Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

A možete i da se nađete i da ti da keš, pa ti uplatiš sebi. To je savremena finansijska usluga
 
Ali to u našim bankama ne može online, mora na šalter, ili grešim?
 
Мислим да има на сајту ТБ све те разне варијанте разрађене,шта и како.Може онлајн све,само по закону.:)
 
Ali to u našim bankama ne može online, mora na šalter, ili grešim?

U Intesi ne mozes sigurno, oni cak ne daju ni da se na racun za koji si ovlascen (devizni) prebaci novac :)
U RF ne vidim opciju za placanje devizama online, AIK isto. Telenor ima, pod Placanja, Plati Osobi, Devizna Placanja, U Srbiji (druga opcija je "U inostranstvu").

Ne secam se da li za ovaj deo nerezident mora da prilozi potvrdu da nema poreskih dugovanja u Srbiji, za neke transfere mora.
 
Kako si mogao da primaš devizne uplate iz zemlje? Jedini osnov koji mo pada na pamet su devizne dnevnice/troškovi. Fizičke osobe sigurno ne mogu da vrše prebacivanje deviznih sredstava, osim po osnovu priloženog kupoprodajnog ugovora.
Da, radilo se o dnevnicama i putnim troškovima.
 
Da, na salteru moze, online ne moze.
Ali na salteru mi se cini da isto ne moze transfer, nego ide isplata sa tvog, pa uplata na njen?
 
To je to, to samo znam za Intesu da se glupira :) (nije zbog zakona, cim RF i AIK to dozvoljavaju)
Meni ovo pravi problem recimo kod Intese, jer ne moze otac meni da uplati potrosnju deviznu za Amex, niti ja njemu! Samo vlasnik kartice moze.. ovo ne mogu ni u poslovnici!
 
Poydrav svima , nedavno sam uplatio depozit na mom deviznom racun u Intesa banci.Imam Visa electron card i zanima me da li je to isto sto i Visa Debit card?
Svaki put kada pokusam da se registrujem nesto mi ne dozvoljava obavljanje transakcije i stalno mi izlazi obavestenje koje izgleda ovako:
Visa electron 2.jpg
Sta treba da upisem u polje Card holder?
Da li mi neko moze pomoci sa instrukcijama?
hvala :)
 
Latinicom, bez nasih slova, sem na nekim blesavim sajtovima :)

Visa Electron mislim da se vodi kao Charge, tako da ja biram Visa samo za nju (ne Visa Debit, ali biram VIsa Electron ako je ima kao opcija)
 
Da li moze Visa electron debit za isplatu sa Solid trust pay-a.Koliko sam ja procitao da za isplatu sa STP mora Visa credit card nikako debit.Da li zna neko nesto vise o tome?
 
Kakav to porez naplacuje Intesa na licni devizni racun?
Naplatise mi 31.12.2015 11,39evra, na izvodu stoji porez, sta je bre to?
Kakve su im to sad lopovske fore?
 

Prilozi

  • porez.jpg
    porez.jpg
    11.7 KB · Pregleda: 125
Porez na kamatu sto si dobio. Red iznad ti je kamata pretpostavljam
 
Da vidi stvarno, to je kamata na stednju po vidjenu.
Koja je komedija postala ta "kamata" u Intesi, nekad je bila oko 7,8% na godisnjem nivou, sad je 0.68%- 15% od toga, znaci go k****.
Generali je do NG davao oko 3,5% na godisnjem nivou, ali min rok je bio 3 godine
 
Nema to veze sa Intezom nego sa trzistem, svuda su pale.
Isto tamo nema nikakvog smisla da poredis kamatu u stednji po vidjenju i stednji orocenoj na 3god.
 
Hteo sam da kazem da se uopste ne isplati orociti novac u bankama, posebno u Intesi.
 
Hteo sam da kazem da se uopste ne isplati orociti novac u bankama, posebno u Intesi.
Naravno.. Ako se ima para uvek je bolje kupiti neku nekretninu i izdavati je i za npr 100e nego taj novac orociti u banci/bankama

Toliko su male kamate da covek pomisli da zivimo u zemlji bez rizika tipa norveskoj a ne u ovoj ludnici :)
 
Poslednja izmena:
Btw po tih 11e moze svako da proracuna koliko si u proseku imao novca :)
 
Nije. Pare u banci mozes "podici" u Intesi besplatno (tvoje su, na deviznom racunu). Na bankomatu ce ti konvertovati u valutu u kojoj podizes + provizija od 3%, cak i Intese unutar Srbije. Na salteru druge banke je isto kao i da si na bankomatu.
Na Inspire kao treba da nema provizije na bankomatima cele Intesa grupe, ali pisao sam u zasebnoj temi koliko su tu karticu zeznuli i da je veliki rizik da se to koristi.

Znači na bankomatu se definitivno ne isplati podizati novac. Da li mogu devize sa deviznog računa da se kroz Intesa Mobi aplikaciju konvertuju u dinare, pa da se onda novac podigne na šalteru? Mislim da je isplativije nego ići do menjačnice, a i jednostavnije je u svakom slučaju.
 
A jel ti imaš dinarski račun u Intesi? Imaš li neku karticu iz njega?
 
A sta zelis da uradis, tj. sta imas i sta zelis da te najmanje kosta? Posto si citirao prilicno star moj post, koji je Noboku bio upucen, nisam siguran da li se na isto odnosi ;)
 
Otvorio sam devizni u Intesi i vezao Visa Electron karticu za njega. Treba da povucem neke dolare sa paypala ovih dana, interesuje me kako da izbegnem neke dodatne konverzije, da li ce mi na racun leci dolari bez ikakve konverzije? Nesto sam ranije negde citao da treba da se trazi u Intesi da dodaju dolar kao valutu na devizni da bi se primao novac u dolarima bez konverzije u evro, ne znam da li je to tacno? U sustini, zelim da podignem dolare iz banke, sa sto manje provizije\konverzije.
 
A sta zelis da uradis, tj. sta imas i sta zelis da te najmanje kosta? Posto si citirao prilicno star moj post, koji je Noboku bio upucen, nisam siguran da li se na isto odnosi ;)

Pa hteo bih da podignem evre sa deviznog računa, pa gledam kako bi mi se najviše isplatilo. Do sad sam to par puta odradio preko bankomata, nisam imao pojma za te provizije.
 
Kada rade ovi clearing? U petak popodne sam uradio plaćanja, a sad vidim da još nije prošlo.
 
Nazad
Vrh Dno