Šta je novo?

Najbolji FPS '04

Najbolji FPS '04

  • UT2004

    Glasovi: 7 3.7%
  • Far Cry

    Glasovi: 68 36.2%
  • Doom3

    Glasovi: 22 11.7%
  • Half Life 2

    Glasovi: 79 42.0%
  • Painkiller

    Glasovi: 3 1.6%
  • ostali

    Glasovi: 9 4.8%

  • Ukupno glasača
    188
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Agilni je napisao(la):
Ne bunim se sto se izbora tice. I ja sam cini mi se prosle godine glasao za istu... ali PROSLE GODINE...
A sta fali da jedna igra bude dve godine, zaredom, najbolja :d
"Fist Alpha" je i onako objavljen krajem 2003. pa je lako mogao da udje u izbor igara za 2004.
Nego jedva cekam 3.deo Vietconga (uskoro).
 
Meni je onda System Shock 2 najbolji fps evo vec 6. godina zaredom :smoke:
 
da ovo nije ozbiljan forum, mislim da bi CS bio najbolji FPS :d Na svu srecu pa nije, bar ovde :)

PS. Kolko vas je savladalo i igralo operation flash point preko neta ili u LAN-u sa bar 10 ljudi ?
 
Pa zna se da je Hl1 najbolji fps svih vremena
ali ove godine HL2 je pobedio smao zbog imena
 
gx-x je napisao(la):
placuci far (za kola) ili permutacijom reci Far Cry --> Cry Far --> placi ali dalje od mene :) A sad ozbiljno: Umri Muski IV
Moj prevod je Kuknjava Nadaleko :)
Igru sam završio pre par dana, nakon tri meseca opuštenog igranja. I moram reći da stvarno izuva iz cipela. Na mojoj all-time-favourite listi je potisnula i Deus Ex, i Vietkong, i Half Life. Sad, osećam da nije fer što sam glasao za ovu igru, a da nisam probao Half Life 2, ali šta ću, DVD rezač mog lokalnog pirata izgleda da nije kompatibilan sa mojim LG DVD-om. Već dva diska sa ovom igrom neće da mi ferceraju. Ostale igre sa liste sam probao i zaista su dobre, ali Far Cry je stvarno nešto posebno.

I da, kraj na Far Cry je za desetku. Valerie na kraju odnese podatke o projektu, a ja prevrnuo nebo i zemlju da je u više navrata spasem. I čak nije ni spavala sa mnom. :(
 
Far Cry.
ako nije "najbolji fps u `04",onda svakako uzima titulu u kategoriji "najprijatnije iznenadjenje".
što se mene tiče,u pitanju je "dupla kruna" :p
ima i svojih mana naravno...posle njega vam se druge igre čine nekako predvidljive :)
 
Poslednja izmena:
a niko ne spominje riddick! doduse kasno je stigao da se ukljuci u titulu za naj Fps, ali do sada koliko sam stigao da odigram je skroz OK!
 
morbius je napisao(la):
I da, kraj na Far Cry je za desetku. Valerie na kraju odnese podatke o projektu, a ja prevrnuo nebo i zemlju da je u više navrata spasem. I čak nije ni spavala sa mnom. :(

E pa stvarno si bolesnik kad si otkrio kraj igre :zgran: :zgran: :zgran:
 
MichaelZ je napisao(la):
E pa stvarno si bolesnik kad si otkrio kraj igre :zgran: :zgran: :zgran:
Zaboravih da stavim spoiler warning.
Ma dosad su je i onako svi prešli.
 
Definitivno Half Life 2(kao definitivno najbolje optimizovana igra,o grafici da ne pricam)
pa Far Cry(prica o ludom naucniku je malo ofucana)
pa Chronicles of Riddick(grafika za 10++++++)
pa tek tamo negde Doom 3(nema nikakvu pricu ali je graficki zasluzio da bude na mojoj listi)

POZ :banana: :type: :-devil-:
 
Poslednja izmena:
M!ST!CX je napisao(la):
Definitivno Half Life 2(kao definitivno najbolje optimizovana igra,o grafici da ne pricam)
pa Far Cry(prica o ludom naucniku je malo ofucana)
pa Chronicles of Riddick(grafika za 10++++++)
pa tek tamo negde Doom 3(nema nikakvu pricu ali je graficki zasluzio da bude na mojoj listi)

POZ :banana: :type: :-devil-:

Opet neko ko gleda samo grafiku, a glavna prednost HL2 je optimizovanost :wall:
 
Poslednja izmena:
Originally Posted by MichaelZ
E pa stvarno si bolesnik kad si otkrio kraj igre :zgran: :zgran: :zgran:

Pa ko do sada nije presao FC ne bi trebao ni da ga igra, mislim igra je izasla pre pola godine ako ne i vise
 
Invader je napisao(la):
Pa ko do sada nije presao FC ne bi trebao ni da ga igra, mislim igra je izasla pre pola godine ako ne i vise

Ko je nije igrao, svakako bi trebalo da odigra! Igra je izasla pre pola godine i bolja je od svih FPS-ova koji su izasli kasnije.
 
Agilni je napisao(la):
Ko je nije igrao, svakako bi trebalo da odigra! Igra je izasla pre pola godine i bolja je od svih FPS-ova koji su izasli kasnije.
Slažem se.

Što se tiče toga da su svi već odigrali FarCry, nisu je odigrali oni kao ja koji su tek nedavno nabavili kompjuter na kome mogu tako nešto igrati.
 
ToxiC je napisao(la):
i smaraj se kada dodju delovi voznje bagija :wall:

Ovde se misli na FC, ne na HL2...
Voznje u FC su nekih 4-5% igre(od toga bagi ni trecina, ostalo su uglavnom plovila, koja su sasvim zanimljiva za voznju), dok je u HL2 to nekih 15-20%.

Ali poenta u FarCry je ta da uopste ne moras da vozis (putem ili rekom, zavisno od nivoa)!!! Mozes i peske preko livade, a mozes i precicom kroz dzunglu ako te nije stra'! E to je lepota ove igre!
 
Samo kad bi jos Mistix i ekipa shvatili da Riddick ima 10x jeftiniju grafiku od Doom-a III. iD-ovci su imali sjajne level dizajn artiste, nivoi im imaju tonu detalja i hiljade modelovanih objekata, a Riddick jednostavne nivoe sa malo poligona, mnogo lepih normal mapa i prelepih tekstura sa puno bampova. Ipak, neko ko malo bolje poznaje materiju ce se sloziti da je u grafiku i dizajn Doom-a ulozeno mnogo vise truda vecih majstora, nego u Riddick-a... FarCry je druga prica, tamo je kvantitet mnogo vise istaknut - outdoor nivoe nije toliko tesko napraviti kao indoor, a imali su i dobar engine i odlicne texture i modeling artiste... Na kraju, HL2 - koji je mesavina trikova: ne tako vrhunski modeling, level dizajn i teksture su upakovani zajedno na vrhunski nacin ! I to je to... A kakva je igra, pa to je stvar ukusa i onoga sta ko od igre trazi i sta je ocekivao od nje u svojoj glavi dok ju je cekao i citao preview-ove.
 
1) Half-Life 2
2) prazno
3) prazno
----
10) Far Cry

Uzeo sam HL2 pre par dana i zavrsio je i jos uvek ne mogu da se opasuljim koliko je igra dobra. Po meni, najbolji FPS ikada izasao. Doom3 pozdravljam kao dobar endzin, nikako kao igru koju cu opet da zaigram. Far Cry me je odusevio zbog grafike, gameplay onako, atmosfera na momente odlicna, na momente smor. Painkiller nisam probao.
 
1.Far Cry (anonimusi postadose milioneri)
2.T.C.of Riddick (anonimusi koji ce postati milioneri)
3.HL2 (tezak zajeb u nekim elementima, sto je neoprostivo za igru radjenu 4i po godine,a radili su je milioneri)
To bi po meni bio redosled za 2004...i naravno da ne zaboravimo doom3, koji je za svaku osudu...ko da su ga radili napaljeni desetogodisnjaci
 
byMaX Samo kad bi jos Mistix i ekipa shvatili da Riddick ima 10x jeftiniju grafiku od Doom-a III.
OK..Bolje se razumes u grafiku tu nema rasprave ali nama (mislim najpre na sebe)Doom III izgleda "losije" nego Riddick ...
ali kad smo vec kod toga (ovo se tice riddika i Doom III)
zasto se modeli toliko presijavaju ?sve je to lepo graficki...XTRA..ali objasni mi ?gde si ti video da ruka reflektuje svetlost???? :) :)
Jos nesto u vezi FC-a:
da nisu smarali sa ti glupim cudovistima i da su do kraja igre ljudi ostali jedini neprijatelji igra bi mi definitivno bila najbolji FPS ikada sigurno
POZ :banana: :type: :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Max pa sto onda nisu lepo u Doom3 stavili teksture kao u Riddicu,jer Riddick ovako sa manje truda ostavlja daleko bolji utisak?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno