Šta je novo?

NFS: Carbon - oficijelni thread

evo malo poredjenje sto se tice performansi, ja sam ostao zaprepascen:
kod druga atlon 2200+ na 2.15ghz, 512ddr i 6200@6600 450/650 - jedva radi na 800x600, medium - izvlaci oko 20+FPS (odokativno - vidi se da radi usporeno). driveri su 91.47 ako se dobro secam
kod mene - atlon 2.2ghz, 1024MB, x800xt - sve na max, cak i AA 4x na 1280, sigurno baca vise od 30FPS... driveri koji su dosli uz graficku :d

otkud tolika razlika? nisam mogao da verujem koliko se 6600 lose snalazi sa igricom.
Ako tvoj sistem daje te performanse sa tim podesavanjima ja ti poklanjam moj kompjuter, jer dobro znam da GeForce 7900 GTO daje u proseku oko 25-30 frejmova na 1280x1024 max podesavanja bez AA
 
xex, i mene je zanimalo kako izvlacim da mi tako glatko radi (kao i koliko je glatko), pa sam skinuo FRAPS, i samo za tebe (i onaj racunar koji mi sad dugujes :d) evo rezultata:
- u kanjonu, bez protivnika, 1280, sve na max i AA 4x dobijam od 32-3FPS (samo na pocetku trke kad palim gume) do 60+ FPS, prosek je oko 45FPS
- u gradskoj trci, sa protivnicima, 1280, sve na maxi AA 4X dobijam od 25FPS (pocetak trke), a u toku trke drzi neki prosek od 30-35FPS

za slike mi daj par minuta i imaces ih (spor internet :d)
EDIT (SLIKE):
 
Poslednja izmena:
izvlacis taj framerate jer nemas pola efetaka koji zahtevaju PS3+ graficku
 
Ko sto sam napisao pre nekoliko strana 4600 sa svim ukljucenim efektima u 1024 daje oko 25 na startu trke sa puno protivnika, a oko 40-50 u ostaku... ali nema m/b v/t aa af rr itd.

I dalje izgleda solidno ali zna se sta najvise zdere graficku...
 
Najverovatnije, jer ATI X800XT podrzava sm 2.0 pa ne prikazuje sve efekte, znam da je 7900 GTO duplo brzi od ATI X800XT zbog toga su mi cudni ti rezultati.
 
Smeta li vam pojavljivanje traffic vozila baš u najnezgodnijim krivinama? Jel primetio to neko? Zašto EA u svom svojim igrama ima ovakve trikove? Pomalo smaraju. Kečap nije toliko očigledan, to mi se dopada, kao i sve ostalo. Dobro za pola sata zabave nakon posla i to je to.

Svi oni što kukaju za NFS4, ili NFS5, uključujući i mene, valjda je jasno posle četvrtog identičnog izdanja da onakvih igara više nikada neće biti... Ali opet se nadam da ćemo jednog dana u nekom NFS-u ponovo ugledati opciju "download car".
 
Suicide_samurai, kakve su ti ono strafte, da ih tako nazovem, u onim shotovima ?
 
Poslednja izmena:
snimljeno u GIF formatu, da smanjim sliku :d trebao sam JPEG
ako ti treba imam i PNG, ali mi malo veliko 2MB po slici za upload :)
 
evo kako to kod mene izgleda max detalji rezolucija 1280x1024
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    88.5 KB · Pregleda: 101
  • 2.jpg
    2.jpg
    112.6 KB · Pregleda: 110
Smeta li vam pojavljivanje traffic vozila baš u najnezgodnijim krivinama...
...i to bas kad se najvise odaljis od ostalih....je l' da?
To i mene zestoko iritira, pogotovo kad mi igra tako namesti auto, kao da proracunava moju putanju...:wall:
Mada, da nema toga mislim da bi igra bila prelaka....
A tek staze :S: , narocito kasnije, milion "lakat" krivina, sto primorava coveka da koci svaki sekund (moze i odbitak - pinball tehnika :D) i ostavllja utisak da se igra los arkadni reli...:lupko:
To takodje po meni gubi smisao, jer ulicne trke nemaju blage veze sa tim....(barem ih ja tako ne zamisljam)
Sve u svemu ipak Carbon je Carbon, priznajem presao sam ga i u nacelu mi se svideo, ali je zato tastatura par puta stradala zbog nerviranja...:bottle:
 
Poslednja izmena:
...i to bas kad se najvise odaljis od ostalih....je l' da?
To i mene zestoko iritira, pogotovo kad mi igra tako namesti auto, kao da proracunava moju putanju...:wall:
Mada, da nema toga mislim da bi igra bila prelaka....
A tek staze :S: , narocito kasnije, milion "lakat" krivina, sto primorava coveka da koci svaki sekund (moze i odbitak - pinball tehnika :D) i ostavllja utisak da se igra los arkadni reli...:lupko:
To takodje po meni gubi smisao, jer ulicne trke nemaju blage veze sa tim....(barem ih ja tako ne zamisljam)
Sve u svemu ipak Carbon je Carbon, priznajem presao sam ga i u nacelu mi se svideo, ali je zato tastatura par puta stradala zbog nerviranja...:bottle:

Ma teska fliperana, nerviranje, 100 k*raca... lepo sam ubacio u DVD The Chronicles of Riddik:Escape from Butcher bay i prepustio se uzivanju :D
 
Poslednja izmena:
Rece mi buraz da mu je dosadila za nedelju dana i da je wanted mnogo bolja igra.Kaze da je mapa veca na carbon ali da je nisu iskoristili...
 
procitao sam na nekoj xy strani da je neko uspeo da izvuce sa lamborghini murcielago 400km/h, ja sa audi-jem koji se dobije na zavrsetku ne uspevam da izvucem vise od 380, plus koristim trainer sa infinite nitro
 
Super sad neka posalju fabrici kako su to uradili posto oni ne znaju.
 
E, ljudi, da li je neko probao da pokrene karbon pod Vistom???
ja sam apgrejdovao xp na vistu, i kad god pokrenem karbon on me izbaci nazad na desktop...
da li neko ima neku ideju???
(ostale igre rade, cisto da napomenem...)
 
To je pravo pitanje????
 
E, ljudi, da li je neko probao da pokrene karbon pod Vistom???
ja sam apgrejdovao xp na vistu, i kad god pokrenem karbon on me izbaci nazad na desktop...
da li neko ima neku ideju???
(ostale igre rade, cisto da napomenem...)

Probaj ovo:

I installed NFS Carbon on my Windows Vista RTM machine - the installer ran just fine and installed the game - but the game refused to start. I had to set compatibility mode (by right clicking the NFSC.exe in the installed directory -> Select Properties -> Select Compatibility tab) to Windows 98 and the game worked just fine!
 
jok, nece......... probao sve modove...
 
Znaci ubija me.....
Dve "iste" konfe,AM2 Athlon 3000 (drugi je 3200),Asus M2V(via k8t890), 512 Pc533 Kingston (druga TakeMS,probao i TwinMos),Wd120 (WD320),Ati X1600PRO PowerColor obe i isto kada startujem igru resetuje mi masinu.
Znam da je resenje da promenim plocu ali me nervira to sto sam proba i na AM2 Semp 2800 sa 256 rama i X500 grafikom i to radi.....
Jel imao neko ovakav problem ili mene zezaju gremlini....
 
Poslednja izmena:
hmm..... gremlini... ako ih uhvatis, posalji mi jednog postom, i onako sam razmisljao da kupim nekoh pet-a.... :d
 
Znaci ubija me.....
Dve "iste" konfe,AM2 Athlon 3000 (drugi je 3200),Asus M2V(via k8t890), 512 Pc533 Kingston (druga TakeMS,probao i TwinMos),Wd120 (WD320),Ati X1600PRO PowerColor obe i isto kada startujem igru resetuje mi masinu.
Znam da je resenje da promenim plocu ali me nervira to sto sam probao i na AM2 Semp 2800 sa 256 rama i X500 grafikom i to radi.....
Jel imao neko ovakav problem ili mene zezaju gremlini....

Pobacao sam drajvere u smece, stavio 6.11 i radi, a sa 6.6 nije hteo:trust:
 
ja stigo do malo vishe od milion i po ali me zeza imageshack pa cu da obesim malo kasnije...
 
@ricardo:
sta tu ima cudno? kad su se 6.6 pojavili Carbon nije ni postojao. naravno da se nove igre igraju sa novim drajverima.
 
Blah, glupa igra ima stutter i sa x1900xt...neverovatno kolko je EA propao... Nadam se da ce neko poceti da ih ripuje i da ce napraviti Speed For Need serijal ili tako nesto sto ce makar da radi glatko...
 
Nazad
Vrh Dno