Šta je novo?

Orion Telekom

Koja naselja pokriva orion fiber ?
 
Nema određene oblasti.

Za 4 instalacije koje ja znam su na Zvezdari, Vračaru, Čukarici i u centru. Pouzdano može i kod mene u 37. bloku.
 
Koji deo Cukarice ?
 
Bas cu da se raspitam o usluzi tu u tom kraju. Ponuda je neverovatna.
 
Može i ovde u 63.bloku, verovatno i okolnim, ali im je ta 'premium' ponuda smehotres. Možda kad je neka akcija, ali oni to baš akcijski sprovode, jednom godišnje, kao reda radi, da neko slučajno ne uzme. I tad nisam siguran da bi bilo pametno da produžim, ali ajde rekoh, da probam, a i bbKing mi reče da su OK kad ne moraju da podešavaju ADSL parametre i svoje DSLAMove. :d

I tako, ja poslao čuveni SMS na broj koji su izlistali na sajtu (baš je 'premium' osećaj kad nigde nema cene i uslova, nego šalješ SMS za upit), dobio sam nezainteresovanog lika, posle 5 dana se javio i jedva se udostojio da mi kaže 'jeste, 50/10 je 4999RSD i nema više akcija, to je ta cena'.

Posle još nedelju dana me zove neka cica iz skroz druge službe da primeti da mi je istekao ugovor na 24/1 paketu pa kao da produžim. Plaćam ga 1,532.74 RSD, rekoh, jel' ostaje ista cena pošto je ovo bilo na akciji za 2God, kaže ostaje. OK, onda ne potpisujem ništa, hvala na pozivu, doviđenja. Samo vi nastavite tako da prodajete. Baš ste carevi, ko i deda iz reklame. Moroni.
 
Ne znam gde da postavim pitanje a da ne promašim temu.

Do kada će Telekom imati monopl na adsl? Odnosna kada će moći da se prenese fiksni kod drugog operatera a da se ne izgubi adsl?
 
Zar nije omogućeno da se prebaci broj u Orion? Nije valjda da ostaje pretplata Telekomu kada se uvede Orion fiksna telefonija?
 
Malo sam se raspitao da li moze na teritoriji Starog Grada da se uvede ftth. Mail koji sam dobio je sledeci (raspitivao sam se za brzinu 1gpbs)

Poštovani Stefane,

Želimo da Vam se zahvalimo na interesovanju za naše usluge i poverenju koje nam ukazujete.
Potrebna nam je tačna adresa na kojoj bi ste koristili usluge interneta kako bi proverili mogućnost instalacije I cene aktivacije.
Upload za pomenuti paket je 10Mbps.
Budite slobodni da nam pošaljete tačnu adresu (možete I tačne kooridanete) .

Srdačan pozdrav i prijatan dan.


Srdačan pozdrav.


U sledecem mailu sam spomenuo adresu (radi se o Jovanovoj ulici), proverice i rposledicu odgovor.
 
Postovanje

Imao sam ugovor sa orionom koji je istekao ali sam nastavio da placam pa su i oni nastavili da pruzaju uslugu.
Uglavnom u 2 meseca sam imao oko 20 poziva gde sam se zalio na uslugu menjao ruter i 100 drugih cuda xd
Promenio sam provajdera nakon svega jer je internet uzas radio. Sada me zovu da platim uslugu koju nisam imao i prete mi tuzbom (u pitanju je mesec ili dva)

Da li sam u obavezi da platim to ili ako dignu tuzbu je dovoljan dokaz silni telefonski razgovori koji sam imao sa njihovim operaterima? posto oni tvrde da mi to ne vredi jer nisam podnosio pismene zalbe :/? Hvala
 
Postovanje

Imao sam ugovor sa orionom koji je istekao ali sam nastavio da placam pa su i oni nastavili da pruzaju uslugu.
Uglavnom u 2 meseca sam imao oko 20 poziva gde sam se zalio na uslugu menjao ruter i 100 drugih cuda xd
Promenio sam provajdera nakon svega jer je internet uzas radio. Sada me zovu da platim uslugu koju nisam imao i prete mi tuzbom (u pitanju je mesec ili dva)

Da li sam u obavezi da platim to ili ako dignu tuzbu je dovoljan dokaz silni telefonski razgovori koji sam imao sa njihovim operaterima? posto oni tvrde da mi to ne vredi jer nisam podnosio pismene zalbe :/? Hvala
Da li dobio od njih papir da si raskinuo obavezu sa njima,ako jesi nema sta da se plasis, imas crno na belo da si zavrsio sa njima, meni su to isto hteli da urade, ja reko pa imam papir da sam vratio opremu i razduzio sve, kao ali imate dva ne plaćena racuna, neka plati taj sto mi je dao papir o raskidu, jadni su mnogo.
 
Al ima neko iskustva sa njihovim wifi netom?

Neko iz ks?
 
Poslednja izmena:
Jako dosta ljudi se žali na njihov net i još poneke usluge.
Nisu baš pouzdani.
 
Vidim i ja da ima dosta zalbi i na wifi po forumima.Dal slucajno daju bez ugovorne obaveze, nije lepo definisano na sajtu?

Zelim da pobegnem od raspale telekom mreze.
 
Vidim i ja da ima dosta zalbi i na wifi po forumima.Dal slucajno daju bez ugovorne obaveze, nije lepo definisano na sajtu?

Zelim da pobegnem od raspale telekom mreze.

Pozovi 011 4 100 100 pa ih pitaj.
 
Pre godinu-dve imao sam manje probleme ali kako su promenili opremu i presli na cambium wifi mrezu sve savrseno radi. Cak i nevreme ne utice na protok sto je ni sam ne mogu da verujem
 
Pre godinu-dve imao sam manje probleme ali kako su promenili opremu i presli na cambium wifi mrezu sve savrseno radi. Cak i nevreme ne utice na protok sto je ni sam ne mogu da verujem

Jaooo..Ti kao da si baš otvorio nalog za ovu temu.
U glavnom svi imaju probleme,a kod tebe sve savršeno.:d
 
Ono što čovek nije spomenuo jeste ping sa Cambium opremom.

Obično je 60-ak ms-a u lokalu. Za strane servere, posebno game-ing servere - propast, te se možete oprostiti od game-inga van Srbije (serveri obično kick-uju ako se pređe 100-120ms).

Naravno, i veverice znaju da ne treba automatski verovati ljudima koji su se tek registrovali i počeli da hvale nekoga/nešto. :)
 
Ono što čovek nije spomenuo jeste ping sa Cambium opremom.

Obično je 60-ak ms-a u lokalu. Za strane servere, posebno game-ing servere - propast, te se možete oprostiti od game-inga van Srbije (serveri obično kick-uju ako se pređe 100-120ms).

Naravno, i veverice znaju da ne treba automatski verovati ljudima koji su se tek registrovali i počeli da hvale nekoga/nešto. :)

Ovaj je baš providan.
Sve savršeno,a ovde ljudi kunu i pljuju pa njima,a on se javlja da ih hvali.
 
Evo, da ne bude da je jedini, i ja imam uglavnom reči hvale za njihov net, ali moguće je da mi net radi bolje jer sam relativno blizu centrale, a i imam ISDN priključak.

Jedino što me buni je što sam novembra prošle godine potpisao ugovor na dve godine na račun od 1700 dinara (IPTV + 16/1 NET), gde bi trebalo da mi dva meseca račun bude svega 1 dinar, to se odnosi (ako se ne varam) na 12. i 24. mesec ugovora, a mesec za novembar je stigao račun sa redovnom cenom. Videćemo hoće li biti drugačije u decembru...
 
Sto dalje od Orion Telekoma. Prijateljski savet. Ne bih preporucio nikome. Posle 3 meseca nerviranja i posle nekih 50 pozova kol centra,slanja preko 30 mejlova (zalbi), prigovora Ratelu, odlaska u poslovnice vise puta uspeo sam da raskinem jednostrano ugovor. Sto dalje od Oriona,jos jednom, prijateljski savet. Telekom Srbija je za Orion izmislio internet.
 
Vrh Dno