Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jako su spori sa postavljanjem bankomata,a ne znam samo dokle misle tim tempom da se stići.
73 bankomata za 2 ipo godine na teritoriji cele Srbije. Katastrofa...
Plus neke bankomate postavili su u neke objekte koji imaju radno vreme,a bankomati treba da su dostupni 24/7 365 dana u godini.
 

Telenor ok Cool, ali za ime boga zasto stavljate na bakomatima one citace kartica kada nedate da se na taj nacin podignu pare sa bankomata ili uplate?
Onda bolje to uklonite..
I jos jedna stvar, zasto ste ukinuli mogucnos da mogu da se podignu novcanice manje od 1000 dnara? Daj nemojte se kvariti...

Mislim : https://www.youtube.com/watch?v=_7vUeS6bLZc

Pa mogu da se podignu ali kod uplate mora da se ubaci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje citace, ne da da se uplati/isplati?

Ne moze vise po 500din?

73 bankomata u Srbiji i nije lose za BANKU (ima banaka sa manje sa preko 10 godina u Srbiji), ali za ONLINE BANKU, jeste malo. Mislim da im problem pravi GDE da stave (treba da se dogovore da bude neciji lokal, i da im placaju zakupninu)
 
Poslednja izmena:
Koje citace, ne da da se uplati/isplati?

Ne moze vise po 500din?

73 bankomata u Srbiji i nije lose za BANKU (ima banaka sa manje sa preko 10 godina u Srbiji), ali za ONLINE BANKU, jeste malo. Mislim da im problem pravi GDE da stave (treba da se dogovore da bude neciji lokal, i da im placaju zakupninu)

Imaju i one bankomate kao pečurka što izgleda,tako da ne mora striktno lokal da bude.
 
Desila mi se juce cudna stvar - devojka i ja smo sa svojih racuna slali jednoj zeni pare na njen broj(tb racun) sto kupuje igracke svake godine deci oboleloj od raka. Devojkina uplata je prosla odmah, moja je evo danas do malopre bila na cekanju pa sam napravio novu uplatu prema toj uplati i ona je odmah prosla, a ovu sam otkazao. Zasto? Pojma nemam.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Danas 6 transakcija TB na TB - uzasno sporo, od 6 komada 4 prosle, 2 stoje satima na cekanju... Raspad sistema...
 
Koje citace, ne da da se uplati/isplati?

Ne moze vise po 500din?

73 bankomata u Srbiji i nije lose za BANKU (ima banaka sa manje sa preko 10 godina u Srbiji), ali za ONLINE BANKU, jeste malo. Mislim da im problem pravi GDE da stave (treba da se dogovore da bude neciji lokal, i da im placaju zakupninu)

Svaki bankomat TB ima 2 nacina ocitavanja kartica
1.Ubacivanje klasicno
2.Ima onaj mali stalak pored tastaturice gde upisujes pin taj stalak je isti kao Pay Pas da ne stavljas karticu u bankomat nego samo prislonis i ocitas karticu.

Taj stalak kada ocitas karticu na tome nema sanse da podignes kes ili uplatis samo mozes da ocitas koliko je stanje na kartici, moras da ubacis karticu u bonkaomat.

I danas na 3 Bankomata kod Beogradjanke kod, Pravnog faksa i u Uscu kada sam bio nezmoes da dignes ispod 1000 dinara lepo pise, ranije je bilo 500 i 200 ne znam da li u tom trenutku nisu bili bankomati puni tih novcanica ili jednostavno su ukinuli tu opciju sto bi bilo bezveze da jesu.
Maki22 : Meni neda ni jedno ni drugo..
 
Poslednja izmena:
Sto se kaze kod mene je radilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam mislio da to sa strane i ne radi :) U vezi isplata; bankomat u Mirijevu kao da izbacuje samo apoene po 500din i 2000din. "Crvenu" ne pamtim kad sam poslednji put video.
 
Svaki bankomat TB ima 2 nacina ocitavanja kartica
1.Ubacivanje klasicno
2.Ima onaj mali stalak pored tastaturice gde upisujes pin taj stalak je isti kao Pay Pas da ne stavljas karticu u bankomat nego samo prislonis i ocitas karticu.

Taj stalak kada ocitas karticu na tome nema sanse da podignes kes ili uplatis samo mozes da ocitas koliko je stanje na kartici, moras da ubacis karticu u bonkaomat.

Sa opcijom na bankomatu PayPass može da se podigne keš,ja sam podizao, i koliko znam ništa se nije menjalo da sada.
 
Meni isto ne radi paypass ni na jednom bankomatu, pise da je pogresna kartica ili tako nesto

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Lose je namestite, i meni se to desilo ponekad.

Da, crvene nema na TB bankomatima odavno. Ali najbolje je ono sto sam slikao video - hocete po 1000? Ne moze, moze samo po 1000 ;)
 
Maki22 : Meni neda ni jedno ni drugo..
Dizem svaki drugi dan i radi bezkontaktno za podizanje. Nikad problem. Jedino sto od pre par meseci ne moze ispod 1000rsd, postoje samo novcanice u apoenima od 1000 i 2000.

Edit: danas sam bezkontaktno dizao EUR, sve ok kao i RSD.
 
Do sada sam preko TB placao sve racune elektronski, ali vise ne mogu. Poziv na broj na racunu za struju npr. mi sada ima 22 karaktera, a moguce je upisati samo 20, grejanje 21 karakter... Da li neko zna kako da resim ovo? Da li je obavezno upisivati povlake (-) na pozivu na broj?
 
Uz naše bankomate nikada nećete brinuti o tome da li ste u žurbi zaboravili da izvučete karticu! Odaberite beskontaktno podizanje novca – samo prislonite karticu na obeleženo mesto i obavite željenu transakciju.
Ради у теорији.Банкомати су персонализовани па овима из центра не нуде мале апоене као другима:D
 
Do sada sam preko TB placao sve racune elektronski, ali vise ne mogu. Poziv na broj na racunu za struju npr. mi sada ima 22 karaktera, a moguce je upisati samo 20, grejanje 21 karakter... Da li neko zna kako da resim ovo? Da li je obavezno upisivati povlake (-) na pozivu na broj?

Kod Komercijalne banke nikada nisu ni mogle crtice u pozivu na broj.Imam i račun kod Telenor banke ali nikada nisam plaćao ni jedan račun(kredit za telefon).
 
Da. Izbaci crtice.
 
Do sada sam preko TB placao sve racune elektronski, ali vise ne mogu. Poziv na broj na racunu za struju npr. mi sada ima 22 karaktera, a moguce je upisati samo 20, grejanje 21 karakter... Da li neko zna kako da resim ovo? Da li je obavezno upisivati povlake (-) na pozivu na broj?

Upisuje se bez crtica,samo brojevi.
 
Što se tiče bankomata, podizanje novca preko paypassa funkcioniše, bitno je samo da približite karticu čitaču, a ne i da je skroz pribijete uz čitač.
Treći način podizanja novca biće mcash, ali je trenutno u test fazi na samo dva bankomata i za pojedine grupe korisnika.

Što se tiče sporosti aplikacije, rekao bih da su svi u banci toga svesni, ali kratkoročno rešenje u ovom slučaju ne postoji.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Placanje preko paypassaje super stvar, dok je podizanje para sa bankomata neviđena(nesigurna) glupost.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Zašto? Brže je za podizanje novca, nego ubacivanjem kartice u bankomat.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Zašto? Brže je za podizanje novca, nego ubacivanjem kartice u bankomat.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

+1

Trebalo bi da omoguće sve opcije preko PayPass-a,a ne kako je sada trenutno.
Mnogo manje se haba kartica.

@stopke I ne može da bude nesigurna,jer u svakom slučaju se ukucava pin.
 
Poslednja izmena:
+1

Trebalo bi da omoguće sve opcije preko PayPass-a,a ne kako je sada trenutno.
Mnogo manje se haba kartica.

@stopke I ne može da bude nesigurna,jer u svakom slučaju se ukucava pin.
+1

I ja kad dižem cash na bankomatu ne ubacujem karticu, paypass radi bez problema za sada.

NXT-L09
 
Što se tiče sporosti aplikacije, rekao bih da su svi u banci toga svesni, ali kratkoročno rešenje u ovom slučaju ne postoji.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
Losa arhitektura samog sistema na vrv slabim ili osrednjim serverima?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1

Trebalo bi da omoguće sve opcije preko PayPass-a,a ne kako je sada trenutno.
Mnogo manje se haba kartica.

@stopke I ne može da bude nesigurna,jer u svakom slučaju se ukucava pin.
Aha onda super. Mislio sam da stavis karticu pored senzora i odmah dizes pare.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
mCash ce biti super AKO bude svugde radio. U smislu da nosim jednu karticu manje za bankomate. Inace bi morao karticu da nosim ako ne radi na svim bankomatima.
Za placanja znam da ne zavisi PayPass prihvatanje od banke. Ni Univer nema PayPas... a milim da ni Metro nema, provericu danas, ako se setim :)
 
Radiće na svim Telenor bankomatima. U planu je da bude omogućeno i na određenim prodajnim mestima.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Bilo bi korisno da postoji opcija ucitavanja podataka racuna preko bar koda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno