Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Znaci, korisnici BOX paketa sa mobilnom linijom mogu da sviraju frulicu, sto se tice LTE-a!
 
Kako? Pisalo je da imaju LTE.
 
Pisalo isto kao što stari korisnici mogu da aktiviraju VDSL booster.

Nema ga,obrisali ga 10 minuta posle objave vesti.
 
Zvao za novi STB, jos uvek ne moze "stara platforma" da koristi 72h unazad. Rekoh ok, kako mogu da dobijem novi stb? Odgovor je bio da nezavisno od stb, stara platforma jos uvek nema mogucnost za takvu uslugu, ali da ipak proverim u radnji. Apsolutno blage veze nemam sta mi je receno.
Ukoliko ne daju novi stb, neka zaborave potpisivanje ugovora, koji sam im stavio do znanja da sam spreman da potpisem.
 
Poslednja izmena:
Da li na Boxu dodatni TV mogu bilo sta gledati bez dodatnog STBa?
 
Ne. Pitanje je dal uopste mogu da se dva tv ukljuce u jedan stb. Ako i mogu, delili bi istu sliku.
 
Znači za nas lte neće biti u skorije vreme? (nas box korisnike)
 
za sada ništa... prvo su na sajtu napisali da će biti i za box korisnike a onda su sklonili sa sajta. verovatno za koji mesec kada se uhodaju malo.
 
U naredna dva ili tri dana ocekujem da stigne net, pa cu tada imati vise podataka da podelim sa vama

Stigao BOX 2 i prvi utisci su spremni.. Generalno, za ovako kratko vreme, sve sto je ugovorom precizirano je i ispunjeno.. Prvo sto sam morao da uradim jeste da promenim broj i da dobijem BBTF, posto je broj sa prethodne centrale bio starijeg tipa, i nije mogao net da ide na njega.. Inace, iz Vince sam, pa time moze da se objasni takav "scenario" (mora da je zbog zracenja :p).. No, kazem, sve je ok, za sada.. Opet, naravno, ostaje prituzba na tu brzinu neta od 10 mb, ali posto tu nema mnogo sansi za promenu, ostaje mi da budem strpljiv.. Videcemo kako ce to dalje ici
 
Ajde ako ti nije problem okaci paramametre rutera, odnosno linije na istom.
 
Danas sam isao do mts kazu da ne mogu ugovor 3 meseca ranije da obnovim za box (jedino za njega ne vazi). Ja ko pravi Srbin hteo ajFon :d
Posto mi prvi put istice box da li je ovo oduvek vazilo ili je neko novo pravilo?
 
Da li je za potpisivanje ugovora potreban vlasnik telefona da potpiše ugovor ili može i na drugu osobu?
Sećam se kada sam prvi put uveo ADSL morao sam da vodim dedu od 80 godina u Telekom da bi potpisao ugovor, što nije bilo baš izvodljivo, jer nisu dali drugačije. Od tada dugo ne koristim kod njih ništa osim fiksnog pa pitam da li se nešto promenilo.
 
Mislim da ne mora vise, ali mozes da trazis da posalju ugovor.
 
Jel' neko zna kako se meri tih 300m od centrale za Magabox paket? Vazdusnom linijom ili kako?
 
Od centrale/isturenog stepena do tebe koliko metara ima kablova + slabljenje signala = neki broj u metrima. Ako hoces megabox i imas preko 300m (tj ako te odbiju na podnesen zahtev) trazis vezu (partijsku, rodbinsku, prijateljsku) preko koje ce ti omoguciti isti.
 
Vazdusnom linijom možda oko 400m, u kablovima sigurno vise. Ne znam da li ima neki istureni stepen negde u blizini. Interesantno je da ne mogu nigde na zvanicnom sajtu da nađem ništa o Magabox paketima.
 
za box mora onaj na kome je fiksni

... a za samo ADSL ne mora. Inace, i Box i ADSL mogu komplet na kucnu adresu besplatno da stignu, sem ako ima promene vlasnistva. Mada mislim da i to daju pri dostavi da se potpise.

Usput, koja je razlika izmedju ove teme i Box teme? ;)
 
Vazdusnom linijom možda oko 400m, u kablovima sigurno vise. Ne znam da li ima neki istureni stepen negde u blizini. Interesantno je da ne mogu nigde na zvanicnom sajtu da nađem ništa o Magabox paketima.
Naravno da ne mozes to i jeste fora jer ne mogu mnogi da imaju.
 
... a za samo ADSL ne mora. Inace, i Box i ADSL mogu komplet na kucnu adresu besplatno da stignu, sem ako ima promene vlasnistva. Mada mislim da i to daju pri dostavi da se potpise.
Usput, koja je razlika izmedju ove teme i Box teme? ;)
Koje "Box" teme? Ovo je tema o Box paketu.
(mozda si mislio na temu o KT? :D)
 
Pa ne mogu mnogi da imaju ni fiber pakete pa se sećam vremena kada su isti stojali kao ponuda na sajtu, i to bez ikakvih napomena da je to moguće samo u gradu A, B i C.

Ponuda treba da stoji na sajtu, kao što i treba sve aktivne promocije da stoje na jednom mestu na sajtu... a ne da im link "Promocije" sakriven na dnu stranice nije updatovan 2 godine npr.
 
Koji su to fiber paketi TS, podseti me ne secam se tih paketa!!!
 
"Telekom Srbija Net paketi mogu biti realizovani putem ADSL tehnologije, VDSL tehnologije ili putem optičke mreže."

Sad na Internet sekciji stoji samo to u opisu usluge. Nekad su koliko se sećam (tipa pre 2 god) imali navedene neke fiber pakete, tipa u vreme kad je najbrži ADSL paket bio 16 Mbps, dok nije ni krenuo VDSL.
 
Mogao si dobiti te pakete na prilicnom broju lokacija, ne samo NS/BG, medjutim placao si optiku do tebe. I to papreno.

To je bilo za firme (imalo smisla za njih), ako im je stajalo za fizicka lica, pre ce biti da je neko zeznuo sajt ;) I dan danas postoje te mogucnosti, ali su i dalje paprene.
 
"Telekom Srbija Net paketi mogu biti realizovani putem ADSL tehnologije, VDSL tehnologije ili putem optičke mreže."

Sad na Internet sekciji stoji samo to u opisu usluge. Nekad su koliko se sećam (tipa pre 2 god) imali navedene neke fiber pakete, tipa u vreme kad je najbrži ADSL paket bio 16 Mbps, dok nije ni krenuo VDSL.
Pa ne pricamo za poslovne primene pakete vec za kucne pakete za poslovne korisnike znam i ja da imaju i to papreno placaju mislio sam da si pricao o kucnim korisnicima.
To su druge stvari.
 
Targo telekom je jedini ozbiljno nudio jeftinu optiku za fizicka lica, ali su propali neslavno posle politicke afere 2012. i sada su u stecaju, koliko vidim.
 
Pa da kad su za DZ dobili da razvuku optiku od severa do juga troseci nacionalne resurse koje du trebali masno da plate.
Na stranu sto su im paketi dobri i sto bi hteli mnogi da ih imaju ipak treba sve biti posrteno i po zakonu.
 
^ Znam sve, pratio sam, samo kazem. ;) Oni su jedini ponudili FTTH/FTTB u SRB za stanovnistvo, a taj segment razvoja je u poslednje 4 god imao najveci rast u oblasti telekomunikacija u Evropi. I fiksna. Zbog infrastrukture. Ne mobilna.
 
^ Znam sve, pratio sam, samo kazem. ;) Oni su jedini ponudili FTTH/FTTB u SRB za stanovnistvo, a taj segment razvoja je u poslednje 4 god imao najveci rast u oblasti telekomunikacija u Evropi. I fiksna. Zbog infrastrukture. Ne mobilna.
FTTB nudi TS i pre TT-a.
Inace FTTH nudi i TS nije TT jedini.
 
Nazad
Vrh Dno