Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

PA sve to koristimo i mi, i ništa ne ostavlja muljave sudove.
 
Mozda da se zivrsi ciscenje masine, meni zigleda resila juce ciscenje uz pomoc one tecnosti Somatove.
 
Da li moze neka preporuka za tablete. Beko masina je u pitanju. Menjao sam somat, pa dm, neke pijacne nemacke, fairy, lidl... Ne znam u cemu je fora malo malo mi ostanu muljave case, kao da neku prljavstinu vuce sa ostalih sudova i sve lepi po casama.
Probaj uz te tablete koje koristis da stavis i sjaj.Koristim finish sjaj.
Ja koristim finish quantum max i fairy tablete.Koristim i tecni gel somat.I uvek dodajem sjaj.
Case su uvek besprekorno oprane i ne ostavlja nista po njima.
U pitanju je bosch masina serije 4.
 
Da li moze neka preporuka za tablete. Beko masina je u pitanju. Menjao sam somat, pa dm, neke pijacne nemacke, fairy, lidl... Ne znam u cemu je fora malo malo mi ostanu muljave case, kao da neku prljavstinu vuce sa ostalih sudova i sve lepi po casama.
Kod tableta vazi koliko para toliko muzike...
negde sam ovde u temi bio napravio tabelu od najlosijih do najboljih.

probaj fairy platinum+
 
Kod tableta vazi koliko para toliko muzike...
negde sam ovde u temi bio napravio tabelu od najlosijih do najboljih.

probaj fairy platinum+
Iz nekog razloga kod drugarice kad je brljavila masina samo fari radio posao, sve dok nije uradila ciscenje sada dobro pere sa svim tabletama
 
I moja pere odlično bez obzira koje tablete koristim. Samo tableta, nikad sjaj ne koristim.
Mislim da je problem do mašine, treba joj čišćenje najverovatnije.
 
Mašine se vremenom ozbiljno zamaste iznutra zato ih treba povremeno očistiti i odmastiti
 
@bakara

Rende iz IKEA deklarisano za pranje u masini, redovno se pere i nema ni najmanji problem.

Kod mene se posudje deli na dve vrste. Ono koje moze u masinu ili ono koje ide u djubre kad se "pokvari" od masinskog pranja :D
 
Rende iz ikee je vise izuzetak nego pravilo.

Da, slazem se da posudje koje ne moze da prezivi pranja u masini za sudove treba baciti.

Deterdzenti za masinsko pranje sudova su izuzetno agresivni i sve sto moze ce bukvalno dezintegrisati.
I posle neko kaze "ja to na ruke bolje operem" :sneaky:
 
Meni su dva zardjala, pa sam onda namenski trazio neko koje moze u masinu. Sad gotovo iskljucivo kupujemo u Ikei stvari za kucu/kuhinju, osim serpi, dzezvi i tiganja koji su Metalac.

Imam neke Vicko nozeve od "nerdjajuceg celika" kojima su srafovi na rucicama zardjali od pranja u masini..
 
"namenjeno za suvo vreme"
 
Najbolje režu renda od kalajisanog čeličnog lima, ili nekih drugih čelika koji su odlični kao rezni čelici. Jesu nerđajući u normalnoj kuhinjskoj upotrebi, ali hemija iz mašina za sudove im je previše. Takvi "rezni alati" ne traju dugo ako se peru u mašinama za sudove.

Neka renda su od inoxa ili drugih nerđajućih materijala. Mogu u mašinu ali se zato kljakavo mogu naoštriti da budu dobro rende.

Slična je priča i za (iole kvalitetne) kuhinjske noževe. Dobar rezni čelik, i čelik otporan na neograničeno pranje u mašinama za sudove, ne postoje kao jedan materijal.

Takođe, nerđajući čelik u normalnoj upotrebi, ne znači da je izdržljiv i na hemiju mašina za sudove.
 
Inox rende već 6 godina perem u mašini i nema nikakvih naznaka korozije.
 
Mogu noževi da se peru u sudomašini, ali će kraće trajati i trebaće češće da se oštre. Kod jeftinih noževa to nije ni bitno, ali kvalitetne i skupe noževe ipak treba više čuvati. Npr. Zwilling navodi da noževi jesu "dishwasher safe" do 55°C ali svejedno preporučuje ručno pranje, dok Wusthof za svoje noževe navodi da ih treba isključivo ručno prati.
Više o tome: Zwilling, Wusthof
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Imam ugradnu sudomasinu Gorenje GV64161 koja mi je zivce pokidala jer se kvari bukvalno non stop od jula meseca.I dalje je u garanciji(do kraja godine),ali ja stvarno nemam zivaca vise da svaki put kad se pokvari cekam zamenski deo po 3 nedelje pa sad trazim novu masinu.Majstor mi je rekao da jedino Electrolux masine nemaju ceste kvarove,barem u mojoj okolini i on mi preporucuje tog proizvodjaca,pa bih volela da cujem jos neko misljenje,cisto da mogu da napravim poredjenje.
 
Aeg i Electrolux su odlicni aparati.Do koliko bi izdvojila za masinu?
 
Ja nekako imam averziju prema Gorenje kao brendu. Imam Electrolux ves masinu preko 10 godina, nikada ni jedan kvar.
 
Sa vise strana sam cula pohvale za Electrolux..ne znam,izdvojila bih 50-60000,mozda i nesto vise.Ocajna sam sad vec iskreno,nije mi toliko ni problem cena koliko se bojim da opet ne kupim nesto ato ne valja.Po majstoru taj model masine koju ja imam svima se kvari i svi imaju isti problem.
 
Electrolux EES48200L ili Bosch SMV46XK04E za taj cenovni rang.
 
Kupio sam beko mašinu BDFN26420WA.Ima aktivno sušenje ventilatorom.Međutim sudovi nisu potpuno suvi nakon pranja.U mašini zaostajju kapljice vode na prskalicama i policama.Kad se otvore vrata ne zapuhne me vreo vazduh kao u ranijim mašinama koje sam imao.
Ima li neko iskustva sa lošim sušenjem? Majstor preporučio da se ne otvara nakon pranja, da prenoći. Tada je bolje osušeno ali ipak nedovoljno u odnosu na ranije modele koje sam imao.

 
Sta preporucujete do 30000rsd, nije ugradbena, nesto do 9,10 kompleta?
 
Zdravo svima, da li znate da li postoje sudomašine širine max. 420 mm? Tražila sam na netu ali nisam imala mnogo sreće. Ne kapiram kako neko napravi toliko malu kuhinju (46 kvadrata stan bez terasa, što i nije toliko malo), a kuhinja minijaturna (no, ima i većih stanova u zgradi sa istom kuhinjom).

Hvala puno na pomoći!
 
Pozdrav.
Vrisnula mi je Candy mašina koja je 15 godina radila bez greške. Sada gledam da uzmem novu, ali primećujem da ljudi izbegavaju Candy. Neki poseban razlog? Da li se to odnosi na možda trenutni izbor Candy mašina kod nas ili generalno nešto ne valja?
Hvala.
 
Srozali ih kinezi na dno. Samo ime ostalo.
 
Zdravo svima, da li znate da li postoje sudomašine širine max. 420 mm? Tražila sam na netu ali nisam imala mnogo sreće. Ne kapiram kako neko napravi toliko malu kuhinju (46 kvadrata stan bez terasa, što i nije toliko malo), a kuhinja minijaturna (no, ima i većih stanova u zgradi sa istom kuhinjom).

Hvala puno na pomoći!
Ovako nešto Midea ST 5.31 Izgleda da ugradnih nema. Cena u Nemačkoj je oko 250e. Video sam i neku staru Gorenje tih dimenzija ali mislim da se više ne pravi.
 
Mašina Beko neće da vuče vodu kad se uključi. Čuje se neko krkljanje, kao da pokušava da povuče vodu, ali ne može. Vreme na ekranu ide, povremeno se čuje kako unutra nešto radi i kad "završi pranje", sudovi su potpuno prljavi, a kapsula je nerastvorena, što mi potvrđuje da nema vode u mašini.

Proverio sam creva, nisu pristisnuta ni iskrivljena, izvadio sam filter iz mašine i očistio ga (mada nije ni bio prljav, par trunčica), proverio da je dovod vode otvoren, ali ništa od toga nije dalo rezultat. Jedno veče je radila normalno, sledeće veče je krenula ovako.

Da li postoji još nešto što mogu ja sam da probam (nemam nikakvo iskustvo u popravci mašina), pre nego što pozovem servis?
 
Nazad
Vrh Dno