Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Ma kakvi bankomati onda, na salter! :)
 
Kada rade ovi clearing? U petak popodne sam uradio plaćanja, a sad vidim da još nije prošlo.

Mora istog dana, u svim bankama. Da li je PROSLO ili ne, moze biti do primaoca, ali ne sme biti do tvoje banke.
 
Šta znam, evo sad ponovo gledam i piše "spreman za slanje u clearing." Tako je bilo i jutros. A datum tih uplata uredno od petka.
 
Imas dovoljno na racunu, da nisi mozda greskom postavio datum valute dalje od petka?
 
Sve normalno, platio 2-3 računa i jednu uplatu na račun za neku kupovinu, e banking. Lupam, možda puštaju nekim redom a skupilo se zbog praznika...? Pogledaću večeras pa ih kontaktiram sutra, ako se ne raščisti dotle.
 
Мени кад плаћам излази обавјештење да ако је до 17 сати плаћање врши се исти дан.Провјери податке мада си вјероватно већ урадио.Требало је проћи већ.
 
Otvorio sam devizni u Intesi i vezao Visa Electron karticu za njega. Treba da povucem neke dolare sa paypala ovih dana, interesuje me kako da izbegnem neke dodatne konverzije, da li ce mi na racun leci dolari bez ikakve konverzije? Nesto sam ranije negde citao da treba da se trazi u Intesi da dodaju dolar kao valutu na devizni da bi se primao novac u dolarima bez konverzije u evro, ne znam da li je to tacno? U sustini, zelim da podignem dolare iz banke, sa sto manje provizije\konverzije.
Неће лећи долари без конверзије јер повлачиш путем картице која се води у еврима.Тако мора.
 
Znači na bankomatu se definitivno ne isplati podizati novac. Da li mogu devize sa deviznog računa da se kroz Intesa Mobi aplikaciju konvertuju u dinare, pa da se onda novac podigne na šalteru? Mislim da je isplativije nego ići do menjačnice, a i jednostavnije je u svakom slučaju.
Не мораш онда на шалтер,можеш на банкомат са Инспајер картицом уз онлајн мјењачницу.
Можеш дићи са Електрон картицом на банкомату Интезе уз конверзију у динаре(по куповном Хит рачуну за ефективу),али ако је банкомат уз банку онда је сигурно боље у пословници и још дигнеш девизе ако ти требају а не динаре уз никакве трошкове.
 
Evo sad je za sve četiri uplate status "konačno realizovan" - gde se za ovo "konačno" baš slažem. Jel' radio još neko uplatu ovih dana?
 
Ako si u petak tokom radnih sati poslao nalog, zovi korisnicki centar i trazi objasnjenje zasto nije realizovan u petak! Ako nije neka sitna greska sa tvoje strane (datum valute slucajno postavljen za ponedeljak ili slicno..), prekrsili su zakon sto je ostalo za danas da se izvrsi.
 
Неће лећи долари без конверзије јер повлачиш путем картице која се води у еврима.Тако мора.

Jel mozes da mi kazes kako izgleda konverzija, tj da li to znaci da ce mi ovi dolari sa paypala kada ih povucem na karticu biti prebaceni u evre (po vizinom kursu) i onda leci na devizni racun u evrima, koje onda normalno podignem? Ili VISA kovertuje u evre, a onda banka opet u dolare i dizem dolare? I da li se naplacuje neka provizija za te konverzije i u kom iznosu?
Meni je u sustini svejedno koju cu valutu podici sa racuna, svakako ce menjati pare u menjacnici, samo bih da prodjem sa sto manje konverzija.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kad sam tačno plaćao, negde oko 5 popodne. I da je prošao radni dan, valjda bi trebalo u ponedeljak ujutru da to raščiste? Neka ih sad, obratiću pažnju ubuduće. Ako se opet desi - zvaću ih odmah.
 
Proveri, ne ostavljaj otvorene probleme... da ne bi sledeci put imao isti problem, i da ne bi posle bilo rekla-kazala, kao sto su neki vikali za kurs, a nikako da provere. I na kraju im matematikom pokazem da je PayPal izvrsio konverziju (jer se poklapa sa tacno 4.2%), ali neverne tome ostaju na svome i sa matematickim dokazima :)

U tvom slucaju, vredi znati ako slucajno Intesa ne izvrsava kako treba. Ako si zakasnio u petak (posle cut-off tajminga oko 17h, ne znam da li je u svim bankama isti), ne mora da bude odmah u ponedeljak, imaju oni pravi tokom radnog dana da izvrse placanje.
Pogotovu Intesa, RF, Komerc i UniCredit, kojima verovatno >50% placanje je unutar banke, a preko 90% prometa je izmedju tih banaka, i onda se ne isplati da rade kliring vise puta dnevno, vec da se medjusobno saldiraju samo krajem dana (ne znam da li to rade, ali imaju pravo)
 
Jel mozes da mi kazes kako izgleda konverzija, tj da li to znaci da ce mi ovi dolari sa paypala kada ih povucem na karticu biti prebaceni u evre (po vizinom kursu) i onda leci na devizni racun u evrima, koje onda normalno podignem?
Да,подеси на сајту да ти конверзију не ради Пејпал и то је то.Кад повучеш новац обавијести нас је ли било овако или другачије.
 
Treba mi pomoc, hocu da izvadim internet karticu za kupovinu preko stranih sajtova (ali, dx, ebay...), e sada se dvoumim izmedju Banca Intesa interent kartice i postanska stedionica internet kartice, koju mi preporucujete?
 
Pošto je tema za Intesu, onda preporučujem njihovu karticu :)
 
Da li prilikom vadjenja visa internet kartice u intesi mora da se ostavi neki polog koji ne moze da se trosi?
 
Provorodjeni sin i litar krvi 0+ grupe.
 
Да,подеси на сајту да ти конверзију не ради Пејпал и то је то.Кад повучеш новац обавијести нас је ли било овако или другачије.

E krastavac nisam nista podesavao oko toga.. Gledam sad po sajtu ne mogu ni da nadjem tu opciju, jedino sto sam menjao kad sam napravio nalog je da prebacim da bude u dolarima primarna valuta, jer cu uglavnom primati dolare na njega. Videcemo kroz par dana koliko su me rebnuli nadam se, mada cuo sam da u intezi moze i 10 dana da prodje dok ne legnu pare..
 
P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Najbolja varijanta je da na računu držite EUR i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.

@stefan045
Не,колико знам.То је мана картице из ПШ(као и у Рајфазену) и још неки мањи трошкови.Моја препорука ти је да узмеш интернет картицу тамо гдје имаш текући,а ако немаш нигдје онда у Интези,уз бесплатно инт. банкарство,или девизни уз Визу електрон и опет инт.банк.
 
Da li prilikom vadjenja visa internet kartice u intesi mora da se ostavi neki polog koji ne moze da se trosi?

Ne. Ja bi ti predlozio Intesinu Visa Electron da uzmes odmah, nudi sve sto Visa Internet, plus moze i da se koristi na POS terminalima (nemoj kod nas, ali zgodna je za van prilicno)
 
Ok uzecu visa internet karticu jer nemam potrebe za visu electron. Samo jos da pitam, kad uplacujem novac na karticu (posto je devizni racun) da li mogu da upacujem u dinarima pa oni da konvertuju u evre ili je povoljnije da uplatim u evrima?
 
Prilicno je povolnjije u evrima. Plus moras imati dinarski racun (koji se placa) da bi mogao uopste dinare da uplatis :)
 
Da, zatrazi odmah LIB za eBanking i ako hoces i token za Intesa Mobi.
 
Ok uzecu visa internet karticu jer nemam potrebe za visu electron. Samo jos da pitam, kad uplacujem novac na karticu (posto je devizni racun) da li mogu da upacujem u dinarima pa oni da konvertuju u evre ili je povoljnije da uplatim u evrima?
Као што рече Алфа најбоље еври,без икакве конверзије гдје су банке најгоре а ако имаш динаре конвертуј их у евре у мјењачници.Распитај се и изабери у својој околини неколико најповољнијих.Ако си из веће средине имаћеш више избора и то је то.
 
Najpovoljnije iz dinara u EUR trenutno kod inteze, možda 0.2din vise nego u najpovoljnijoj menjačnici. I sve se obavi online. Jedino ako neko menja vise hiljada EUR odjednom.
 
Ne u menjacnici nego preko mobi aplikacije jer je bolji kurs
 
Svejedno, i preko Intesa Online se dobija NET kurs.
 
Jel Intesa Mobi app ne moze vise da radi ako je uradjen factory reset na telefonu?
Aktivirao sam onaj kod kamerom sto sam dobio, unesem novi PIN, kucam ga posle i dobijem gresku neispravan pin?
Sta sad ispada da sa menjao telefon, a isti je uredjaj?
 
Nazad
Vrh Dno