Šta je novo?

Prečistač vazduha

To je zato što braća Kitajci koriste isključivo ekološke materijale, pa zato ni zagađenje kad planu nije veliko.

sarkazam off😉
 
Pamtimo i gora vremena :D
Kod mene u stanu je ok, radio xiaomi celu noc. Stavio sam ga na 50% manual, na auto nikad ne bi drzao ovako niske vrednosti..
Ja sam inace u bloku 63, tu blizu kineza.. :D
Odakle je ovaj drugi dijagram?
 
Lite ide i do 001. Kod mene najčešće kad prečisti sve vrti između 001-005.

Što se tiče čišćenja filtera, ja sam dosad samo fizički uklanjao krupnu prašinu sa površine krpom ili rukom, drugo nisam pokušavao, nisam siguran ni koliko ima svrhe. Kod mene se nakupi dosta te krupne prašine, pa gledam da je uklonim barem jednom mesečno.
I ja sam uspevao povremeno da primetim 001, a za sad mi je non stop na auto modu i vrednosti su od 005-010. Namestio sam ga kad predje 30 da se ukljuci manual na maksimum i do sad je ispostovao samo jednom i to prilikom testa. I kada se pravi provetravanje jos nije isao preko 30.
Inace danas je stigao i rezervni filter, na kartonskoj kutiji pise da je model za Lite tako da ga necu ni otvarati, neka stoji
 
Blago vama ja kad otvorim prozor odmah skace na 300-500. Manje je zagadjenje kad se pusi u prostoriji nego napolju..
Zato drzim na manual sa ventom na 40% jer ako ostavim na auto upali turbinu i odlete mi lite kroz terasu..:D
 
Ništa mu ne smeta i da ga ne resetuješ, već ostaviš na %. Nikakav pad u prečišćavanju ja nisam nalovio, ali čim se pojave jeftini filtri, uzmem za zalihu, a novi iz rezerve ipak ubacim.
 
Stigao Hisense ap580.Za sada prezadovoljan.Ja pustim na autofan i kad je vazduh losiji radi na jacoj brzini,kad je dobar rafi na najslabijoj brzini izduva.
 
Ništa mu ne smeta i da ga ne resetuješ, već ostaviš na %. Nikakav pad u prečišćavanju ja nisam nalovio, ali čim se pojave jeftini filtri, uzmem za zalihu, a novi iz rezerve ipak ubacim.
Koliko bi trebalo da košta jeftin filter?
 
Koliko bi trebalo da košta jeftin filter?
Za Xiaomi seriju 3 filtere smo najniže plaćali 2500 din po komadu uz kupone a najviša cena je bila do 5500- 6000 din tokom nestašice u početku, tj tokom velikog zagadjenja i potražnje na koju uvoznici nisu bili spremni.
 
Ništa mu ne smeta i da ga ne resetuješ, već ostaviš na %. Nikakav pad u prečišćavanju ja nisam nalovio, ali čim se pojave jeftini filtri, uzmem za zalihu, a novi iz rezerve ipak ubacim.
Problem je recimo kod 3H, kada je "istrošen" filter, on non stop obaveštava i pokazuje na displeju "replace filter" pa to zna da bude iritantno. Verovatno je tako i kod ostalih koji imaju oled ekrančić i filter sa RFID.

Inače ja kod svojih šaomija koristim i ovaj predfilter od Blueaira 411. Savršeno odgova dimenziono. Olakšava mi čišćenje a mislim da produžava i vek filtera pošto zadrži na sebi svu krupniju prašinu. Posle samo skinem istresem, a povremeno operem u mašini.
Problem je što ne vidim da ga trenutno ima u ponudi, osim kod uvoznika distributera koji dere sa cenama. Ja sam kupio bio 3 komada za oko 500din/kom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240126_092348_Firefox.jpg
    Screenshot_20240126_092348_Firefox.jpg
    108.9 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_20240126_092311_Firefox.jpg
    Screenshot_20240126_092311_Firefox.jpg
    96.8 KB · Pregleda: 28
  • 20240126_093017.jpg
    20240126_093017.jpg
    193.5 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:

Zanimljiv blog post. Ako neko hoce da resetuje filter na Xiaomi preciscivacima na kojima ne radi drzanje dugmeta ili vam je jednostavno zanimljivo da probate. Probah na 3H i radi.
Jeste zanimljivo, ranije je bio drugačiji workaround, ali ovo mi se sviđa, sigurno ću da pokušam. Imamo jedan filter pri kraju. Imamo i rezervnih, ali ovo je sad zanimljivo da se isproba.
 
@Jet Set Willy - odlična ideja, evo ih baš za šaomi na aliju, na brzinu nadjoh, 10 kom za $4:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.06 42%OFF | 10 PCS Electrostatic Cotton Anti-dust Air purifier Filter for xiaomi mi 1/2/2S hepa air filter Universal Air purifier PM2.5
 
Page not found :D.
 
Razlika je što je ovo sa Alija za jednokratnu upotrebu. Isto možeš probati sa jednokratnim filterom za aspirator koji ima da se kupi i kod nas na pijaci :) Samo se iseče na dimenzije. Imaš za 3 komada za šaomi. I to sam koristio, ali mi je ipak ovaj Blueair predfilter elegantnije rešenje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240126_100135_Firefox.jpg
    Screenshot_20240126_100135_Firefox.jpg
    463.9 KB · Pregleda: 34
I šta dobijete, protok kao da ima već kilo prašine na sebi? Usisajte ponekad, ili nemojte, ja sam i to prestao da radim dokle god obara PM.
 
I šta dobijete, protok kao da ima već kilo prašine na sebi? Usisajte ponekad, ili nemojte, ja sam i to prestao da radim dokle god obara PM.
Bas ni meni nije jasno sta je smisao. Bolje svaki radni dan filtera odvajajte po 10 dinara u neku ciniju, i taman kad dodje vreme zamene imacete lovu ;)
 
@Jet Set Willy - odlična ideja, evo ih baš za šaomi na aliju, na brzinu nadjoh, 10 kom za $4:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.06 42%OFF | 10 PCS Electrostatic Cotton Anti-dust Air purifier Filter for xiaomi mi 1/2/2S hepa air filter Universal Air purifier PM2.5
Nisam siguran kako ovo utiče na efikasnost samog filtera. Usisavanje sa vremena na vreme nije toliki problem.
 
I šta dobijete, protok kao da ima već kilo prašine na sebi? Usisajte ponekad, ili nemojte, ja sam i to prestao da radim dokle god obara PM.
Ne znam, neko ne voli da ima kilo prašine nagomilane u stanu, pa bilo to i u filteru prečišćivača vazduha ;) Ideja da mi je to tu nedaleko od glave dok spavam mi se ne dopada baš najviše. A čišćenje na ovaj način mi je najjednostavnije.
Prečišivače koristim inače od pre 12 godina. Ljudi u to vreme nisu imali pojma da takve sprave postoje. Tako da sve što iznosim je iz nekog iskustva, a naravno svako neka uradi onako kako misli da je njemu najbolje.

Edit. Evo recimo ovaj Sinclair imam nekih 10 godina mislim. Filtere koristim od Alpha ili Esperanza prečišćivača, ali mora malo da radi skalper da bi se uklopio :)
 

Prilozi

  • 20240126_125711.jpg
    20240126_125711.jpg
    126.8 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
@jimmytza - Kad malo bolje razmisliš tako je, nema potrebe za dodatnim slojevima. I ja sam dosad s vremena na vreme usisavao filter na 3H a tako ću i nastaviti. Pogotovo što u šteku imam još 2 nova filtera, kupio onomad na ananasu kad su bili baš povoljni. S tim što ga ja ne gasim ni kad se kuva, ni kad imam goste pušače - zbog njih sam ga najviše i kupio.
Ne pada mi na pamet da štedim filter kad mi prečišćivač najviše treba. Dnevna i kuhinja su spojene prostorije, skoro 30m2 i 3H mi je taman. Nisam primetio bilo kakve promene ili neke mirise na filteru.
 
Džaba bacate pare za predfilter ako ga koristite u kućnim uslovima. Fabrički filter na sebi već ima sasvim dobar predfilter.
 
Ima li kakvu opipljivu prednost ovaj zepter preciscivac u odnosu na xaiomi 4 pro?

Kostanogo vise, a ne vidim da je nesto specijalno bolji gledajuci filter.
 
Ima li kakvu opipljivu prednost ovaj zepter preciscivac u odnosu na xaiomi 4 pro?

Kostanogo vise, a ne vidim da je nesto specijalno bolji gledajuci filter.

Nisam neki pobornik Zeptera, ne verujem ni da bih ikad uzeo ovaj uređaj, ali ovo ti je kao da porediš Opel sa Porscheom. Pre svega, pročitaj specifikacije jednog i drugog, već tu ima nekih razlika, koliko sam mogao da vidim na frku.
 
Drugar je uzeo Zepter i nije zadovoljan nešto. Kaže da mu je iQ Air koji ima mnogo bolji.
 
Glupo pitanje..

Uzeh i ja xioami 4lite, i top mi je ali imam pitanje za isti. Jel ima neko odrzavanje istog ili upali i ne diraj dok ne prodje vreme zamenu filtera /:D
 
Xiaomi 4 Lite s vremena na vreme pri manjim brzinama se čuje pucketanje. Nekad traje 10ak sek nekad minut dva ali nervira :) saveti ?
 
Ima li ko iskustva sa Bosch prečišćivačima? Iako deluje da je Philips bolje rešenje u sličnom cenovnom rangu.
 
Nazad
Vrh Dno