Šta je novo?

Orion Telekom

Zato ja sve čuvam što se te bagre tiče :) pogotovo komunikaciju sa RATEL-om.
 
Рачуни и слична документа се не бацају. Не мислим на рачун за лебац али овако нешто мора да се има неко време. Моја мајка је чувала и рачуне и гаранције и упутства за све уређаје које су куповали, то сигурно и сада стоји у полици где су одувек били иако је већина апсолутно небитна и непотребна али ми не једе леба па нека остане.
 
Ja nisam uspeo da nadjem raskid ugovora krastavac, platio sam im, nije neka cifra oko 2500, al što kažeš za majku i meni moja kaže da si mi dao sad bi imao to [emoji2]

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Ovo je na firmu nalog bio pa je lako naći sve, naročito izvod kada je plaćeno. Ali to je manje bitno sada, poenta je da ovaj račun koji traže stoji na orionovom portalu kao plaćen još kada je izdat. Tako da nije ovde moguća greška, da nije proknjiženo kako treba ili nešto slično. Oni sami prikazuju račun kao plaćen.

Sumnjiva je ovo rabota. Pitam se samo dal postoji način da se nekako pravno napadne ovaj "uterivač" zbog pokušaja da naplati nepostojeći dug.

@pilauda Raskid ugovora sadrži na dnu jednu rečenicu koja glasi "Takođe Vas podsećamo da će na kraju obračunskog perioda za mesec biti fakturisane usluge do datuma isteka otkaznog roka." Oni imaju onaj fazon da je potrebno 30 dana za raskid. I čak i kada se ugovor raskine, naplate još 30 dana. Ovaj račun koji sam ja dobio je baš ta razlika koja je stigla nakon raskida ugovora. S tim da sam ja i to platio.
 
Poslednja izmena:
@Geni eto vidis to nisam znao, ja se nadam da sam sad konacno zavrsio sa njima :D
 
Može li mi neko reći kakva im je Premium mreža?
Da li bar to radi kako treba.
Nude mi sve preko optike pa ako je bar to kako treba,onda možda i razmislim da predjem kod njih,naravno ako bude dobra ponuda,a kažu da će biti.
 
Petoro kolega ima instalirano njihov FTTH i svi su prezadovoljni.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Petoro kolega ima instalirano njihov FTTH i svi su prezadovoljni.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Znači vredi.
Kakva je ponuda kanala i neta,ako znaš?
Znaš li da li imaju Sport Klub?
 
Poslednja izmena:
Samo net. Svi su na 100/20.

Jedan je probao 1Gbs, ali njega nije moglo više od 240 Mbs. Plus I negde usput se izgubi brzina ka većini USA servera.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u firmi je Orion optika 100/100 I stvarno super radi. Ja imam njihov ADSL I pisao sam već u temi da sam imao problema. Doduše te 2 usluge i nisu baš uporedive.

Sent from mTalk
 
Ko hoce da tuzi Orion i da ih goni pred svim organima slobodno. Ne samo da krse Zakon o obligacionim odnosima i Zakon o zastiti podataka o licnosti, vec i prave fiktivine dugove. O ovome ce biti obavesten poverenik za informacije od javnog znacaja, Rodoljub Sabic. A vama sto radi super, pitam se dokle ce raditi super. Vec 2 godine nisam kod ovih, otkad sam kod Telekoma, problema nema.
 
Poslednja izmena:
Ja nijedan problem, osim onog poskupljenja, ali posle sam dobio ponudu koja se ne odbija... Više od 7 godina.




Sent From Plastique
 
Ja nijedan problem, osim onog poskupljenja, ali posle sam dobio ponudu koja se ne odbija... Više od 7 godina.




Sent From Plastique

Dok je to bio SezamPro, pod Dejanom Ristanovicem, bilo je ok. Posle toga ne. Bice problema, sto tehnickih sto pravnih. Kad se najmanje nadas.
 
Dabome, zbog Dejana sam i postao korisnik, njegov brat me nagovorio. Ne znam da li je moguće da kod mene u Valjevu nema mnogo korisnika pa Mreža bolje funkcioniše...




Sent From Plastique
 
Proverio i potvrdio. Sva potrazivanja su zastarela preko 12 meseci kao sto sam i mislio. Ovo sve nema nikakve veze sa stvarnoscu. U prevodu: Ne placati.
 
Poslednja izmena:
Da, treba se pozvati na zastarenje ukoliko je prošlo više od 12 meseci.
 
Ne mogu da verujem kakvi su ovo pilićari. Ja sam 2014 otišao od njih, a za sad mi ništa nije stiglo. :D
 
Ma, pitao i advokata, kaze nista ne odgovarati i dovidjenja. Doduse mogli bi svi da ih tuzimo jer su duzni da brisu podatke 15 dana od dana raskida ugovora :D
 
Kada se plaćaju računi u Orionu?
 
Kako misliš kada? Pa valjda kada dobiješ račun :-D
Mislim da je rok do 20. u mesecu. Nemam račun sad kod sebe ali znam da šalju poruke 19-20 ako plaćam tih dana.

Poslato preko mTalk
 
Do kog datuma sam mislio,a ne kada stiže na kućnu adresu.
 
Stigao mi je pre par dana modem za ADSL od ovog operatera i naravno ADSL(internet) mi ne radi,
pokusao sam sve moguce, zvao 4-5 puta njihovu tehnicku podrsku,
i ocigledno je da problem nije kod mene.

Sad pitanje od nekog ko je imao slicnih problema, - da li se isplati cekati dok se njihovi tehnicari angazuju i poprave ovo,
ili odmah prekinuti ugovor i vratiti opremu posto nije jos proslo 14 dana od potpisivanja ugovora??
 
Poslednja izmena:
Imao ja sličnih problema kada sam uzeo adsl kod njih. Sredili sve nakon što sam zapretio da ću da ih tužim ratelu.
Proveri da li si dobro podesio parametre, pogotovu username koji ide u formi mejla samo bez .com na kraju (npr marko@orion )

Poslato preko mTalk
 
Izgleda da je doslo vreme da se posle 8 godina razilazim s orionom , sada mi istice ugovor gde sam bio iskukao kao na pijac 10mb za 1000din pre 2 godine , sada mi nude 20mb za 1500din (ha ha ) s tim sto meni u ruteru pise da mogu da imam maksimalnih 16mb + 15% gubici na ADSLu znaci imao bi negde oko 14-15mb , pa cak da ponovo iskukam 20mb za 1000din ja bi zapravo imao maksimalnih 15mb za 1000din , dok me u kablovskoj nude 20mb za 1200 , s tim sto bi imao maksimalnih 20mb :D
 
Orion je sklopio neki dogovor sa SBB-om. Ubacuju nove kanale u IPTV: Ultra, Mini Ultra, CInemax, N1 i Grand. I cene idu na gore za nive korosnike. Info sa njihovog sajta.

Bolje da ubace SK 1,2 i 3 nego te neke gluposti od kanala,osim CInemax-a.
 
Bili danas majstori iz telekoma i popravili ADSL, to je prilicno brzo, 2-3 dana od kako sam prijavio kvar, s obzirom da je ADSL od orion-a,
i naravno, kao sto sam pretpostavio greska je bila kod njih.

:)
 
Jos jedan dokaz kako posluje Orion telekom. Danas u toku dana svim korisnicima su skinuli bonus kredit koji su dali pre toga na osnovu instaliranja aplikacije i slanja pozivnica uz obrazlozenje da su 14.4.svima poslali obavestenje da bonus kredit koji smo dobili vazi 2 meseca putem sms poruke u aplikaciji koje nikome nije stiglo. Svaka cast. Zasluzili su da im se oduzme licenca za rad.
 
Nazad
Vrh Dno