Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Evo i ja da pitam bas za taj model dell p2214h,razmisljam se oko njega.
Razmisljam se bas da zamenim sadasnji CRT monitor,bas zbog tog zamora ociju....
Celu kupovinu sam prilagodio misljenju korisnika koji bi po tom pitanju bio naljbolji.

Interesuje me koju oznaku model bi trebao da ima ako je on flicker free?
Ko ima neka sa ovim nek navede jos neki model sa ovom tehnologijom.
Svi ce da kazu da jeste,gledajuci podatak sa sajta tftcentral,al kad postavis to pitanje prodavcima po trgovinama
jedan vice ima ,jedan vice nema..
Dakle koju oznaku monitor treba da ima?
 
svi u novoj P seriji su flicker free, znaci 22/23/24.
sto se tice prodavaca...ja radim u prodavnici i iskreno, da se nisam sam zainteresovao za ovaj model verovatno da ni ja ne bih mogao da dam pravu informaciju.
to je podatak koji 99% kupca ne zanima niti znaju sta je to, a ni ne pise u specifikacijama, i uglavnom moze da se sazna samo ako malo preturas po netu.
 
Juce sam postavio pitanje ovim iz Gigatrona,odgovor mu je ni jedan od monitora bez G-sinc-a nije Flicker Free...
Dok i ostali nemaju nekakve odgovore.
Kako si zadovoljan sa tim monitorom.model dell p2214h ima u velicini 21,5 i 22 inca.
Znam da je P serija ali opet moram da proverim od nekog koji ima taj monitor.
 
Nisam jos obavio kupovinu, ali ako si gledao prethodne strane ostavio sam printove rezulatata kalibracije.
Nema i u 21.5 i 22, samo P2214.
Lomim izmedju U2312 i P23/2414, (ne znam da li mi 0.8" vrede 3000din razlike u ceni). Na dosta sajtova je misljenje da je P serija, u ovom slucaju, bolji izbor, ali meni odzvanja u glavi Ultrasharp, pa sam zato jos uvek u rebusu...mada 99% ce biti P...
Sto se ostalog tice, u sustini su isti monitori, procitaj par postova iznad da se ne ponavljam.
 
Dell P2214H Yes Overclockers.ru 19/12/13
Dell P2414H Yes TFTCentral 8/10/13

Dell P2314
"As for the second, at least under discussion now parameter monitors - frequency pulse-width modulation and overall presence of this same PWM, then determine its frequency I could not. Pictures with brightness from 0 to 100% were the same (except brightness). Three of them (at a brightness of 100, 25 and 0%) presented above. Accurately count the number of lanes is not possible (with a standard shutter speed 1/10 seconds). Accordingly, either the PWM monitor is not used, or a frequency of a few kHz."

http://www.overclockers.ru/lab/57056...ll_P2314H.html

kad mi vec tracite vreme...
 
U pravu si, samo sto ne vidim kakav je to dokaz za P23.
 
Nindza, mozda ako bi linkovao kako treba, pa bih mogao da procitam? Plus jos jedan problem sa ovim testovima je sto se testiraju revizije koje se kod nas ne uvoze niti su namenjenje za nase trziste, pa nije 100% sigurno za svaki model.
 
Poslednja izmena:
mogao si da se vratis stranu unazad, i to sam napisao, tamo je ispravan link, al da ne bude da necu da saradjujem ;)
http://www.overclockers.ru/lab/5705...bzor_i_testirovanie_monitora_Dell_P2314H.html

samo mora google translate, jer je na ruskom.
sto se tice revizija, mislim da po pitanju ovih modela nema bojazni jer je nova serija.
mislim da je sad cak i U2312 ff, iako ce mnoge zbuniti revizija. zadnja je bila 06 a sada je 00 jer je dell promenio i sam P/N modela, cini mi se u oktobru 2013.
 
Pazi, ima na proslim stranama diskusija o 2214, maremas je kupio i rekao da nije flicker free, valjda je gledao kroz telefon i trepereo je. Ja sam mu odradio na jednom drugom forumu isti test sa mojim 2414:

 
Meni je p2314h trepereo tek kad sam bas bas blizu priblizio kameru (ne znam da li to ima veze), ali na normalnoj razdaljini nije, ni kad sam spustao brightness. Koristio sam kameru od SGS2. P2414h nije trepereo.
Uglavnom sam ustanovio da meni taj PWM ne smeta, ali mi nesto drugo smeta, pa ne mogu gledam u njih ni 5 min bez posledica.

Ja sam bio ubedjen da p2314h nije flicker free jer nisam imao drugo objasnjenje zasto me bole oci, onda sam uzeo p2414h i skontao da nije do toga, plus sto na oba nova led tva u kuci imam to treperenje kad gledam kroz kameru i ne smeta mi ni kad sedim blizu ekrana, ako je ta pwm metoda regulacije osvetljenja uopste i kod led televizora kao kod monitora, da ne lupam sad.
 
Poslednja izmena:
Za maremasa ako je jos tu....
posto vidim da u par postova iznad ima najvise problema sa izborom monitora,
i tim zamaranjem ociju.
Koji monitor si odabrao,da li si imao iskustva sa ovim dell p2214h
 
Nisam još ništa odabrao, monitor P2414h sam vratio 26.4. u Emmi (uzeo ga 23.4.), ali procedura je da pošalju monitor u alti servis da ga "testiraju" prvo, takva procedura, da vide da li je sa njim sve ok, da nije nešto oštećeno i tako to, da bi mi vratili pare nazad, iako ga provere u radnji i napišu izveštaj da je vraćen u originalnom stanju, kompletan. Ja ne znam samo koji je problem kad je monitor bukvalno samo izvađen iz kutije i vraćen u nju, to mogu i ovi u radnji da vide da je sa njim sve u redu, sad treba stručnjak iz servisa samo da ga upali, a to može i ovaj u radnji...
U prošli utorak su mi javili da je monitor stigao u servis, ali još se niko nije setio da ga izvadi uz kutije i upali, danas sam zvao i rekli da će tokom dana verovatno pogledati. Kad sam p2314h vratio u Tehnomaniju sedmi dan, pare sam dobio odmah nazad.

P2314h i P2414h su mi bili isti, tako da i P22 verujem da se ne razlikuje od njih. Sad nemoj tebe da plaši ovo što se meni dešava, jer kod mene kući niko nema problem da gleda u monitor sem mene, plus kod drugara koji ima devet komada i ljudi koji sede za njima niko nema problem. Ja bio kod njega seo, oči da mi ispadnu odmah. U pitanju su bili U23(4)12HM modeli.

Ne znam šta ću sledeće da uzmem, gledaću prvo da odem u neku veću radnju gde imaju veći izbor izloženih monitora (samo da provalim još gde) i da ih zamolim da me puste da zablejim nekim 10, 20, 30 minuta da vidim da li mi smeta, jer uglavnom posle par minuta počne da mi smeta za oči, baš osetim.

Ja bi hteo da uzmem sad ovaj S2340L sa glossy ekranom, koji sam i prvobitno hteo, pošto on nema taj AR premaz, možda mi to smeta, ne znam... Ako mi i on smeta, krastavac onda ću gledati monitore sa TN ekranom :mad:
 
Poslednja izmena:
Koji monitor si koristio pre P serije ? Da li je mogucje da ti nasvirash brightness ? mene od toga ubiju ochi.
 
Pre ovog sam imao samo TFT monitore, a kao što sam rekao gore i U2312HM mi smeta.
Spustim ja osvetljenje i kontrast i opet isto, koristio sam i onaj f.lux i nije mi pomogao.
 
Jel sam ja glup ili se ne moze podesiti na kojoj ce visini biti monitor, u pitanju je P2414h, meni je ovo previde visoko hocu nize da ga spustim.
 
P2214h moze, tako da verovatno moze i P2414.
 
Naravno da moze, mozda ti je jaca opruga ili sta vec ima unutra pa teze ide ali moze skoro skroz do postolja da se spusti.
 
Dosao sam u posed P2314h i moram reci da je spolja gledano stvarno izvanredan monitor. Izuzetno kvalitetne izrade i monitor i postolje, AH-IPS panel, VGA, DVI, DP, sa USB 2.0. Slika je fenomenalna i ostra, boje vibrantne, malo vuce u crveno, flicker free...
Jedini problem sto svetli kao Fukusima!!! Izuzetno je naporan za duzi rad (a kad malo bolje razmislim i za kraci). Verovatno zbog doticnog anti-glare coatinga nimalo nije prijatan osecaj. Obzirom da nosi oznaku `P`, kojom Dell predstavlja Professional seriju monitora, primecujem da se doticna kompanija nije bas iskazala ovim proizvodom. Uredjaj namenjen profesionalnoj upotrebi bi trebao da ima preduslov da maksimalno olaksa rad korisniku, sto ovde zapravo nije slucaj. Ako korisnik mora da prevode dosta vremena za monitorom u aktivnom radu, onda ovaj uredjaj jednostavno nije za njega. Povremen rad, multimedija, cak i igre-sasvim OK.
Proizvod je vracen prodavcu nakon 3 dana pokusavanja da se nadju makar zadovoljavajuci parametri contrasta, brightnesa, RGB-a i gamme.
Now back to the good old TN
 
Zvuči kao da ti smeta LED više od ičega. Drugar je kupio 24" Della i bulvalno je dobijao migrenu od 15 minuta rada. LED najmanje smeta na najvećem brightness settingu ali bukvalno nema lijeka.
 
Zvuči kao da ti smeta LED više od ičega. Drugar je kupio 24" Della i bulvalno je dobijao migrenu od 15 minuta rada. LED najmanje smeta na najvećem brightness settingu ali bukvalno nema lijeka.

Nije LED u pitanju jer sam i pre toga koristio monitore sa LED osvetljenjem. U zamenu sam uzeo Samsung S24C350HS, takodje LED, ali sa TN panelom i nimalo mi ne smeta ni sa nizim podesavanjima brightnessa. Za klasu ili vise je losiji monitor od DELL-a po svim parametrima, ali za taj iznos novca kompromis je neminovan.
 
Zvuči kao da ti smeta LED više od ičega. Drugar je kupio 24" Della i bulvalno je dobijao migrenu od 15 minuta rada. LED najmanje smeta na najvećem brightness settingu ali bukvalno nema lijeka.
I kako je rešio problem, jel ostao na dell ili uzeo neki drugi monitor koji mu ne smeta?
 
Jel moze ova glupost da se nekako iskljuci ???

Ovaj standby od 5 minuta nema veze sa zivotom :wall::wall::wall:
 

Prilozi

  • 20140526_165344.jpg
    20140526_165344.jpg
    563.1 KB · Pregleda: 158
Pa preko cega ti je povezan monitor?

Probaj u Menu/Input Source da stavis to preko cega ti je povezan, a ne Auto.
 
Povezan je preko DVI ... Ajde probacu da stavim da bude DVI ...
 
Nema to veze sa inputom.

U Energy Settings iskljući Smart Energy, to bi trebalo da je to.
 
Nazad
Vrh Dno