Šta je novo?

Najbolja avantura svih vremena...

Nocna ptica je napisao(la):
Da li je neko raspolozen za razmenu ovih igara?
Ono sto me najvise interesuje je Gabriel knight i Monkey island serial, a i svi ostali dolaze u obzir.
Ja uvek.
 
Space quest 2...

Salim se, nezahvalne su ovakve teme, ali ajde da probam.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers
 
Nocna ptica je napisao(la):
Da li je neko raspolozen za razmenu ovih igara?
Ono sto me najvise interesuje je Gabriel knight i Monkey island serial, a i svi ostali dolaze u obzir.

Skoro sam "nabavio" DVD sa kolekcijom mozda najboljih P&C avantura svih vremena:

- Beneath a Steel Sky
- Broken Sword 1
- Broken Sword 2
- Day of the tentacle 2
- Day of the tentacle talkie
- Dig
- Flight of the Amazon Queen
- Full Throttle
- Grim Fandango
- Indiana Jones 3
- Indiana Jones 4
- Inherit the Earth
- Legend of Kyrandia 1
- Loom
- Maniac Mansion 1
- Monkey Island 1
- Monkey Island 2
- Monkey Island 3
- Passport to Adventure
- Sam & Max
- Simon the Sorcerer 1
- Simon the Sorcerer 2

Sve osim Grim Fandanga se startuju preko ScummVm-a emulatora.
 
Zamolio bih ove kojima je Syberia najbolja avantura svih vremena da posteno priznaju koliko im je godina :) i koliko su avantura odigrali do sada ;) Ne sporim da je igra ok ali najbolja svih vremena... Milan82bh: to je vec odlican spisak. Imam nesto slicno i mnogo vise od toga ;)
 
The Longest Journey i Post Mortem
 
Gabriel Knight 2 : The Beast Within
 
DaChaS je napisao(la):
naravno i Abes Odyssey pored toga loodo
Get Freaky, Get Freaky, everybody in the house get freaky....
Vrsna igra totalno!!!
 
UrU-ages beyound the myst. sjajna mozgalica jedini myst koji sam zavrsio. po meni obavezno gradivo za sve igrace avantura.
 
Poslednja izmena:
Offtopic pitanje,imam Myst 5 da li ga vredi igrati?Da li su bolji Myst 4 i UrU-ages beyound the myst?
 
naravno da vredi, stvar je ukusa meni se vise svidjao uru, za njega postoji jos dva nastavka: to d'ni; path of the shell ( mislim da se ovako pise).
procitao sam da se u nekoj skoli u engleskoj na predavanjima na kojima se izucava logika koristi upravo myst kao glavna ilustracija.
 
Milan82bh je napisao(la):
Skoro sam "nabavio" DVD sa kolekcijom mozda najboljih P&C avantura svih vremena:

- Beneath a Steel Sky
- Broken Sword 1
- Broken Sword 2
- Day of the tentacle 2
- Day of the tentacle talkie
- The Dig
- Flight of the Amazon Queen
- Full Throttle
- Grim Fandango
- Indiana Jones 3
- Indiana Jones 4
- Inherit the Earth
- Legend of Kyrandia 1
- Loom
- Maniac Mansion 1
- Monkey Island 1
- Monkey Island 2
- Monkey Island 3
- Passport to Adventure
- Sam & Max
- Simon the Sorcerer 1
- Simon the Sorcerer 2

Sve osim Grim Fandanga se startuju preko ScummVm-a emulatora.
:banana:
 
Da, uveden je u neko eksperimentalno odeljenje.
Inace koristi se treci deo Mysta, Exile.
 
Monkey Island & Abe (Odiseja i Exodus)!
 
Minja je napisao(la):
Zamolio bih ove kojima je Syberia najbolja avantura svih vremena da posteno priznaju koliko im je godina :) i koliko su avantura odigrali do sada ;) Ne sporim da je igra ok ali najbolja svih vremena... Milan82bh: to je vec odlican spisak. Imam nesto slicno i mnogo vise od toga ;)

E svaka ti cast, igra je prilicno dobra ali bilo je toliko fenomenalnih naslova pogotovo 90_tih godina da je stvarno greota proglasiti Syberiu najboljom avanturom svih vremena. Evo moje top 10 liste posto ne mogu da se odlucim za najbolju evo najboljih 10+1, ko ima vremena nek proba da odigra neke od ovih naslova pa ce mu Syberia brzo skliznuti sa trona.

Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned
Gabriel Knight 2: The Beast Within
Zak McKracken and the Alien Mindbenders
Knight Orc
Police Quest 3: The Kindred
Quest For Glory 4: Shadows Of Darkness
Maniac Mansion
Day of the Tentacle
The Secret of Monkey Island
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
Indiana Jones and the Faith of Atlantis

Mozda bi lista bila malo drugacija da sam odigrao i Grim Fandango, Broken Sword serijal, razne Mystolike igre...

*offtopic*
Nego da li se neko seca domace tekstualne avanture No Mercy (Bez Milosti) iz neke recimo 1990 godine igra je bila pisana za C64 i ako je neko slucajno ima na nekom zaturenom disku ili kaseti bio bih zahvalan da je pozajmim.
 
I baxuze, igrao si Zak McKracken. Meni nije radio drugi disk i nikad nisam mogao da ga idram. Sad cu da ga nadjem na netu negde.
Ne znam na koji No mercy mislis, ali ono sto ja imam je klasicna pucacina iz prvog lica, gde se ekran pomera, a teroristi pucaju ko nenormalni na tebe.
Ako je to to, onda imam na nekom 5.25" disku. Imam jos kamaru igara za C64.
 
Poslednja izmena:
Nocna ptica je napisao(la):
I baxuze, igrao si Zak McKracken. Meni nije radio drugi disk i nikad nisam mogao da ga idram. Sad cu da ga nadjem na netu negde.
Ne znam na koji No mercy mislis, ali ono sto ja imam je klasicna pucacina iz prvog lica, gde se ekran pomera, a teroristi pucaju ko nenormalni na tebe.
Ako je to to, onda imam na nekom 5.25" disku. Imam jos kamaru igara za C64.

Ovo je domaca tekstualna avantura i zove se isto kao i ta pucacina i pokusavam da je nabavim vec par godina ali bez uspeha. A voleo bih ponovo da je odigram.
 
Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned najbolja je ubedljivo! Ima neverovatno dobru priču...
 
nemoguce da niko do sad nije spomenuo alone inthe dark 1,2,3
 
Pa niko i ne treba da ih pomene kad i nisu "prave" avanture vec kako kazu "acione avanture" zanr u koji podpadaju i Hitman, GTA, Tomb Rider...
 
Mozda nisu cistokrvne avanture, ali koliko mene secanje sluzi, bar prve dve su u to vreme bile super. Vredelo ih je spomenuti.
 
Nateraste me da se igram! Da se podsetim =) Našao sam Beneath A Steel Sky koji je sada freeware i može da se skine. Ako neko naleti na još nešto zanimljivo, slobodno neka postuje.

Nije avantura, ali sad mi pade na pamet da bi bilo skroz ok kad bi nekako izveo da odigram par nivoa Rick Dangerous-a.
 
Ja odigrah Zaka i Indijanu 4 preko SCUMMVM_a ovih dana posto sam bolestan i blejim.
 
jel "igrao" nego monty python's search (ili quest) for the holy grail? :)
 
Rick dangerous...coool nekada mi je to bio nadimak (samo ovaj prvi deo), jer na svaki poziv drustva da izadjem napolje odgovore je bio: "Igram Rikija".

Mada ni to nije klasicna avantura, cak ni tzv. akciona.
 
Nazad
Vrh Dno