Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Atenuacija = slabljenje signala. Raste proporcionalno sa dužinom "parice", pa ti kalkulatori po netu na osnovu te vrednosti ti daju "procenu" koje brzine možeš da ostvariš.
 
Ja bi im uzeo taj megabox ali će mi pilićari onda iseci upload booster.
 
Poslednja izmena:
AKo su MTS pilicari onda..., ali dobro, verujem da ne znas zasto su obustavili UL booster, ne znam koliko si od centrale ali mozda nebi ni mogla parica da ti podrzi te brzine sa boosterom.
Oni su i ukinuli UL booster jer veliki % parica to nebi mogao da podnese, nazalost jer su lose instalacije vecini korisnika.

@alfaunits

Od kad do kad je bila ta promocija, ako ti nije problem da kazes, bas me interesuje a jos ako imas neki letak koji to potvrdjuje bilo bi idealno, ajd javi.
Hvala unapred.
 
Ti izgovori ne stoje. Neki procenat neće moći da izvuče 5 Mbps, ajde onda niko da nema tu mogućnost. Što ne ukinu 100 Mbps VDSL paket koji ni 0.001% stanovništva ne može da dobije?
Eeeee nego treba platiti za upload link nadprovajderu.
 
Nije bas to tako, vidi moze neka parica da podrzi 100/2 ali recimo ne moze 100/15 jer sa povecanjem DL slabi i mogucnost zaUL.
Nije to bas tako kako ti mislis, pa zar bi obda raspali TT imao da placa svom nadprovajderu kad su u blokadi boze sacuvaj miliona dinara a TS nasa najprofitnija kompanijija u Srbiji da nema kintu.
Ne znam da li znas ali TT uma UL brzine od 12 do 21 Mbit?
To sto oni imaju FTTH nista ne znaci u placanju kako onda to?
 
Niko nije spomenuo ni TT, niti da očekuje preko bakarne žice da dobije 100/15. Ukinuli su booster jer su jaj*re i pilićari. Možda prosečna parica na razdaljina na kojima VDSL ima smisla ne može da da izgura npr 50/10 ali to ne znači da ne treba da postoji mogućnost za one koji bi bili zadovoljni sa 20/5 da doplate malo za tako nešto kad već Telekonj nije ponudio takav odnos i takav paket kao standardnu ponudu.
Priča oko hostinga takođe baš i ne drži vodu, ne znam koliko to mala treba da bude firma čije poslovanje zavisi od interneta pa da im bude dovoljan tako smešan jednocifreni upload speed, pa da kao mogu da "prevare Telekom" i uzmu paket za fizička lica umesto biznis paketa.
 
Od kad do kad je bila ta promocija, ako ti nije problem da kazes, bas me interesuje a jos ako imas neki letak koji to potvrdjuje bilo bi idealno, ajd javi.
Nije bilo nikakvog datuma, samo ponuda za 4 meseca po dinar.
Ako mi je na poledjini racuna, nacicu tokom vikenda, ali nesto mi se cini da je bio letak u pitanju, koje uvek bacam :(
(a pogotovu sto od jula se nadam da cu iskoristiti onu ponudu za osobe sa invaliditetom, pa mi MegaBox uopste i nije isplativ)
 
Pa nisam rekao da si ti spomenuo TT ja sam ga spomenuo na kontu toga da ne daju UL booster jer placaju mnogo nadprovajderu, e onda sam ja tebi na kontu placanja za UL sponenuo TT tj. firmu koja je suplja kao sito a koja ima brzinu UL od 12 do 21 Mbit
A deo za hosting bas nisam razumeo be znam kad sam ja ista o hostingu pisao, nesto si pomesao.
 
Pa ne treba im "realno" za fizička lica upload booster ako standardni paket ima upload od 6/8/10 i sl Mbps. Svakako tehnologija im daje prednost za povećanje brzine što VDSL ne nudi i VDSL je već "mnogo manje za iste pare" tako da nije baš da imaju "fore" kad ih konkurencije natera da tek onda ponude pakete koji su maximum koji data tehnologija može da ponudi. To su odavno trebali da urade pa kad su dostigli plafon da onda se bore sa konkurencijom tako što će da dodaju druge usluge tipa IPTV uz bar 30% nižu mesečnu pretplatu od konkurencije koja ih "šije" po pitanju brzine interneta.

Poenta priče je da je već uveliko 2 Mbps (pa možda čak i 5) premalo za scenario kad dvoje ljudi tj 2 uređaja istovremeno koriste konekciju. Nekad je malo i samo za jednog.
Logično je da ko ne plaća najjeftiniji paket da ne bi trebalo da mora da misli o tome da li i neko drugi od ukućana koristi Skype npr.

A ne da kad npr moj brat najaši na Skype odmah počne da trokira D3i u dnevnoj. Ne daj bože da istovremeno ja dodam neki malo veći novi fajl u Dropbox folder.
 
Ja tebe ne razumem prvo kazes TS ne daje veci UL jel treba da plati nadprovajderu, pa ti ja kazem odkud propala firma koja je u dugovima do guse ima da placa nadprovajderu za toliki UL a naveo sam koji (a kazes da najprofitnija kompanija u Srbiji nema kintu da plati, veruj mi ima ohohooo dobiti i moze da placa za razliku od TT-a ali nema infrastrukturu takvu da moze da pouzdano i sa dovoljnim procentom pruzi uslugu) je pa ti to iskuliras i sad pises o Skype-u evo kod mene svi najase na net i imam i previse za sve ostalo.
Imam net 50 sa 2HD-a tj. na dva televizora i imam jos slobodnog prostora za povecanje neta.
UL jeste manji ali to nema veze sa tim da nemaju para da plate vec iskljucivo je infrastruktura ta koja to ogranicava.
Jedino Stepa ima mogucnost da se razbacuje brzinama koje pozele ljudi koji tamo i zive jer je jedino tamo TS dovukao optiku do stana koliko ja znam u Belvilu je fttb.
Tako da znas da se sa povecanjem brzina povecava i sum veruj mi da je infrastruktura takva da je 1% korisnika spremno da izvuce iole vece brzine a da se to ne odrazi negativno na kvalitet veze.
 
Danas bio u poslovnici da pitam za mega box. Osim dobijene informacije kao sa zvaničnog sajta nisam dobio ništa drugo podrobnije. Danas im stiglo obaveštenje pa da navratim za koji dan, dok malo ne prostudiraju. Kaže, uslov - do 800m od centrale, a ja sam na nekih 400m, mada treba da dobiju "nešto" šta li, preko čega će znati ko može da koristi a ko ne. Pitala da li sam pod ugovorm(!?), meni ugovor istekao 2012. tako da sam ono freelancer od tada. Ne pitah je da li su ovi pod ugovorom u nemogućnosti uzimanja ovog paketa.
 
AKo su MTS pilicari onda..., ali dobro, verujem da ne znas zasto su obustavili UL booster, ne znam koliko si od centrale ali mozda nebi ni mogla parica da ti podrzi te brzine sa boosterom.
Oni su i ukinuli UL booster jer veliki % parica to nebi mogao da podnese, nazalost jer su lose instalacije vecini korisnika.

@alfaunits

Od kad do kad je bila ta promocija, ako ti nije problem da kazes, bas me interesuje a jos ako imas neki letak koji to potvrdjuje bilo bi idealno, ajd javi.
Hvala unapred.

Kako nisu pilićari kad su prvo smanjili minute u box paketima pa su onda smanjili megabajte u mix paketima,i onda su ukinilu upload booster,pa im ni to nije bilo dovoljno već su ograničili ko može da ima 4g a ko ne može a pri tome stariji jači paket nema 4g a noviji slabiji ima.Ako to nije pilićarenje ne znam šta je onda i to u vremenu kad konkurencija poklanja gigabajte a ovi ukidaju i prave neke korisnike korisnicima drugog reda.Sramotno ponašanje koje me je već oteralo od njih.

Udaljen sam 10 cm od ipana i prilikom ugradnje ipana testirana mi je linija i izdržavala je 80 mega uplouda.
Uploud je ukinut jer su pilićari videli da im se otkazuju preskupi uploud paketi za firme 100/100(1500 eura mesečno)i prelaze na fizička lica pa su brže bolje ukinuli upload booster.
Jeftini mts paketi su upropastili mrežu a box paket je perfidan sistem za pranje ruku od zločinačke fiksne pretplate,MTS go ima 13 kanala,besplatni tv kanali iz Mix pakete imaju rezoluciju nitenda iz 1984 godine,pa pirati iz špajza strimuju više kanala,eto tek toliko o pilićarima kad me već vučeš za jezik.
 
Poslednja izmena:
Sad povecase na 800m, ako oni znaju sta rade...
Prvo je bilo do 300 pa onda do 500 sad ti kazes 800m, vidim ja da ce za par meseci neko u poslovnici reci da moze do 3000m.
 
Meni tamo u ruteru piše max brzina oko 16.5mbit da je moguća. Downstream att je 14.5 Onaj tamo neki kalkulator što sam našao prikavljuje 22mbit okvirno za adsl2+ i oko 35mbit za vdsl. Ko tu laže? Pretpostavljam kalkulator, ali zašto se toliko razlikuje i zašto je brzina za vdsl veća? Fala :)
 
citam ovde na forumu da je ukinut upload booster za vdsl pakete..jeli tacno to?
posto sam predao zahtev pre neki dan za vdsl iskljucivo zbog upload boostera..
hvala na odgovoru..
 
Odavno je ukinut upload booster da si ti meni živ i zdrav.
 
Kako nisu pilićari kad su prvo smanjili minute u box paketima pa su onda smanjili megabajte u mix paketima,i onda su ukinilu upload booster,pa im ni to nije bilo dovoljno već su ograničili ko može da ima 4g a ko ne može a pri tome stariji jači paket nema 4g a noviji slabiji ima.Ako to nije pilićarenje ne znam šta je onda i to u vremenu kad konkurencija poklanja gigabajte a ovi ukidaju i prave neke korisnike korisnicima drugog reda.Sramotno ponašanje koje me je već oteralo od njih.

Udaljen sam 10 cm od ipana i prilikom ugradnje ipana testirana mi je linija i izdržavala je 80 mega uplouda.
Uploud je ukinut jer su pilićari videli da im se otkazuju preskupi uploud paketi za firme 100/100(1500 eura mesečno)i prelaze na fizička lica pa su brže bolje ukinuli upload booster.
Jeftini mts paketi su upropastili mrežu a box paket je perfidan sistem za pranje ruku od zločinačke fiksne pretplate,MTS go ima 13 kanala,besplatni tv kanali iz Mix pakete imaju rezoluciju nitenda iz 1984 godine,pa pirati iz špajza strimuju više kanala,eto tek toliko o pilićarima kad me već vučeš za jezik.
Ja pricam o boosteru ne o MB sto su smanjili.
Dalje kazes ne daju svima 4G ja ti jos u onoj temi bas o 4G i go aplikaciji rece da je to tek pocetak, i evo bio sam u pravu od juce mi koji imamo box mozemo da koristimo 4G dao sam i link zvanicne informacije u temi o go aplikaciji i 4G.
Dalje kazes nekima daju nekima ne daju a dace svima uskoro kao sto ti rekoh a kazes ostali ne prave te podele i svi mogu da koriste 4G opet neistina korisnici Sigurica tarife kod VIP-a ne mogu da koriste 4G jel su i oni korisnici drugog reda?
Jel to samo MTS ogranicava svoje korisnike?
Bas pilicari da daju 100Mbit net ne ide pitaj ove po selima okolo NS i drugih gradova sta bi da mogu da imaju kao recimo ja net 50 po ceni 1900 rsd? Pa to nijedan njihov ISP ne da, vec ne mogu da imaju vise od 5Mbit, e to je pilicarstvo.
A da prvo rece skup im UL link zato ne daju booster pa ti ja navedem propalu firmu koja je suplja kao sito a ima linkove sa mnogoooo jacim ul od TS pa si tu precutao a sad kazes ne daju jer firme prelaze na privatne pakete, daj odluci se zasto je to tako, ne znas pises bzvz.
Firma ne moze da kupi paket za fizicko lice a ko kaze da su sve firme na 300m od dslam-a?
Ako su dalje nista im ne znaci opet jer ne mogu da imaju veliki ul.
 
@enraged: Ja imam 20 Mbps i download je retko retko kad problem čak i kad najaše 3+ *****a na YouTube. Ali Skype i sl malo zahtevnije stvari po pitanju uploada časkom ubiju sve druge istovremene aktivnosti.

Ako su kako ti kažeš najprofitabilnija firma onda bi tek trebalo da mogu sebi da priušte da intenzivno redom od većih ka manjim naseljima rade totalno renoviranje barem nadzemne infrastrukture, a ne da ovde kod nas 30 godina nisu zamenili 2 zarđale kutije na banderama a ne nešto drugo. Koliko su para samo od mene dobili tokom ovih 5 godina mogli su da mi dovedu 200m pozlaćene "parice" :D
Kad sam video na šta liči unutrašnjost te kutije na koju sam povezan dok su terenci iz Telekonja bušilicom vadili polomljen šraf... pa dobro taj internet i radi uopšte.
 
Odavno je ukinut upload booster da si ti meni živ i zdrav.
hvala na odgovoru..pre neki dan sam predao zahtev za vdsl.. radi uploada.
doduse u mojoj poslovnici nikad nisu ni culi za tu opciju uplad boostera..kontao kad dobijem dugo zeljeni vdsl predacu zahtev za booster I to je to..
srecom nisu mi pustili vdsl, tako ako nema upload boostera nema druge ,odustajem od zahteva za vdsl.

http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=&sid=2089&id=1824
cek zasto onda ovo neskinu sa zvanicnog sajta , kakva je ovo navlakusa..
 
Poslednja izmena:
Njihov sajt je prava katastrofa od razbacanih informacija na sve strane.

Ovo je informacija za tebe:

http://open.telekom.rs/internet/Content.aspx?temp=0&sid=1917&id=2057

Enraged:

Za sve što sam napisao o pilićarima čvrsto stojim iza toga.Nema potrebe da me tumačiš kad sam nabrojao sve činjenice.

Ti si očigledno jedini koji podržava ukidanje boostera,smanjenje minuta i megabajta,zločinačku fiksnu pretplatu kao i očajno stanje 3G mreže i još onaj smehotresni TV mobilni strim.Ko zna možda ih podržavaš u tome da slučajno ne odgovore na Telenor ponudu u vidu poklanjanja megabajta.Miriše mi da si tamo zaposlen,ok je to,ko te hlebom hrani nije za kritiku.
 
Poslednja izmena:
pa cek kako su mogli stari korisnici adsl -net paketa da imaju upload boster.. ja ili sam glup ovo da razumem ..
imam ja vec adsl na telefonskoj liniji..7 godina.. I tu sam predao zahtev za 30/2 I kasnije bi uzeo up booster..
strasno , ako ovako izigravaju korisnike..

citiram deo texta..

Upload Booster

Usluga Upload Booster dostupna je samo korisnicima Starih Net paketa koji već imaju aktiviranu ovu uslugu.

Povećajte upload brzinu uz uslugu Upload Booster

Ukoliko vam je potrebna veća upload brzina protoka, a koristite Net 20, Net 30, Net 50 ili Net 100 paket, na raspolaganju vam je dodatna usluga Upload Booster.

Ova usluga vam omogućava da povećate upload brzinu do 5, 10 ili 15 Mbps u zavisnosti od toga koji Net paket koristite.

Cena mesečna naknade za uslugu Upload Booster zavisi od izabrane upload brzine.


JA stavno nekontam ovaj text.
ako nemogu da pruze up booster otkazacu im I adsl I fiksni telefon....mislim zabole njih za nas sitne korisnike.. stvarno KRAJNJE NISKO..
 
Poslednja izmena:
@cipiripi
Vidi druze kao sto pise na sajtu booster je bio aktivan dok su bili aktivni stari net paketi u novim nema boostera.
To je tacna informacija za tebe, nazalost.
 
Enraged:

Za sve što sam napisao o pilićarima čvrsto stojim iza toga.Nema potrebe da me tumačiš kad sam nabrojao sve činjenice.

Ti si očigledno jedini koji podržava ukidanje boostera,smanjenje minuta i megabajta,zločinačku fiksnu pretplatu kao i očajno stanje 3G mreže i još onaj smehotresni TV mobilni strim.Ko zna možda ih podržavaš u tome da slučajno ne odgovore na Telenor ponudu u vidu poklanjanja megabajta.Miriše mi da si tamo zaposlen,ok je to,ko te hlebom hrani nije za kritiku.

Ma mozes ti i cvsto da lezis ne da stojis TS je sve ali pilicari nisu, nabrojao sam ti i zasto a ti ih smatraj za sta hoces misljenje je kao i PEDU ima ga svako pa tako svoje misljenje mozes da imas i ti.
Sto ti volis da bicu politicki korektan i kulturan pa cu ti reci da "izmisljas" da ne kazem pravu kvalifikaciju tvojih reci, pa ja bih prvi uzeo booster jer mogu da izvucem nekih 70+ UL da daju, meni su smanjili MB i minute i ti kazes da sam ja za to, voleo bi ti da...
Bas mi je zao sto te miris vara ne zaradjujem platu u TS.
Opet mi ne odgovori jel skup ul za TS ili su firme(koje btw ne mogu da sklope ugovor kao fizicka lica i koriste pakete koje mi koristimo) krive zasto nema boostera vise.
Izvini ali ne znas o cemu pises kad ti kazem da neko kao TT kkji je propao ima da zakupi ul link a TS nema sta mi ti ba to odgovaras, da su TS pilicari, ma daj.
Ne volim ni ja sto rade neke stvari bakaradno ali ako me pitas nisam cak ni za privatizaciju TS jer ce biti jos gora evo nazalost videcete gde god je bila privatizacija i DT ih kupio tu dobro nista nije bilo.
Daj boze da gresim ali nazalost nije tako, videcete sta vam pricam.
 
@cipiripi
Vidi druze kao sto pise na sajtu booster je bio aktivan dok su bili aktivni stari net paketi u novim nema boostera.
To je tacna informacija za tebe, nazalost.

cek da budem jos malo dosadan...izvinjavam se svima..
pa ja I dalje koristim ugovor starog net paketa..mislim davno mi istekao ugovor.
mrzime odavno da se prebacim na ovo zadnju promociju..znam za to ali sam lenj ..danas ,sutra..
ja I dalje placam 20/1 od 2.332 +pdv..
jeli I za ovakvu situaciju vazi isto pravilo..
ma nazvacu ih u ponedeljak , nego pizdim zbog ovoga..jer pre sat sam ovo slucajno procitao ovde na forumu.....
procitao sam jos negde na ovome forumu u drugoj temi , ali mislio sam da je neka zajebancija..
tnx
 
Poslednja izmena:
cek da budem jos malo dosadan...izvinjavam se svima..
pa ja I dalje koristim ugovor starog net paketa..mislim davno mi istekao ugovor.
mrzime odavno da se prebacim na ovo zadnju promociju..znam za to ali sam lenj ..danas ,sutra..
ja I dalje placam 20/1 od 2.332 +pdv..
jeli I za ovakvu situaciju vazi isto pravilo..
ma nazvacu ih u ponedeljak , nego pizdim zbog ovoga..jer pre sat sam ovo slucajno procitao ovde na forumu.....
procitao sam jos negde na ovome forumu u drugoj temi , ali mislio sam da je neka zajebancija..
tnx
Ja mislim druze da nazalost neces moci da uzmesjer ces morati dapotpises novi ugovor jer to sto ti imas zvanicno ne postoji i mislim da ti nece dati i ja sam potpisao po starim net brzinama ali nisam ukljucivao booster sve danas-sutra i tako ode ta mogucnost.
Ti pitaj pa sto bi cekao ponedeljak pitaj sutra da znas na cemu si, ali 99% sam siguran da neces moci a obavezno javi jesam li u pravu ili ne zbog ostalih koji hoce isto sto i ti.
 
Cipiripi druže slatki.

Da ti pojasnim malo pilićarske fazone.

Uzmu tako pilićari da žare i pale raju pa objave jednog lepog dana kako nova Vdsl tehnologija donosi toliko očekivanu blagodet u vidu Upload boostera pa se izreklamiraše i uzduž i popreko.Kad jednog dana sagledaše da je bolje raju peći na 1500 eura mesečno nego im davati tamo za nekih 500 dindži uplouda i tako štogod.
Onda pod okriljem tame i noći kao kakva inkvizicija ukinuše i spališe svima upload booster,osim onih koji su do te kristalne noći već imali aktiviranu booster uslugu koja je pravno garantavala trajnost usluge sve dok je korisnik sam ne otkaže ili mu glavni vdsl ugovor ne istekne.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedan pilicarski fazon. Samo ja poznajem 2 osobe koje su 100% invalidi i nisu znali za razne popuste... koji su kao bili.
Tek sada su ostvarivi jer se javno reklamira paket za osobe sa invaliditetom. Gde su pilicari bili 4 godine kod tih osoba.
Nije ih bilo briga sto mogu da imaju 50% pupust kao sada u 2 prosla ugovora za ADSL.
Zato svi u potragu za invalidima i na koristite ove promocije kao i koristite ljudi kucnu Lan mrezu i povezujte se vas nekoliko na jedan ADSL ruter.
Pilicare kao njih, treba kazniti samo po dzepu...
 
Размишљам да одем и заменим картицу за 4G али планирам да гасим Бокс крајем месеца када истиче па не знам да ли да губим време, после ће ионако да ми дају другу (припејд) картицу.
 
Nazad
Vrh Dno