Šta je novo?

Najbolja avantura svih vremena...

Misko78 je napisao(la):
*offtopic*
Nego da li se neko seca domace tekstualne avanture No Mercy (Bez Milosti) iz neke recimo 1990 godine igra je bila pisana za C64 i ako je neko slucajno ima na nekom zaturenom disku ili kaseti bio bih zahvalan da je pozajmim.
Ako ti se igraju "domaće" (SFRJ domaće ;) ) tekstualne avanture, probaj Vruće letovanje za Spectrum.
 

Prilozi

  • VRLETOVA.rar
    32 KB · Pregleda: 53
ako se nevaram postoji i strategija hanibal na srpsko-hrvatskom
 
Da l' niste pomenuli Indiana Jones-a, Simon the Sorcerea, Amazon Queen... Ali bejahu to neka srecnija vremena... Kako sam bio happy pre neki dan kad sam skinuo CD verziju Sam & Max-a i LOOM-a... Ahh.... Sad jurim MI 1 & 2 i Tentacle CD verziju
 
Ne znam da li se secate avanture sa A500 mislim da se zvala AlienSeed kakva je to grafika bila kad se pojavila. A prva avantura koju sam igrao u zivotu je bila Spiderman na ZX. Koliko se secam na c64 avantura No mercy je bila zabagovana nije se mogla zavrsiti, i da cuveni The detective sa c64 jako zanimljivo za ono vreme...
 
"Ripper"

Prva FMV avantura u 3D okruženju. Oko 3 sata videa.

Uloge: Christopher Walken, Karen Allen, Burgess Meredith, John Rhys-Davies, Jimmie Walker.

budžet 2.5milona dolara
 
monkey island 3
indy jones - fate of atlantis
blade runner
.... pa velika praznina :)
 
Antonio je napisao(la):
"Ripper"

Prva FMV avantura u 3D okruženju. Oko 3 sata videa.

Uloge: Christopher Walken, Karen Allen, Burgess Meredith, John Rhys-Davies, Jimmie Walker.

budžet 2.5milona dolara

He... Nikad je nisam presao... Teska u patos, a posle se i 2 ili 3 disk izgrebao i onda sve u patos...
 
Veceras sam nabavio Ripper i malo poceo da igram.

Stvarno je steta sto su FMV avanture propale. Ko kaze da je napredak 3D animacija i grafike doneo samo pozitivne stvari?
 
Interaktivni filmovi... Kakva je to navala i hit bio... Meni se vise svidja zadrzavanje filmova na medjumisijskim sekvencama. Mrzim sekvence radjene u endzinu igre. Jesu filmske skupe, ali shmek... C&C i drustvo na primer...
 
@Milan82bh
Jel ima neke sanse Milane da ja tebi posaljem pare a ti meni taj DVD? Mnogo mi je stalo do toga a ovde u Srbobranu gde sam trenutno stacioniran je veoma los internet pa nemam vremena sve to da skidam :( Ili ako zelis mogu ti poslati koji anime DVD ali ne znam da li bi te to zanimalo.
 
Da da... i opet riba kao glavni lik avanture. Iskren da budem, avanture sa muškim glavnim likovima su za klasu bolje od lako pristupačnih ženskih avantura.

Nego, najbolja, da ponovim, je Neverhood :)
 
A ja bih se nadovezao na Minja-u i postavio bih pitanje: Da li ima neko ko je igrao "The Longest Journey" i presao igricu a da mu to nije najbolja avantura ili da mu bar ne deli prvo mesto? :p
Avanture su mi omiljeni zanr i presao sam verovatno sve sto se moglo nabaviti kod nas u poslenjih 17 godina (osim Rippera i "prethodnika/nastavaka" jer tada nisam imao cd citac a posle nigde vise nisam uspeo da je nadjem).
Moje misljenje o avanturama je otprilike sledece: postoje kultne igrice, a ako ne racunamo tekstualne avanture to su svakako igrice sa kraja osamdesetih/pocetka devedesetih: Monkey Island serijal (no comment), Gabriel Knight serijal (fenomenalna pricha), Day of the Tentacle (kad se sve sabere mozda i najbolja igra od stare garde), Maniac mansion, Zack McKracken, Shadow of The Commet, Indy serijal, The Dig, Discworld Noir, Grim fandango, Broken Sword... i jos dosta igara koje su stvarno fenomenalne, mrzi me sve da nabrajam. Medjutim u trenutku kada je zanr avantura skoro izumro desilo se chudo :)
Kao grom iz vedra neba pojavljuje se The Longest Journey, igrica koja predstavlja vrhunac point & click zanra, igrica koja je pokupila sve najbolje iz 10 godina sticanog iskustva njenih prethodnika (Engine te igrice je po meni i danas neprevazidjen. Ne razumem zasto menjati tako savrsen nacin izvodjenja samo zato sto nije 3d? Sto se mene tiche u tom enginu treba samo doraditi grafiku i danas bi bio fenomenalan. Ovako, napravili su Dreamfall u 3d okruzenju sa losim engine-om i dobili ispod-prosecnu igricu).
Ono sto po meni Longest journey stavlja na vrh liste jeste pricha. U principu bajka smestena u svet buducnosti i svet fantazije, tako pazljivo osmisljena, po prvi put me je naterala da o nekoj igrici razmisljam kao o umetnickom delu. Nikad necu zaboraviti koliko sam bio tuzan nakon zavrsetka te igrice, jer sam znao da nesto slicno vise necu imati prilike da igram, ili bar ne u narednih 10-20 godina...nazalost to se pokazuje tacnim ;)

Topla preporuka svima koji nisu igrali igricu: nabavite je i odigrajte do kraja, necete se pokajati 100%
Grafika izgleda pomalo ruznjikavo za danasnje vreme, ali ona je sasvim nebitna u ovom slucaju :)
 
Poslednja izmena:
@Nothingman

Da ti nisi napisao ovaj post, ja bih! Nemas pojma koliko sam se intenzivno smorio kad sam presao The Longest Journey - jednom recju, masterpiece! Odmah za njom sam nabavio TLJ 2, ali vise nije to to... nisam je ni presao, ne vuce me nesto kao prvi deo. Umesto lepo da patim od Alchajmera, pa da svakih 10-ak dana igram TLJ, i da budem nikad srecniji, ovako se samo mucim u iscekivanju neceg slicnog :)
 
Najbolje koje sam ja igrao su Myst, Grim Fandango i Broken Sword. Steta sto vise niko ne pravi ovakve igre :(
 
Kao grom iz vedra neba pojavljuje se The Longest Journey, igrica koja predstavlja vrhunac point & click zanra, igrica koja je pokupila sve najbolje iz 10 godina sticanog iskustva njenih prethodnika (Engine te igrice je po meni i danas neprevazidjen. Ne razumem zasto menjati tako savrsen nacin izvodjenja samo zato sto nije 3d? Sto se mene tiche u tom enginu treba samo doraditi grafiku i danas bi bio fenomenalan. Ovako, napravili su Dreamfall u 3d okruzenju sa losim engine-om i dobili ispod-prosecnu igricu).
Ono sto po meni Longest journey stavlja na vrh liste jeste pricha. U principu bajka smestena u svet buducnosti i svet fantazije, tako pazljivo osmisljena, po prvi put me je naterala da o nekoj igrici razmisljam kao o umetnickom delu. Nikad necu zaboraviti koliko sam bio tuzan nakon zavrsetka te igrice, jer sam znao da nesto slicno vise necu imati prilike da igram, ili bar ne u narednih 10-20 godina...nazalost to se pokazuje tacnim ;)

Topla preporuka svima koji nisu igrali igricu: nabavite je i odigrajte do kraja, necete se pokajati 100%
Grafika izgleda pomalo ruznjikavo za danasnje vreme, ali ona je sasvim nebitna u ovom slucaju :)

Posle nekolikogodisnje pauze igranja avantura, skinuo sam je pre mesec dana (uz broken swrod koji sam u medjuvremenu (skoro) presao) ali nikako da se nakanim da je upalim.. al kad je tolko nahvali moracu cim nadjem vremena :)
 
Nisam ih igrao bogzna koliko ali na mene je snazan utisak ostavio Fahrenheit.Igra koja pre svega ima filmsku pricu.Mozda bih mogao navesti i Runaway ovde.
 
Posle nekolikogodisnje pauze igranja avantura, skinuo sam je pre mesec dana (uz broken swrod koji sam u medjuvremenu (skoro) presao) ali nikako da se nakanim da je upalim.. al kad je tolko nahvali moracu cim nadjem vremena :)

Neces se pokajati ;)
Evo jedan hint sto se tice gameplaya koji igranje cini ugodnijim: kad kliknes na izlaz sa neke lokacije, umesto da cekas da April (glavni lik) dotrci do njega pritisci escape (ako se dobro secam, a moguce i da je control, ili alt... :) ) i na taj nacin ces ubrzati animaciju...slicna stvar je i kod animacija prilikom dijaloga, tacnije bilo gde gde nesto treba da sacekas a mrzi te :)
 
Skoro sam "nabavio" DVD sa kolekcijom mozda najboljih P&C avantura svih vremena:

- Beneath a Steel Sky
- Broken Sword 1
- Broken Sword 2
- Day of the tentacle 2
- Day of the tentacle talkie
- Dig
- Flight of the Amazon Queen
- Full Throttle
- Grim Fandango
- Indiana Jones 3
- Indiana Jones 4
- Inherit the Earth
- Legend of Kyrandia 1
- Loom
- Maniac Mansion 1
- Monkey Island 1
- Monkey Island 2
- Monkey Island 3
- Passport to Adventure
- Sam & Max
- Simon the Sorcerer 1
- Simon the Sorcerer 2

Sve osim Grim Fandanga se startuju preko ScummVm-a emulatora.

OFF
Ovi koji su me kontaktirali u vezi ovih igara neka urade reply jer ne mogu da pohvatam sve poruke.
pozdrav
 
Sta reci na odgovor na moju izjavu: "da nikad necu oprostiti toliku komercijalizaciju igracke pc industrije, prilagodjavanje trulom zapadu, sto je dovelo do odumiranja point and click zanra" a odgovor je:
Myst, Longest Journey i slične igre se ne igraju i naravno da će propasti, jer nemaju šta da ponude

Pa to je samo da se ranish :D.. E da mi je njegov mozak da se odmorim par dana. Kako je ovakav lik mogao da opstane na benchu sve ove godine i da zbudzi 7000!? postova :D. Opasno se razocarah u bench :(.

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=927398#post927398
 
OFF
Ovi koji su me kontaktirali u vezi ovih igara neka urade reply jer ne mogu da pohvatam sve poruke.
pozdrav

Reply:
Jel ima neke sanse Milane da ja tebi posaljem pare a ti meni taj DVD? Mnogo mi je stalo do toga a ovde u Srbobranu gde sam trenutno stacioniran je veoma los internet pa nemam vremena sve to da skidam Ili ako zelis mogu ti poslati koji anime DVD ali ne znam da li bi te to zanimalo.
 
Od starijih:
Monkey Island 1 2 3 4
Simon The Sorcerer 1 2
Dig
Discworld 1 2 3
Full Throttle
Maniac Mansion
Day of The Tentacle
Sam & Max Hit The Road
Grim Fandango
Leasure Suit Larry
Broken Sword 1 2 (3 i 4 su smece)
Flight of Amazon Quen
Goblins 1 2 3 4

Od novijih samo Fahrenheit (doduse, voleo bih da su zavrsnici posvetili vise paznje).
 
Poslednja izmena:
Vec sam jednom pitao, a niko mi nije dao odgovor, pa cu pitati ponovo: gde u Beogradu moze da se kupi (ako moze) The Longest Journey. Inace, ne zivim u Beogradu. Poslednji put sam u knjizari Plato kupio Broken Sword 1 i 2, ali The Longest Journey nisu imali.
 
Jel igrao neko Maupiti Island? Ja sam je imao na Atariju ST i avantura je odlicna, muzika je bila fenomenalna kao i sama atmosfera koja je pratila igru. Da li neko zna da li je bilo PC verzije ?

Sjajna igra, ja sam je igrao nekad davno na Amigi, to je jedina avantura koju nisam uspeo da zavrsim. Stigao sam do nekih 70% ukoliko se dobro secam, a problemi i puzzle koji su se pojavljivali su i dan danas neprevazidjeni. Tada sam prodao Amigu...

Danasnje avanture u odnosu na Maupiti su vise nego lake.

Mislim da sam skinuo negde PC verziju ali je nisam probao, potrazicu je.
 
Nazad
Vrh Dno