Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Uzeo sam P2314h medjutim jedna polovina je da tako kazem tamnija za nijansu. Tj. nijansa boje se razlikuje, posebno kod svetlih boja. Bas na toj strani dole na cosku probija malo osvetljenje. Pa sam 99% siguran da je do toga.
Isti problem sam imao sa ViewSonic IPS monitorom pre 2 godine, samo sto je bilo dosta izrazenije.

Citajuci po stranim forumima zakljucujem da nisam jedini i da je dosta cest problem kod ovih Dell a i drugih jeftinih ISP monitora samo me cudi sto ovde to niko ne pominje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da svi imaju probijanje u donjem levom uglu, doduse kod mene nije toliko izrazeno tako da mi ne smeta.
 
Isto je i kod mene.

Inace kakva su vam podesavanja? Moze li neko da napise sta je najbolje jer nisam bas zadovoljan fabrickim.
 
Boli li vas glava i predeo kod ociju od ovih monitora? :(
 
Mene jeste neko vreme, sad dal ne, slabije, ili sam navikao ne znam ni ja vise :d
 
Ovaj bi trebao da je flicker free, sigurno.
 
Drugari, pre mi je monitor odlazio u standby rezim i treperi onaj kruzic i ugasi se, a sada stoji upaljen kruzic i crn ekran, bas mi je iritantno, nista mu nisam dirao. Kako ga vratiti u normalu?
 
Baš ništa nisi dirao? Nisi menjao konekciju monitora? Ja primetio da ulazi na dvi u energy saving mode par min pa onda ode u standby, a na display portu odlazi u standby momentalno.
 
Hm, pa nije bas nista kad razmislim :)
Na dvi mi je prikljucen ps4, a na vga komp, keva kad je cistila nesto oko stola zakacila kabl i izvuko se iz vga, i vratio sam ga nazad. Cini mi se da mi se od tad i desava ovo.
 
Ima li gde da se vide i probaju izloženi DELL P i U2414 u beogradu??
 
^ Zbog ovoga?

Ajde ako budes gledao uporedi ih sa 27-icom iako nije flicker free, dijagonala je dijagonala. :D
 
Poslednja izmena:
Posla dosta pročitanih review-ova i komentara sam pazario p2414h, malopre stigao, jedva ga dočekah :D
Raspakujem, privežem, sve super, prelep monitor, kad ono zaglavljen pixel negde na sredini gornje polovine ekrana (nije crn već zelen) :smash: Najviše se vidi na plavkastoj pozadini. E sada, neki kažu da bi trebao da nestane posle nekog vremena, ali šta ako se to ne desi?
Šta mi je činiti, da sačekam koji dan, možda se odglavi ili da ga vraćam nazad? Da li uopšte to pokriva garancija?
 
Poslednja izmena:
Posla dosta pročitanih review-ova i komentara sam pazario p2414h, malopre stigao, jedva ga dočekah :D
Raspakujem, privežem, sve super, prelep monitor, kad ono zaglavljen pixel negde na sredini gornje polovine ekrana (nije crn već zelen) :smash: Najviše se vidi na plavkastoj pozadini. E sada, neki kažu da bi trebao da nestane posle nekog vremena, ali šta ako se to ne desi?
Šta mi je činiti, da sačekam koji dan, možda se odglavi ili da ga vraćam nazad? Da li uopšte to pokriva garancija?

Probaj i da upališ LCD Conditioning,imaš u podešavanju monitora,i ostaviš ga malo da to izvrti...
Dok to vrti možeš i da ga "zagrebeš" noktom onako nežno,možda je samo nalepljena prljavština u pitanju,a na raspolaganju ti je i "modernija" varijanta da lizneš prst pa na piksel i onda obrišeš nekom krpom.
Naravno budi jako nežan u tim "operacijama" da ne napraviš veću štetu :)
 
Da li se nekome mozda savija ova crna plastika?
 
Probaj i da upališ LCD Conditioning,imaš u podešavanju monitora,i ostaviš ga malo da to izvrti...
Dok to vrti možeš i da ga "zagrebeš" noktom onako nežno,možda je samo nalepljena prljavština u pitanju,a na raspolaganju ti je i "modernija" varijanta da lizneš prst pa na piksel i onda obrišeš nekom krpom.
Naravno budi jako nežan u tim "operacijama" da ne napraviš veću štetu :)
Hvala na savetima, pokušao sam i LCD conditioning da vrtim oko 3 sata, ali bez rezultata. Prst na pixel, masiranje takođe, ali ni to ne pomaže. Daću mu još par dana, nadam se da će se odglaviti sam :)
 
Hvala na savetima, pokušao sam i LCD conditioning da vrtim oko 3 sata, ali bez rezultata. Prst na pixel, masiranje takođe, ali ni to ne pomaže. Daću mu još par dana, nadam se da će se odglaviti sam :)

Proveri još jednom da nije nešto nalepljeno na monitor,ugasi ga i uperi neku lampu pod uglom,ako nečeg ima na tom mestu gde je problematični piksel videćeš,a ako je sve čisto onda krastavac,razmisli o vraćanju monitora...
Uostalom probaj i sa ovim programom,možda pomogne da odglavi.
 
Ništa nije pomoglo tako da ga šaljem nazad na reklamaciju, nadam se da neće dugo da petljaju i da ću uskoro dobiti zamenu.
 
Rekoh da pitam ovde ljude koji su imali sličnih problema :)

Ukratko kako je najbolje povezati GeForce GTX750 MSI OC 1GB DDR5, DVI/HDMI/128bit/N750-1GD5/OC grafičku i Dell P2414H LED AH-IPS, FullHD DVI-D DP monitor ?
Monitor ima DVI-D with HDCP, VGA, DisplayPort (version 1.2a), a grafička DVI/HDMI/VGA konektore ?


1147708.jpg
Da li je ovo najbolje - AV Kabl HDMI na DVI/D 1.5m Hama 56443 (i uopšte da li može) ili postoji neka kombinacija sa DP/nekim adapterima ?
 
Poslednja izmena:
Monitor mi je inace vezan DP kablom, ali kad ga kacim na laptop, na kom imam samo vga i hdmi izlaze, kacim ga upravo HDMI > DVI kablom i nemam nikakve probleme :)
 
Значи то је једино решење, ја рекох ДП кабл и неки адаптер за ХДМИ ?
 
a sto ga prosto ne bi povezao obicnim DVI kablom?
 
Није ово за мене, питам у име те особе која нема налог на форуму...

Ја ћу само да саставим све то и инсталирам систем :)

Ја сам код мене повезао са HDMI каблом кућиште и монитор, а TV DVI/HDMI каблом и то све ради одлично ...


Ако нема разлике онда и овде да иде иста комбинација као за ТВ ;)
 
Poslednja izmena:
pa moze dvi > dvi ili hdmi > dvi, ili neki adapter tipa hdmi na DP pa da se koristi originalni DP kabl, sta god je najjeftinija varijanta samo da se ostane na digitalnoj slici...ja sam pri ruci imao HDMI > DVI i msm da je bolja opcija od DVI > DVI cisto iz razloga sto vise uredjaja moze medjusobno da se poveze takvom metodom, sto zbog konzola, monitora, tv-a itd :)
 
Pa da i ja sam tako razmišljao i uzeo DVI/HDMI kabl ...
 
Treba mi mala pomoc. Uzimam novi monitor i za sada je odluka na p/u 2414h. Voleo bih da ustedim 5k din i uzmem P model jer mi konektori nisu bitni. Ono sto me plasi je kalibracija. "U' dolazi fabricki kalibrisan, dok "P" ne. E sad, ne bavim se fotografijom i zanima me koliko je to bitno. Da li je razlika samo u onome sto ce biti prebaceno na papir prilikom stampe ili ima vidljive razlike i u reprodukciji? Da kalibrisem ne umem niti imam alat.

hvala
 
Sto se tice kalibracije nemam pojma, nikad radio itd. Imam dva P2414H monitora, presao sam sa vw19d-b starog asusa. Jedino sto mi je smetalo je jak Brightness na default podesavanjima. Smanjio na 35 i sad sljaka sve super, inace sam po 5,6 sati dnevno za kompom(struka). Gledao sam pre nego sto sam kupio ova dva D3ell U modele, po meni razlika je neznatna, za moje oko, prosetaj do nekoliko prodavnica i pogledaj. Znam da su se ljudi zalili na nijansu zute, al nisam ni s tim imao nikakvih problema. Ponavljam ne bavim se fotografijom vec programiranjem pa za moje oko nijanse boja su sasvim ok, sve sem jakog osvetljenja koje se naravno smanji.
 
I ja sam u slicnoj situaciji, razmisljam se izmedju P2414H i U2414H
Koji je od njih bolji izbor za multimediju i gejming? Da li ima ista bolje za ove pare?
 
hvala na odgovorima.
@vylota,
to je jedan od reviewova koje sam gledao. Kalibracija mi nije bas najjasnija. Oni su prvo testirali out of the box, a onda kalibrisali i napravili novi test. Ok, kako doci do njihovog "starting point" pred finu kalibraciju? Smanjili su crvenu i zelenu i onda napravili icc profil. Da li mogu da računam da su svi paneli isti i da moj primerak ne mora da se šteluje drugačije? ovde naravno pričam o većim razlikama, a ne micro finesama koje neću ni primetiti.
Ako će mi biti dovoljno da primenim njihova podešavanja kako bih dobio neki optimum, onda stvarno nema razloga dati 5k din više za "u" model.

@patricije,
Prema testu tftcentral koji je okačen, razlike nema. Kao što sam rekao u prvom postu, razlika je fabrička kalibracija, usb3 konektori u odnosu na 2.0 i hdmi ulazi.
 
Nazad
Vrh Dno