Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Dobio sam informaciju da ce Electrolux krenuti sa promocijom 2+3god garancije od 01.02.2024. Ako se neko razmislja, neka saceka jos malo, ja cu tad uzeti masinu.
 
Preporuka za sudomasinu do 50-55k, sirina 45cm, ugradna? Bosch, Beko, Whirlpool?
 
Od ta 3 proizvodjaca definitivno Bosch, mada bih ja razmotrio i Electrolux, pogotovo zbog produzene garancije koja bi trebalo da krene u februaru.
 
Pogledajte prilog 424839
Mašinu sam kupio tasti. Problem je sto je ona u drugoj državi gde bas i ne možeš ostvariti garanciju. U pitanju je Gorenje GV520E15. Ja sam svoju kupio 2021 i nije bilo problema. Njoj bukvalno od prvog puta ovakvi sudovi izlaze. U pitanju je ista mašina Nekad manje nekad više. Ovo je slika sa interneta jer nemam sada kako njoj izlaze ali bukvalno isto ovako
Mozda je previse tvrda voda, nek proba da podesi masinu za najtvrdju vodu i naravno so da stavi.
 
Uzeli smo SPV4EMX20E, posle 6-7 pranja, mogu reci da je super, mada jos je rano. Svi koje poznajem, i koji imaju Bosca, dosta su zadovoljni.
 
Moja nova mašina, Beko DSN28521X sa CornerIntense prskalicom. Za sad smo prezadovoljni, skida sve. Najvise me iznenadilo sto je uspela da opere sprzena zalepljena jaja sa kašika u trecoj korpi za escajg i to na programu od 1:10h. A inace vazi da masine peru slabo u trecoj korpi mada ova za sada pere odlicno.
 

Prilozi

  • 28F496E7-F8EE-4892-A0C5-D186EE871F8F.jpeg
    28F496E7-F8EE-4892-A0C5-D186EE871F8F.jpeg
    104.9 KB · Pregleda: 56
Ima li neko iskustva sa Whirpool masinama?
 
Ima li neko iskustva sa Whirpool masinama?
Bezi od toga. Indesit whirlpool hotpoint krs teski. Da potvrdim moj komentar, drugar nedavno menjao kuhinju i izbacio 12-13god staru Bosch serie 4 masinu. Uzeli Whirlpool i nije u stanju nista da pere. Sva sreca nisu bacili staru masinu a cak razmisljaju da je vrate na mesto nove.
 
Na kraju se troumim izmedju

Electrolux EES48200L
BEKO BDIN 38531D​

Bosch SMV46KX04E
Tu su otprilike isto cenovno,duzina garancije je ista,tako da ne znam koju odabrati.​

 
Na kraju se troumim izmedju

Electrolux EES48200L​

BEKO BDIN 38531D​

Bosch SMV46KX04E​

Tu su otprilike isto cenovno,duzina garancije je ista,tako da ne znam koju odabrati.​

Ja imam ovu Electrolux i odlična je.
Baš nemam zamerke iskreno, lepo pere i na kraćim programima.
Ne suši savršeno sve, zavisi koliko odstoje sudovi, ali to je za ovu cenovnu klasu očekivano.
 
Koja god ima najduzu garanciju. Cudno mi je da Elextrolux ne susi dobro pored opcije za automatsko otvaranje vrata.
 
Poslednja izmena:
Na kraju se troumim izmedju

Electrolux EES48200L​

BEKO BDIN 38531D​

Bosch SMV46KX04E​

Tu su otprilike isto cenovno,duzina garancije je ista,tako da ne znam koju odabrati.​

Imam i ja ovu Electrolux, prezadovoljni smo, ima opciju otvaranja vrata , obicno je nocu ukljucujemo, ujutru su vrata otvorena i sve je suvo.
 
Narucena Electrolux.😁
 
Moja Whirlpool je crkla... otisla cirkulaciona pumpa posle 7 godina bez problema... Verovatno je necu popravljati.... Cirkulaciona pumpa, opruga za vrata i odvodno crevo koje je puklo mojom greskom kostace verovatno preko 200e...

najverovatnije cu sledecu neku bosch uzeti... Ima li nekih prepouka, saveta, sta gledati?
 
Poslednja izmena:
Jel se zna kad ce biti neka promocija za 5g garancije Bosch-a?
 
Ja sam im poslao mail u januaru, nisu odgovorili. Electrolux/Aeg trenutno ima 2+3god.
 
Meni odgovorise da nije planirana akcija (5g garancije) za sudomasine u 2024.

to znacajno menja plan... onda se nece kupiti masina od 150k vec neka od 70k...
 
To je informacija koja se ne deli javno pre samog početka takve akcije. Tako da to što su napisali ništa ne mora da znači.
Ista vrsta informacija kao recimo za akcijske cene; naravno da neće to javno objaviti pre početka takve akcije.
 
Nije tacno, ja sam u januaru poslao mail i njima i Electrolux-u, i odgovorili su mi da je planirana akcija od 01.02.2024 i tako je i bilo. Njima ide u prilog da se kupi njihov proizvod. Jel mora da bude Bosch?
 
Ma mislim da neki dele inof a neki ne za te akcije... Ali iskreno, ako ne dele info, teraju kupca kod konkurencije...
Mislim da sam bio sony kontaktirao i rekli mi da ne znaju ili da nece da bude a onda je ta akcija bila posle tipa 20dana... Ne znam u kom su fazonu iz Boscha... u prevodu, mene su zajebali, kupio sam tv sa popustom, a da sam sacekao imao bih 5god garancije a platio bih 100e skuplje tv (sto sam i hteo)...

Ne znam za druge marke, whirlpoolom nisam nesto preterano bio zadovoljan... Gorenje, candy i slicne ni ne razmatram...
Miele mi je preskup, bosch mi nekako dodje kao najbolji odnos cena/kvalitet... To je bar moje neko razmisljanje, ne kazem da sam u pravu
 
Poslednja izmena:
Pa postoje određena pravila u korporacijama. To što ih neko pita "kada planirate akciju za to i to", može da ih pita i neko iz konkurencije recimo. Zašto bi otkrivali akcije mesecima unapred.
Prodaja se uvek detaljno prati po više parametara i bitno je da se ostvare svi zacrtani ciljevi (targeti) prodaje, a to nije samo količinski i "prodati po svaku cenu". Npr. jeste najlakše prodati spuštanjem cena, ali zato postoje i ciljevi kolika marža mora da se ostvari. Dalje, prodavanjem proizvoda sa produženom garancijom, u zavisnosti od kompanijskih pravila, može da se tumači i kao manji "value", pa se i taj parametar pažljivo prati, kao i recimo koliko dugo proizvod stoji u magacinu i sl. Full bonus se dobija samo ako se sve zacrtano ostvari.
 
Poslednja izmena:
Ma mislim da neki dele inof a neki ne za te akcije... Ali iskreno, ako ne dele info, teraju kupca kod konkurencije...
Mislim da sam bio sony kontaktirao i rekli mi da ne znaju ili da nece da bude a onda je ta akcija bila posle tipa 20dana... Ne znam u kom su fazonu iz Boscha... u prevodu, mene su zajebali, kupio sam tv sa popustom, a da sam sacekao imao bih 5god garancije a platio bih 100e skuplje tv (sto sam i hteo)...

Ne znam za druge marke, whirlpoolom nisam nesto preterano bio zadovoljan... Gorenje, candy i slicne ni ne razmatram...
Miele mi je preskup, bosch mi nekako dodje kao najbolji odnos cena/kvalitet... To je bar moje neko razmisljanje, ne kazem da sam u pravu
Ako hoces garanciju, idi na Electrolux/AEG. U rangu su sa Bosch.
 
Hvala za preporuku Electrolux-a, bacicu pogled
 
Ako neko ima BOSCH SPV4EMX20E ili zna nekoga ko ima, zanimaju me utisci.
 
Ja mogu samo reći da je kvalitet u padu.

Imam SMV6ZCX19E, Made in Germany koja i pored toga što radi sasvim dobro moram reći da je ipak prethodni model Boscha kupljena 2011. godine (mada, ruku na srce tada je ta sa 40% + još 10% popusta plaćena 81k dinara) po meni po svim pitanjima bio bolji ...
 
Jel zna neko sta znace oznake u modelu bosch sudomasina?
SMV - S je sudomasina, M je velicina 45/60/standardna ili ona xxl visina), V je valjda potpuno ugradna (I polu ugradna, S samostojeca) pa onda ide serija 4/6/8
e sad, posle broja serije ide HCX, ECX, EVX sta je to?
a onda broj npr 48E - ni to ne kontam sta je
 
Nazad
Vrh Dno