Šta je novo?

Menjačnice

Sa skrilla posaljes novac na banku i sa banke izvrsis depozit na cex.io prosto.

Fala, ali cuh da nijedna nasa banka ne radi sa skrillom (ja sam vec coveka savetovao da to uradi preko necijeg stranog racuna) ? Ako radi, koja ? Nisam nesto upucen, pitam za dobrog prijatelja, pa se unapred izvinjavam ako sam nesto skapirao pogresno...
 
Jel funkcionise withdraw sa Cexa na Visa Inspire kod bsnke intese? Povukao sam neke pare juce, ali mi se ne pojwvljuju na stanju na kartici. Kolko vremenski traje ta procedura? Zanima me kod Intese ako neko ima iskustva.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ja sam povukao na VISA Electron Banca Intesa koja je verifikovana, i jos uvek nista... proslo je 24 sata. Ona je inace vezana za devizni racun i ranije sam bez problema povlacio sredstva sa Paypala.
Ima li neko iskustva.
 
Ja sam povukao na VISA Electron Banca Intesa koja je verifikovana, i jos uvek nista... proslo je 24 sata. Ona je inace vezana za devizni racun i ranije sam bez problema povlacio sredstva sa Paypala.
Ima li neko iskustva.
Ja zvao banku, kazu nema jos nista. Tako da nije do nasih.....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Vidim i ja da nema ništa, moguće je da treba čekati 10 dana. Obzirom da banka nije postavila limit na devizni račun, da li neko stvarno ima iskustva sa velikim iznosima? Samo cex ograničava dnevno preuzimanje na recimo 10000 $, zašto bi banci smetalo da ima dnevni priliv po nekom računu?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Ceka se nekad i po 14 dana, nemojte dramiti kad stigne stiglo je.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel funkcionise withdraw sa Cexa na Visa Inspire kod bsnknke intese? Povukao sam neke pare juce, ali mi se ne pojwvljuju na stanju na kartici. Kolko vremenski traje ta procedura? Zanima me kod Intese ako neko ima iskustva.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

druze otvori racun u Tel Banci, prodao juce preko CEX i nije prosao minut leglo sve, 1000-1500e. bez odzavanja, samo kartica 500rsd i to je.
 
Zakon kaže da se plaća extra porez na god prihod građana preko 2,2mil rsd.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока

Pa to je sjajno...to je preko 15k evra...za neke je to sica...sa 1 rigom te pare necu videti za godinu dana.Znaci nije bitno da li cu podici pd jednom 500 ili 1000e?U2 meseca?Ili cepkati po 100-200e u par dana?
A da li na taj iznos vezano za porez moze da utice priliv na devizni konj je dosta veci od te cifre ako je uplaceno od strane fizickog lica u Srbiji?Npr...ja ili neko drugi mi uplati 20k evra i pored toga ja imam redocan priliv od strane tih menjacnica,da li se sve zajedno gleda ili ne?Pri tome imam izjavu kao dokaz o prilivu tih 20k gore pomenutih?
 
Porez se placa na svaki prihod/dohodak. To sa dodatnim porezom se razvlaci jos od vremena prvih online kladionica, i prosto nije tacno.

Placa se, dakle, na svaku sumu, a ako se prebaci tih 2,2 miliona dinara, onda se placa i taj dodatni porez.

To je neki mutant progresivnog oporezivanja koji sluzi da bi se ljudi koji vise prihoduju oporezovali po visoj stopi, sustinski.

Nikome drzava ne prasta 15k evra, i uopste mi nije jasno kako se to toliko zapatilo i kako je tako lako ljudima da u to poveruju.
 
Meni je u par navrata uplacivano po 1000-2000$ na Telenor racun i nikada nisam platio nikakv porez, ovo je nevezano za kriptovalute.Jednom sam popunio izjavu da je to pomoc prijatelja iz inostranstva, a drugi i treci put je lova samo legla i ja je podigao.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Niko tebe nece obavestiti da platis porez a pogotovo ne banka, niti ce ti banka zaracunati porez. To sam moras da uradis.

Tek ces znati da si trebao da platis kad ti stigne opomena ili slicno, nadam se da ne idu odma na prijavu.
 
Ok...NBS kako sam upucen kontaktira banku,banka klijenta...ja imam recimo 20-30k evra(prodao nekretninu)imam kupo-prodajni ugovor,potpisao izjavu o poreklu novca pre uplate na racun...ne vidim razlog i osnov za placanje bilo kakvog poreza kad je placeno sve uredno prilikom prodaje nekretnine i ostalog?
 
Za kupoprodaju nekretnina se, koliko se secam, placa porez na prenos apsolutnih prava (svojina je apsolutno pravo). I to nema veze sa dodatnim porezom, niti ulazi u osnovicu za dodatni porez.

Nisam siguran da li mislis na nesto van toga?

Ja ovo pricam po secanju sa fakulteta. Nemam prakticna iskustva, osim sto sam i sam primao pare iz inostranstva, i znam dosta ljudi koji primaju na redovnoj bazi, i ne znam da je ikoga lovila PU, sto naravno ne znaci da nece.

Inace, da, pravilo je samooporezivanje. Ne postoji nikakva obaveza PU da vam posalje bilo kakav papir, niti vas opomene na bilo koji nacin, da biste bili duzni da platite porez. Sami.

Naravno, uvek ostaje i pitanje da li su prihodi uopste legalni, ali to je druga prica, i ja uopste ne znam kako se tretira kupoprodaja kripto valuta, niti koje su stope. Najblaze receno, tesko mi je da poverujem da fizicko lice uopste ima pravo na tako nesto. Ali ne znam to. Cista pretpostavka.
 
Poslednja izmena:
Kripto trgovina i prihodi iz toga nisu zabranjeni ni dozvoljeni. Ne verujem da PU pravi probleme za god. povlačenje do 15k u manjim transama tokom godine.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam u Intezi i pricao sa dir.expoziture.Kaze covek...Masterom ne mozes vrsiti isplate iz inostranstva jer je ogranicen limit,mozes samo placati.Isto tako kaze Visa electron je vezana za devizni racun i treba ako sam dobro zapmtio swift kod,ili sam pogresio.Da li je neko pteko nje i sa njom vrsio uplate tj ISPLATE sa menjacnica?

Ja licno vrsim isplate na MasterCard sa cex-a. Vezana mi je za Euro racun i u Euro trgujem na Cex. Danas povucem novac,sutra mi legne na racun preko kartice. Mogu i da uploadujem sliku kartice i screenshot sa cex-a cisto ako mi mozda ne verujete. :)
 
A za Visa debitnu Inspire iz Intese....Jel moze isplata iz Inostranstva. Konkretno sa Cex.iu. Kliknh na isplatu, ali nista mi ne stize. Kao sve proslo kod njih. Dal treba neko vreme da prodje.....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Mora da prodje verifikacija,tj da proknjizi banka kod koje ti lezu sredstva ili korespodentska banka ne znam tacno . . . svakako meni tek sutradan legnu sredstva na racun i to poslepodne oko 16h.
 
koliko uzima banka, u procentima? I koja banka je u pitanju

Banka ne uzima nista,koliko povuces toliko ti legne na racun,proviziju uzimaju jedino ako povlacis direktno na racun ali ti za to treba SWIFT i ta provizija iznosi nekih 300 dinara ja mislim da su mi rekli. U pitanju je Piraeus banka a kartica je MasterCard debit. Sredstva mi legnu tek sutradan oko 16h i to je to.
 
Banka ne uzima nista,koliko povuces toliko ti legne na racun,proviziju uzimaju jedino ako povlacis direktno na racun ali ti za to treba SWIFT i ta provizija iznosi nekih 300 dinara ja mislim da su mi rekli. U pitanju je Piraeus banka a kartica je MasterCard debit. Sredstva mi legnu tek sutradan oko 16h i to je to.

Vidim da znaš da pišeš, a znaš li da čitaš?
 
U pravu si! Molim članove da javno ne pišu o potencijalno opasnim temama. Ko hoce neka piše na PM.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
Onda i odgovori clanovima na PM, a ne da se cuti i postavljaju jos vise pitanja i jos vise privlaci paznja, ako zelis da pomignes. Hvala. Ili pinujte to obavestenje u prvom postu i da zavrsimo sa tim.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Neće nekoliko postova ili tema na forumu da utiču na zakonsku regulativu. Priča se svakako širi, samo je pitanje vremena kada će kripto da se iole reguliše zakonski u smislu oporezivanja. Do tad, ako nije ilegalno (a nije), nema potrebe diskutovati o tome u senci.
 
druze otvori racun u Tel Banci, prodao juce preko CEX i nije prosao minut leglo sve, 1000-1500e. bez odzavanja, samo kartica 500rsd i to je.
Otvorio juce odmah. Hvala na savetu. Stvarno brxinski zavrse sve. Jedino karticu da sacekam nedelju dans sto je u redu. Pozzzz

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Generalno, manje iznose povlačiti u dom banke, a veće preko Payoneer, spectrocoin ili prodajom direktno. Kraj.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam rodjace,kod nas u Nisu nas ne uce da citamo,samo da pisemo.
 
Generalno, manje iznose povlačiti u dom banke, a veće preko Payoneer, spectrocoin ili prodajom direktno. Kraj.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока

Sa koje menjacnice se mogu poslati pare na payoneer karticu? Vidim Bitstamp nema opciju povlacenja novca na bilo koju karticu.
 
Nazad
Vrh Dno