Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Mi smo imali sličnu situaciju, mada je mašina radila skoro normalno, ali se čulo neko “krljanje” unutra. Nakon što je došao servis, iz filtera je nađena igračkica koju je neko od djece ubacilo. Prvi put su pisali neku intervenciju u garanciji da ne naplate ništa, za ubuduće bi se moralo naplatiti za istu stvar 4000.
Gorenje mašina i servis.
 
Moja ne pere uopšte. Filter (onaj u mašini) sam očistio. Krkljanje koje se čuje možda zvuči najsličnije kao kad na slamčicu pokušavaš da popiješ poslednje kapljice soka, pa ulazi više vazduha nego vode :D
 
Odvrni crevo sa slavine za dovod vode, i vidi da li tu ima nešto zaglavljeno. Obično ima mala mrežica, tu hoće da se nakupi štroka iz vodovodnih cevi.

Doduše, to se nakuplja postepeno, i retko se dešava da se to začepi preko noći...

Sledeće može biti da je crko ulazni el. mag. ventil, ali za to već treba servis.

Neverovatno je da mašina ne konta da nema vode u njoj i da kao radi?!? Tako može i grejač da strada.

Mada, može biti i da ne radi pumpa za vodu, što vrti vodu unutra. Mašina primi vodu, drlja i greje je (ali je ne vrti), izbaci vodu napolje, ali naravno da ne opere sudove.
 
Hvala na savetu, ali ne mogu nikako da zavrnem ventil za dovod vode da bih onda skinuo crevo. Zapeklo je, a neću da ga silim više, plašim se da ne polomim nešto. Sačekaću majstora, izgleda da mora tako.
 
Kada sam videla Vas post masina je vec bila narucena. Hvala sto ste se potrudili da pronadjete odgovarajucu masinu u tom cenovnom rangu.
Narucila sam VOX LC15A22IXE, po specifikacijama zadovoljava bitne parametre. Nadam se da ce me dobro sluziti bar u narednih 5 godina.
Hvala svima na pomoci. Javljam iskustva sa ovim modelom.
Veliki pozdrav.
Kako si zadovoljna kako pere i osusi ova masina i koliko je bucna?
 
Hvala na savetu, ali ne mogu nikako da zavrnem ventil za dovod vode da bih onda skinuo crevo. Zapeklo je, a neću da ga silim više, plašim se da ne polomim nešto. Sačekaću majstora, izgleda da mora tako.
Hoce i kod mrezice da pukne ona gumica zaptivana pa se popreci, ugusi protok.
 
Dočekah servisera, konačno. Dijagnoza - crkla pumpa visokog pritiska. Sad se čeka da dođe deo, pa da se zameni...
 
Zezam se, pumpa visokog pritiska stvarno postoji u mašini i ona je ta koja distribuira vodu unutar mašine i šalje je u brizgaljke ali nikad nisam čuo da je neko tako zove.
 
Laički rečeno crkao joj je motor.
U nekim modelima je tu integrisan i grejač.
 
Nema toplotne pumpe u mašini za sudove. Mada ne sumnjam da će i to da izmisle.
 
Nema ali pošto u okviru same pumpe nekad ima grejač koji zagreva vodu na zadatu temperaturu pranja često je tako zovu.
 
Koji sistem bolje susi sudove, kada se vrata sama otvore na kraju ili na primer Bosch ExtraDry opcija? Dvoumim se izmedju Electrolux i Bosch masine.
 
Ja imam bosch sa zeolitom, ali sam prestao da koristim funkciju extra dry (ili kako se već zove), na plastičnim sudovima ostavlja neki film, blago ih preboji i to se kasnije ne može isprati. Pobacali smo bar 10 flašica za bebu dok nismo skontali od čega se to javlja. Doduše, meni i na standardnom programu budu jako lepo suvi sudovi.
 
Izgleda da je isto, ali možda ti je najbolja fora da kad mašina završi, unutra na neko vrijeme ubaciš suvu krpu. Draga vidjela negdje (valjda na insta) i radi posao, suđe bez vlage. Iako mašina ima ventilator i ventilira zadnje 3 minute programa i namještena da otvara vrata, a i kad ih otvori izađe oblak(čić) pare i nakon toga kad se ubaci krpa ima efekta…
 
Uzeli smo Beko DSN28521X sa CornerIntense prskalicom što lepo pokriva ćoškove tokom pranja. Uskoro će biti i nova kuhinja pa sledi izveštaj kako se pokazala :)
 
Posto stara sudo masina polako daje zadnje znakove zivota (Whirlpool),servisirao sam je 2 puta do sada,tako da bih isao na novu.
Koju uzeti do max 500e i sa sto duzom garancijom?Beko,Bosch,Electrolux ili nesto trece?
 
I ja gledam nesto sa 5god garancije i ko za djavo, nema nista sem Gorenje, a ne bih nju. Electrolux je imao do kraja 2023 al trenutno nema promocije. Bosch nisam video da daje 5god skoro.
 
To sam i ja video , da je prošla promocija za Elektrolux, jedino Beko daje 5 god garancije.
 
Da li je neko imao problem da mu mašina ostavlja bele sudove.
Sve sam probao, razne tablete, razni sjaj, razna setovanja za puštanje soli i sjaja i sve sam probao, u većini slučajeva postoje beli tragovi u velikoj količini. Mašina je nova.
 
daj sliku neke case da vidimo kako to izgleda
 
Da li je neko imao problem da mu mašina ostavlja bele sudove.
Sve sam probao, razne tablete, razni sjaj, razna setovanja za puštanje soli i sjaja i sve sam probao, u većini slučajeva postoje beli tragovi u velikoj količini. Mašina je nova.
Da li si pre imao sudomašinu ili ti je ovo prva? Da li je to kao sloj belog taloga (kao praha) po dnu posudja?? Ako to suđe do sada nije prano u sudomašini, normalno je to da se dešava prvih nekoliko pranja, najviše na metalčevim šerpama i sl. Nakon par pranja bi trebalo da prestane. Usput, koja je masina u pitanju?
 
IMG_3151.jpeg
Mašinu sam kupio tasti. Problem je sto je ona u drugoj državi gde bas i ne možeš ostvariti garanciju. U pitanju je Gorenje GV520E15. Ja sam svoju kupio 2021 i nije bilo problema. Njoj bukvalno od prvog puta ovakvi sudovi izlaze. U pitanju je ista mašina Nekad manje nekad više. Ovo je slika sa interneta jer nemam sada kako njoj izlaze ali bukvalno isto ovako
 
Masina nije ispravna,reklamiraj je.Masina je Midea samo je ime.Gorenje.
 
Nazad
Vrh Dno