Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Nije bas tema za to, ali ne znam dal ima druga vezana za Intesu.
Od kad su poceli na osnovni tekuci racun da napacuju mesecno 125din?
Nesto se ne secam dal je to bilo zadnjih godina...

Ukoliko je račun poljoprivrednog gazdinstva, naplata je od 1.novembra. Do tada je bilo džabe.
Iznos je 125 dinara/mesečno.

Ja sam uredno očistio račun pre toga i sada mi stoji -125. Prometa na tom računu nemam do leta, pa ću videti da li zadužuju i kada nema transakcija.
 
Zaduzuje se osnovni i kada nema transakcija, ako nije u minusu. Za Hit/Magnifica samo ako ima prometa, ali ide u minus.
 
Не ваља што код Хит рачуна под промјенама подразумијевају све готовинске и безготовинске уплате или исплате(веће од 300 дин.),тако да је и промјена ако вам послодавац не уплати плату а ви користите ел. банкарство јер сте намјенски оставили паре од прошлог мјесеца и онда идете у већи минус.Колико знам код других су промјене на рачуну само уплате или само исплате,бар у мом селу.
 
Intesina Visa Electron kartica imam jedan problem jer su mi nestala 2.78 evra a nemam pojma gde su i za sta su otisli...
Naime imao sam par refund-ova, vraceno na PP, sa PP odredjen broj dana pa na karticu i sve bilo u redu, medjutim odma posle toga su mi negde nestala 2.78 e ?

H2q7Rc6.png

Nista nisam kupovao posle toga, nista placao, nista cackao, nisam imao neizmirene obaveze, nista slicno, pa me zanima gde se dedose ovih skoro 3 e ?
 
@ Animal

Pogledaj da slucajno nisi prebacio na devizni racun povezan sa karticom posto je manja suma u pitanju.
Tako sam ja prosle godine kada mi je isticala kartica prebacio na racun da mi ne odleprsa (isto je bila neka simbolicna suma)
 
Danas odem u prodavnicu,u nabavku.Prilikom placanja Visa karticom permutujem sifre i to sva tri pina su bila pogresna i na kraju platim Dinom.Nazovem kol centar da ponistim pogresan unos pina.Zena mi kaze da moram otici do bankomata na uvid stanja i da ce to ponistiti pogresan unos pina.Li je neko imao tu situaciju kad znam da su to radili preko njihovog call centra.
 
Intesina Visa Electron kartica imam jedan problem jer su mi nestala 2.78 evra a nemam pojma gde su i za sta su otisli...
Naime imao sam par refund-ova, vraceno na PP, sa PP odredjen broj dana pa na karticu i sve bilo u redu, medjutim odma posle toga su mi negde nestala 2.78 e ?

Pogledajte prilog 188430

Nista nisam kupovao posle toga, nista placao, nista cackao, nisam imao neizmirene obaveze, nista slicno, pa me zanima gde se dedose ovih skoro 3 e ?

Nismo toliko vidoviti ^^ Osim pogrebnikovog (undertaker :D) predloga, vidi da ti PP nije povukao za nesto te evre. Od koga je uopste, sta pise u opisu transakcije?
 
@ Animal

Pogledaj da slucajno nisi prebacio na devizni racun povezan sa karticom posto je manja suma u pitanju.
Tako sam ja prosle godine kada mi je isticala kartica prebacio na racun da mi ne odleprsa (isto je bila neka simbolicna suma)

Nismo toliko vidoviti ^^ Osim pogrebnikovog (undertaker :D) predloga, vidi da ti PP nije povukao za nesto te evre. Od koga je uopste, sta pise u opisu transakcije?

Pa nisam ni ja vidovit, ali to se jednostavno desilo, zato pitam ovde da vidim dal je neko imao slicnu situaciju.
Jednostavno tih 2.78 e nigde nema, nema nikakve informacije gde su otisli sem da stoji da ih nema ! Ne znam kako kod vas, ali uvek kada platim nesto to ide u nedospele obaveze i ono stoji tu po 10 dana mozda i vise, ovih 2.78 e tu nema, nema nikakve informacije da je sa tim nesto placeno...

Na PP 24.12. pod All activity takodje nemam nista da je placano.

@Undertaker, ja nisam radio nista tako ili slicno, no kako da to proverim ? Mada ja sve sto uplatim na devizni racun na salteru automatski vidim na kartici ? Nije mi to bas jasno, de kako to da proverim ?
 
Pa sta pise na Intesa Online kao opis te transakcije? Ne mize blanko biti.
 
Pa sta pise na Intesa Online kao opis te transakcije? Ne mize blanko biti.

E nisam nikada ni gledao tu jer nisam imao nikada i problema, sada sam nasao i vidim da pise nesto placano pay palom pa sam nasao ime i onda search na mailu i nasao sam ga... Uglavnom to je bio neki refund za neki predmet i onda je stigao, zatim sam ja kontaktirao prodavca da mu platim jer je stiglo i platio sam mu direktno na PP nalog 18.12. i imao sam tada novca naravno i uspesno prosla transakcija, i kontao sam da je tada i skinuto sa naloga, al ocito da nije skinuto tada nego tek 24.12. i to bi trebalo da bude to jer je 3 $ otprilike toliko e.
 
There we go, Sherlock :D
 
@ animal

Kao sto ti je rekao alfa a i ti sam si vec proverio,covek se lako opusti kada ima vise novca na raspolaganju a kada zafali onda je svaki cent bitan (psihologija trosenja i kontrola ;) )
Obavezno uvek moras proveriti rezervisana sredstva jer se intesi jednostavno moze i ponekad zadrzi malo duze nego sto bi trebala.
A sto se tice prebacivanja sa kartice na devizni,pa to bukvalno jednim potezom misa prebacis sa racuna na racun,nevezano za sumu.Ipak je sigurnije drzati novac na dev.racunu nego na samoj kartici.
 
И наравно ел. банкарство као основна алатка за рјешавање свих нејасноћа и праћења стања на рачунима:)
 
Malo je nezgodan e-banking za Visa Electron od kada je bila ova zadnja veca izmena.
Sad se i ne secam sta bese, ali ranije je vise stvari bilo vidljivo za Visa Electron, znam da mi je za nesto sitno bas smetalo kada su izmenili.
Srecom VE je meni samo dodatna zgodna kartica ako MC ne prolazi, inace je ne koristim :)
 
Imam Intesa Internet Karticu uz koju sam dobio i devizni racun, ono sto ja znam je da sam do sada povlacio novac na taj devizni racun sa paypal accounta.

Da li je moguce primiti uplatu sa drugog racuna iz inostranstva preko IBAN na ovaj devizni racun ? Operateri iz intese mi rekose da ta kartica nema IBAN broj tj kartica deviznog racuna /ne intesa internet kartica/. Citao sam ranije da se banke ogradjuju o prijemu novca sa ovakvim karticama cak i preko paypal-a zbog zakonskih regulativa..

Zar ovo na kartici deviznog racuna koja ide uz internet karticu nije IBAN RS35-160-...........

Pomozite :)
 
Poslednja izmena:
Devizni racun kartice nije obican, ali uz Visa Internet bi trebalo da imas i obican devizni racun, a na njega mozes primeti (dakle neces na karticu, ali mozes na obican devizni).
 
Devizni racun kartice nije obican, ali uz Visa Internet bi trebalo da imas i obican devizni racun, a na njega mozes primeti (dakle neces na karticu, ali mozes na obican devizni).

Upravo to Intesa internet kartica ide uz obican devizni racun.

IBAN broj bi trebalo da je ovo RS160-385....?

Ukoliko ovo ne vazi, posiljilac /pravno lice/, nece ni moci da mi posalje novac ?
 
ne mozes primiti novac na racun koji su ti kreirali uz viza internet karticu
to je prepaid varijanta na koju mozes novac uplatiti samo ti u banci

kada ti neko salje, nije dovoljan samo iban
moras da imas kompletne instrukcije za prijem novca u odredjenoj valuti, sto se ne dobija uz internet karticu, jer ne podrzava to
 
Да не компликујеш,отвори бесплатно класични девизни и одмах узми инструкције за уплату из иностранства.Можеш и Визу електрон ако хоћеш и онда можеш примати и дизати новац са рачуна без проблема и перипетија око девизног везаног за Визу интернет.
 
Upravo to Intesa internet kartica ide uz obican devizni racun.
Koliko sam razumeo (posto sam za VI se licno bas odavno raspitivao, a tada mi je MC sve radio, i vise), dobijas dva racuna - jedan njen, i jedan obican devizni (na njen su sredstva za karticu, kojima se moze njom placati, a drugi je da mozes da prebacujes da ne bi se moglo uvek koristiti sa kartice).
Ako ovaj drugi (ne-njen) racun nije obican, moras i treci, "tekuci" devizni da otvoris, da bi primao uplate preko wire transfera.

IBAN broj bi trebalo da je ovo RS160-385....?
Ne, to nije pravilan IBAN za Intesu, treba biti u formatu:
RS35160005xxxxxxxxxx-yy, gde yy su kontrolne cifre za IBAN, koje uopste nisu deo racuna. RS35 je ID za IBAN u Srbiji, 160 je Intesin kod, ostatak (sem yy) je broj racuna, a yy su znaci kontrolne cifre, koje mozes izracunati, ali nemoj da rizikujes takve stvari, mozda i nemas tekuci devizni racun (to je najobicniji devizni racun u sustini).
Idi i otvori, posto vec imas kod njih neku uslugu, neces morati ceo sat provesti za maticenje :D (prvi put kad se u nekoj banci otvara racun ili bilo sta, treba vise papira da se potpise, nego sto bi mi trebalo za potpalu cele zime :D)
 
Ja sam od ranije imao samo devizni račun u Intezi i primao sam devizne uplate iz zemlje i inostranstva. Skoro sam otvorio Visa Internet karticu. Kada se ulogujem na onlajn banku, vidim dva računa: onaj stari devizni i novi, vezan za VI karticu. Mogu online da prebacujem novac sa starog na novi račun. Obrnuto ne može.
 
У садашњим условима ова интернет картица,поред електрон је стварно сувишна.Електрон све одрађује исто а има много више предности.Једино ко има баш баш пуно на девизном у разним валутама(мада је тако и на вишевалутном код ТБ) па се боји злоупотребе,иначе за нормално коришћење уз онлајн мјењачницу је више него довољно.
 
Je li možete da se ulogujete? Već sat vremena me zeza.
Proradilo, jedva.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od ranije imao samo devizni račun u Intezi i primao sam devizne uplate iz zemlje i inostranstva. Skoro sam otvorio Visa Internet karticu. Kada se ulogujem na onlajn banku, vidim dva računa: onaj stari devizni i novi, vezan za VI karticu. Mogu online da prebacujem novac sa starog na novi račun. Obrnuto ne može.
Dve stvari: možeš biti vlasnik X deviznih partija u Intesi, možeš sam prebacivati pare sa računa na račun. Važi za sve račune, bez ograničenja. Dakle, za namenskog deviznog za koji je vezana VI bez problema možeš da prebaciš devize na devizni uz koji ti je vezana Visa electron.
Kako si mogao da primaš devizne uplate iz zemlje? Jedini osnov koji mo pada na pamet su devizne dnevnice/troškovi. Fizičke osobe sigurno ne mogu da vrše prebacivanje deviznih sredstava, osim po osnovu priloženog kupoprodajnog ugovora.
 
Што не може примати девизне уплате из земље?Као што си и сам рекао.
 
Ja tebi ne mogu da uplatim 5 EUR, ne možeš ni ti meni. Takav je zakon. U dinarima nema limita.
 
Moze nerezident da mu uplati bez ugovora, moze firma za dnevnice (a ovo se koristi i kada nisu dnevnice u pitanju), moze ovlasceno lice, i naravno moze za prodaju nekretnina, vozila i obveznica i slicnih HOV. Nesto mi kaze da je ovo zadnje :D
 
Jel može da mu uplati nerezident sa računa koji se vodi u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno