Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

ti ovo reče, napisa, i ponovi ihaha puta, u dve teme
Da ja, nego nesto si dugo trazi da mi nadjes citat, kako ne vidi ovo novije je od tog, ovo ja rece, napisa i ponovih par puta jer su ljudi mislili da ima Q2 pa sam im rekao da nema i bio u pravu, a to je tvoj problem sto sam u pravu bio i ima jos jedan problem ali je do tebe to druze ne mene

Istraj ako mozes, a vidis da ih kod mtsa nema kao sto rekoh, bukvalno poslednji primerak u BG sam uzeo i to za biznis korisnike namenjen.
Ili ovo
Kasnije sam iscimao drugara koji je jedva nasao u BG...
I sad kad sam ti dokazao da je pricano za BG da je poslednji a ne u celoj drzavi kako si ti lazno napisao, da li sad mozemo da se vratimo na temu, jer stvarno je glupo da gusis ovu temu pogotovu sto sad ti evo dokazima kojih sam postavio vise od tebe dokazao sta sam govorio.
Znam da ti je krivo sto sam uspeo da zamenim ali sta ces, c'est la vie
 
Pre 6 dana mi na mail stigla MTS promocija RVtSZu8.png
ovde pise da uz BOX3 paket dolazi mts TV GO, a na sajtu pise da je dzabe do 31 avgusta. Da li je neko upoznat sa ovim?
 
Za box pakete mtstvgo je dzabe koliko se secam, mozda gresim neka me neko ispravi ako gresim. Ja znam da je u sklopu mog box4, a kazem mislim da svi box paketi imaju tv go za Dz.
 
Za sada, ali nije u ugovoru stalno dz.
 
Pozdrav svima , planiram da predjem u MTS zbog optike naravno :) Vidim da mnogi spominju modem Q2 dali mozete da mi slikate da vidim kako izgleda taj modem i ako moze pun naziv modela kako bih zahtevao isti.

I ako neko moze da mi posalje broj telefona ili sliku flajera tih promotera sto nude 8 meseci za jedan dinar

Hvala unapred!
 
Imam jedno pitanje u vezi brzine. Da li konstantno na speed testovima (Ratelov, fast.com, ookla, i google speed test) dobijate razlicite vrednosti od one koju placate u okviru box paketa, ili je to manje vise konstanto? Ja imam Box 3 200/80 internet, i skoro nikad ne mogu da izvucem 200, nekad je i duplo manje (lan kabl dobijen uz ruter), dok upload negde oko 70 i nesto. Nekad na fast.com izbucem i preko 200 ali retko.
 
Pozdrav svima , planiram da predjem u MTS zbog optike naravno :) Vidim da mnogi spominju modem Q2 dali mozete da mi slikate da vidim kako izgleda taj modem i ako moze pun naziv modela kako bih zahtevao isti.

I ako neko moze da mi posalje broj telefona ili sliku flajera tih promotera sto nude 8 meseci za jedan dinar

Hvala unapred!
Hg8245Q2
74cc20618c8506bb2b996e22bc39545e.jpg


Imam jedno pitanje u vezi brzine. Da li konstantno na speed testovima (Ratelov, fast.com, ookla, i google speed test) dobijate razlicite vrednosti od one koju placate u okviru box paketa, ili je to manje vise konstanto? Ja imam Box 3 200/80 internet, i skoro nikad ne mogu da izvucem 200, nekad je i duplo manje (lan kabl dobijen uz ruter), dok upload negde oko 70 i nesto. Nekad na fast.com izbucem i preko 200 ali retko.
kod mene je uvek konstantno, negde oko 204 stalno
Beleška 2019-07-14 224102.png
 
Poslednja izmena:
Iz radoznalosti koliko ti pokazuje na fast.com? Meni je tu konstantno optimisticnije fast.png u odnosu na ookla ookla.png
 
koji racunar je u pitanju i da li je mrezna kartica gigabitna? probaj sa drugim lan kablom. ovo ne bi trebalo da se desava. da li imas jos neki uredjaj nakacen na ruter koji mozda vuce net u trenutku merenja?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
U pitanju je laptop HP ProBook, koji koliko vidim u device manageru ima Realtek pcie gbe family controller, tako da bi to trebalo da je dobro. Jedino onda ostaje sumnja na kabl, koji je doduse neki zuti UTP kabl koji je dosao uz ruter (2 komada su dosla). Nadam se da je optika dobro izvedena da ne brlja mozda to nesto.
 
Показује много више него што је реална брзина, мени управо показао 380 а пакет 320.
 
ako je zuti LAN moguce da je to onaj za IPTV koji ne moze preko 100 mbps. Proveri koliko ima žica u tom kablu, 4 ili 8

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Također čekam na zamenu UTP kabla. Nemaju trenutno cat.6 a cat.5e što koriste ne može preko 100 Mbit. Reče serviser da će se javiti kada nabavi kabl. Ono malo patch kabla što je došlo u kutiji od Q2 rutera može da podrži gigabitne brzine. Momak što je radio prvobitnu instalaciju kaže da oni zapravo rade kabl samo za STB, ali je ipak ga priključio u komp. Tako da im je to izgovor ali će izaću u susret ako se traži. Tako su mi zamenili H za Q2 ruter jer nema smisla da plaćam 400 Mbit a dobijam samo 50 Mbit bežično i to sam im rekao. Sad je od 130 Mbit naviše, zavisno od uređaja.

Nego jel uspeo neko sa BOX3 MAX paketom da registruje HBOgo? HBOondemand je navodno uključen tokom trajanja čitavog ugovora ali HBOgo registracija ne prolazi.

Što se osam meseci tiče, meni je promoter obećao i kažu u poslovnici da neki to mogu ALI toga nema napismeno niti se vodi kao poseban zahtev u njihovom sistemu. Videću sa promoterom oko toga ali mislim da od ta dva meseca ekstra nema ništa. Ko je to zaista dobio neka potvrdi molim, da su mu zaista poslali sedmi i osmi račun po dinar.
 
Vezano za brzinu, meni je definitivno bitdefender usporavao download. Neretko je bilo i ispod 100mbps a paket 400mbps. Nakon brisanja softvera i uključivanja win defendera brzina je na “deklarisanih” 400/160mbps stim da upload ne prelazi 155mbps


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam proverio i u aplikaciji Ookla speed test (koja se skine iz Windows 10 store-a). Tu su rezultati bolji i konzistentniji nego kad idem na speed test preko internet stranice (pretrazivac Chrome). Pokazuje 192/78 a paket je 200/80. To je valjda unutar specifikacije. E sad zasto svima ostalima radi i iz Chrome i preko web stranice je misterija.
 
A jel neko zna za elegantan nacin kako povezati Huawei STB Q11 i Android smart TV tako da se ne koriste 2 daljinska vec samo jedan? Trenutno koristim sve aplikacije na TVu (Youtube, Netflix) a IPTV kad hocu onda moram da prebacim izvor na HDMI port. Jedino sto mi pada na pamet je da instaliram MTS GO aplikaciju...
 
A jel neko zna za elegantan nacin kako povezati Huawei STB Q11 i Android smart TV tako da se ne koriste 2 daljinska vec samo jedan? Trenutno koristim sve aplikacije na TVu (Youtube, Netflix) a IPTV kad hocu onda moram da prebacim izvor na HDMI port. Jedino sto mi pada na pamet je da instaliram MTS GO aplikaciju...

Ja sam jednom za svagda rešio problem kupovinom Logitech Harmony 350. Polovan je bio oko 15e, ali je faktički bio kao nov. Daljinski se preko usb-a poveže na računar, skine se softver i u 99% slučajeva samo unese model televizora i svih ostalih uređaja. Tu i tamo ne prepozna koju komandu pa se to sredi ručno, ali uglavnom sve bude automatski. Meni je to bilo jedino rešenje s obzirom da imam Total TV + MTS Antena Plus, znači 3 daljinca ukupno. Inače može da kontroliše do 8 uređaja, a meni je lično kvalitet izrade više premium u odnosu na LGjev default daljinski.
 
Uspešno odobren zahtev za produžetak ugovora od 8 meseci po 1 din uz BOX 4 Plavi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
A sta si dobio prethodno?
 
Da li neko koristi box paket i opticki internet u Smederevu?
 
Vidim ja da mi se smesi Box4 Blue... :)

6 meteri za 1 RSD...
 
Uspešno odobren zahtev za produžetak ugovora od 8 meseci po 1 din uz BOX 4 Plavi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Wtf, ja pito ove promotere sto su dolazili, reko im istice mi ugovor sad u avgustu, mogu produzim BOX3 da dobijem 6meseci, on kao ne samo novi korisnici 6 meseci ja mogu da dobijem 2, ja mu reko cu otazem internet na metar dana da budem nov korisnik :)
 
Stigao mi napokon Q2, a promenio sam i kabl. Sve radi sada kako treba. Mucili su se sa jednim uredjajem da prekonfigurisu i posto je pravio problem, porucili su drugi iz unutrasnjosti jer ih oni kao telekom kaze nemaju...
 

Prilozi

  • q2.jpg
    q2.jpg
    112 KB · Pregleda: 236
  • speed.PNG
    speed.PNG
    10.6 KB · Pregleda: 185
Da li može da se pređe sa BOX 3 uz msat TV na BOX 3 uz IPTV? Ne mogu više da se nerviram oko loše usluge msat TV, neće da mi zamene STB, a mislim da čak ako ga zamene, neće biti promena jer je problem serijski.
 
Je l' moze neko da slika zadnju stranu STB-a, sta ima od prikljucaka?
 
HDMI, optički izlaz, LAN, analogni audio izlaz, USB
 
Mucili su se sa jednim uredjajem da prekonfigurisu i posto je pravio problem, porucili su drugi iz unutrasnjosti jer ih oni kao telekom kaze nemaju...

Cuti ne potvrdjuj moju pricu da Q2 nema u BG.
Hahaha
Super drago mi je, rekao sam ti da imaju problem i da ga nemaju ili kako se ispostavilo kod tebe imaju 1(a i za mene je bio samo 1) ali da ne mogu da ga prekonfigurisu, dok su kod mene uspeli to da urade.
Srecno i uzivaj sad u full brzini.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno