Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Narucio sam, javljam utiske kad stigne :)
 
Ja cu ipak izbeci emi i uzeti u monitoru ili u atomu, sa njima sam imao samo dobra iskustva :)

Uglavnom u zdravlju da te sluzi i javi utiske kada stigne :)
 
Jel ima neko ovaj S2415H, navodno malo bolji panel od P2414H, sa boljim odzivom? Ja pecam neku novogodisnju akciju pa da uzmem nesto tako.
 
Pa tesko da ce biti na popustu. I ako se pojavi kod nas, verovatno nece odmah na akciju.
Osim mrvicu boljeg odziva (za koji su ljudi jos uvek skepticni) ima glossy ekran.
 
Gledao sam neku recenziju na netu, i navode da Dell P2414H ima ukupno vreme odziva od 5,5ms sto bi bilo extra za gaming bez ghostinga i razmazivanja slike. Kako se po vama pokazao za gaming i gledanje filmova i gde bih mozda mogao da ga pogledam uzivo ? Vi rekoste da ima u Com Trader-u u Uscu ? :)
 
Pa tesko da ce biti na popustu. I ako se pojavi kod nas, verovatno nece odmah na akciju.
Osim mrvicu boljeg odziva (za koji su ljudi jos uvek skepticni) ima glossy ekran.

Odavno ga ima kod nas :)


@Kasa, to je input lag (od trenutka kad nesto uradis na misu/tastaturi do pojavljivanja na ekranu), sam odziv pixela je valjda u proseku oko 8-9ms ako se dobro secam. Pogledaj review na tftcentral-u.
 
Poslednja izmena:
Odavno ga ima kod nas :)


@Kasa, to je input lag (od trenutka kad nesto uradis na misu/tastaturi do pojavljivanja na ekranu), sam odziv pixela je valjda u proseku oko 8-9ms ako se dobro secam. Pogledaj review na tftcentral-u.

Aha. Ima input lag od oko 5,5ms i response time od 8,9ms, sto dodje ukupno 14,4ms. Dok prema njihovim podacima BenqXL2420T ima response time od 1ms, ali zato input lag od 13ms i to dodje na 14ms ukupno, a on je navodno jedan od boljih gaming monitora ?!
Ja vise pitam za vase konkretno iskustvo ako je neko igrao BF3/4 ili neki drugi FPS gde se zahtevaju brzi pokreti. Nisam ja sad neki pro gamer, samo da mi ne bude gori ukupan lag od ovog trenutnog LG L1919S, a koji ima poprilican blur i ghosting ?
 
Mislim da racunica ne ide tako.
input lag je bitan kako bi sto pre video sta se desava. Npr, cekas nekog sa awp i opalis kada ga vidis, ali omasis zato sto je on zapravo vec prosao dok si ga ti video. Sa manjim input lagom, ti ces ga videti kada treba da ga vidis. Veliki input lag se takodje cesto desava kada ukljucis vsync. Ono sto ti mis laguje je zapravo slika koja kasni.

Response time je bitan samo za ghosting, odnosno izgled. Jeste ometajuce da vidis kako se crna senka vuce za protivnikom, ali generalno ne utice na performanse. Vreme promene boje piskela je dovoljno malo da ne utice na performanse. Cak i ako ne promeni boju skroz do zeljene, ti ces i dalje videti promenu.

Razlog zbog kojeg se TN monitori smatraju kao bolji za gaming je, pored minimalnog odziva, frekvencija. 120-144hz. Uzeti 60hz tn monitor je po meni glupost i to ne moze biti gaming monitor.


Sto se mene tice, meni savrseno odgovara (p2414h). Igrao sam CS i nisam primetio ni lag ni ghosting. Kada radim ufo test, ghosting je jasan, ali samo tada sam ga primetio.
 
E pa dobro, znaci moze da prodje za gaming, ima display port sto mi se svidja isto, a cini mi se da se dobije dosta za ulozen novac :) Videcu da ga uzmem sledece nedelje ako ga nadjem negde na akciji ili tako nesto :)
 
Zavisi kakav gaming. Ako nije pro kompetitivno, onda ce proci. Lako se klokuje na 80hz pa i to pomaze.
Ako budes kupovao, poruci online. Tako ces moci da vratis ako bas otkrijes da te ne zadovoljava (mada nije bas skroz fer) samo se dogovori sa prodavcima sve. Ima nekoliko radnji koje ce izaci u susret. Imas i jednu aktivnu temu gde se pominje radnja koja mozda nije toliko spremna da izadje u susret :D
 
2312hm mi je klokovan na 70hz

Uzimao sam u obzir S2415H i citam specifikacije i opis proizvoda i svidja mi se, vidim cenu i jos vise se nalozim i onda vidim da je glossy i odmah iskljucim tab i precrtam ga sa liste da se ne nerviram :D

Ja cu ipak izbeci emi i uzeti u monitoru ili u atomu, sa njima sam imao samo dobra iskustva :)

Uglavnom u zdravlju da te sluzi i javi utiske kada stigne :)

hvala
kuckacemo sutra

Zavisi kakav gaming. Ako nije pro kompetitivno, onda ce proci. Lako se klokuje na 80hz pa i to pomaze.
Ako budes kupovao, poruci online. Tako ces moci da vratis ako bas otkrijes da te ne zadovoljava (mada nije bas skroz fer) samo se dogovori sa prodavcima sve. Ima nekoliko radnji koje ce izaci u susret. Imas i jednu aktivnu temu gde se pominje radnja koja mozda nije toliko spremna da izadje u susret :D

I to kompetitivno je pitanje, primera radi svi ovi TI turniri u doti2 su igrani na delovim IPSovima sa 8ms odziva i Niko se nije zalio na odziv i monitore :)
Ako je njima dobro, dovoljno je i meni :)
 
Poslednja izmena:
Zavisi kakav gaming. Ako nije pro kompetitivno, onda ce proci. Lako se klokuje na 80hz pa i to pomaze.
Ako budes kupovao, poruci online. Tako ces moci da vratis ako bas otkrijes da te ne zadovoljava (mada nije bas skroz fer) samo se dogovori sa prodavcima sve. Ima nekoliko radnji koje ce izaci u susret. Imas i jednu aktivnu temu gde se pominje radnja koja mozda nije toliko spremna da izadje u susret :D

Znam citao sam tu temu, uzas, da idu do EWE-a :d Super sto mzoe da se klokuje, kada ga uzmem, javicu se ovde da mi pojasnite kako se to radi, posto mi ovaj trenutni radi na 75Hz, pa bi valjalo bar toliko da izvucem :) Hvala i javljam kada ga uzmem :)
 
Ja cu da sacekam neku akciju ako bude u sl 2-3 nedelje pa ako bude nesto pasce izgleda ili P2414H ili S2415H. Koliko vidim panel ima mizerne razlike, malcice samo bolji na S verziji. Jeste da je glossy ali sta da se radi, spustacu roletne :)
 
smirglu u ruke.
 
I to kompetitivno je pitanje, primera radi svi ovi TI turniri u doti2 su igrani na delovim IPSovima sa 8ms odziva i Niko se nije zalio na odziv i monitore :)
Ako je njima dobro, dovoljno je i meni :)

DOTA 2 nece imati ghosting na vecini TV modela, a kamoli IPS monitora. Igra je daleko sporija po kretanju naspram CS ili bilo kojeg FPSa. Ne govorim ovo zato sto mislim da ovi Dell monitori nisu dovoljni za njegove potrebe, nego zato sto se izbegavaju ovakvi za pro scenu. Oni EIZO IPS sto se koriste na Dreamhacku, tj. sto su se koristili, su daleko bolji od ovih Dell modela po svakoj mogucoj stavci, ali dolazi uz paprenu cenu.
 
Ja sam se jedva protegao za ovaj monitor, a i ne treba mi sada neki pro monitor. Više vremena ode na serije i filmove u poslednje vreme, nego na igranje igara. Najbrže igre sto igram su BF4/3 i WoT, možda Diablo 3 ponekad :) Sledeće nedelje je moj :)
 
Razmisljao sam i ja o tom Eizu, FS2333 ali em sto za razliku para sto mi ostane mogu da uzmem gtx970 (ako uzmem dell-a), em sto kao i Kasa vise gledam filmove i serije nego sto se igram u poslednje vreme.

https://www.youtube.com/watch?v=-NK84Cu527E

Bolest...
 
Poslednja izmena:
Ja cu ipak izbeci emi i uzeti u monitoru ili u atomu, sa njima sam imao samo dobra iskustva :)

Uglavnom u zdravlju da te sluzi i javi utiske kada stigne :)

Stigao, prvi utisci:

Kontrast je vidljivo bolji nego na 2312hm sto me je iznenadilo.

Osvetljenje je dosta slabije u smislu da bi mogao da gledam u 2312 duze vreme brightness je isao na 30 a na ovom je sada na ~50 da bi dobio isti efekat.

Mana mu je sto sam se navikao na USB portove sa desne strane ekrana na 2312hm ovaj to nema nego su svi ispod i prilicno nepristupacni. Verovatno je to uklonjeno zbog estetike jer je monitor znatno tanji.

Plastika je istog kvaliteta nista spec nije kao samsung ili lg losa ali je kao i raniji dell modeli.

Postolje je manje i elegantnije (tanje i lepse izgleda na stolu) a isto tako ima dobru stabilnost kao i raniji modeli.

Boje u odnosu na 2312hm malo vuku na plavichasto dok je 2312 imao izrazenije crvene.

Koliko za sada mogu da primetim AG coating je samo za nijansu slabiji od 2312hm.
I dalje je to jak AG.
 
Hoces li raditi kalibraciju ?
 
Ne
Nemam uredjaj i odradjena je fabricka kalibracija.
 
Nisam bas dobro slikao ali ima jako malo probijanja po gornjoj ivici. Mnogo manje nego u2312hn
CAM00302.jpg
 

Prilozi

  • CAM00302.jpg
    CAM00302.jpg
    507.4 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Uzas, budzet mi je dobio znacajnu injekciju :D Sada se lomim da li da uzmem Dell P2414H ili ASUS VG248QE ?! Ali opet cu i gledati dosta filmova na njemu, ali ovaj ASUS je 144Hz sto je baja za igre :( Sry za off, da ne dizem novu temu zarad toga, da se oslonim na vasa iskustva. Znaci igre lepo idu na Dell P2414H ?
 
za cenu jednog tog asusa mozes da uzmes dva p2414 ja bi uzeo dva monitora posto su dve glave pametnije od jedne :D
 
Uzeo sam danas P2414H, Ja sam bez teksta :O Kakav monitor, boje prelepe, filmovi na njemu naprosto.... ja nemam reci :D Jos moze da se przi 2560x1440 rezolucija na jemu preko AMD VSR-a :) Ja sam prezadovoljan. Nema mrtvih piksela i ja ne mogu da primetim bilo kakav back light bleed. Ja sam prezadovoljan. Uzeo sam ga danas u Monitor-u, jos je bio na nekom popustu :) Sve sklopljeno za 15 minuta. Morao sam da smanjim osvetljenje na 50 i da povecam malo kontrast na 80, ostalo nisam dirao. Ovo je sok za mene, kada sam presao sa 19" LG L1919S i 1280x1024 rezolucije :D Hvala na preporukama :)
 
Odlično, neka te dobro služi! :)
 
Sad sam odigrao par partija u BF4 i igra izgleda prelepo, mogu sve protivnike jasno da vidim. Izvlacim preko 100FPS u 1080p sa cim sam veoma zadovoljna. Nema tearing-a, nema ghosting-a, cak mi je i povecao K/D ratio. Monitor je odlican i za gaming. Meni je suza na oko posla koliko mi se dopada, uzevsi u obzir da sam se vukao sa 19" monitorom poslednjig 10 godina :D I hvala :)
 
Neka te u zdravlju sluzi :D
Taman si me podsetio da i ja moram uzeti monitor :) Nikako da se nakanim da narucim u2414h.
Radi li to skaliranje u 1440p na 7970 karti ili samo na 290 seriji?
 
Nazad
Vrh Dno