Šta je novo?

Najbolji FPS '04

Najbolji FPS '04

  • UT2004

    Glasovi: 7 3.7%
  • Far Cry

    Glasovi: 68 36.2%
  • Doom3

    Glasovi: 22 11.7%
  • Half Life 2

    Glasovi: 79 42.0%
  • Painkiller

    Glasovi: 3 1.6%
  • ostali

    Glasovi: 9 4.8%

  • Ukupno glasača
    188
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mozda hl2 ima bolju podlogu za dobru pricu,ali je katastrofalan nacin na koji je ona ispricana tako da u tom segmentu nista ne moze da ga opravda,dzabe se trudis maxo....jeste on odlican,ali ne toliko da bude fps godine u ovoj konkurenciji
 
stavrik je napisao(la):
Gde nadje igru?????
Jel se pojavila kod nas??

Pa jeste odavno u verziji za Xbox a sada je i portovana za PC. Po mom misljenju to je 3. najbolji FPS izašao ove godine.
 
HL2 je sasvim ok igra, medjutim mnostvo bagova kvari atmosferu i igrivost. E sada ne znam da li je igrica uopste takva (bagovita) ili je samo kod nas dosla takva verzija (nema instalacije, vec samo kopiranje). :)

POZ :wave:
 
Svi napisase Far cray a ono hl2 i pored toliko hejta priv na listu
Svoj glas sam dao doomu
 
Pa zato sto ce svako sa MX/R9000 dati nesumnjivo glas za HL2. Mislim, pol nije ni morao da se pravi, rezultati su znani unapred iz doticnog razloga, ali nema veze, mi se zezamo, uzivamo, glasamo. Sto bi rekli stari mudraci - mislim dakle glasam (Cogito Ergo Votum :d )
 
ujedinjena ofanziva mi je najvishe zabave pruzila..pa onda tek hl2... fartcry mi je bio i ostao bzvz...
 
--------------Far Cry--------------

meni definitivno najbolja igrica :)

cak 3 (tri) puta sam je presao od toga dva puta na realnom nivou tezine!


Dobre su i ostale igrice sa liste posto obozavam FPS a trenutno se zanimam HL2 pa videcu kako ce se ona pokazati do kraja



Pozdrav svima!!!
 
OptiPlex je napisao(la):
Pa zato sto ce svako sa MX/R9000 dati nesumnjivo glas za HL2. Mislim, pol nije ni morao da se pravi, rezultati su znani unapred iz doticnog razloga, ali nema veze, mi se zezamo, uzivamo, glasamo. Sto bi rekli stari mudraci - mislim dakle glasam (Cogito Ergo Votum :d )

Pa po toj teoriji FarCry bi trebao da bude najslabije ocenjen, a eno ga rame uz rame sa HL2...

ps. Naravno, dao sam glas FC-u, a pitam se sta se desilo "najiscekivanijoj" igri svih vremena D3... :d
 
Evo ga jedan sa x800 xt a opet mu je Hl2 najbolji :)
 
Ma koju god graficku da stavis, HL2 je bolji. Kao sto neko reche, nije tred o tome koja je najlepsa i najmracnija :)
 
1. HL2 - Popularnost igre i odlicno uradjen rag doll. Plus gravity gun = odlicna igra.
2. FarCry - Voda je ubica, najbolje u celoj igri. Jedan veliki plus za to.
3. Doom3 - Prvenstveno zbog jako dobro uradjenih monstruma i zbog ambijenta u igri. Jedan veliki minus zbog slabog ragdoll engina (nije kao u HL2).
 
A evo i LiquidPlasme i on se, ocekivano, slaze sa Maxom i leksom :d :lol:
 
LiquidPlasma, jesi li raspolozen da nam pojasnis malo oko tog ragdoll-a, sta je to uopste, kako se pravi i chemu sluzi kad je toliko bitno za kvalitet igre? Onako laichki, da nas ne pretrpas nekim tehnikalijama...
 
Poslednja izmena:
ukratko, to ti je kada puknes nekog u igri i on ne padne k'o pokosen, nego padne mlatarajuci rukama, nogama... i u padu pomeri neke objekte, ili recimo kotrlja se niz stepenice, padne kroz prozor itd. :D nadam se da je pomoglo.
 
Boyce Ji je ovo rekao ironicno:) I sam se bavi 3d modellingom i vrlo dobro zna sta je to, ali liquid prica napamet;)

poz
 
Kahm, ukratko, rag doll u D3 nije kao onaj u HL2. Jednostavno kad ubijes monstruma on "disapperuje" a ne pada mrtav pa da mozes da ga "mrdas" pucnjavom, a kad pucas kompove i konzerve slabo nesto lete :) U HL2 brzhe lete. Eto to sam ja uocio u igrama. Laichki :)

Ajde Ji prosvetli me ako se razumes u moddeling (a kao da mi je to bitno sto se ti razumes u rag doll, al aj`) :-devil-: Meni je bitno da uocim razliku, tech i stvari i ostali qrchevi me ne zanimaju :bottle:
 
Poslednja izmena:
Cekajte, vama je od svega sto donosi bolja fizika najbitniji nacin na koji neprijatelj pada mrtav ? :lupko:
Sem toga ako cemo o tome u Doomu 3 ostaju mrtvi ljudi i mutanti koji od njih nastaju i mozete da ih napucavate koliko hocete, dok stvorenja iz pakla nestaju...sto i nije nelogicno :)

Ali ne mogu da verujem da od svega sto se zaista dobije u igri sva 3 coveka izbace u prvi plan nacin na koji mrtvac padne :D
 
LiquidPlasma je napisao(la):
Kahm, ukratko, rag doll u D3 nije kao onaj u HL2. Jednostavno kad ubijes monstruma on "disapperuje" a ne pada mrtav pa da mozes da ga "mrdas" pucnjavom, a kad pucas kompove i konzerve slabo nesto lete :) U HL2 brzhe lete. Eto to sam ja uocio u igrama. Laichki :)

Kada monstrum "disapperuje" onda to i nije rag doll. Rag doll ne predstavlja svako umiranje neprijatelja, a posebno ne letenje konzervi...
Kao kada bi rekao "ne valja rag-doll u Duke Nukem-u, cim pogodis neprijatelja, one je zalpljen na zemlju" :)
 
Posto je Single play ne igram.
UT 2k4 sa njim se se vise zabavio nego sa svim ostalim fps-ovima zajedno jednostavno mi se nesvidja kako je uradjena multyplayer podrska za ostale..
 
Hajde da iskoristim ovo glasanje i kažem da mi je HL2 možda i igra godine i za klasu iznad navedenih u glasanju u nečemu što je meni u igrama najvažnije, a to su amtosfera i gejmplej, ali i sam osećaj nečeg drugačijeg, što je nešto što ja nazivam magijom igre.

Jeste, HL2 je bagovit (tupavi, smrdljivi lift) i priča nije toliko u prvom planu, ali jednostavno, sam doživljaj igranja je neprevazidjen, ne samo ove godine. I tu ne mislim na zabavu tipa gravity gun, nego na sam osećaj putovanja kroz otvorene pejzaže, opustošenu zemlju i neverovatan osećaj avanture. Samo da pomenem da sam veliki SF fan, pa da i to možda pomaže, kao i činjenica da na grafiku obraćam pažnju u prva 4,3 minuta igre.
 
Poslednja izmena:
Sem toga ako cemo o tome u Doomu 3 ostaju mrtvi ljudi i mutanti koji od njih nastaju i mozete da ih napucavate koliko hocete, dok stvorenja iz pakla nestaju...sto i nije nelogicno
Ocigledno nisi pucao u mrtve ljude i mutante, jer se oni raspadnu vrlo slicno nestajanju "stvorenja iz pakla" tako da nema napucavanja u Doomu 3 :D
 
ps. Naravno, dao sam glas FC-u, a pitam se sta se desilo "najiscekivanijoj" igri svih vremena D3... :d[/QUOTE]

Neki kazu da je HL2 bila najcekanija igra ,eee sta se s njom desilo?!

Sto se tice mrtvaca, naj bitnije u svakoj igri je kad ga roknes da ga posle mrcvaris,dok ne naprave da mozes da ga posteno masakriras i pakujes u kese,nece biti dobre igre!??! :smash: :smash: :wall:
 
Poslednja izmena:
Ma znate sta je na mene ostavilo ubedljivo najveci utisak u HL2 - prvi nivo, znaci bezim od Kombajna, uletim u zgradu, penjem se uz stepenice i na nekom tamo spratu cujem BUM, BUM, Kombajni lupaju u vrata, provaljuju nekome u stan a to sve nema nikakve veze sa mnom - u drugim igrama u pozadini bi bila zalepljena neka glupa slika - e to mi je stvarno nesto neprevazidjeno, tu sam se odusevio! Ima se neki neverovatan osecaj, kao desava se nesto sto nema veze sa vama, kao da si u nekom stvarnom svetu, kao da se to stvarno desava, kakva interaktivnost, ma to mi je stvarno bilo nevidjeno!
 
@Ogi. Extra ti je primer :d U pitanju je samo solidan skript. Kasnije, kada stvarni AI treba da dodje do izrazaja, vidis koliko je sve ocajno. A "desava se nesto sto kao da nema veze sa vama" i "interaktivnost" su razliciti pojmovi.
Meni je recimo mnogo bolji osecaj u FC gde si meta hiljadama placenika sa celog ostrva, ali mozes da ides kuda hoces, kako hoces, da ih napadnes kada hoces... mnogo realnija stvar. Imas osecaj da igras protiv nekoga ko ima svoj nacin razmisljanja. Ali dobro, neko voli da ide tacno propisanim putem i na odredjenoj tacki aktivira odredjeni skript.
Sa gledista igrivosti HalfLife2 je POLIGON, a FarCry REAL WORLD.
 
Poslednja izmena:
Pa kako moze da bude Real World kad ja ubijem lika i svi "inteligentni placenici " to vide malo se ustekam a oni sa komentarom "Probably my imagination" pa gde ju tu real world? Ima dosta nivoa gde imas samo jedan put, a gde ima vise obicno su samo dva levi i desni, skriveniji i otvoreniji, dalji i blizi, na kraju zavrsis na istom mestu krenuo ti jednim ili drugim putem
 
FC je zakon po meni! Evo ovih dana sam se bas malo izivljavao zavrsavajuci neke nivoe (otvorene i uglavnom bez mutanta) na "drugi nacin", tj. krecuci se nekim drugim putevima, penjuci se po brdima, sunjajuci se placenicima s ledja i tiho ih skidajuci (po mogucstvu jednog po jednog onim prigusenim oruzjima, bez alarmiranja drugih). A nekad idem bas na to da dignem sve na noge i resetam na sve strane oko sebe radi izivljavanja... Jos nesto: voznja bagija rulz! :)

@Invader: Pa FC je realnija igra od bilo kog drugog fps-a kog sam igrao do sad (zanemari one mutirane majmune i kompaniju).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno