Šta je novo?

Najbolja avantura svih vremena...

Ostoja care :) Hvala ti mnoogoo
 
Day of Tentacle, Full Throttle, Phantasmagoria, Chronomaster, Broken Sword, Gabriel Knight, Black Dahlia, Toonstruck itd...
The Hobit za ZX Spectrum je bila prva avantura koju sam video na racunarima uopste :)

@Haludza: ima gi razni, sto bi rekli u mom kraju ;)
 
Full Throttle

To je bila jedina avantura koju sam odigrao. Iako me ne zanima zanr, ali uopste, ova igra mi barem zatvara usta kad neko krene da prica o avanturama a ja bi svasta reko... respect!
 
Da l' niste pomenuli Indiana Jones-a, Simon the Sorcerea, Amazon Queen... Ali bejahu to neka srecnija vremena... Kako sam bio happy pre neki dan kad sam skinuo CD verziju Sam & Max-a i LOOM-a... Ahh.... Sad jurim MI 1 & 2 i Tentacle CD verziju

Ma da ko je imao Amigu zna sta su avanture, i sada se najezim kada se setim uvodnih spica nekih avantura pogotova lucasa i sierre. gotivan fazon sa tim avanturama pogotovo ako neko od ortaka jos igra pa razmenjujete iskustva :>
Da li neko igrao Legends of kyrandia, nije najvolja nego mi sada pala napamet, ma i loom sam bas gotivio a monkey island je lifestile avantura.
nego milim da sam skoro negde na nekom torentu vide neku avanturu , ali je nisam skinuo, [posle je vise nije bilo ne secam se kako se zove , ako se ne varam neki karibi ili tako nesto, mozda neka riba vidis lika, lici na amazon queen , taj neki fazon da li neko zna nestop o tome ?
 
Ne znam da li se secate avanture sa A500 mislim da se zvala AlienSeed kakva je to grafika bila kad se pojavila. A prva avantura koju sam igrao u zivotu je bila Spiderman na ZX. Koliko se secam na c64 avantura No mercy je bila zabagovana nije se mogla zavrsiti, i da cuveni The detective sa c64 jako zanimljivo za ono vreme...

kako da se ne secam alien seed-a sf avantura sa skeniranim crtezima nekog sf freaka

AMIGA JE IPAK BILA BOLJI RACUNAR!
 
Jel igrao neko Maupiti Island? Ja sam je imao na Atariju ST i avantura je odlicna, muzika je bila fenomenalna kao i sama atmosfera koja je pratila igru. Da li neko zna da li je bilo PC verzije ?

Maupiti Island francuska firma za to vreme nevidjena grafika, muzika, ja sam igrao na AMIGI, ali ipak to nisu avanture kakve sam ja voleo. Za mene su avantrure Maniac Mansion, Monkey island i taj fason kada vidis lika zakon, prica je najbitnija za dobru avanturu.
 
A da li je neko igrao avanturu future wars, pocinjes kao perac prozora na velikom oblakoderu isto vrh igra u pitanju je Delphine software, kompanija izvan vremena, pravili su igre o kojima su drugi tada samo mogli da mastaju setite se flashback-a, another world-a...
da njihova igra je i cruise fora corpse , ono ubistvo na brodu, ali ipak mi je future wars bio omiljen.
 
Avanture koje su me istinski odusevile su Syberia2 i Fahrenheit.Sigurno su jedne od najboljih ikada.Slozicete se?
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih ove kojima je Syberia najbolja avantura svih vremena da posteno priznaju koliko im je godina :) i koliko su avantura odigrali do sada ;) Ne sporim da je igra ok ali najbolja svih vremena...

Br@n@c je napisao(la):
Avanture koje su me istinski odusevile su Syberia2 i Fahrenheit.Sigurno su jedne od najboljih ikada.Slozicete se?

I koliko imas godina? ;) Odigraj ti lepo neku od igara koje smo ovde pominjali i pokusaj da zanemaris sto nemaju fancy grafiku pa ces videti o cemu je Minja pricao.

Syberia 1&2 su odlicne avanture ali daleko od statusa legendi, dok Fahrenheit je najobicniji linearni interaktivni film sa katastrofalnom trecom trecinom gde je Deus ex Machina sveprisutan maltene na svakoj lokaciji. Po mom misljenju ne zasluzuje epitet jedne od najboljih ikada vec jednog zanimljivog pristupa avanturi ali sa nepotpunom i u toku igre izgubljenom pricom.
 
I koliko imas godina? ;) Odigraj ti lepo neku od igara koje smo ovde pominjali i pokusaj da zanemaris sto nemaju fancy grafiku pa ces videti o cemu je Minja pricao.

Syberia 1&2 su odlicne avanture ali daleko od statusa legendi, dok Fahrenheit je najobicniji linearni interaktivni film sa katastrofalnom trecom trecinom gde je Deus ex Machina sveprisutan maltene na svakoj lokaciji. Po mom misljenju ne zasluzuje epitet jedne od najboljih ikada vec jednog zanimljivog pristupa avanturi ali sa nepotpunom i u toku igre izgubljenom pricom.

UFFF, ja nesmem ni da kazem godine :cigar:
 
U periodu kada sam dobio svoj prvi PC racunar, isti sam koristio samo za igranje. Flight of the Amazon Queen mi je bila jedna od najgotivnijih...

...nego...nesto me zanima...nikada je nisam igrao, ne secam se imena, a bas bih voleo da vidim kako izgleda i cujem utiske onih koji su je igrali....avantura na nasem jeziku. Secam se samo da ide na 2 ili 3 CD-a, i svojevremeno je bila igra meseca u SK-u. Mislim da se radnja odvijala u nekom vozu...

Mozda je neko i spomenuo ovde, ali...mi je mozda promakla jer je nisam igrao i nemam blage kako izgleda.

Zna li neko o cemu pricam?
 
Ukljucite FSAA kada igrate The Longest Journey. Videcete da igra uopste ne izgleda lose cak ni danas - kada su avanture u pitanju. Grafika je na bazi 3D modela sa 2D pozadinom. Nije spektakularna (igra izasla 2001 mislim) ali je (bar meni) vrlo dopadljiva. Za svakoga ko zeli da odigra fantasticnu avanturu (neko je veoma lepo rekao - kruna u razvoju zanra) izbor bi bez svake sumnje trebalo da bude ova igra... Od novih je za svaku preporuku The black mirror. Mracna igra sa sjajnom atmosferom i prelepim enterijerima (uglavnom zamkovi i stare kuce). Probajte - igra je na 2 CD-a.
 
Od novih je za svaku preporuku The black mirror. Mracna igra sa sjajnom atmosferom i prelepim enterijerima (uglavnom zamkovi i stare kuce). Probajte - igra je na 2 CD-a.

Preporuka i od mene za The Black Mirror, sjajna prica bez rupa i nekoliko zanimljivih preokreta trebao je da izadje i drugi deo ali Future Games koje je kupila Akella je ocigledno odustao od razvoja nastavka.
 
Grim Fandango. TOP5 svih vremena u mojoj kolekciji :)
 
a jel ima neko

black dahlia ili ripper igru trazim pa ako neko ima lako cemo se dogovoriti
Ah da still life nije losa igra vredi videti
Seca li se iko Hobbita sa zx spectruma:bottle:
 
sherlock holmes - the case of serrated scalpel
sherlock holmes - the case of rose tattoo

meni su ove dve najjace posebno ovaj prvi deo koji je iz 92'
treci deo su upropastili skroz
 
Imam Jack the ripper i Still life.

Da li je neko igrao Voyage? Skoro sam poceo da je igram i dopada mi se.
Skoro sam jos igrao i Keepsake, igru koja me je odusevila. Ne zbog same igre, koliko zbog atmosfere i pristupa. Odavno sam zeleo da ponovo poigram neku fantaziju, i to jos epsku (omiljeni mi zanr).
 
Definitivno The Dig.

To je bila prva avantura koju sam ikada odigrao i možda mi je zato ostala u nekom posebnom sećanju... Odmah posle nje Full Throttle i Grim Fandango.
 
Igrao sam Sam&Max hit the road i Simon the Soccerer oba dela. Sajmon je smesniji, plus za njega.
 
Btw, skoro odigrah Black Dahlia po prvi put. Bem ti sunce kako teska igra...50% stvari nisam uspeo sam da reshim. A sto je najgore nisu nelogicni puzzle-ovi. Odlicna igra ako je neko propustio pre desetak godina.
 
Prva avantura koju sam odigrao je bila sa jednom nemicom u pesku. :)

Prva prava avantura je bila Leasure suit Larry 1.
Najvise su me dojmile:
Dracula,
Syberia1 i 2,
Tunguska.
 
Silent Hill 1, jel se to racuna? Ima malo arkadnih elemenata ali sve ostalo je ludilo. Prica,atmosfera, grafika,zagonetke ...
Pa u tri sata nocu sam palio sony da probam jos jednu kombinaciju na onom klaviru, misha mu *****. Ko ce skontati onu pesmu na tabli.
 
Silent Hill 1, jel se to racuna? Ima malo arkadnih elemenata ali sve ostalo je ludilo. Prica,atmosfera, grafika,zagonetke ...
Pa u tri sata nocu sam palio sony da probam jos jednu kombinaciju na onom klaviru, misha mu *****. Ko ce skontati onu pesmu na tabli.

Sto se mene tice racuna se...kao i originalni Resident Evil. Nisu bas old school ali su prejake.
 
Ukljucite FSAA kada igrate The Longest Journey. Videcete da igra uopste ne izgleda lose cak ni danas - kada su avanture u pitanju. Grafika je na bazi 3D modela sa 2D pozadinom. Nije spektakularna (igra izasla 2001 mislim) ali je (bar meni) vrlo dopadljiva. Za svakoga ko zeli da odigra fantasticnu avanturu (neko je veoma lepo rekao - kruna u razvoju zanra) izbor bi bez svake sumnje trebalo da bude ova igra... Od novih je za svaku preporuku The black mirror. Mracna igra sa sjajnom atmosferom i prelepim enterijerima (uglavnom zamkovi i stare kuce). Probajte - igra je na 2 CD-a.

Da, slažem se. Igra je odlična, nastavak takođe. To je moj faforit, The Longest Journey!
 
Nazad
Vrh Dno