Šta je novo?

Prečistač vazduha

U Bgu kancer napolju od juce, ali bori se Xiaomi 4 Lite :D stavio sam ga na nekih ~65% da vrti konstantno, od auto moda nema 'leba.. Nekih 50-60kv odradjuje..
 

Prilozi

  • 1706787634590.png
    1706787634590.png
    108.4 KB · Pregleda: 33
Koji je za preporuku uredjaj?

Negde sam citao da se ne uzima nista sto nije HEPA standard, a Xiaomi ima samo par njih sa oznakom H u imenu, i nisu bas cesti.

Da li da se ide na uredjaj sa HEPA filterima ili moze i drugi? Stan je oko 40ak kvadrata, bitno mi je da mi pokupi i mirise iz kuhinje, a i zimi kad je grejna sezona oseti se dim napolju, pa koji bi bilo pametno da pazarim?
 
Nemoj to ni da gledaš, čim on skida PM2.5 on je praktično HEPA (0,03).

Uzmi što veći kapacitet, za koji imaš novca, jer su obično tiši na manjim brzinama kada ti je bitno (noć, spavanje).
 
Nemoj očekivati da će da pokupi mirise iz kuhinje. Da pomogne malo može ali ne očekuj ništa specijalno. Koliko znam, svi oni imaju HEPA filtere, to je i poenta.
 
Koji je za preporuku uredjaj?

Negde sam citao da se ne uzima nista sto nije HEPA standard, a Xiaomi ima samo par njih sa oznakom H u imenu, i nisu bas cesti.

Da li da se ide na uredjaj sa HEPA filterima ili moze i drugi? Stan je oko 40ak kvadrata, bitno mi je da mi pokupi i mirise iz kuhinje, a i zimi kad je grejna sezona oseti se dim napolju, pa koji bi bilo pametno da pazarim?
Nemaju samo oni sa 'H' HEPA filter, ako si na to mislio.
Iz iskustva (posedujem Xiaomi 4 Lite i 4 Pro) i komentara ostalih, svi koji imaju HEPA rade pristojan posao, razlike su u nijansama (nivo buke, pametne funkcije, dizajn, dodatne funkcije-tipa jonizator i sl.). Naravno i kapacitet. Slažem se sa komentarima iznad. Dodao bih da treba voditi računa tj. proveriti/proceniti dostupnost filtera i interval zamene, to može biti jedan od faktora prilikom kupovine.

Meni je interesantan npr. Tesla Air 6 koji je jedan korisnik ovde pomenuo. Ima tu opciju za ovlaživanje vazduha koja je potrebna za zimske dane.
 
Iskreno ne razumem se bas uopste u preciscivace pa reko da pitam, najvise mi smeta taj miris dima kad otvorim prozor pred spavanje da izluftiram sobu zimi...

Eto sta je internet, negde sam procitao da samo sa H imaju HEPA standard.

Koja marka je dobra? Vidim ima Xiaomi dosta modela ali ima i dosta drugih poput Tesle koju je kolega pomenuo i brdo jos. Koja je preporuka za marku?
 
Uzmi Saomi brt, neces se pokajati :D
Salim se, ali i ne salim se, za Xiaomi se najlakse nalaze filteri
Sto se tice mirisa, nece ti tu preciscivac pomoci nesto..
 
U kombinaciji sa dobrim aspiratorom solidni su rezultati i što se tiče kuhinjskih mirisa, ali će filter malo brže stradati.
2 drugara imaju Tesle Air 6 i prilično su zadovoljni, filtera ima za nabaviti, jedino ta funkcija ovlaživača je čisto da se kaže da ima, mali je kapacitet posude, ali ipak koliko toliko radi. Cena im je poput šaomijevih popularnih modela.
 
par pitanja:
kako se inace krecu cene Lite modela, u smislu da li su uvek tako oko 14000 ili ce cene skociti na ove precrtane? Koliko dugo je Lite model na trzistu, da li je moguce ocekivati da izadje nova serija, pa zato cene ovakve.
I u cemu je fora na Ananasu gde je u ponudi Lite kod Sparka od 12500 i Lite kod Sparka od 17800? Da nisu ovi od 12500 nesto felericni (tipa da sto ste vec pisali da su nestabilni, da su bucniji isl). Meni jos uvek stoji kreirana porudzbina, pa mudrujem sta da radim
Који су добављачи у питању. Скоро сам купио SSD у питању је Spark, иста у Game Centar 2000 скупље. Ананас је у питању.
Исто и за микроталасну, слабији модел је код једног скупљи од бољег код другог

Јеси ли на крају купио Xiaomi 4 Lite?

Да ли је Xiaomi 4 Lite довољан за собу од 20ак m², друга соба је мања?
 
Poslednja izmena:
Који су добављачи у питању. Скоро сам купио SSD у питању је Spark, иста у Game Centar 2000 скупље. Ананас је у питању.
Исто и за микроталасну, слабији модел је код једног скупљи од бољег код другог
Ma mislio sam generalno na cene preciscivaca, posto su svi kao imali akciju do 31.1. recimo Lite sa nekih 18000 na 13 i nesto. A Ananas cak isao do 12500. Pa sam se zapitao sta ce biti 1. februaru, hoce li svi vratiti na 18000. Medjutim izgleda da nece, eno na Shoppsteru Lite trenutno 11999. Ananas digao samo 500 dinara cenu. Tako da i dalje su prihvatljive cene i nisam morao ni da zurim :D
Јеси ли на крају купио Xiaomi 4 Lite?

Да ли је Xiaomi 4 Lite довољан за собу од 20ак m², друга соба је мања?
Kupio sam, vrati se par postova unazad pa ces videti sta sam sve pitao, al ako se malo udubis nemas sta ni da pitas, sve je prosto i lepo radi. Meni je Lite postavljen u nepunih 60 kvadrata, al su spojene prostorije bez vrata. E sad sem prvi put kad sam ga ukljucio ja nisam nijednom imao veci skok vrednosti od 35, tako da mi je bukvalnno na auto modu i necujan je. Ono u fazonu nisam ga trebao ni kupovati jer lencari, a dobija platu :D Uglavnom ako nista drugo lepo je znati da mi je vazduh cist, amislim da sam uradio pametnu stvar sto sam poslusao sve ovde i kupio Lite, jer sam prvobitno hteo PRO, al ocigledno bih se zeznuo jer je duplo skuplji, a i ovaj sluzi svrsi
 
Сад је на Ананасу 12990 - ваучер од 1500 за дан заљубљених.
Ја бих морао пребацујем из собе у собу.
 
Сад је на Ананасу 12990 - ваучер од 1500 за дан заљубљених.
da, to zaboravih, ne razmisljaj mnogo
Ја бих морао пребацујем из собе у собу.
tako sam i ja razmisljao da kupim prvo u dnevnu, pa mozda taj posle prebacim u spavacu, a u dnevnu uzmem Pro. Medjutim nosio sam Lite u spavacu i rezultati koje pokazuje sto se zagadjenosti tice su odlicni i onda sam odustao od kupovine drugog uredjaja uopste. Kupis Lite i posle ces sam ukapirati da li treba da prenosis, ili ce ti biti dovoljan i jedan statican. Ili mozda bude potreban i drugi
 
Више га нема ни у банерима. Можда су потрошени за данас, акција треба да траје до 14.02.2024.
Надам се да ће бити сутра.
 
Ja sam ga ispucao na pocetku za Redmi A2, planulo je to brzo
 
Dobro vece, dete mi ima problem sa alergijama na budj, grinje, prasinu... Skoro cele zime je na inhalacijama. Imamo novu kucu sa podnim grejanjem. Prosle godine smo kupili precistac vazduha Xiaomi 3H , ali nije delovao na njega. Preciscivac stoji kod njega u sobi, posto tamo najvise vremena provodi. Vlaznost vazduha je 50% ( toliko pokazuje preciscivac ). Pomislila sam da kupim ovlazivac, medjutim, deluje mi da mi to nije potrebno. Da li mozda uzeti jonizator vazduha? Gledala sam neki Medisana XJ-1100 preciscivac sa jonizatorom, navodno eliminise prasinu, budj, grinje... Da li neko poseduje ovaj uredjaj? Ili mozda neko ima neki drugi predlog?
 
Nema potrebe za ovlaživačem, vlažnost vazduha je skoro pa idealna. Ako je već alergičan na buđ, onda bi trebalo razmišljati u pravcu odvlaživača. ukoiko procenat vlažnosti raste.

Što se tiče prećišćivača išao bih na Philips koji odstranjuje čestica do 0,003 mikrona, što je i više nego dovoljno.
 
Nema potrebe za ovlaživačem, vlažnost vazduha je skoro pa idealna. Ako je već alergičan na buđ, onda bi trebalo razmišljati u pravcu odvlaživača. ukoiko procenat vlažnosti raste.

Što se tiče prećišćivača išao bih na Philips koji odstranjuje čestica do 0,003 mikrona, što je i više nego dovoljno.

Baš takav sam uzeo juče, bila akcija 10% + iskoristio bodove, izašao 55k ukupno, mislim da je super cena, videćemo kako će se pokazati. Jako dobra stvar je što kod mnogih Philips modela imaš filter koji se menja na 3 godine po preporuci proizvođača. Dok je mahom to kod svih godinu dana.

Što se tiče odvlaživača, sve preporuke za Hisense D20HW. Nije neki kvalitet izrade ali odlično radi posao.
 
Ni na Xiaomi ne treba da se menja filter 3 godine ukoliko ne filtrira konstatnih 200+ pm2.5 ili duvanski dim ili paru od kuvanja.

Ne verujem ni da taj Filips dilter može da preživi takve uslove duže od 6 meseci.
 
Najvise je alergican na grinje, a vidim da taj jonizator deluje protiv grinja. Da li mozda neko ima iskustva sa jonizatorima? Vidim da je ovde dosta negativnih komentara...
Ne znam koliko ima smisla da ponovo kupujem precistac, kada vec imam Xiaomi.
 
Možda grešim ali grinja najvise ima u tepihu i krevetu gde klopaju naše ostatke. Tako da ti treba jedan opasan usisivač, kao onaj kirbi što se ranije reklamirao.
 
Ne grešiš… nažalost imam iskustva. Ali i usisivači i prečistači i inhalatori su tu da smanje tegobe, nekad to uspevaju nekad ne.
 
Ја сам јуче ујутру успео да узмем Xiaomi air purifer 4 Lite са ваучером, данас у 13 је већ стигао.
Никад брже.
 
Za grinje što manje vlage u kući, pranje posteljine na min 60 stepeni, stvari na sunce, jastuk ako treba u zamrzivač.

Ne znam za decu, ali može se alergija staviti pod kontrolu lekovima. Prošao kroz to. Samo neki neće da piju antihistaminike, neće da uzimaju kortikosteroide i sl. Moj brat npr 😀
 
Ni na Xiaomi ne treba da se menja filter 3 godine ukoliko ne filtrira konstatnih 200+ pm2.5 ili duvanski dim ili paru od kuvanja.

Ne verujem ni da taj Filips dilter može da preživi takve uslove duže od 6 meseci.

Ja pričam o zvaničnim informacijama od proizvođača. Xiaomi preporučuje zamenu na 6-12 meseci (4 Pro). A to koliko traje svakom od nas naravno da je individualno. Ja sam za Dyson menjao posle 2 godine, iako je i njihova preporuka isto na godinu dana. Nekom ugrubom računicom znači da bi meni Philips izdržao bar 5 godina pod ovakvim uslovima korišćenja.

Možda grešim ali grinja najvise ima u tepihu i krevetu gde klopaju naše ostatke. Tako da ti treba jedan opasan usisivač, kao onaj kirbi što se ranije reklamirao.

I zavesama 😁
 
Dobro vece, dete mi ima problem sa alergijama na budj, grinje, prasinu... Skoro cele zime je na inhalacijama. Imamo novu kucu sa podnim grejanjem. Prosle godine smo kupili precistac vazduha Xiaomi 3H , ali nije delovao na njega. Preciscivac stoji kod njega u sobi, posto tamo najvise vremena provodi. Vlaznost vazduha je 50% ( toliko pokazuje preciscivac ). Pomislila sam da kupim ovlazivac, medjutim, deluje mi da mi to nije potrebno. Da li mozda uzeti jonizator vazduha? Gledala sam neki Medisana XJ-1100 preciscivac sa jonizatorom, navodno eliminise prasinu, budj, grinje... Da li neko poseduje ovaj uredjaj? Ili mozda neko ima neki drugi predlog?
Jes da je zaokret u razmišljanju, pošto sam ja bio takvo dete: šta dete jede?

Slatkiši, paradajz, mleko (ne svako, u razvijenom svetu vode računa o vrstama krava u vezi sa tim, kod nas ne). Neko voće može da smeta, neko ne. Morate sami da ispitate.

Neke ideje šta može da se izbaci, a šta ubaci:

Prečišćivač svakako pomaže, ovlaživač takođe ako je suv vazduh, ali kod vas je idealno rekao bih. Ja bih se edukovao na smeru ishrane i pratio na šta dete reaguje. Meni lekari nisu pomogli, njima je funkcionisanje imunog sistema van poimanja, spasavajte sami svoje dete.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno