Šta je novo?

Najbolji FPS '04

Najbolji FPS '04

  • UT2004

    Glasovi: 7 3.7%
  • Far Cry

    Glasovi: 68 36.2%
  • Doom3

    Glasovi: 22 11.7%
  • Half Life 2

    Glasovi: 79 42.0%
  • Painkiller

    Glasovi: 3 1.6%
  • ostali

    Glasovi: 9 4.8%

  • Ukupno glasača
    188
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OptiPlex je napisao(la):
Poredeci grafiku D3 i FC kazes da je D3 uzasna a FC revolucionarna ? :d Doom 3 endzin je OpenGL remek-delo, i sama grafika je sa tehnicke strane koplje i po iznad FC, ali potpuno je druga stvar sto se tebi ne svidja nacin na koji je taj endzin iskoriscen,.

Remek delo??? Da, ali da je izasao pre tri godine. Taj engine je prevazisao onaj iz Riddick-a samo tako (mada Riddick ipak ima losije teksture, previse bump mapa i losije uradjen level dizajn, a i normal mape su mogle biti malo realnije). Ima full dinamicko osvetljenje i tek pokoju shadow/light mapu, dok ih je doom III prepun i 60% objekata ne baca senku. U Riddicku senku bacaju svi objekti! Da ne pricam o outdoor nivoima u FC, bogatijim modelima i boljoj optimizaciji (na DX9 nivou - glupo je reci da je D3 bolje optimizovan zato sto moze da se pokrene na GF4MX kartama). Ja sam FC, da ponovim, igrao na 9800xt na 1280 i 8x AF uvek sa 30+ fps. u Doom-u je to nemoguce, a nivoi su 10 metara identicnih tekstura, dok je u FC sve radilo sa kilometrima animiranih drveca, ptica, vode itd itd... Bolje se pusti price o tehnologiji, igre kao igre mnogo bolje opisujes... ;) pozdrav
 
D3 je x puta detaljniji, naravno govorim o indoor nivoima, outdoor je nesto drugo. Problem je u tome sto na ovoj tacki razvoja novih tehnologija svaki mali korak napred se placa visokom cenom u performansama pa je tako i sa D3 vs FC indoor. Naravno, stoga je i D3 zahtevniji. Ja sam se cudio da li je to i dalje ista igra koju sam svojevremeno presao kad sam posle D3 seansi pokrenuo cisto onako FC i poceo u onom podrumu gde krece igra.Prosto mi je izgledalo kao da je to generacija iza (sto i jeste :) )
 
Poslednja izmena:
OptiPlex je napisao(la):
Poredeci grafiku D3 i FC kazes da je D3 uzasna a FC revolucionarna ? :d Doom 3 endzin je OpenGL remek-delo, i sama grafika je sa tehnicke strane koplje i po iznad FC, ali potpuno je druga stvar sto se tebi ne svidja nacin na koji je taj endzin iskoriscen

byMaX je napisao(la):
Remek delo??? Da, ali da je izasao pre tri godine. Bolje se pusti price o tehnologiji, igre kao igre mnogo bolje opisujes...

Slazem se sa Maxom potpuno


OptiPlex je napisao(la):
Kad se sve sabere i oduzme HL2 ni po cemu nije bolji od konkurencije ni u jednom segmentu osim u 2: gravity gun i zahtevnost.

:D :beat: :laugh:

Slatko sam se nasmejao!
*no further comment*


:rtfm: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=57460 - najveci promasaj godine?! :rtfm:
(prvi je na listi) :d
 
Poslednja izmena:
Izvini OptiPlex, Half Life 2 ima mnoogo bolji dizajn nivoa od Doom3 i bolje izgleda (!), grafika je bolja u HL2. Ja sam se neko vreme bavio Level Design-om i 3D modeliranjem, i dizajner sam. Doosta paznje (po nekoj profesionalnoj deformaciji :)) mi privlaci grafika u igri. Neke igre sam nabavio samo zbog toga (recimo Dungeon Siege), jer volim da gledam sta su umetnici i programeri uradili, kao sto neko voli da gleda lepe automobile, umetnicke slike...HL2 zaista ima bolju grafiku od Doom3.

Svi casopisi nesto govore da Doom3 ima naj naj grafiku. Doom 3 mozda ima najveci RENDERING potencijal, ali grafiku u igri nema. Graditi gomilu sobica po istom principu i nije nesto. Vidis prvu sobu, ili neki screenshot, sve si video :) Dok graditi citave gradove, plaze, brda, mostove...koji jos prelepo izgledaju je po meni bolje i lepse. Dakle, kod Doom3 je kljucna rec RENDERING potencijal, i (za sada) samo za INDOOR scene. HL2 je pokazao odlicnim za Outdoor. Popnite se ispod onog ogromnog metalnog mosta i pogledajte prema obali :D (niiiceee!)

Isto tako Doom3 engine ima dosta losiju fiziku od HL2. Posle ovoga sto smo videli u HL2 (po pitanju fizike) ce doosta promeniti video igre (kao sto je i HL1 svojevremeno to uradio). Ono je cudo kako je sve moguce ubiti neprijatelja: oruzjem, testerom, krevetom, radijatorom, nagaznom minom (koja se koristi kao rucna granata)...Nekako, kada je neka veca akcija, cela scena "ozivi" od pucnjave i helihoptera: kablovi se pomeraju, voda se talasa, duva vetar, sve zivo se lomi...
 
LiquidPlasma je napisao(la):
800x600x32 Very High Details, Neke opcije samo ukljucnene u Advanced Settings igra radi glatko k`o bebina guza na GF4MX440 128Mb Rama ;)

radi glatko jer su teksture ko blato, nema bump mapinaga i displacmenta, podloga po kojoj hodas izgleda ko put iz needforspeed-a, objekti u daljini se ne vide vec se pojavljuju kako im prilazis.....Optimizacija jeste odlicna, ako se spustanjem nivoa grafike u vreme '96 god moze tako nazvati :crash: Nazalost, ti nisi ni video kako HL2 izgleda, video otprilike expansion pack za HL1 :S:
 
evo glasao sam za HL2 al sam se predomislio :)
far cry definitivno!!!!
 
Ma najbolja igra je WOLF 3D, postigla je revoluciju u grafici i gameplay-u. :D :D :D
 
gx-x je napisao(la):
radi glatko jer su teksture ko blato, nema bump mapinaga i displacmenta, podloga po kojoj hodas izgleda ko put iz needforspeed-a, objekti u daljini se ne vide vec se pojavljuju kako im prilazis.....Optimizacija jeste odlicna, ako se spustanjem nivoa grafike u vreme '96 god moze tako nazvati :crash: Nazalost, ti nisi ni video kako HL2 izgleda, video otprilike expansion pack za HL1 :S:

Jel vidis ti potpis? | ATI 9800 Pro | Presao sam skoro CEO HL2 na Atiju i mogu ti reci da ZNAM kako izgleda... D3 takodje. Ovo za vazi za MX koji sam imao pre i iako nisam imao Bump mapping i ostalo, ipak sam mogao lepo da igram... ;)
 
Boyce je napisao(la):
HL2 je pokazao odlicnim za Outdoor. Popnite se ispod onog ogromnog metalnog mosta i pogledajte prema obali :D (niiiceee!)

A onda pogledajte ispod sebe u one jednobojne stene i prebrojte na prste jedne ruke koliko poligona imaju.
 
FPS godine - Half Life 2,pa onda The Chronicles of Riddick.
 
Ja bih rekao HL2, FarCry pa Chronicles of Riddick :)
 
Mislim da FarCry ima jednu veliku prednost nad D3 i HL2, a to je mnogo bolji AI. To je veoma bitna stavka za gameplay, a nekako svi to zaboravljaju i previse se usresredjuju na graficke detalje i tehnikalije...
 
Ja sam bre od samog starta govorio - FarCry... Ali neeeeee, ostali su morali da ke#aju kako ce Doom III i HL2 tek biti dobre igre i da je ovo samo zagrevanje...
 
Cini mi se da anketa pokazuje da je HL2 najbolji :D Sorry za FC fanove :)
 
pa tesko da pokazuje da je najbolji, samo je najpopularniji. A mozda samo zbog toga sto je i najsveziji, malo ljudima ischileo FC i njegov kvalitet iz glave, davno je bilo...
 
Boyce je napisao(la):
Cini mi se da anketa pokazuje da je HL2 najbolji :D Sorry za FC fanove :)

Ili je popularniji? Jer to je ipak brend, a FarCry je prva igra jednog developera.

FarCry 2 iako bude propast, bice medju prvima u slicnom poll-u.

I garantovano, svi koji su glasali za FarCry, igrali su HL2 (iako je ovaj relativno svez), dok ne bih bio siguran da su svi igraci i glasaci HL2 obrnuli FC.
 
Od tih glasova za HL2 ima bar 25 glasova ljudi koji ili nisu ni probali igru, ili je nisu zavrsili, ili nisu igrali nista sem toga zadnjih 6 meseci...
 
OptiPlex je napisao(la):
ili nisu igrali nista sem toga zadnjih 6 meseci...
misliš da su iz očaja dali glas za HL2! reklama radi sve, i mislim da su ljudi iz steam-a imali samo na umu da budu bolji od , khm suparničkog tabora ID :)
 
Poslednja izmena:
OK ljudi,ne mogu vise da izdrzim da vas slusam pa moram i ja nesto da kazem o ovome bwe :p

Naime kako sam presao sve pomenute igre kandidate i novi nam Riddick pitao bih vas da li je neko takodje presao pomenute igre ili bar odigrao dobar deo..
.
.
.
Riddick ubedljivo najbolji gameplay ove godine!! Teksture zidova daleko bolje od smesnih u Doomu 3,teksture likova bolje od svih pomenutih igara kandidata za igru godine izuzev tekstura lica gde bih morao da pohvalim HL2 i FarCry.
I sto je najvaznije gameplay najbolji ove godine za razliku od Dooma koji ga nema,HL2 i FarCrya koji su osrednji(HL2 takodje prekratka igra).Najvaznije sto je stvarno uzivanje preci ceo Riddick,preci HL2 i pitati se "zar vec kraj?",odigrati nesto vise od pola FarCrya i odigrati par nivoa Dooma i smoriti se..Pa sad sta za vas cini dobru igru
.
.
Pa sad ljudi ako ste ovisnici od pisanja sto vise gluposti po forumima,uticaju reklama(5 godina cekas igru pa se istripujes da je dobra,a u stvari..),frame ratea,...bolje nemojte da glasate i gubite vreme ovde nego sedite i odigrate svaku od pomenutih igara.Svaka ima nesto svoje zbog cega je treba preci celu a moje liste nebi ni bilo..

..aj zdravo
 
Po meni Riddick je daleko ispod HL2. Cak bi se usudio da kazem da su za mene i FarCry pa i Doom 3 bolje igre. Pocetni utisak koji je Riddick ostavio na mene mozda je i najbolji od svih nabrojanih igara sa onom filmskom atmosferom ulaska u zatvor ali igranje me je uzasno smorilo vec posle par nivoa. Jednostavno nista novo se ne desava, zadatci su non stop isti, malo je skriptovanih sekvenci, nivoi uzasno lice jedni na druge. Jednom recju smor zivi mi je bio igrati drugu polovinu igre. A i totalno mi je klaustrofobicna atmosfera. Cak sam se i u Doom-u 3 osecao slobodnije zbog onih povremenih izleta na Mars. Doduse Riddick-a nisam jos celog presao ali sam na samom kraju, mozda mi je jos par misija ostalo. Jasno je meni da je tako uradjeno zbog toga sto se igra odvija u zatvoru, ali ako je to bila zamerka Doom-u onda mora biti i Riddick-u.
 
@BojanPA

Mislim da u poll-u nema Riddick-a, zato obrati malo paznju, vecina ga jos nije ni videla (kao ni ja). Isto tako, gresis koliko ljudi je ovde preslo pomenute igre. Verujem da su to odradili skoro svi (kao i ja) koji su postovali .
 
Ti bi preveo... Udaljeni krik je mnogo vise u duhu i smislu igre. A ja bih ipak sa malo vise slobode preveo : Krik divljine (kao neka emisija na Animal Planetu :))
 
placuci far (za kola) ili permutacijom reci Far Cry --> Cry Far --> placi ali dalje od mene :) A sad ozbiljno: Umri Muski IV
 
Ne znam koja je najbolja igra 2004. ali znam jedno zasigurno: skoro svako vece igram na net-u Vietcong (veceras ~1500 ljudi) i bas se dobro zabavim tih sat-dva (ponekad i vise).
Pa s'obzirom na tu cinjenicu ... eto najbolje iako je vec pominjane igre prevazilaze u raznim elementima ali u jednom ne, a to je "zabava do zore" :)
 
maxer je napisao(la):
Ne znam koja je najbolja igra 2004. ali znam jedno zasigurno: skoro svako vece igram na net-u Vietcong (veceras ~1500 ljudi) i bas se dobro zabavim tih sat-dva (ponekad i vise).
Pa s'obzirom na tu cinjenicu ... eto najbolje iako je vec pominjane igre prevazilaze u raznim elementima ali u jednom ne, a to je "zabava do zore" :)

Ne bunim se sto se izbora tice. I ja sam cini mi se prosle godine glasao za istu... ali PROSLE GODINE...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno