Šta je novo?

RTS HD!

Ne znam sta da ti kazem! Ako neko moze da mi kaze, na koji fazon ja uspem da nadjem rts na digitalnom prijemniku i stotinu drugih kanala ali samo rts radi. Bolja je slika a koristim sbb-ov kabl za pretragu ne antenu, kada prikacim antenu obicnu (zicnu) ne nadjem nista

Nista cudno, primas SBB ove DVB-C kanale odnosno D3, ali samo RTS nije skremblovan. Ne primas signal sa Avale! Zone reality je jedno vreme bio otvoren, kao i jos koji kanal...

Inace ja hvatam na radio antenu (parce zice) ubodeno u Leadtek USB Dongle i to u sobi, tako da, potrudite se malo :) Doduse, zica mora malo da se namesti da bi radilo, ali radi. Kad prikljucim neku mini logu od 40cm hvata gde god da bacim tu antenu u sobi, pa makar i pod krevet... :)
 
Slika je odlična! Čini mi se da je pravih 720p, proporcije sjajnih 16:9, bez reklama, milina za oči u odnosu na standarnu TV.

Prvo sam pokušao sa sobnom antenom, ali slika je seckala, ton prekidao... jednostavno loše. Onda sam izvadio staru logo antenu iz podruma, izbacio na krov i usmerio ka Avali (vidim je). Savršeno!

TV je LG32LF2510, lokacija Novi Beograd.

Interesantno, ispod logoa RTS HD piše dosta nečitko nešto nalik na ćirilično:

ЕХПЕРИМЕНТАЛНИ ПРОГРАМ
(sa H umesto KS!)
 
Poslednja izmena:
pa je l' vidi antic da ovaj krasic nista nije odigrao... ccc... sreca pa sam takav da se inace mnogo ne nerviram ;)

sve u svemu neuopredivo je gledanje rts hda sa obicnim rtsom... vredi se pomuciti i namestiti. mene je u nekim trnutcima tokom prvog poluvremena malo mucilo gubljenje signala ali je bilo podnosljivo...
 
za sve one koji nameste rts hd stroga preporuka da se izbegavaju utakmice nase fudbalske reprezentacije i da se striktno gledaju samo druge utakmice...stedimo i vreme i struju i zivce :)
 
А чак и од аналогних нађем само 4, сви су очајни.
Баново брдо је у питању. ТВ има DVB-T MPEG4 подршку. И имам Loga антену. И пробао сам апсолутно све правце, кроз све прозоре у стану.

@bojkic: Антена је сигурно добро повезана, каблирање ми није страно, цео стан сам ја повезао (iKom ми је само до улаза довео сигнал).

Не знам стварно шта је у питању, али изгледа сам ја једини који баш ниједан дигитални канал није могао да нађе.


Ovo pokazuje da nešto nije u redu. Nemoguće je da hvataš samo 4 analogna kanala sa očajnom slikom! :sceptic: Dok sam živeo u centru, tačnije u Braće Jugovića sa sobnom antenom sam mogao da gledam DVB-T sa Avale, analogni su bili OK. Proveri kakav ti je RTS2 na UHF kanalu 22., mora da bude čist bez snega!
 
Upravo ovo. Na krovu su komsijine dve loge, pa sam ga jos prosle godine iscimao da mi prosledi kabl sa sprata da isprobam dali radi. Nazalost te dve antene su okrenute ka Cotu, pa hvatam sa njima nekih desetak analognih kanala od kojih njih par imaju kristalnu sliku kao Sos i Kosava na primer, ali Rts 2 mi je ocajan a Rts 1 nije ni uhvatio cak.

Na tv-u imam samo mpeg2 ali sam hteo sam da probam kako rade ovi ostali digitalni kanali, iako imam iptv i satelitsku, ali dzaba dok ne okrenem loge ne hvata mi nista od digitalnih, ali jos gora stvar sto je na zgradi kosi krov i truli crepovi pa nisam bas inspirisan da se pentram.

Teacher, odredi pravac Avale preko google maps pa probaj jos par puta, ako ne nadjes nista batali hehe :)
 
RTS на 22. UHF каналу је довољно добар да само могу да препознам који је канал (да још нека телевизија има плави правоугаоник, ни то не бих могао да закључим:)). И то је тако само ако држим напољу антену. Чим је убацим у собу, изгубе ми се и та 4 аналогна канала.

А Gizmorе, прво што сам урадио је да одредим правац Авале, али авај...

Једино да тражим неку другу антену, мада не знам шта овој може да фали. Мењао сам јој кабл и конекторе, није до тога, а сам метал не може да не ради.


Мада, као и већини, не гледа ми се светско првенство толико, колико бих да видим RTS HD на ТВ-у, тако да не губим много:)
 
Na RTS HD-u su samo utakmice svetskog prvenstva u HD-u (720p), ostatak programa je samo razvučena standardna slika. Ali mene samo to na RTS-u i zanima :)
 
Ma genijalci, mislim da ovaj HD logo sve govori o javnom nam servisu, ko god da ga je pravio, uspeo je da napiše RTS ćirilicom nagnuto u desno (default logotip), da na to prikači HD latinicom nagnuto u levo, a da ispod napiše ЕХПЕРИМЕНТАЛНИ ПРОГРАМ i da sve to izgleda kao da je urađeno na nekom Spektrumu pa skalirano na odgovrajuću rezoluciju. U prevodu - FUJ. :d Sad su ukinuli i onu najavu, Šarenac i ekipa drobe i na HD programu, a evo i reklama... Sve u svemu, slika korektna, opšti utisak ko i reprezentacija. :wall:
 
Ma genijalci, mislim da ovaj HD logo sve govori o javnom nam servisu, ko god da ga je pravio, uspeo je da napiše RTS ćirilicom nagnuto u desno (default logotip), da na to prikači HD latinicom nagnuto u levo, a da ispod napiše ЕХПЕРИМЕНТАЛНИ ПРОГРАМ i da sve to izgleda kao da je urađeno na nekom Spektrumu pa skalirano na odgovrajuću rezoluciju. U prevodu - FUJ. :d Sad su ukinuli i onu najavu, Šarenac i ekipa drobe i na HD programu, a evo i reklama... Sve u svemu, slika korektna, opšti utisak ko i reprezentacija. :wall:

ma zaboravili su da prebace na hd stream... evo ga sad naizad!

a za raspali logo nemam komentar, ja sam u prvi mah pomislio da signal ne primam kako treba...
 
Poslednja izmena:
RTS на 22. UHF каналу је довољно добар да само могу да препознам који је канал (да још нека телевизија има плави правоугаоник, ни то не бих могао да закључим:)). И то је тако само ако држим напољу антену. Чим је убацим у собу, изгубе ми се и та 4 аналогна канала.

I očekuješ da imaš dobar digitalni signal ? Kakvu to antenu imaš ? RTS zrači oko 2MW EIRPa sa Avale, a ti je jedva nadzireš sliku, čudno.
 
pa je l' vidi antic da ovaj krasic nista nije odigrao... ccc... sreca pa sam takav da se inace mnogo ne nerviram ;)

Mozda Antic ne moze da hvata RTS HD pa ne vidi dobro :).

Nego,
@ Buki
imam isti TV kao ti, kako da podesim da vidim RTS HD. Gde da ga tj. trazim na kojoj frekvenciji? Jesi li pustio da ga sam nadje?

@ostali
Ja sam u Zemunu, jel moram sada logu da instaliram? :wall:
Imam i neku satelitsku na krovu, ali pretpostavljam da mi treba neki HD risiver da bih imao HD sliku sa iste? Ne bi mi smetalo ni preko nje ako uspem da nadjem neki HD kanal?

:wave:
 
Све сам пробао, и не нађох RTS HD, нити било који други дигитални канал...
А чак и од аналогних нађем само 4, сви су очајни.
Баново брдо је у питању. ТВ има DVB-T MPEG4 подршку. И имам Loga антену. И пробао сам апсолутно све правце, кроз све прозоре у стану.

Covek gde si na brdu? Ako si u Pozeskoj ili podnozju Brda vrlo moguce da ti samo Brdo zaklanja signal.

Ja sam na samom vrhu Brda i morao sam da izigravam ludaka sa antenom po sobi dok nisam navatao signal, posle sam sve lepo namontirao stavio antenu na terasu itd...


@ljubanve

Jedino ako su promenili ali koliko se ja secam pisalo je "ЕXПЕРИМЕНТАЛНИ ПРОГРАМ"
 
Mozda Antic ne moze da hvata RTS HD pa ne vidi dobro :).

Nego,
@ Buki
imam isti TV kao ti, kako da podesim da vidim RTS HD. Gde da ga tj. trazim na kojoj frekvenciji? Jesi li pustio da ga sam nadje?

Ja sam ih pronašao ručno, ali ne zaboravi da u vrhu okvira za pretraživanje izabereš DTV, ne TV. Sva četiri RTS-ova digitalna kanala se nalaze na 27 kanalu.

I naravno juče je pisalo ЕХПЕРИМЕНТАЛНИ, možda čitaju ovaj forum pa su danas ispravili :)
 
RTS HD

Ne morate imati usmerenu antenu direktno na Avalu ako ne možete, digitalni signal ima jako dobru refleksiju tako da možete da uhvatite i 'odbitak'. Ja sam na primer uhvatio signal sa antenom okrenutom suprotno od Avale, bukvalno sam gađao brdo preko puta mene jer između mene i Avale se isprečilo neko drugo brdo . . . . :) :)

Bitno je da pogodite odbijeni ugao signala . . . Govorim naravno za područje Beograda . . .
 
Da li ovo znaci da RTS ima mogucnost da prenos radi sa 5.1 zvukom, ako postoji mogucnost onda mi nije jasno zasto ne eksperimentisu sa 5.1?

Kada bolje pogledam ovo je za ono sto sam RTS snima, ipak moguce da im iz afrike stize samo stereo.

rtshd1.jpg



Da li moze bilo ko ko prati RTS HD preko kompa da mi napravi kvalitetan screenshot logo-a RTS HD-a bio bih i vise nego zahvalan, zelim da pokusam da ga ubacim u jedan od scoreboardova za PES Fifa world cup patch.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
sad kad gledam rezoluciju pise na rts HD da je 1280x720 nije kao pre dva dana 640x720, cak je i primetno bolja slika na utakmici holandije, a juce dok su nasi igrali mi seckalo sve vreme i bas mi je bio opao signal, i cim se zavrsila tekma doslo sve na svoje:(
 
Još samo kad bi se setili da puste signal sa Čota :mad:
 
Ja sam ih pronašao ručno, ali ne zaboravi da u vrhu okvira za pretraživanje izabereš DTV, ne TV. Sva četiri RTS-ova digitalna kanala se nalaze na 27 kanalu.....

Ja nemam opciju da biram 27 kanal, kad izaberem dtv, samo frekvenciju...
 
Ja nemam opciju da biram 27 kanal, kad izaberem dtv, samo frekvenciju...

frek. je 522000... ali prvo proveri da nisi u dvb-c modu, to jeste da nije negde podeseno da ti trazi kablovski digitalni signal, a ne "air" digitalni signal. :D
 
Poslednja izmena:
Dajte neki novi sample da se i mi uverimo da to izgleda bolje....
 
Ok, postavio sam na hrvatsku i 27 kanal nema nista mada malo se vise zadrzao tu pri automatskom pretrazivanju. Probao i finsku za antenski prikljucak i sve kao sto ste rekli i nista. Moracu izgleda da nadjem signal malo (mnogo :) ) bolje. Hvala u svakom slucaju.
 
Da li ovo znaci da RTS ima mogucnost da prenos radi sa 5.1 zvukom, ako postoji mogucnost onda mi nije jasno zasto ne eksperimentisu sa 5.1?

Kada bolje pogledam ovo je za ono sto sam RTS snima, ipak moguce da im iz afrike stize samo stereo.

Sad sam slucajno cuo, na kraju prenosa je, sa slikom stadiona iz coska isao test audio signal u vidu nekog pistanja i dva puta se culo: "International audio left, international audio right" na odgovarajucim kanalima. Tako da, moguce da jos iz Afrike ide stereo.
 
Haha mnogo ti to sve slucajno sumnjiv si ti meni, priznaj radis na RTS-u.

Salim se naravno.
 
Ja nemam opciju da biram 27 kanal, kad izaberem dtv, samo frekvenciju...

Proveri šta ti je izabrano u opcijama za državu. Ako si izabrao Srbiju, onda nemaš digitalnih kanala. Bolje izaberi, recimo, Finsku.

Evo i slike ekrana gde se bira RTS digital:

RTS_HD.jpg
.
 
Nije malo jer je rezolucija smesna a i bitrejt nije za pohvalu. Takodje radi se o stereo zvuku.

Evo recimo minut sadrzaja u ovom kvalitetu :

1920x1080 - 18Mbps i 5.1 audio - 384Kbps velik je 136MB.

EDIT: Evo potruducu se da vam uploadujem sample od 1min koji sam naveo iznad,da vide kako izgleda pravi HD prenos oni koji nisu imali priliku. ;)

Evo konacno sam uspeo da dignem posle dosta mucenja jer mi je upload krajnje tuzan. :wall:

http://rapidshare.com/files/398942276/arsmanCUT1080i.zip.html

Skratio sam na 30sec jel i ovo sam jedva digao a kamoli minut materijala. :D

Evo pogledajte kako izgleda pravi HD prenos pa uporedite sa RTS zezancijom. ;)
 
Nazad
Vrh Dno