Šta je novo?

Najbolja avantura svih vremena...

matotalno

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2006
Poruke
99
Poena
306
Koja je po vama najbolja avanturisticka igra.Secam se ,bilo je davno kada sam igrao Phantasmagoriu Puzzle of Flesh,Black Dahliu,Myst,Riven...Vise se takve igre ne prave , vrlo retke su avanture..Sta vi mislite o svemu tome?
 
Ja sam odigrao dosta avantura i po meni najbolje su
1. Drakula ( 1 i 2) -- muzika,atmosfera,ambijent
2. Syberia ( 1 i 2)
 
Poslednja izmena:
Bash si ti drakula... :p
Moje subjetivno misljenje je Broken Sword 1 i 2(3 je shit), od novijih jedino moze donekle (u atmonosferi) da mu parira Nibiru, ali avanture Georga Stobarta i Nico-e Collarda su nesto najbolje sto sam ukad igrao(a veruj mi igrao sam skoro sve jos od Day of the tentacle, Police Quest-a...). ;)
PS.

Sve zavisi kakve avanture volis, da li iz I. lica ili izometriske, crtane ili real life, horor ili komicne(ili neke trece)...
Mozda bi trebao da potrazis i stari dobri Dog's Day, tesko ju je naci ali vredi probati.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji teze pitanje od ovog. Bar meni.
 
Milan82bh je napisao(la):
Bash si ti drakula... :p
Moje subjetivno misljenje je Broken Sword 1 i 2(3 je shit), od novijih jedino moze donekle (u atmonosferi) da mu parira Nibiru, ali avanture Georga Stobarta i Nico-e Collarda su nesto najbolje sto sam ukad igrao(a veruj mi igrao sam skoro sve jos od Day of the tentacle, Police Quest-a...). ;)
PS.

Da lepo si to napisao tvoje sub. misljenje..
Zaboravio sam na moj spisak da dodam Post Mortem.
 
matotalno je napisao(la):
A jel neko od vas igrao Myst ili Riven?

Myst sam igrao ( nekoliko nastavaka) i totalno mi je nezanimljiva(dosadna) kao i shizm( igra je vise za fizicare ili matematicare). Riven nisam igrao i nemam komentar na nju.
 
Lula 3D :d

Salu na stranu, meni su ubedljivo najbolje avanture bile Syberia 1 i 2, a skoriju avanturu koju sam odigrao je Scratches - Horror iz ugla jednog pisca.
 
Blade Runner
 
Poslednja izmena:
The Logest Journey i Broken sword 1 bez premca, posle toga Indiana Jones and the fate of Atlantis, Monkey Island serijal, od novijih Black Mirror, Syberia je dobra ali u sustini su zagonetke sve istog tipa.
 
Nisam igrao Myst igre,pa mi je zasad najjaca Syberia 1 i 2,nevidjena atmosvera,muzika,predeli,sjajno.
 
Sve je to lepo, ali ja nešto više volim one sa samog početka. Kao na primer Day Of The Tentacle.
 
Jel se racuna tu Heart Of Darkness?
 
Gabriel Knight: The Beast Within
 
A Black Dahlia , u to vreme je isla na 4 diska..Opasna igra..
 
Odigrao sam sva 4 dela Mysta + URU.Peti deo sam poceo i mnogo se smorio.Najbolji deo je 3 mada vizualno 4 je vrh.Znaci Myst 3.
Igrao sam puno avantura jos od spectruma gde smo kucali tekst ali po meni jednu od najlepsih prica ima SYBERIA1+2 ,kojoj jedino fali tezina zadataka.
 
A zasto ne bi probao Grim Fandango? Veselo, radosno, lepo, zanimljivo, i na kraju krajeva nije ni preterano tesko.
 
i ja sam uglavnom najvise gotivio lucasove igrice... the dig mi je ovako ostao u secanju... day of the tentacle, sam & max, grim...
 
Full Throttle, Day of the Tentacle, Sanitarium.
 
U da, Sanitarium je bila oooodlična igra!
 
Gabriel knight 2: The beast within....ubedljivo!
 
Shenmue oba dela sa vec davno zaboravljene Dreamcast konzole :(
 
Grim Fandango, fantasticna avantura.
 
Meni je nekako Gajbras najvise prirastao za srce, tako da Curse of the Monky island 3

mada sve zavisi od tog kakve igre volis, hard-core avanturisti ce verovatno reci da to i nije neka avantura...
 
Igrao sam svasta, a od svega najvise respecta dajem Myst serijalu, mada mi to nije najbolji avanturisticki serijal. Svaka njima cast na svim zamislima, ali nijedan deo nisam uspeo da predjem a da ne posegnem nekoliko puta za walkthrough.
Ovih dana sam uspeo da nadjem neke starije igre, tako da sam sad u fazi prisecanja.
Put za El Dorado je jedna od prvih avantura koje sam igrao, a samim tim i igra koje se najradije secam. Nije ona ni preterano teska niti nesto kvalitetna, ali uvek pomislim prvo na nju kad neko kaze avanura.
Lepo je bilo i igrati legendarnu Syberiu, Post mortem, Aztec, quite weekend i Capri, Agata Christie.
Isto me je odusevilo (mada ne kvalitetom koliko zeljom da se knjige zacetnika naucne fantastike pretvore i u igrice, ma kakve one bile) Return to the mysterious island, Journey to the center of the earth...
Trenutno igram Keepsake, i veoma mi se svidja, podseca na one stare fantazijske avanture.
 
Da li je neko raspolozen za razmenu ovih igara?
Ono sto me najvise interesuje je Gabriel knight i Monkey island serial, a i svi ostali dolaze u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno