Šta je novo?

Menjačnice

Pa sad na poslednje dve tri strane je bila diskusija o tome :)
Ukratko problem je što kucaš kod numeričkom tastaturom
 
Pozdrav, da li neko zna zašto cex.io odbija cvc broj od vise virtuon rajfajzenove prilikom verifikacije ? sve sam odradio kako treba ali ovde me zaustavilo..


poslah im pitanje pre par dana, i ništa..

hvala.

Ili mozda jednostavno ne prihvataju Virtuon i Maestro kartice . . . tj primaju samo Debitne Visa i MasterCard.
 
Hvala na savetima, bocnuo pc tastaturu preko haba u moj tel i premostio omrznutu android tastaturu..po meni posle google birokratije, najodvratniji deo guglea..
 
Pre 5 dana sam sa WEX-a u dva navrata slao 0.1 ETH na drugu adresu, to nije proslo, i posle sat vremena mi je to refundirano. Prodao sam ih za dolare, kupio zec, poslao dalje i na WEX-u mi je ostalo 0 USD.
Danas se logujem, i vidim da mi je stanje -88 USD :D, tj ona dva refunda od po 0.1 su mi ipak oduzeti :) i otisao sam u minus.
Sta sad da radim? Ako mi legne ETH na WEX, oticice verovatno na peglanje minusa?
 

Prilozi

  • minus.jpg
    minus.jpg
    151.7 KB · Pregleda: 158
  • refund.jpg
    refund.jpg
    222.1 KB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:
Већ пар недеља чекам потврду верификације на cex.io, bitstamp.net, wex.nz... Док не дође званична потврда верификације да ли могу трговати? Шта ће се десити ако купим биткоин, а одбаце ми захтев, тј. да ли би могао да га пребацим у други новчаник (локални/папирни/другу мењачницу) или остаје заробљен на тој мењачници?

Хвала на одговору
 
Jesi li im slao pitanje u vezi toga na support?
 
Јесам, и сви се извињавају на кашњењу, велики број захтева...
Питање је првенствено за cex.io и wex.nz. Да ли могу тамо купити BTC/LTC и шта ће бити са тиме ако ми не одобре налог?
 
Iz nekog razloga chrome na windows 7 uopšte nije uploadovao .jpg fajlove za verifikaciju na bitstamp. Prijatelju sam to sredjivao i dve nedelje ništa se ne dešava. Sada tek vidim da nije stajalo ni 'pending' nego ništa.
a dok ide upload pišu procenti i sve to.

Sada sa safarija na osx sve ok i stoji kako treba 'pending'

Mozda ako neko ima sličan problem bude od koristi informacija..
 
Bio sam u Intezi i pricao sa dir.expoziture.Kaze covek...Masterom ne mozes vrsiti isplate iz inostranstva jer je ogranicen limit,mozes samo placati.Isto tako kaze Visa electron je vezana za devizni racun i treba ako sam dobro zapmtio swift kod,ili sam pogresio.Da li je neko pteko nje i sa njom vrsio uplate tj ISPLATE sa menjacnica?
 
E ljudi, aj i i ovde da pitam.. jel komplikovano napraviti nalog na bitstampu, tj da ti verifikuju da mogu da trgujem i povlacim novce i novcice..koliko dugo traje proces verifikacije, ili ako preporucujete coinbase, da idem tamo?
 
proslo 22 dana na bittrexu se niko ne javlja. Pisao sam na tviteru opet nista. Koja je to gamad :mad::mad::mad::mad:
 
E ljudi, aj i i ovde da pitam.. jel komplikovano napraviti nalog na bitstampu, tj da ti verifikuju da mogu da trgujem i povlacim novce i novcice..koliko dugo traje proces verifikacije, ili ako preporucujete coinbase, da idem tamo?

Kolega iz Pazove :)

Coinbase ne radi iz Srbije, ne znam da li neko koristi na neki način ali nije vredno rizika.

Bitstamp ide nekada brzo ali sada u poslednje vreme vidim da se žale da čekaju više nedelja pojedini zbog navale.

Da bi uopšte mogao da prebaciš nešto tamo mora da prodje verifikacija, standardno foto pasoša/lične karte, dokaz da si na toj adresi..

Bitstamp nema najviše cene ali je meni nekako najsigurniji. Mada tako sam mislio i za btc-e :/
 
Bio sam u Intezi i pricao sa dir.expoziture.Kaze covek...Masterom ne mozes vrsiti isplate iz inostranstva jer je ogranicen limit,mozes samo placati.Isto tako kaze Visa electron je vezana za devizni racun i treba ako sam dobro zapmtio swift kod,ili sam pogresio.Da li je neko pteko nje i sa njom vrsio uplate tj ISPLATE sa menjacnica?
A za Visa debitnu Inspire iz Intese....Jel moze isplata iz Inostranstva. Konkretno sa Cex.iu. Kliknh na isplatu, ali nista mi ne stize. Kao sve proslo kod njih. Dal treba neko vreme da prodje.....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega iz Pazove :)

Coinbase ne radi iz Srbije, ne znam da li neko koristi na neki način ali nije vredno rizika.

Bitstamp ide nekada brzo ali sada u poslednje vreme vidim da se žale da čekaju više nedelja pojedini zbog navale.

Da bi uopšte mogao da prebaciš nešto tamo mora da prodje verifikacija, standardno foto pasoša/lične karte, dokaz da si na toj adresi..

Bitstamp nema najviše cene ali je meni nekako najsigurniji. Mada tako sam mislio i za btc-e :/

ma mrtvi wex, tamo mi vecina ltc-a, a bitstamp dok mi proradi tj dok ga verifikujem mogu da ga du vam sa cenom.. mogu samo da se nadam da ce i wex da se unormali... ja ne mogu da verujem da niko nece da iskoristi razliku i da se odradi arbitraža u ceni i da se bar pristojno približi cena sa bitstampom..
 
ma mrtvi wex, tamo mi vecina ltc-a, a bitstamp dok mi proradi tj dok ga verifikujem mogu da ga du vam sa cenom.. mogu samo da se nadam da ce i wex da se unormali... ja ne mogu da verujem da niko nece da iskoristi razliku i da se odradi arbitraža u ceni i da se bar pristojno približi cena sa bitstampom..
Pa uradi arbitrazu.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Konfuzno - "Masterom ne mozes vrsiti isplate iz inostranstva jer je ogranicen limit,mozes samo placati."

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
pa zemljače, nisam još verifikovan tamo, ako nisi uspeo da zaključih ono što je već napisano
 
Ljudi juce i danas hteo da povucem novac sa cexa i dobijam ovu poruku, pisao sam im al ne odgovaraju nista
547e4c539951963b99ff5c7aa417423a.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel funkcionise withdraw sa Cexa na Visa Inspire kod bsnke intese? Povukao sam neke pare juce, ali mi se ne pojwvljuju na stanju na kartici. Kolko vremenski traje ta procedura? Zanima me kod Intese ako neko ima iskustva.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kada se povlace pare sa Bitstampa jel bolje povuci u dolarima na banku, ili bitstamp ima dobar kurs pa da automatski izvrsi konverziju iz dolara u eure pa da euri legnu na bankovni racun? U pitanju je priliv novca u inostranu banku (ne u Srbiji).
 
Još jedna napomena/upozorenje za sve koji bi na Bittrex - često uvode blokade novčanika "zbog održavanja", naizgled nasumično mada deluje da je veća verovatnoća za koine kojima je veći promet i pad/skok. Ne sumnjam da i drugi koriste isti sistem da zadrže kod sebe šta im odgovara, ali ode je to baš sve češće.
 
Još jedna napomena/upozorenje za sve koji bi na Bittrex - često uvode blokade novčanika "zbog održavanja", naizgled nasumično mada deluje da je veća verovatnoća za koine kojima je veći promet i pad/skok. Ne sumnjam da i drugi koriste isti sistem da zadrže kod sebe šta im odgovara, ali ode je to baš sve češće.
Ripple wallet isto na CEX nece kao i na Bitrex,ETH isto nedostupan wallet,Tether isto,uglavnom moze da se trguje ali ne moze da se posalje.
 
Poslednja izmena:
Pa sta moze da se desi,da svi ostanemo bez prava na isplatu tih sredstava sa menjacnica?
 
hahahaha....kralj!Ma...pazi nistae ne bi iznenadilo.:)
 
Ne može da se povlači puno novca sa menjačnice na racun u Srbiji. Poreska nema zakon kako da oporezujr btc, pa domaće banke odbijaju da prime novac, jer ne znaju po kom osnovu. Za manji novac može.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Ne može da se povlači puno novca sa menjačnice na racun u Srbiji. Poreska nema zakon kako da oporezujr btc, pa domaće banke odbijaju da prime novac, jer ne znaju po kom osnovu. Za manji novac može.

Šta podrazumeva manja suma i koja je to okvirna cifre oko koje ne bi pravili probleme?
 
Nazad
Vrh Dno