglupe.
 
Ovo je neki low budzet led tv i koliko vidim nema ta podesavanja ili ne gledam na pravom mestu.
 
Mislim da je to do rts-a. Dešava se i drugima (sbb), i preko risivera i preko dvb-c tjunera.
 
U isto vreme na istom signalu SBB risiver (stari D3) secka a moj TV sa DVB-C tjunerom ne secka. Reset na fabrička podešavanja privremeno rešava problem, ali posle par sati opet secka. Takva je situacija kod mene kada je u pitanju RTS HD.

Drugi kanali, Travel HD na primer, secka do granica negledljivosti, ali pretpostavljam da je to problem nastao konverzijom iz 60i u 50i kod content provider-a
 
Poslednja izmena:
Ovo na rts HD nije negledljivo, ne secka non stop, ali ume da iritira.
 
meni malo pa kockice se javljaju na hd kanalima, ovi analogni rade lepo
 
I meni ponekad secka rts hd na dvb-t2 risiveru.
 
Koji je kvalitet audio stream-a na RTS HD? Slusam sad na monitorima, ide live neka bosanska grupa iz nekog studija... Cujem kompresiju i sakacenje zvuka, pa ako neko zna kvalitet u brojkama, bas me zanima...
 
ac3 192kbps je kod mene, ali ako prenose sa prvog programa nije to taj kvalitet.
 
Koji je kvalitet audio stream-a na RTS HD? Slusam sad na monitorima, ide live neka bosanska grupa iz nekog studija... Cujem kompresiju i sakacenje zvuka, pa ako neko zna kvalitet u brojkama, bas me zanima...

Ja znam samo kada ide prenos Lige šampiona ispod znaka u gornjem desnom uglu RTS HD stave 5.1.
 
Nazad
Vrh Dno