Šta je novo?

Orion Telekom

Jel ima neko iskustva sa njihovim optickim internetom?vidim da su skupi ko djavo 3500 50/2 +tv+net (redovna cenA 6500).. Trenutno sam na box4, nemam tehnickih mogucnosti za 4+, a ni za jednog kablovskog(po mogucstvu ikom :-() osudjen sam na do 20mbs, a pre tri godine sam se preselio tada sam imao kablovski 30/2
 
Ja kod Oriona imam IPTV + 20/1 net za 1700 din. (potpisao kad je bila neka promocija). Zbog uda5enosti od centrale (1326m) izvlačim 14-14,5 Mb/s kad radi kako treba, ping je 40-50ms...ali često zeza. Ne znam da li je do rutera (neki Zyxelov) ili same mreže ali u zadnjih mesec dana imam muke da se konektujem, kad uk5učim ruter treba mu bar pola sata da uspostavi 5udsku konekciju, iako na ruteru sve izgleda kako treba i Windows pokazuje da ima konekcije...ako pokrenem dijagnostiku u 90% slučajeva pokazuje da je problem sa uspostav5anjem veze sa DNS serverom. Kao što rekoh, nisam siguran da li je do mreže/njihovog DNS servera ili je ruter počeo da br5avi. Na WiFi se konektujem normalno. Sem toga, konekcija ima običaj da se nasumično uspori do puzanja ili pukne skroz na par minuta pa se posle normalizuje (opet, ruter i Windows ne pokazuju ništa poblematično)...

To ću morati da raspravim sa njihovom tehničkom podrškom, sve ono sam naveo čisto da bih ilustrovao kako nisam baš zadovo5an njihovim netom (IPTV ne koristim). Ugovor mi traje još nešto manje od godinu dana...ako uspem da izguram a da ne popizdim, preći ću kod nekog drugog (verovatno neki od BOX paketa).
 
Ljudi da li je neko uspeo da pusti zabranjeni video u tvojoj zemlji na Jutjubu ? Vidim kod nekih ljudi oce , kod nekih nece , ja sam probao sve nacine i nece pa to ti je, pa izgleda da zaivisi od provajdera do provajdera..
 
Poslednja izmena:
Kakav je orion sa adsl-om? Gledam nesto sad, daju 5mbps i fiksni za 1400din mesecno, sto bi mi odgovaralo verovatno.
Doduse, samo ako je veza stabilna, necu da mi puca na svakih sat vremena i da moram da se majem sa korisnickim servisom svaki dan..
Studiram u Bg-u, nemam ni fiksni ni kablovsku, pa trazim neko resenje za te neke pare.
Ako neko ima neki drugi predlog - pomozite. :)
 
Pa samo pogledaj po iskustva po internetu i sve će ti se reći. Nisu poznati po stabilnosti veze i sa njima mnogo ljudi ima problema.
Vidi na netu Telekom Box, vidi Beotel 5 mbit za 970 din. na 6 meseci, eventualno PTT adsl. I naravno kablovskog provajdera koji je u zgradi, ako želiš televiziju.
 
Da li ima neki korisnik orion telekoma koji je zainteresovan da mi da svoje korisnisko ime i lozinku da koristim Orion TV aplikaciju, ja bi njemu za uzvrat dao moje korisnisko ime i lozinku da koristi SBB-ovu D3go aplikaciju, pa ako ima zainteresovanih neka mi se jave u PP.
 
Orion app je jos uvek u test fazi. Tako da ako ti trazi app username i pass ona je demo; demo.
 
Kakav je orion sa adsl-om? Gledam nesto sad, daju 5mbps i fiksni za 1400din mesecno, sto bi mi odgovaralo verovatno.
Doduse, samo ako je veza stabilna, necu da mi puca na svakih sat vremena i da moram da se majem sa korisnickim servisom svaki dan..
Studiram u Bg-u, nemam ni fiksni ni kablovsku, pa trazim neko resenje za te neke pare.
Ako neko ima neki drugi predlog - pomozite. :)
Ja sam skoro uzeo kod njih adsl na godinu dana. Problemi sa pucanjem veze su počeli već nakon par sati. Zvao korisnički servis i nisu rešili problem. Nakon drugog zvanja i moje pretnje da ću da ih tužim Ratelu problemi su prestali i skoro 2 meseca radi kako bi i trebalo.

Poslato preko mTalk
 
Pozdrav svima. :)

Vec nekoliko dana imam problem sa internetom (Orion naravno o_O )
Ne sijaju lampice Internet I ADSL, zvala sam ih 50x, tri dana sam cekala da me kontaktira njihova tehnicka podrska kako bi izasli na teren i konacno su me nazvali da mi kazu da ne mogu da izadju pre 4.feruara. HA HA !!!

Elem, sinoc je pocela da mi sija ADSL lampica ali sa prekidima (dakle svetluca), dok se internet lampica jos nije upalila.

Ja sam naravno pokusavala prethodnih dana sve moguce, restartovala, palila, gasila, proveravala i podesavala konfiguraciju, kablovi su na mestu, spliter je u redu (povezala sam se preko njihovog rutera koji su mi oni svojevremeno poslali i sve lampice su sijale mada internet nije radio).

E sad, mene zanima, obzirom da je ova ADSL lampica pocela da svetluca, da li je ipak neki probem kod mene (u samom uredjaju) - da ne moram da ih cekam ako je npr. uredjaj poceo da brljavi pa to podrazumeva kupovinu novog, ili ipak smatrate da taj problem mora da saceka njihov izlazak na teren?

Hvala :)
 
Proveri sa drugim ruterom,kod mene je to bio problem.
 
Pozdrav svima. :)

Vec nekoliko dana imam problem sa internetom (Orion naravno o_O )
Ne sijaju lampice Internet I ADSL, zvala sam ih 50x, tri dana sam cekala da me kontaktira njihova tehnicka podrska kako bi izasli na teren i konacno su me nazvali da mi kazu da ne mogu da izadju pre 4.feruara. HA HA !!!

Elem, sinoc je pocela da mi sija ADSL lampica ali sa prekidima (dakle svetluca), dok se internet lampica jos nije upalila.

Ja sam naravno pokusavala prethodnih dana sve moguce, restartovala, palila, gasila, proveravala i podesavala konfiguraciju, kablovi su na mestu, spliter je u redu (povezala sam se preko njihovog rutera koji su mi oni svojevremeno poslali i sve lampice su sijale mada internet nije radio).

E sad, mene zanima, obzirom da je ova ADSL lampica pocela da svetluca, da li je ipak neki probem kod mene (u samom uredjaju) - da ne moram da ih cekam ako je npr. uredjaj poceo da brljavi pa to podrazumeva kupovinu novog, ili ipak smatrate da taj problem mora da saceka njihov izlazak na teren?

Hvala :)

Obavezno im traži za te dane do kad nisi imala net,da ti umanje račun.To je veoma bezobrazno ponašanje sa njihove strane.Ako budu zaj*****li,prijavi ih RATEL-u.
 
Ljudi jel postoji nacin da se izbori sa Orionom i njihovim bezobraznim 30 dana "otkaznim" rokom? Ja sam bio njihov korisnik godina, nisam pod nikakvom ugovornom obavezom vratio opremu izmirio zadnji racun unapred, i sad me drkaju da ce mi posalju jos jedan racu posto je otkazni rok 30 dana i jos nisam dobio "raskid" ugovora koji ni ne postoji sa njima....
 
Sa njima jedino preko Ratela ili da podvijes rep kao sto sam ja i na kraju ispao grbav (skinuli mi port)
 
Ljudi jel postoji nacin da se izbori sa Orionom i njihovim bezobraznim 30 dana "otkaznim" rokom? Ja sam bio njihov korisnik godina, nisam pod nikakvom ugovornom obavezom vratio opremu izmirio zadnji racun unapred, i sad me drkaju da ce mi posalju jos jedan racu posto je otkazni rok 30 dana i jos nisam dobio "raskid" ugovora koji ni ne postoji sa njima....
Ja sam ih odmah prijavio Ratelu čim su mi pomenuli taj famozni otkazni rok od 30 dana. Posle prijave stigao mi je MIK za par dana i nikakav račun mi nisu naknadno poslali.
 
+1 ista prica i kod mene, odma ratel
 
ma meni ne treba mik, ja sam bio na premium mrezi (optika do zgrade kroz zgradu kroz tel paricu kao adsl ide) al nije adsl jel ne ide preko centrale....ali budu li poslali racun nece se dobro zavrsiti, hvalla za savet da znam da su drugi uspeli da se izbore sa njihovim bezobrazlukom!
 
Poštovani korisnici,

Zbog izmenjenog načina saradnje između Orion telekoma i Arene Sport, u našoj ponudi kanala na IPTV platformi, od 01.04. iz njihove ponude kanala biće dostupna samo Arena 1.

Na ovaj korak smo primorani zbog velikog povećanja cene i nespremnosti Arene da korisnicima, koji već imaju njihov paket kanala, omogući nastavak gledanja svih kanala iz doplatnog paketa po ranije definisanim uslovima.

Radimo na tome da vam obezbedimo gledanje novog sportskog i filmskog sadržaja na našoj IPTV platformi.
 
Dobro je da su im ostavili Arenu 1, pošto je u toku optši rat SBB/Sk-a i Telekoma/AS-a, na štetu svih ostalih provajdera i korisnika.
 
Opet neka *****ancija sa orionom, danas mi stigne pismo u postansko sanduce, da napomenem da vec kod njih nisam godinu dana, dobio sam uredno MIK, samo da vidim ako neko moze da protumaci ovo dal mi mogu nesto?
DSC_1494.jpg
 
Da li si kod raskidanja ugovora dobio papir da si izmirio sve obaveze prema njima? I ako nisi, da li jesi ostao dužan taj iznos?
 
Da li si kod raskidanja ugovora dobio papir da si izmirio sve obaveze prema njima? I ako nisi, da li jesi ostao dužan taj iznos?

Dobio sam papir, dobio MIK, sve regularno, niko mi nije pominjao nikakav dug tad kad sam raskidao u poslovnici, tek posle mesec dana su se setili i poslali neke uplatnice.
 
Ako imaš papir gde ti piše da si izmirio sve obaveze prema njima, onda je to to, ne mogu ti ništa.
 
To ti je uterivacka agencija.. Ja bi ih pozvao, obavestio da snimam razgovor (i to zapravo i ucinio), i trazio objasnjenje..
 
Zvao sam ih, u fazonu i oni se cude sta oce orion ako sam dobio papir da je ugovor raskinut, treba da im posljem na mail taj raskid pa ce oni videti sa orionom, a to je bilo pre godinu dana i ko zna gde je taj papir, moram se baciti u trazenje. A ako ne nadjem u fazonu moram da platim, zar nema jedan taj ugovor o raskidu i sam orion?
 
Imao sam ja sinoć problema, negde ~23 časa. Danas u popodnevnim satima mi je radio ok.
ADSL 10/1 ali je ovo neki maksimum koji ja izvlačim
5245950211.png
 
Poslednja izmena:
Evo stiglo i meni. Oni nisu normalni.

Orion1.jpg
Orion2.jpg
Orion3.jpg

Čak i na njihovom portalu taj račun stoji kao plaćen. Pored toga, postoji i izvod da je plaćeno, potvrda o raskidu ugovora i sve ostalo.

Ali čak i oni račun vode kao plaćen :D. To je ovde najveći biser.

Raspad od firme.
 
Мени делује да су ови откупили непостојеће дугове за ситне паре па иду по АПП плану, вероватно ће пар оних који не размишљају и не чувају признанице да им плати па ће да поврате паре. Још је ту Орион направио добар посао.
 
Nazad
Vrh Dno