Šta je novo?

RTS HD!

Da li neko zna kako se na Samsung plazmi vidi koji je nivo signala?
 
Da ja radim na RTSu i da se nesto pitam odavno bi vec imali pravi HD ,) Ovako samo gledam fudbal po ceo dan i nista ne ucim za rok :crash:

E prijatelju i ti si nasao da prijavljujes ispite koji treba da se uce za junski rok, ja 2006 kad je bilo svetsko pijavljivao iskljucivo ispite koje mogu da prepisem...
 
Neki se hvale da su problem slabog signala rešili širokopojasnim panel antenama. Ove antene danas dominiraju u prodaji i dolaze sa snažnim širokopojasnim pojačalima!

DB4-large.jpg


Treba takođe biti obazriv, jer se pojačanjem signala pojačava i šum. U krajnjim situacijama najbolje je koristiti kanalna pojačala, jer imaju bolje filtriranje šuma. Međutim pitanje je isplati li se sve to, kada će verovatno ovi piratski DVB-T predajnici biti ugašeni uskoro.
 
Meni tu nista nije jasno. Evo encodovao sam onaj fajl sto sam digao tu na prosloj strani.

Spustio sam ga na podesavanja RTS HD programa. Znaci 720p i 6Mbps. MeGUI sam koristio.

Evo shotovi da se uporedi (koristio sam shot od tomana):



Kada ih sada uporedim ne mogu da verujem da je toliko ostrija slika od ovog mog videa nego RTS-ova.

Sta bi to moglo da uzrokuje? Da nije mozda da RTS nema uopste HD feed nego radi neki upscaling? :smackbum:
 
Evo konacno sam uspeo da dignem posle dosta mucenja jer mi je upload krajnje tuzan. :wall:

http://rapidshare.com/files/398942276/arsmanCUT1080i.zip.html

Skratio sam na 30sec jel i ovo sam jedva digao a kamoli minut materijala. :D

Evo pogledajte kako izgleda pravi HD prenos pa uporedite sa RTS zezancijom. ;)

Kontam da na TV-u izgleda bolje pošto sigurno ima neki procesor za 1080i, ali ovaj sample je grozan. najbolja slika je kad svi stoje mirno čim se pomere malo ostaju linije od interlacing-a.
naravno to je kad se gleda na kompu, imao sam nekih 1080i klipova koji su na kompu bili katastrofalni (na ovom se tek primećuje) a kad sam pustio na tv-u izgledalo je super, preko popcorna i xbox-a npr.
 
Ja sam sasvim zadovoljan slikom, bio i gizmor sinoć kod mene pa smo gledali zajedno
 
Na radijus vektoru se ponovo prenosi RTS HD, slika je dosta dobra, cak i kada je materijal u SD i upscale-ovan u HD.

Nesto se ipak desava, a i ima koristi od fudbala :)
 
Verujem da je dobra slika uzivo na TV-u ali na osnovu ovih samplova posto nema RTS HD u NS mi deluje tuzno.

Da li neko moze da uporedi ovo sa onim HD prenosom kada smo igrali recimo sa Rumunima u Beogradu. Bolje ili losije?

Nista cekamo bolje dane da osposobe i nama... :trust:


Kontam da na TV-u izgleda bolje pošto sigurno ima neki procesor za 1080i, ali ovaj sample je grozan. najbolja slika je kad svi stoje mirno čim se pomere malo ostaju linije od interlacing-a.
naravno to je kad se gleda na kompu, imao sam nekih 1080i klipova koji su na kompu bili katastrofalni (na ovom se tek primećuje) a kad sam pustio na tv-u izgledalo je super, preko popcorna i xbox-a npr.

Moras da gledas koristeci DXVA na kompu kako bi valjala slika. To se podrazumeva.
 
Poslednja izmena:
Bolje i to poprilično bolje
 
Aha, super su popravili sliku. Gledao sam bio sve samplove sto ste kacili, i one proslogodisnje i skorasnje, pa sam uzivo odgledao juce kod renne-a, razlika je ogromna. Svaka im cast, slika im je milina sad na 720p, mada uvek moze bitrate da se podigne :D
 
pozz ljudi,
citam i zavidim vam na hd-u posto nisam iz Bg vec iz Sapca...moze li neko da mi odgovori koliko moze da dosegne taj signal sa Avale!?Ima li nade za nas iz unutrasnjosti sa hd-om i SP u Africi!???
hvala
 
Kao da nesto eksperimentisu npr. sinoc italija paragvaj prvo poluvreme seckalo na svakih 7-10 sekundi a drugo poluvreme mozda jednom secnulo do kraja utakmice.

Ili je mozda cak razlog vreme, strasno je bilo oblacno nad Avalom za vreme prvog poluvremena-posle nisam ni gledao.
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da ne moze da se snimi i da izgleda kao uzivo. :wall:

U cemu je fora? Zna neko da pojasni? :trust:
 
Kontam da na TV-u izgleda bolje pošto sigurno ima neki procesor za 1080i, ali ovaj sample je grozan. najbolja slika je kad svi stoje mirno čim se pomere malo ostaju linije od interlacing-a.
naravno to je kad se gleda na kompu, imao sam nekih 1080i klipova koji su na kompu bili katastrofalni (na ovom se tek primećuje) a kad sam pustio na tv-u izgledalo je super, preko popcorna i xbox-a npr.

E odlicno, konacno sam naisao na ime problema :D Meni se to pojavljuje na oba tv-a u kuci, nevezano za RTS HD, na IKOM-u sam. Znaci snimaju nekom facu u istom polozaju stoji nekih 4 sekundi i onda krene polako kamera da ga prati i vide se obrisi i senka iza njega. Do cega je to ? Ne moguce da oba tv-a ne valjaju, jedan je Samsung sa katod. cevi a drugi LCD serije 6.
 
E odlicno, konacno sam naisao na ime problema :D Meni se to pojavljuje na oba tv-a u kuci, nevezano za RTS HD, na IKOM-u sam. Znaci snimaju nekom facu u istom polozaju stoji nekih 4 sekundi i onda krene polako kamera da ga prati i vide se obrisi i senka iza njega. Do cega je to ? Ne moguce da oba tv-a ne valjaju, jedan je Samsung sa katod. cevi a drugi LCD serije 6.

Da li pustas snimak sa PC-a na TV?

Ako je tako jer koristis Media Player Classic Home Cinema (DXVA)?
 
Ne, kad sam gledao utakmicu sa Ganom, preko kablovske, bas provaljujem, mislim vidi se, ali ne provaljujem zasto je tako ? A koristim DXVA dok gledam filmove i ostalo na kompu, mada imam i jak proc. i graf.
 
Poslednja izmena:
@= IGY =

Slika sa ovog SP-a generalno nije nešto specijalno. Gledam SP na SKY Sport HD (nemački Sky) i slika nije kao što zna da bude.
Okačiću .ts sa par kanala čim stignem...
 
E tu ti ne mogu pomoci. Nisam jos imao priliku da gledam LIVE HD program. :S:

EDIT: @ ljubanve Ajde bas me zanima...:guitar:
 
Poslednja izmena:
Istina zvuk krcka i bas nervira, prebacio sam zvuk sa D3 jes da malo zuri ali bolje nego da krcka.

@renne, koliko sam mogao da vidim na ovom PC-u na kojem sam sada snimak je po meni bolji od RTS HD-a, ali kada se covek opusti i gleda fudbal ta razlika je barem meni nebitna.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, na okacenom strimu se ne vidi bog zna sta jer je pun gresaka. :trust: Najduzi deo bez greske je oko jedne sekunde, al to mi stvarno nije dovoljno da zakljucim nesto o kvalitetu...
 
u vlc-u izgleda grozno a u MPC-u odlično. nisam znao da DXVA toliko pomaže, mada ovom zadnjem klipu nema pomoći ni sa MPC-om non stop puca video dok zvuk radi dobro
 
Mrzi me da citam celu temu.
Moze li kratko pitanje.

Da li na RTS-u emituju fudbal u HD, na tih par kanala sto se moze uhvatiti televizorima sa DVB-T risiverima.
Kakva antena je potrebna ?

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno