Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Smart Energy je na OFF ,ovo sa DVI input-om ne pomaze... I dalje isto ... Jel se desava to vama???
 
Nemere to bez kabla :p
Probaj drugi kabel. Jel se i preko vga desava isto?
 
Pa kupio sam DVI kabl ,posto uz njega ne ide njegov ... Aj da probam preko Display port-a...Mada mi na hackintosh-u ne radi display port na 6850,mozda ce raditi na integrisanoj... Pa koja je svrha da probam VGA kad nemam vga izlaz na grafickoj?
 
Uh ja trenutno koristim P2214H ali cu najverovatnije da ga zamenim. Vise toga mi se ne svidja kod ovog modela ali cu navesti po meni par onih preko kojih ne mogu da predjem. Elem, testirao sam tri modela kod sebe kuci i dva u Tehnomaniji i svih 5 primeraka nisu imala pravu uniformisanost. Svi primerci su patitli od pojacane zute boje na desnoj strani panela kao i vidljivim lampama ili prosvetljavanjima u vidu finih pruga, koje se pa recimo i jedva vide ali vide na desnoj strani. Neverovatno je da su one tacno rasporedjene na svim monitorima isto pa bas u milimetar. Najlakse se priete kada prevlacite otvoren prozor preko recimo bele povrsine (otvorene stranice web browsera). Prevlacenjem vidite da ta bela je negde siva, negde izgleda kao fleka, negde vise bela prosijava, dok se to opet ne vidi ako gledate ekran kao celinu. Svi primerci su imali u sredini monitra u centu belo kruzno probijanje na svim bojama, negde se na forumima navodi da su tako konstruisani svi Dell P noviji modeli i da se ta kruznica ne primecuje toliko. Da li zbog tog probijanja po centru mene bole oci posle citanja nekog texta ili surfovanja ili zbog neceg drugog, ali znam da recimo dok gledate film ili igrate igru tih problema nema. Inace slicne simpotome sam video i na modelu P2414H koji je izlozen u Tehnomaniji jer sam mislio da trazim zamenu uz doplatu za njega racunajuci da je mozda bolje odradjena kontrola kvaliteta za vece monitore. Generalno ovo sa bolovima u ocima nije normalno, vidim da se jos ljudi ovde zalilo na to. recimo U2212HM mi nije pravio taj problem, ViewSonic 19" najjeftiniji je melem za oci u odnosu na ovaj P, dok recimo moj stari neprevazidjeni Nec Pro CRT kojem sam skinuo zastitni antireflex sloj ubija koliko je dobar i moze se gledati u njega satima bez problema. Izgleda cu traziti novac nazad ili menjati za neki Ultrasharp, videcu jos sa dobavljacima sta mogu da urade po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pa kupio sam DVI kabl ,posto uz njega ne ide njegov ... Aj da probam preko Display port-a...Mada mi na hackintosh-u ne radi display port na 6850,mozda ce raditi na integrisanoj... Pa koja je svrha da probam VGA kad nemam vga izlaz na grafickoj?

Prikljucio sam monitor preko Display Port-a i nemam vise 5-o minutnog cekanja kao preko DVI-a... Da javim,ako se nekome isto bude desavalo...
 
Jel moze ova glupost da se nekako iskljuci ???

Ovaj standby od 5 minuta nema veze sa zivotom :wall::wall::wall:

Zanima me kada se pojavljuje ova poruka, tj jel se ovo pojavljuje prilikom gasenja kompa tj odlaska u stand-by, posto vidim da se dosta ljudi po net-u zali na ovo, ovaj problem se pojavljuje i kod Dell U2414H ( za ovaj model sam zainteresovan da ga kupim ) ?
 
Poslednja izmena:
Pojavljuje se kad je monitor vezan preko DVI kad god komp prekine signal ka monitoru, bilo da je to gasenje ili tipa ako ti je namesteno da se monitor gasi posle 5 minuta nekoriscenja kompa... Teska glupost... Dok vidim, kad je vezan preko Displayport - a, tih problema nema.
 
^ Hvala

Hmmm... nije mi jasno kako se onda ova poruka pojavljuje na U2414H modelu, koji nema DVI konektor, on ima 2x HDMI, 1x DP, 1x miniDP.
Ne pricam ovo iz licnog iskustva, citam po netu, jos sam naleteo da U2414H ima problem sa nvidia gpu ( limited rgb signal, gpu ga prepoznaje kao lcd tv ), kao i da neki primerci monitora imaju problema da se ponekad nasumicno pale i gase ( ima li istine u ovome, mislim na problem paljenja-gasenja, ili se svodi na rekla-kazala ) ?

Usput da li neko poseduje Dell U2414H model, kakva su vam iskustva ?
 
^ Hvala

Hmmm... nije mi jasno kako se onda ova poruka pojavljuje na U2414H modelu, koji nema DVI konektor, on ima 2x HDMI, 1x DP, 1x miniDP.
Ne pricam ovo iz licnog iskustva, citam po netu, jos sam naleteo da U2414H ima problem sa nvidia gpu ( limited rgb signal, gpu ga prepoznaje kao lcd tv ), kao i da neki primerci monitora imaju problema da se ponekad nasumicno pale i gase ( ima li istine u ovome, mislim na problem paljenja-gasenja, ili se svodi na rekla-kazala ) ?

Usput da li neko poseduje Dell U2414H model, kakva su vam iskustva ?

Ja ocekujem ovih dana U2414H pa cu ti reci :D Ja imam Ati karticu pa valjda necu imati tih problema, kao sto kazes i ja sam procitao negde vezano za problem sa nvidijom ali ne sa svim karticama, pojedinim modelima.
 
Ja ocekujem ovih dana U2414H pa cu ti reci :D Ja imam Ati karticu pa valjda necu imati tih problema, kao sto kazes i ja sam procitao negde vezano za problem sa nvidijom ali ne sa svim karticama, pojedinim modelima.

Evo kao sto rekoh da cu javiti utiske. Neuporedivo bolja slika nego na P seriji. Uniformisanost na nivou, boje su svuda ujednacene. nema tinta niti efekta da jedna strana vuce na zuto. Siva je u svakom delu displaya siva bez ikakvih fleka,linija itd. Povezan je preko mini DP-DP kabla. Mini DP u monitor a klasicni DP u karticu. Sa atijem nema problema. Nema nikakvih gasenja ili paljenja, mada to bese zeza sa atijevim karticama a vezano za drajvere. Jedino ako je mana to je nekoliko probijanja na crnoj sa leve strane, vidljiva ali minimalna ne kao kod starijih serija da recimo zahvati ceo ugao 1/4 ekrana ili tako nesto. Probija od ivice pa mozda 5 mm na unutra, minimalno. Ne pada mi na pamet da ga menjam zbog toga. Sve u svemu od mene 10 za ovaj monitor :D
 
^
Hvala

Zanima me kakva je situacija sa ghosting-om, da li je gaming na njemu bez ikakvih smetnji, zamucenja i sl., koja je verzija monitora ( pise nazad kod ulaznih konektora, A00, A01 ), i usput gde ste kupili monitor ( odgovor na ovo pitanje mi posaljite na PM, da ne bi bila reklama ). Hvala
 
Evo kao sto rekoh da cu javiti utiske. Neuporedivo bolja slika nego na P seriji. Uniformisanost na nivou, boje su svuda ujednacene. nema tinta niti efekta da jedna strana vuce na zuto. Siva je u svakom delu displaya siva bez ikakvih fleka,linija itd. Povezan je preko mini DP-DP kabla. Mini DP u monitor a klasicni DP u karticu. Sa atijem nema problema. Nema nikakvih gasenja ili paljenja, mada to bese zeza sa atijevim karticama a vezano za drajvere. Jedino ako je mana to je nekoliko probijanja na crnoj sa leve strane, vidljiva ali minimalna ne kao kod starijih serija da recimo zahvati ceo ugao 1/4 ekrana ili tako nesto. Probija od ivice pa mozda 5 mm na unutra, minimalno. Ne pada mi na pamet da ga menjam zbog toga. Sve u svemu od mene 10 za ovaj monitor :D


Super ako je bolji, ipak je U bolja serija Dell , samo me zanima, imam slabu karticu, doduse nvidia, ali posto se ne bavim grafikom i ne igram mnogo igre(one zahtevne) radi posao. Naime kupio sam 2 ovakva monitora, nova s garancijom, i probleme sa zutom, sivom, linijicama ne primecujem, nikakvih problema nisam imao, niti me boli glava od njih a provedem u proseku 8h ispred oba :) (doduse brightness mi je na 35/100) ... Kako si uspeo da primetis probleme koje si opisao u prethodnom postu pre nego sto si menjao monitore?
 
Bas sam sa drugarom diskutovao oko peckanja ociju itd, ja imam dell p2414h, on neki stariji samsung koji nije ni LED, i kad sam bio kod njega bas su me peckale oci a pozicija sedenja je bila veoma niska u odnosu na monitor... ja sam moj uzeo u oktobru, a tek pre 2 meseca sam primetio peckanja mada sam igrao csgo kao blesav i zato dizao monitor na 2/3 visine koliko pivot dozvoljava, ali sam ujedno stavio kompjuterski sto ispred prozora da bi s vremena na vreme pogledao kroz prozor, a i ubacio sam stedljive sijalice u sobu koje valjda nisu flicker free kao sto je monitor...jednog jutra kad sam seo za komp, spoljasnja svetlost me je toliko zaslepela da sam mometalno vratio raspored kakav je bio oduvek, dakle monitor 90 stepeni u odnosu na prozor, stedljive sam izbacio za svaki slucaj jer sam omasio Kandelu pa nisu bele nego zute i nista mi ne znace, monitor sam spustio da vrh istog bude u pravcu ociju i situacija se popravila...a glavobolje nikad nisam imao sa dellom dok sam imao sa nekim starijim TFT nonLED samsungom a da nisam ni bio svestan da ih je monitor uzrokovao, dok nisam uzeo dell i glavobolje prestale... drugar je takodje podigao poziciju sedenja u odnosu na monitor, i kaze da je dosta bio za kompom danas a da nije osetio peckanje a vec planirao da skrca monitor jer su ga proslih dana peckale oci :D eto mozda nekom bude znacio ovaj post jer se cesto desi da neka sitnica pravi ogroman problem... ;)
 
Poslednja izmena:
Bas sam sa drugarom diskutovao oko peckanja ociju itd, ja imam dell p2414h, on neki stariji samsung koji nije ni LED, i kad sam bio kod njega bas su me peckale oci a pozicija sedenja je bila veoma niska u odnosu na monitor... ja sam moj uzeo u oktobru, a tek pre 2 meseca sam primetio peckanja mada sam igrao csgo kao blesav i zato dizao monitor na 2/3 visine koliko pivot dozvoljava, ali sam ujedno stavio kompjuterski sto ispred prozora da bi s vremena na vreme pogledao kroz prozor, a i ubacio sam stedljive sijalice u sobu koje valjda nisu flicker free kao sto je monitor...jednog jutra kad sam seo za komp, spoljasnja svetlost me je toliko zaslepela da sam mometalno vratio raspored kakav je bio oduvek, dakle monitor 90 stepeni u odnosu na prozor, stedljive sam izbacio za svaki slucaj jer sam omasio Kandelu pa nisu bele nego zute i nista mi ne znace, monitor sam spustio da vrh istog bude u pravcu ociju i situacija se popravila...a glavobolje nikad nisam imao sa dellom dok sam imao sa nekim starijim TFT nonLED samsungom a da nisam ni bio svestan da ih je monitor uzrokovao, dok nisam uzeo dell i glavobolje prestale... drugar je takodje podigao poziciju sedenja u odnosu na monitor, i kaze da je dosta bio za kompom danas a da nije osetio peckanje a vec planirao da skrca monitor jer su ga proslih dana peckale oci :D eto mozda nekom bude znacio ovaj post jer se cesto desi da neka sitnica pravi ogroman problem... ;)


To i ja kazem, imao sam asus 19 tft, nisam mogao da budem dugo pred njim. Onda uzmem samsung LED P2250 ... mogao sam duze ali me zabole oci, krenu da suze, od kad sam uzeo ove Dell nema peckanja, svraba, dsuzenja, ama nikakvih problema... samo sto definitivno je brightness jak pa svima preporuka da smanje na izmedju 30-50 kako kome odgovara ... Samo me je ovo sa zutim nijansama u postu clana otaku iznenadilo, bas sam gledao daanas nisam uspeo da uocim nista ...
 
Evo me sa zakasnjenjem :) Sto se tice bright/cont bilo je 35/85. E sad zuta boja o kojoj pricam je mozda i yellow tint koji se na beloj pozadini solidno vidi t.j kada jedna polovina ili deo ekrana vuce na zuto, nije mi bilo tesko da primetim. A sto se tih pruga, nisu klasicne pruge nego gledajuci u to ima se utisak da su pruge, recimo da siva boja nije svuda ujadnacena na ekranu. Pa racimo na nekom mestu od gore na dole sirine 2cm je bledja siva nego na drugom mestu i automatski posto sa obe strane je malo tamnija siva to ispadne kao strafta, s tim da je na modelu P2214H bilo nekoloko takvih jedna do druge sa istim razmakom. Nijanse su toliko male ali opet vidljivo, mozda ja trazim dlaku u jajetu ali dobro :D Naravno toga na ovom U nema i ja sam presrecan. A to sto se tice zute, drugar je uzeo pre neki dan U2414H i njemu malo vuce deo desne strane na zuto, opet jedna nijansa ali vidljivo... Inace ja sam bas bio opterecen ovim problemima i morao sam sebe da razuverim tako da sam jedan dan odvojio vremena i obisao par tehnomanija, gde imaju izbacene monitor i gde mozete da isprobate monitor pre kupovine. Svi su imali navedene po meni nedostatke, mozda ovo nekome uopste ne smeta ne upada u oci. Koliko citam po forumima, ljudi koji su strucni tvrde da za ovaj novac nema savrsenog monitora....
 
Sutra idem po doticni monitor, pa me zanima da li nesto u rangu oko 20k ima bolje od ovog dell-a, ako ne javljam utiske sutra...
 
Odlican za te pare, mislim da neces naci nista bolje za 20k (P2414H)
 
Za ovaj novac tesko da moze sta bolje jedino malo da doas ako bas hoces bolje pa uzmes U2414H.
 
Uzeo sam nedavno ovaj monitor i prosto sam progledao. Primetio sam da hoce sam nekad da prebaci na multimedia preset mode, to se najcesce desava kad otvorim chrome. Da li neko ima resenje za taj problem?
 
Verovatno si u onaj program što ide uz njega, ne znam kako se zvaše, što stoji u tray dole podesio one profile da menja po aplikaciji.
 
Ja sam skoro (pre neke dve-tri nedelje) kupio ovaj Dell P2414H i dosta sam se smorio jer je bilo malo veceg probijanja svetlosti. Uz to nisam mogao dugo da budem za monitorom jer su me bolele oci od istog. I sa raznim podesavanjima, smanjenim brightnessom, f.luxom, itd. Pa sam ga posle par dana vratio i zamenio za model U2414H. Ista stvar i kod njega. Na crnoj i tamnoj pozadini se vidi belo preko. Pa sam ga vratio i uzeo novac natrag. Sad nemam pojma sta da radim. Dosta mi smeta to probijanje svetlosti. Pre ovoga sam imao TFT monitor, mozda mi ne prijaju IPS monitori. Razmisljam da uzmem monitor sa TN panelom. Takodje sam bacio oko na Eizo F23333 (iako je IPS panel) samo ako ga uzmem zivecu neko vreme kao asketa :D Ako neko ima predlog za neki drugi monitor, gde je spomenuta boljka manje izrazena ili gde nije izrazena uopste, that would be great.
 
Mozda da sacekas novu pls seriju Samsunga, cena ce biti i malo niza od tih dell monitora, bar je preko tako a kazu da je slika malo bolja od te ips konkurencije istog cenovnog ranga.
 
Koji su to novi Samsung modeli i kada su izasli? Je li to ovaj LS24D391HL model na primer? Taj nadjoh ovde u jednoj radnji ali je skuplji od tog Della P2414H. I prvi put cujem za PLS panel, sad moram i to da guglam i citam u nedogled damn it. :d

Ako dobro primecujem, ovaj problem koji sam imao nije svima podjednako izrazen pa mozda dam jos jednu sansu P2414H gledanjem u nekoj drugoj radnji.
 
PLS je Samsungova izvedba IPS panela kojeg je prisvojio LG, prakticno su identicni.
 
Koji su to novi Samsung modeli i kada su izasli? Je li to ovaj LS24D391HL model na primer? Taj nadjoh ovde u jednoj radnji ali je skuplji od tog Della P2414H. I prvi put cujem za PLS panel, sad moram i to da guglam i citam u nedogled damn it. :d

Ako dobro primecujem, ovaj problem koji sam imao nije svima podjednako izrazen pa mozda dam jos jednu sansu P2414H gledanjem u nekoj drugoj radnji.

Aha, to su te nekle serije, ima vise modela pa pogledaj (S24C650BW, S24D590PL, S24D390HL). Mislim da nisu jos uvek stigli ovde.
 
PLS je Samsungova izvedba IPS panela kojeg je prisvojio LG, prakticno su identicni.

Aham, znaci otprilike ista frula samo drugo pakovanje. Thanx. :) Verovatno cu sledece nedelje otici u obilazak i gledanje monitora pa cu napisati kako se zavrsilo, mozda nekom bude koristilo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, moze li neko od vas koji posedujete monitore iz ove serije da mi kaze da li su isti pogodni za gaming?
Koja je razlika izmedju: U2312HM i P2314H?? I da li se P2414H razlikuje samo u velicini dijagonale od 2314H?

Takodje sta mislite o HP Pavilion 23xi i koji monitor od pomenutih je najbolji izbor za igre i sve ostalo?
 
Ja igram CSGO aktivno na P2414H i ne primecujem ni ghosting niti bilo sta, [kanteras sam od 2003.] mozda screen tearing koji ne smeta, ali to je ili do vertikal sync koji mi je off u igri ili klasican problem monitora od 60hz...igrao sam uporedo i na asusovom vx238h koji je 1ms, medjutim kod njega je bio izrazeniji screen tearing, nikakve beneficije, pride losije tj ispranije boje jer nije ips...
 
Nazad
Vrh Dno