Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Koju biste masinu preporucili od ovih? Stara Candy je odradila svoje nakon 10 godina, ovlasceni servis ne zna sta je u pitanju nakon mesec dana servisa, pa sam resio da uzmem novu. Ovo je neki izbor do kog sam dosao - Beko BDIN38531D i Candy CI 6C4F1PA. Nisam uspeo da nadjem neka iskustva ni za jednu, ni za drugu masinu, pa ne mogu da procenim koja je kvalitetnija i koja bolje pere
 
Pre nedelju dana majstor promenio posudu za so, napunio s nekih 50% i pre dva dana upali lampicu. Juče napunio posudu i ujutru se ponovo upalila lampica, proverim nema soli. Svakako ću je reklamirati jer je u garanciji, nek daju novu šta me briga. Koje tablete u svom sastavu imaju i so jel sve s oznakom all in one? Do sada smo koristili samo iz lidla i zadovoljni smo kako peru ali na kutiji ne pišu da imaju so.
 
Mislim da ni jedne tablete nemaju so...
 
Sve i da tablete imaju so, džaba im. So mora biti u svom rezervoaru jer mašina povremeno dozira sebi odatle koliko joj treba da radi regeneraciju smole za sistem omekšavanja vode.
Inače što se tiče same soli, preporuka je uzimati krupnu so, npr od Finish i mislim još DM. Većina mašina preferira samo krupnu so.
 
Dm je krupna? Nisam je nikad koristio do sad... Bas cu je probati a i cena je verovatno 3x bolja od finish/somat?
 
Finish je najkrupnija. Mislim da je DM odmah posle Finisha sto se tice krupnoce, a Somat i drugi 0 bodova, sve sitno. So poskupela dođavola al’ kupim je jednom u par meseci tako da nije strašno.
 
Tek u petak montirao sudo mašinu (čekao Front da mi se napravi u boji )
I mogu reci da sam zadovoljan .
Čak i sa najkraćim programom od 30min uspe da opere svo posudje(tanjire i posude koje smo koristili npr za ručak,ne nesto zagorelo )
U odnosu na staru Whirlpool ,ova je nečujna .
I kod mene u User manual-u piše da se koristi isključivo krupna so .
 
So iz lidla nije nista losija od finish-a, a znacajno niza cena.
A sto se tice tableta, ja mislim da bukvalno sve danas sadrze so, ali to je nedovoljna kolicina, tj. beskorisno.

Edit. Npr. za tabelete koje obicno uzimam FINISH all-in-one, kaze:
Finish All in 1 su multifunkcionalne tablete za mašinu za pranje sudova koje rade u 6 područja. Oni ne samo da imaju funkciju predpotapanja i efikasno čiste posuđe, već i uklanjaju tvrdokorne mrlje poput ostataka čaja i masnih mrlja. Takođe deluje kao so i sredstvo za ispiranje i radi čak i na niskim temperaturama.

Ali na to ne racunam, uvek treba sipati so.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Ukoliko neko ima mišljenje o ovoj LG mašini, značilo bi mi da prokomentarise, razmišljam o kupovini.


Nikada nisam imao masinu, a uslovi na novoh bi bili:
-inverter motor
-3 polica za escajg
-automatsko otvaranje vrata

Na ovoj LG masini nema svetlosnog tajmera na podu, eto to bih mozda voleo da ima.

Nesto sam malo gledao u radnji, na oko Elektrolux izgleda svileno, Beko i Bosch stabilno i pouzdano. Uzeo bih i Beko, ali nemaju modele sa automatskim otvaranjem vrata.

Ima li neko možda predstavu kakve su LG mašine, ili jos bolje ova bas konkretno?
 
Sta ti je tacno svileno kod Electrolux? Imas i Bosch za te pare sa timerom, dok Electrolux/AEG daju 5god garancije.
 
Jel taj LG ima centrifugu ili sta. Inverter direct drive motor, haha.
 
Sta ti je tacno svileno kod Electrolux? Imas i Bosch za te pare sa timerom, dok Electrolux/AEG daju 5god garancije.
Konstrukcija vrata se vise uvija nego kod Beko-a ili Boscha, unutrasnje korpe su od tanjih zica napravljene, i zato im izgleda svileno i u odnosu na cenu i neprivlacno.

Jel taj LG ima centrifugu ili sta. Inverter direct drive motor, haha.
Kao sto sam naveo: automatsko otvaranje vrata, inverter, polica za escajg su mi bitni. Dalje, kvalitet materijala i obrada su takodje faktori, iako realno ne govore o kvalitetu celog uredjaja. A konkretno navedeni LG model ima i 4 izlaza za vodenu paru. LG tvrdi da se tom parom i prskalicom sa 4 kraka ko bolje skidaju ostaci hrane. Pogledacu danas u radnji masinu.
 
To si i meni cinilo za vrata,ali kada se stavi prednji front(univer u boji kuhinje) dobije na cvrstoci,tako da mislim da to ne treba da te previse brine.
 
Pogledao sam. Sta znam, stvarno lepo izgleda, al masina ko masina. Treba da se proba i da se ima prethodno iskustvo, koje ja nemam. Razmisliću još.
 
Ja sam pitao u smislu zasto je inverter dd motor
neophodan i relevantan za sudomasinu, jer se tako izbor ogranicava samo na LG, jer ne znam ni jedan drugi brend da ima naveden inverter motor u tehnickoj specifikaciji sudomasine. Ili mozda nisam u toku, jer to dosad nisam vidjao da se pominje.
 
Poslednja izmena:
Verovatno većina danas ima inverter motor. Kod LG to je "DirectDrive", kod Beka je "ProSmart", Bosch "EcoSilence Drive" i sl. Sve isto, različiti komercijalni nazivi. Ugrađuju se jer su tiši, duže traju i samim tim može da se da posebna garancija na motor što marketinški lepo zvuči.
Recimo Miele taj detalj ni ne pominje na sajtu, nemaju potrebe.
 
Moja Beko sudomašina iz 2017. ima inverter motor. Verovatno danas sve sudomašine imaju inverter motor.
 
Zamenio sma svoju whirlpool wp211 sa novom bosch...
Ne znam vama ali meni je ova fioka za escajg na boschu uzasna... Toliko mi je neprakticna, nezgodna za redjanje escajga u odnosu na whirpool-ovu da nemam reci...
 
Obzirom da cu u Ikei kupiti kuhinju, verovatno cu uzeti neku njihovu masinu, ocigledno Elektrolux. Ima automatsko otvaranje vrata, inverter motor, gornju policu za escajg, rezim visokog pritiska za tvrde ostatke hrane i projektorski displej za vreme do kraja programa. Cena je 70k, sto je ok, u poredjenju sa drugim proizvođačima mašina, a ne moram da se bavim dimenzijama radi ugradnje.
 
Dimenzije su univerzalne. Standardna ili uska, to je to :)
 
Hvala ti na odgovoru, ako je tako, ali nesto sam video da postoje i razlike u visini uredjaja. Nisam imao iskustva do sada, pa nemam predstavu da li jos nesto sem sirine igra ulogu prilikom ugradnje.

Imao bih jos jedno pitanje, ako se neko razume, sta je bolje: funkcija susenja zeolitom vs automatsko otvaranje vrata?
 
Ja koliko znam, to sa zeolitom imaju samo Bosch/Siemens mašine. I to u jačim (skupljim) serijama.
Automatsko otvaranje vrata imaju praktično svi, ali sistem sušenja se donekle razlikuje od proizvođača do proizvođača, pa samim tim i rezultati.
 
Automatsko otvaranje vrata imaju praktično svi, ali sistem sušenja se donekle razlikuje od proizvođača do proizvođača, pa samim tim i rezultati.
Nije bas tako, nemaju prakticno svi. U principu, neki modeli srednjeg cenovnog ranga pa navise imaju ovaj feature.
 
Jeste, nego sam mislio da skoro proizvođači to nude (naravno, ne u svim modelima).
 
Pozdrav, posto nam je prva masina imam jedno pitanje.
Imamo Bosch sudomasinu, i da li je normalno da u odvodnom delu uvek ima malo vode, takodje, i u delu gde se sipa so ima vode.
 

Prilozi

  • 430396563_1923730654726330_4156398857132567866_n.jpg
    430396563_1923730654726330_4156398857132567866_n.jpg
    118 KB · Pregleda: 24
  • 430877939_1366350367415647_6176874858154522353_n.jpg
    430877939_1366350367415647_6176874858154522353_n.jpg
    133.3 KB · Pregleda: 24
Hvala ti na odgovoru, ako je tako, ali nesto sam video da postoje i razlike u visini uredjaja. Nisam imao iskustva do sada, pa nemam predstavu da li jos nesto sem sirine igra ulogu prilikom ugradnje.

Imao bih jos jedno pitanje, ako se neko razume, sta je bolje: funkcija susenja zeolitom vs automatsko otvaranje vrata?
Ja imam sa zeolitom, i ne koristim ga. Ostavlja film na plastičnom posuđu koji se ne može oprati.
 
Ja sam pitao u smislu zasto je inverter dd motor
neophodan i relevantan za sudomasinu, jer se tako izbor ogranicava samo na LG, jer ne znam ni jedan drugi brend da ima naveden inverter motor u tehnickoj specifikaciji sudomasine. Ili mozda nisam u toku, jer to dosad nisam vidjao da se pominje.
Većina sudomašina danas ima inverter motor. Na taj način, osim što su tiše, mogu da regulišu jačinu pritiska na određenim programima i u pojedinim korpama. Npr. donja korpa se pere pod visokim pritiskom dok ova srednja (za čaše, plastiku itd..) se pere nekim blažim pritiskom da se ne bi oštetilo to što je unutra.
 
Nazad
Vrh Dno