Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

^ TS je simbolično nudio. Gde mogu da kupim TS optiku po TT cenama?
 
Nista nije simbolicno vec normalno fttb imaju u Belvilu a ftth imaju u Stepi.
 
Немој да гледаш те ТТ цене пре него што плате оно што су остали дужни. Тек онда ћемо да видимо неке реалније цене. Читао сам да су неки који се баве сличним послом писали да би они понудили и јефтиније да су имали "услове" као ТТ.
Телеком има оптику али ретко. За сада знам једну нову зграду у овом крају где је FTTH а уз то, ехе-нет такође нуди FTTH мада вероватно не као ТТ пошто ни они нису имали онакве "услове" па да имају и добру цену. Код мене је могућ ехе-нет FTTH али сам тренутно без могућности да га користим. :(
 
Cekajte o kakvoj se optici radi i koje brzine su moguce preko istog?
 
Ne razumem pa tu na te dve lokacije su gradili te mreze, ne kapiram poentu.
ALi ako aludiras na to sto su te dve tehnologije dostupne na tako malom broju lokacija, hm pa dobro podseticu te da je TT dostupan na NBG, Zemun i ako hoces mozemo da spomenemo i Staru Pazovu gde zivi jedan od direktora u TT.
Dakle nije li to simbolicno, TT na dve lokacije???
 
Dovoljno. :D
Pitam zbog toga sto zivim na selu i na brdu iznad sela imamo predajnik za mts a oni su pre mesec dana razvlacili neki opticki kabal ka predajniku koji prolazi na 10m od moje kuce...
 
A pa nije to to drugar, nece tebi opticki kabl ici u ONT sigurno, ako me razumes.
 
drakenzen:
Telekom/MTS optikom dolazi do svih svojih baznih stanica dok telenor većinom radi sa mikrot. linkovima, za vip ne znam.

Objašnjena ti je prednost optike (enraged)bar što se tiče brzine tako da smatraj to dobrom vešću to što su ti blizu - ne da ćeš moći u skorije vreme imati u kući brz optički internet već da ćete imati vrlo velike brzine mobilnog interneta. Svakako za firme koje žele optiku to je dobra vest. Kad tad će "odmotati" ponudu optike i za privatne korisnike. Pozdrav.
 
Hvala na dodatnom pojasnjenju, informisao sam se na vreme kod kontera koji su to radili, ne znam samo da li ce to u pitanju biti 3G ili 4G ali sa obzirom na to da se nalazi predajnik na poprilicnoj visini (902m) nesto mi mirise tu 4G. Proci ce jos vode Dunavom i Savom pre nego sto mi, obicni smrtnici budemo osetili cari fiber neta. :)
 
Mozda je laicko pitanje, ali zanima me kako ja da znam ko je u Telekom mrezi, da mi se ne bi naplacivali pozivi nakon potrosenih 150 min.. Ima li neki nacin da se unapred zna ko je u kojoj mrezi ili je nesto drugo u pitanju.. To mi nije jasno..
 
Вероватно мисли на 150 минута са фиксне према свим фиксним па после неограничено према Телеком фиксној. Ако планираш дуже разговоре, прво провери на овом линку или питај саговорника. :)
 
Tako je, mislim na fiksnu telefoniju.. Moj propust, nisam se izrazio kako treba.. Znaci, nema neke precizne "matematike", tipa brojevi koji pocinju tim i tim brojem su Telekom, neki drugi su SBB i koji vec operateri fiksne telefonije postoje, nego se sve svodi na prethodno informisanje ko je u kojoj mrezi.. Malo suludo, ali ok..
 
Da, samo sto je broj brojeva :)D) prenetih iz Telekoma mizeran, i svodi se verovatno na po koju firmu u Beogradu. Tako da i ne mora nesto puno da se brines, tj. numeracije skoro da su dovoljne.
 
Znaci, nema neke precizne "matematike", tipa brojevi koji pocinju tim i tim brojem su Telekom, neki drugi su SBB i koji vec operateri fiksne telefonije postoje, nego se sve svodi na prethodno informisanje ko je u kojoj mrezi.. Malo suludo, ali ok..
Не, постоји списак бројева које користи Телеком и оних које користе други али пошто постоји и пребацивање бројева, не може увек да се зна ко је где па би требало да се пита.
 
Nadam se da je tacna ona informacija da je preko 2 miliona korisnika u Telekom mrezi, sto bi svelo na minimum mogucnost da se "pogresi" i pozove broj koji nije u toj mrezi.. Hvala vam na odgovorima..

Dosta zabune mi unose neke neznalice oko mene, a samog me mrzi da se malo vise informisem, pa mi tako rece jedan komsija da se tih 150 minuta odnosi i na brojeve mobilne telefonije, sto siguno nije istina.. Jasno i precizno, na sajtu MTS-a, pise da se 150 odnosi na nacionalni fiksni saobracaj.. Ali, dosta je stvari koje su pomalo uvijene, tacnije vesta igra reci, tako da neko ko pristupi svemu olako, ne obrati paznju na svaku stavku u ugovoru, moze da se opece...
 
Kakvu su zbrku napravili preimenovanjem cele firme u "mts"!

Sa gornjeg linka:
Iako više nemam veze sa uslugama dotične kompanije, voleo bih da znam čija je "sjajna" ideja bila da se sve usluge nazovu mts (mobilna telefonija srbije). Kako koja vlast dodje tako sprovodi svoje sumanute ideje u toj kompaniji. Stvarno smešno.
 
Sumnjam da ce davati i mobilni telefon za 1. dinar ili kupovinu na rate ako se potpise ovaj Super Box 4 jer vec daju kao popust prva 3 meseca za 1. dinar.
E sada to treba samo pozvati i priupitati. Ako daju onda je ovo ubedljivo najbolja ponuda od svih operatera. Mada vec sada nema koliko sam upoznat Tableti iz ponude za 1.dinar.
 
Koliko vidim oni su ovde cenu usluge hd paketa ugurali u cenu ovog super box 4. Nikakve tu neke novotarije nema. Jedino, što vadi stvar za ove pare od 3600 dinara (pretpostavljam sa pdv-om) je internet do 50mbs, pod uslovom da linija može gurati tu brzinu. Ali već vidim nezadovoljne korisnike koji neće videti ni "p" od pedeset megabajta. Nadam se da grešim, mada iskreno razmišljam da pređem na ovo. Od dodatnih usluga uz osnovnu cenu box 4 paketa jedino koristim dodatni stb, tako da sada plaćam nekih 3500 mesečno.

edit: sada nešto računam, sa ovom cenom od 3600 mesečno x 24 meseca=86.400 dinara, minus 10.800 (tri meseca gratis)=75.600 za dve godine i to kad podelimo sa tih 24 meseca,dobijemo iznos od 3.150 mesečno koliko se i sada daje za običan box 4.
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • Razdaljina od centrale.jpg
    Razdaljina od centrale.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 179
Da.

Bila je i promo 4 meseca po jedan dinar, dobio sam na 3 mesta tu ponudu :) (cudi me da iznad Rasadnika/Djuke Dinic u Nisu moze VDSL! To je skoro Bubanj :))
 
Nazad
Vrh Dno