Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

285/290/x i 295x2...
 
E krastavac. Mada prezivecu nekako bez toga dok se ne pazari 380x :D

U sustini da li je ogromna razlika izmedju 1440p monitora i 1080p koji baca 1440p sliku?
 
24" je ionako premalo za 1440p rezoluciju. 27" pa na gore tek za normalan ugodjaj. To je kao da imas na 19" 1080p :)
 
Dijagonala ekrana nikada nije mala za neku rezoluciju.
Po tvojoj logici mi bi i dalje nosili telefone sa 240x320 rezolucijom...
 
Iz nekog razloga AiSuit 3 je osinuo 1,920V za Cashe na procesoru kada sam povezao monitor. Dobro je i procesor ziv ostao :D Mozes da picis 1440p na 24", samo sto sve izgleda sitnije i ostrije. GPU obradi sliku u 1440p i onda je skalira na 24". Ja sam vozio na mom od 19" rezoluciju od 1792x1344 i to je solidno izgledalo, igre odlicno, samo sto je sve sitnije, te je zato bolje imati vecu dijagonalu.
 
Jos mi je skupa igracka 27 1440p monitor, sobzirom da uz njega ide i bolja grafika :/ Ionako sam vec 6 godina na 720p, valjda ce mi naredne dve tri biti odsta 1080 monitor :)
 
Jos mi je skupa igracka 27 1440p monitor, sobzirom da uz njega ide i bolja grafika :/ Ionako sam vec 6 godina na 720p, valjda ce mi naredne dve tri biti odsta 1080 monitor :)

Deset godina na 1280x1024 i onda mi je dojadilo. Sad ne mogu da se naviknem na blazenstvo koje pruza ovaj monitor :d
 
mda ,samo sto nema HDMI a ni usb 3.0 , kakav shock :S:
 
mda ,samo sto nema HDMI a ni usb 3.0 , kakav shock :S:

hdmi jeste bedak, a usb i ne bas toliko. do juce nisam imao nikakv usb na monitoru i preziveo sam. I sada ga ne koristim. Povezao sam samo kablic za punjenje telefona.

Jedna stvar koja me malo izbedacila je sto se izvori monitora tesko menjaju. Odnosno, potrebno je dosta kliktati, dok sam na prethodnom imao source dugme. Ovo je iritantno ako igram nesto na konzoli i hocu da se prebacujem na komp.
 
Ako ne koristis za konzolu i komp, onda HDMI nije neki problem jer vecina grafa ima DVI-D, VGA i DP. A meni je bilo muka da ja kacim sad usb stick ili nesto iza na monitor, kada mogu fino da ga ustekam na front panel kucista :)
 
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm
evo iscrpnog testa ,kazu da je solidan i za gejming, moj ortak igra na njemu i veoma je zadovoljan .

e sad pri ovakvim rezolucijama nema razlike u prikljuccima ,ali ako su jace zar nije bolji hdmi od dvi-ja
mada hdmi nosi i zvuk al ovaj monitor nema zvucnike pa su posli od toga-da mu ni ne treba... ili je ipak dvi brzi protok od hdmi? a hdmi 1.4?
nebitno imaju sad ti konektori pretvaraci dvi->hdmi-dp i obratno...
mada displej port je najbolji, funkcionise na principu usb-a.
 
HDMI 1.4 nije nista bolji po tom pitanju, jedino HDMI 2.0 ali to je samo na novim NVIDIA. Nema razloga koristiti HDMI. Ako su u pitanju jace rezolucije, koristi se DP ili dual-link DVI.
 
ok.
velika je diskusija oko tih kablova pa da ne sirimo pricu ,ali svi su dobri za fullHD ( sem vga on je analogni) , kod 4k vec treba paziti al tu je DP-displej port. to je to sto se tice slike.
a taj dvi-dual link kako se on razlikuje od obicnih dvi?
 
ok.
velika je diskusija oko tih kablova pa da ne sirimo pricu ,ali svi su dobri za fullHD ( sem vga on je analogni) , kod 4k vec treba paziti al tu je DP-displej port. to je to sto se tice slike.
a taj dvi-dual link kako se on razlikuje od obicnih dvi?

Veci protok, moze da prikazuje vecu rezoluciju pri vise herca.
 
Sad sam odigrao par partija u BF4 i igra izgleda prelepo, mogu sve protivnike jasno da vidim. Izvlacim preko 100FPS u 1080p sa cim sam veoma zadovoljna. Nema tearing-a, nema ghosting-a, cak mi je i povecao K/D ratio. Monitor je odlican i za gaming. Meni je suza na oko posla koliko mi se dopada, uzevsi u obzir da sam se vukao sa 19" monitorom poslednjig 10 godina :D I hvala :)

Hahah kako si mi smesan ja sam moj 2312hm poklonio burazeru koji je koristio vise od deset godina star, samsung neki, tft 720p monitor sa pixelima ko rode odusevio se i progledao isto tako kao i ti :D

neka te dobro i dugo sluzi :D
 
Poslednja izmena:
mda ,samo sto nema HDMI a ni usb 3.0 , kakav shock :S:

Usb3 ima i svoje mane. Recimo ne radi MTP i datatransfer prek huba a radilo je lepo na USB2.0. Tj ako hoces maksimalan protok i ako ga povezes na USB3.0 nemas MTP i file transfer.
Jedino imas brze punjenje telefona i to je to :/

HDMI je ono meh... meni totalno nepotreban vise bi voleo vise DPortova
 
Pozdrav drustvo,

kupio sam pre 10-ak dana P2414H u E*** prodavnici. Tek sam danas primetio dve stvari, mislim da nisu normalne pa mi treba vas savet. Da li da trazim zamenu?

Ova grupa piksela koji se vide samo na crnoj pozadini, i ovaj tamni krug koji je izrazeniji kada se monitor ugreje.

WP_20150102_10_40_40_Pro.jpg
WP_20150102_12_09_43_Pro.jpg
 
Poslednja izmena:
Cao svima
U velikoj sam nedoumici sta kupiti P2414H ii S24115H?
Molim za pomoc i neko malo obrazlozenje

Hvala
 
Ukratko p2414h ima mat ekran dok s2415h ima glossy. To je jedina krupna razlika izmedju njih. Ako ti nece smetati glossy ekran, uzmi s2414h jer je neuporedivo lepsi.
 
Dell p2414h, star godinu dana, pocela da se pojavljuje uspravna plava linija u desnoj polovini, pojavi se pa ode, kad pomerim ekran nestane, ali evo danas se pojavila i stoji.
Pretragom na netu ispadne da dell ima ovih problema gomilu.

Videcu kako ce se ponasati, do sad je bilo nezgodno za reklamiranje, jer cas je ima cas nema, moram da cekam da je stalno na ekranu.
Steta, inace super monitor.
 
Kako drugi panel???

P2414H ima AH-IPS

S2415 ima koji IPS ??????

Sad sto je lepsi ne igra ulogu, bitno je koji je bolji. A panel ima veliku ulogu.

Oba imaju AH-IPS panel, samo nije isti model panela. Navodno S2415H ima nesto boljih odziv pixela (6ms barem po specifikaciji).
 
Jel ima nekog da je kupio ili testirao nov model U2415, vidim je solidno skuplji ali me privlaci 16:10 odnos i tanki bezeli?
 
hdmi jeste bedak, a usb i ne bas toliko. do juce nisam imao nikakv usb na monitoru i preziveo sam. I sada ga ne koristim. Povezao sam samo kablic za punjenje telefona.

Jedna stvar koja me malo izbedacila je sto se izvori monitora tesko menjaju. Odnosno, potrebno je dosta kliktati, dok sam na prethodnom imao source dugme. Ovo je iritantno ako igram nesto na konzoli i hocu da se prebacujem na komp.

Zar monitor to ne odradjuje automatski, uzeo sam ga tek pre par dana i nisam jos povezivao na razlicite uredjaje ali sam isprobavao dvi-d i Display port da vidim rade li izlazi i sam je odradio prebacivanje sa display porta na dvi-d i obrnuto. Po defaultu je za Input Source - Auto detect, sta se desava kad nakacis nakom kompa konzolu na njega, ne prebaci sam izvor? Pretpostavljam da koristis dvi-d to hdmi kabl za vezu s konzolom.
 
Potrebno je da budu povezani i da rade u isto vreme. Auto source je ok ako su svi uredjaji iskljuceni pa jedan upalim. Ja zelim da saltam medju njima konstantno
 
Nazad
Vrh Dno